sobota, 19 grudnia 2009

Dziś do ciebie przyjść nie mogę...

Witam serdecznie. Tym razem przedstawiam videoreportaż o urzędniczym sporze, którego stawką było 90 tys. złotych i los nierzadko bardzo schorowanych i będących u schyłku życia pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu. Jak  się okazuje chęć celebrowania urzędniczego "majestatu" działa na niektórych samorządowców wręcz paraliżująco. Tytułowy dylemat kto do kogo powinien przyjść w przedstawionej tu sprawie pozostawiam do oceny szanownych internautów...

29 komentarzy:

 1. Jak mówi z rozbrajającą szczerością sam burmistrz o zmianę kłopotliwej umowy zwracały się do niego osoby "trzecie" w jego rozumieniu czytaj: "postronne" czyli: Pani Hudio - "tylko" ksiegowa domu pomocy, Pan Paszkiewicz - "tylko" dyrektor PCPR-u, Pani Chrząszcz - "tylko" skarbniczka powiatu. Aby dopieścić ego burmistrza zabrakło "tylko" a może "aż" Pana STAROSTY!!!
  Żałosne to ale prawdziwe :-((((
  Obserwator zza rzeki

  OdpowiedzUsuń
 2. A Starosta co? Korona z glowy by mu nie spadla jakby zadzwonil do Jaworskiego w tej sprawie. Jak mu sie porozumienie nie podobało to nie musial go podpisywać. Choć nie lubie Panow z WTR to musze przyznać że oni jedni w tej sytuacji staneli na wysokości zadania
  Porażanka z Czaszyna

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja wiem czego Krawczyk i Jaworski się nie lubiom. No bo oba bendom startować w wyborach na burmistrza Zagorza

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieszkańcy gminy bardzo mało
  wiedzą co naprawdę dzieje się
  w gminie.
  Widać duże różnice między biuletynem a relacjami pana Zuby.
  Mam coraz większy szacunek do
  radnych a traci u mnie poparcie
  burmistrz.
  Dużo się pisze i mówi o pomocy innym ale to nie dotyczy burmistrza?
  Takie wielkie miłosierdzie pokazał
  pan burmistrz że jest mi naprawdę
  wstyd.
  Wiele osób mogło święta spędzić
  w godziwych warunkach ale co tam
  ego jest silniejsze w końcu to
  władza.
  Z okazji Swiąt Bożego Narodzenia
  życzę Panu Jurkowi radnym i ludziom
  dobrej woli wszystkiego najlebszego

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten pan kpi sobie z radnych a pośrednio i z nas bo to są nasi
  pradstawiciele wybrani w demokratycznych wyborach.
  On nie wie kto jest autorem
  tego porozumienia a może jego żona
  ma taką wiedzę.
  Popyta w domu i na następnej sasji
  odpowie.
  To jest totalna kpina!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto podkreślić wątek comiesięcznych strat w wys. 12 tys. złotych... Chyba burmistrz nie uznał tego za istotne, bo w końcu nie z jego prywatnego portfela ubyło...No i te "osoby trzecie" - osłabiło mnie to stwierdzenie, ale mam nadzieję, że po wyborach p.Jaworski nie zostanie w Zagórzu nawet "osobą czwartą"...
  Poza tym - fakt, kto taki pasztet przyszykował, kto go pozytywnie zaopiniował i czy parafowali to skarbnik gminy i radca prawny...

  Obsewator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla siebie i kolegów to wiedział jak 80 tyś "wykombinować" ale dla starych schorowanych ludzi to obłudnikowi szkoda. Wstyd mi że na takiego ...... zagłosowałem!
  Widać jak na dłoni kto ludzi wspiera a komu zależy tylko na pieniądzach.
  Jaworski kończ waść wstydu oszczędź!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Radni pokazali że mają jaja. Szlak mnie trafia że burmistrz ma w d...e starych schorowanych ludzi. Co pieniądze robią z człowiekiem, taczki za takie zachowanie.
  Podziękujemy ci przy urnie wyborczej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Radca prawny z burmistrzem spłodzili takiego gluta ...
  Teraz winę zwalają na panią skarbnik(jak zwykle). Burmistrz to organ wykonawczy w gminie i wyłącznie on jest odpowiedzialny za takie babole prawne.
  Zła wola wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem.
  Na szczęście są radni którzy potrafią się ująć za potrzebującymi ludźmi. Panie burmistrzu wstyd, skąd pan wie czy pan w przyszłości nie trafi do tego ośrodka?

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze że starosta Krawczyk i radni z tak bardzo obrzydzanego przez e.....ok WTR-u załatwili sprawę w CIĄGU 5 MINUT!!!!! Pertraktacje z Bodziem, trwały by conajmniej 2 tygodnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Radca prawny z burmistrzem spłodzili takiego gluta ...
  Teraz winę zwalają na panią skarbnik(jak zwykle). Burmistrz to organ wykonawczy w gminie i wyłącznie on jest odpowiedzialny za takie babole prawne."
  Ale sam burmistrz chyba nie siedzi i nie szykuje takich dokumentów, z reguły on tylko PODPISUJE to, co dostanie.Ktoś musiał mu przygotować ten dokument, ktoś musiał takie zapisy wprowadzić. Radca prawny sprawdza pod względem formalno-prawnym, czyli czy powołano się na właściwe akty prawne, pełnomocnictwa i inne dokumenty, zazwyczaj nie ocenia skutków dokumentu, bo może się nie znać. Powinna taki dokument przygotować komórka merytoryczna - czyli albo zajmująca się opieką społeczną, albo finansowa w porozumieniu z opieką społeczną!Ponieważ z porozumienia wynikały skutki finansowe, to nie wyobrażam sobie, że mogło to wyjść bez zaakceptowania i podpisania także przez skarbnika. Jeśli wyszło bez podpisu skarbnika - cóż, Komisja Rewizyjna powinna to przetrzepać a i Regionalna Izba Obrachunkowa także powinna zabrac głos w tej sprawie... A jak skarbnik podpisał - no, to wina rozkłada się po połowie...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 12. PANIE STAROSTO KRAWCZYK APELUJĘ DO PANA O START W WYBORACH NA BURMISTRZA ZAGÓRZA! Tylko pod Pana rządami mamy szansę na rozwój i normalność w tej gminie!
  >antyshrek<

  OdpowiedzUsuń
 13. No no jesli sprawa autorstwa oficjalnych porozumień jest w tej gminie PILNIE STRZEZONĄ przez burmistrza TAJEMNICĄ!???? to ja nie mam wiecej pytań.
  agent Tomek

  OdpowiedzUsuń
 14. Azali Wielki Komtur z Bagien chciał widać żeby imć Starosta mocno ukorzył się przed Jego Burmistrzowskim Majestatem złożywszy mu drugi hołd pruski ;-)
  Gal Anonim

  OdpowiedzUsuń
 15. Narodzie otwórz oczu, czy nie widzisz , że na każdym kroku jesteś okłamywany i wprowadzany w błąd przez miłościwie nam panującego, czy nie widzisz opieszałości ze strony króla.
  Kpina ... to jest mało powiedziane, tu się cisną nieco inne słowa, których nie przytoczę. Gdyby nie blog pana Jerzego my mieszkańcy dalej bylibyśmy karmieni jego pięknymi sloganami, na które wiele osób się zało nabrać. Ale idąc analogicznie to w kolejnym biuletynie p. B.J. powie tradycyjnie , że to wina radnych.
  teraz powinien się wytłumaczyć z zadłużenia, które zrobił w ciągu 3 lat. Przejął gminę zadłużoną na 6%, a w tej chwili jest jakie chyba 50% zadłużenie . Brawo królu, brawo. Panie Jerzy tak trzymać proszę w dalszym ciągu pokazywać jak władza okłamuje swój naród , który mu bezgranicznie zaufał i który na razie nie jest mu potrzebny.

  OdpowiedzUsuń
 16. Poco dawać pieniądze dla starców,
  oni może i nie doczekają wyborów
  albo ze względu na stan zdrowia
  i tak nie wezmą w nich udziału.
  Lepiej wydać kolejny biuletym
  z osiągnięciami Zagórskiej wladzy
  a przy okazji zkrytykować kogo
  trzeba.
  Najlepiej tych krórzy coś robią
  bo nie wolno wychodzić przed szereg.

  OdpowiedzUsuń
 17. Panie Starosto ma pan duży plus
  za podjęcie konkretnej decyzji.
  Ten z Zagórza jak by chciał dać
  pieniądze to by napisał porozumienie inaczej.
  Koniec roku za kilka dni a roboty
  dużo i nie ma czasu na kopanie się
  z bezdusznością tego człowieka.
  Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 18. Szybkimi krokami zbliża się NOWY ROK i nowe wybory, oby był on szczęśliwy dla nas wszystkich
  i przyniósł nam nowego burmistrza
  za którego nie będziemy się wstydzić.
  Życzę tego z całego serca.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wystarczy przyjrzeć się wypowiedziom co poniektorych aby stwierdzić kiedy kto klamie a kto mówi prawdę.
  Wypowiedzi na sesji pewnego pana od wielu miesięcy pokazywane na tym blogu świadczą o WIELKIEJ pomylce wyborców.
  Drętwa, znudzona mina, "uciekajace" oczka, niepatrzenie na obecnych, tępe, przaśne "argumenty", uciekanie od prostych pytań w zawilość wypowiedzi, plecienie andronów.


  Nigdy nie widzialem ani nie slyszalem - nawet w "Samoobronie" - tak mdlego i nierozgarnientego samorządowca.

  Swoją drogą poważnie powątpiewam czy Andżej Lep per znióslby takiego czlonka w swoim stadle... ;-)

  A tak poważnie..

  Kolejna, tragiczna, wzorcowa zagórska POrażka..

  Ważne, że wadza ma dobre samopoczucie, uśmiecha się do ludu,
  a starzy i chorzy... cóż - jak ktoś slusznie zauważyl - oni może nie dotrwają do kolejnych wyborów... d

  wert

  OdpowiedzUsuń
 20. Podły, obłudny, chamski, prostacki, nikczemny, fałszywy, arogancki, leniwy, niekompetentny, nieudolny, zawistny, mściwy, chciwy, ordynarny, żałosny, czy takiego wodza chciał "naród"???
  Propaganda przypudruje nawet największe podłości i niegodziwości.
  A ty głupi narodzie wierzący każdej manipulacji głosuj na kolejny wyborczy "wynalazek".

  OdpowiedzUsuń
 21. Tania propaganda nadchodzi-na święta od wielkiego Bogdana dostaniemy biuletyn do czytania.
  Kto wierzy w niekończąca się obietnice, kłamstwa i pomówienia niech czyta te brednie do znudzenia.

  OdpowiedzUsuń
 22. Bezdusznosc ;naszego pana" jest bezwzgledna -starosc jego nie dotyczy. PANOWIE WTR-u tak dalej Wasza postawa swiadczy o Was , broncie godnego zycia ludzi zmeczonych ciezka praca i chorobami.DPS jest nasza chluba, rozwija sie z dnia na dzien. Wczesniej z pomoca Gminy, bo chyba sw.pamieci ks Winnicki z bylym Burmistrzem dokonali tego dziela. Czy panowie obecni wiedza jak wyglada budynek wewnatrz ? Bylam tam i tam nie straszylo.A nalezaloby wiedziec kto tam zyje. Zycze zdrowych ,spokojnych Swiat narodzenia Dzieciny Bozej. Mieszkanka Zagorza.

  OdpowiedzUsuń
 23. Dlaczego ten reportaż nie znajduje się na stronie nowin? Jest na prawdę bardzo dobry. Panie Zuba proszę zamieścić go na stronie nowin niech się ludzie dowiedzą jak wyglądają rządy Bogusława J.

  OdpowiedzUsuń
 24. Leszek Faluszczak20 grudnia 2009 22:02

  Problem Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu, jest wynikiem zmian zapisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, która w znaczny sposób podniosły standardy funkcjonowania tego typu placówek. Niespełnienie standardów skutkowało wydanie pozwolenia warunkowego przez Wojewodę na działanie Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu. Rezultaty funkcjonowania na zasadzie pozwolenia tymczasowego są następujące,
  - od 1 stycznia 2009 r. placówka nie mogła przyjmować nowych mieszkańców,
  - od 1 stycznia 2008 r. odpłatność za pobyt mieszkańca w placówce nie mógł ulec podwyższeniu.
  Dzięki staraniu Siostry Dyrektor DPS w Zagórzu od 2007 r. trwała rozbudowa placówki dzięki czemu do osiągnięcia obowiązujących norm brakuje niewiele.
  Tym bardziej zadziwia postawa władz wykonawczych Zagórz, które poprzez udzielenie szybkiej pomocy mogą przyczynić się do jej lepszego funkcjonowania, a co więcej mogą zapewnić w niej pobyt dla mieszkańców potrzebujących wsparcia z terenu gminy Zagórz. Obecnie osoby z Zagórza chcące trafić do Domu Pomocy Społecznej, mogą być kierowane najbliżej do placówek w Moczarach lub w Rzeszowie.
  Czy w takim razie aż tak trudno Panu Burmistrzowi "pro publico bono" zmienić istniejące porozumienie???? Zwłaszcza, iż jak wynika z jego wypowiedzi zamieszczonej w materiale był poinformowany, iż jego obecne brzmienie mocno utrudnia udzielenie wsparcia???

  OdpowiedzUsuń
 25. ALE 80 TYS. ZA GOTOWOŚĆ DO PRACY. BARDZO SZYBKO Z PANEM SEKRETARZEM ZŁOŻYLI POZEW DO SĄDU I DOSTALI NA SWOJE KONTO. tO JEST PRAWDZIWE OBLICZE NASZEJ WŁADZY, KTÓRA POZA KONIEC SWOJEGO NOSA NIE WIDZI NIC. PANOWIE TAK SIĘ ZACHOWUJĄ JAKBY BYLI NIEŚMIERTELNI INGDY NIE POTRZEBOWALI POMOCY, ALE CZAS NIEUBŁAGANIE BIEGNIE, KIEDYŚ I WY BĘDZIECIE SCHOROWANI I W PODESZŁYM WIEKU.
  DLACZEGO STARANIA LUDZI, TYCH CO CHCĄ CO W NASZEJ GMINIE ZBROCI , COŚ DOBEGO JEST PRZEZ NASZĄ WŁADZĘ UTRUDNIANE I NISZCZONE. NIE TAKĄ WŁADZĘ CHCEMY, KTÓRA Z NIKIM SIĘ NIE LICZY.

  OdpowiedzUsuń
 26. Na imprezy i biuletyny to pieniądze
  wydatkowane są bez problemów.
  Panie Starosto miej Pan swój honor
  i nie proś tego bez serca człowieka. Jak by chciał naprawdę
  dać, to porozumienie napisał by
  inaczej.
  Ciekawe jak on popatrzy w oczy
  mieszkańcom DPS na corocznej
  zabawie karnawałowej i czego będzie
  im życzył?
  Jak przyjdzie na zabawę to znaczy
  że jest człowiekiem bez honoru
  i wstydu.

  OdpowiedzUsuń
 27. Jestem bardzo ciekawa kogo on
  przedstawi jako autora porozumienia
  chyba nie Panią Skarbnik, bo by to
  było kolejne pomówienie a on ma wyrok w zawieszeniu po przegranym
  procesie ze Skarbniczką.
  Wieść gminna niesie że to król,
  sekret i prawni spłodzili to dzieło.

  OdpowiedzUsuń
 28. Szczescie ze staroste mamy normalnego, buduje drogi, mosty, inwestuje w szpital itd. itd, Panie Krawczyk niech Pan kandyduje na burmistza zagórza!!!

  OdpowiedzUsuń
 29. Panie Starosto Krawczyk,tylko Pan może uzdrowić chorą sytuację w Zagórzu.Niech Pan startuje na Burmistrza Zagórza.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.