wtorek, 22 grudnia 2009

PO odcina się od Jaworskiego popierając Osikę.

- Pan Jaworski zaprzepaścił szanse. Więc to moje zaufanie bardzo szybko wyparowało, bo nie można wspierać kogoś, kto nie umie znaleźć wspólnego języka z ludźmi, których reprezentuje.(...) No niestety nie każdy człowiek ma w sobie tyle pokory żeby być normalnym po wyborach czyli żeby mieć skromność, gdzieś tam schować swoje ja i animozje a umieć i chcieć współpracować ze wszystkimi nawet z tymi, którzy mają odmienne zdanie - w taki oto szczery i bezceremonialny sposób europoseł Elżbieta Łukacijewska zrecenzowała trzyletni okres rządów burmistrza Bogusława Jaworskiego w Zagórzu. Przywołane tu słowa padły w trakcie niedawnej konferencji prasowej, podczas której  zaprezentowano oficjalnych kandydatów Platformy Obywatelskiej na burmistrzów: Zagórza (Jakub Osika) i Sanoka (Sławomir Miklicz) w wyborach samorządowych 2010. Poniżej videorelacja z tego wydarzenia, którą mogę przedstawić Państwu dzięki uprzejmości Redakcji Portalu internetowego isanok.pl

25 komentarzy:

 1. Widzisz człowiecze... przyPOchlebiałeś się platformiarzom POzatrudniałeś w gminie obcych partyjnych aparatczyków POgardzając swoimi mieszkańcami a teraz PO cię "POsunęło" ;-)
  >Hanka POrażanka<

  OdpowiedzUsuń
 2. OT NASZ BODŹKO W KAŁABANIE PO-padł A CZORT SIEDZI I KARTY ROZDAJE

  pawlak nie ten z PSL-u

  OdpowiedzUsuń
 3. No i się narobiło.Bodzio odsunięty od MATKI PARTII PO . Ciekawi mnie tylko co zaproponuje nam pan Osika , czy tak jak u pana posła Palikota głównym problemem będzie ogólny dostęp do broni palnej lub inne kosmiczne duperele .CO do pani poseł ŁUKACIEJEWSKIEJ, to na konferencji prasowej wypowidała się, jakby była po dobrej całonocnej imprezie, chcialem jej podpowiedzieć, że Zagórze to miejscowość leżąca na Śląsku, a Zagórz to miejscowość leżąca w woj. podkarpackim.

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrzeć i słuchać hadko... Broni nie ma, sztucznych fallusów też, na razie jest LOGO !!!
  Zapowiada się śmiesznie, ale i straszno...
  A każda partia swoich najpierw wystawia, potem pożera, połyka a na końcu - przez rurkę do szamba, bo kanalizacji brak...
  A z tym mówieniem "ZagórzE" no to obsuw, ale dlaczego siedzący obok Kandydat nie porawił - czyżby strach paraliżował???


  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 5. 3 lata temu Szamanka z Bieszczad polubić bardzo Wodza - Bodzia jak on pokonać starego Wodza Zajęcza Stopa. Kiedy Wodzu Bodzio dopuścić do koryta dużo ludzi z plemienia "Słońca Peru" szamanka z Bieszczad wtedy przestać kochać Bodzia. Bodzio zrobił swoje - Bodzio musie odejść.....
  Ja juz nigdy nie głosować na żaden wódz z żadna partia
  -Kali Makumba z Czaszyna-

  OdpowiedzUsuń
 6. Boguś nie martw się może teraz PIS-owcy zadzwonią z POparciem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wystąpienie pani poseł to niezły "bieszczadzki szlagier". I niech tak już zostanie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z tym poparciem PiS-u to dobry żart. Wodził za nos wszystkich. Udało mu się (jeszcze tym razem). Poparcia PiS-u nie otrzymał. I tak już zostanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pani Świerniak bardzo pani współczuję. Znalazła się pani między młotem a kowadłem. Z jednej strony partyjna lojalność z drugiej popierany przez panią burmistrz. Słowa o zmarnowanych trzech latach na pewno panią dotknęły. Myślę że nie będzie pani miała wyjścia i próbując zachować twarz wycofa się pani z gminnej polityki. Pozdrawiam.


  Były Wyborca.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam pytanie do Szanownych Członków Zarządu Koła Platformy Obywatelskiej w Czaszynie a w szczególności do: Pana Przewodniczącego Wacława Świerniaka, Wiceprzewodniczącego Romana Czecha. (taki skład osobowy figuruje przynajmniej na stronie internetowej PO w Sanoku)
  Jak widać lansowany tak bardzo przez Was Burmistrz zupełnie się nie sprawdził. Czy w zaistniałej sytuacji:
  a) podacie się do dymisji? (według mnie najbardziej honorowy wariant)
  b)będziecie nadal obstawać przy Panu Bogusławie wbrew woli Waszej Liderki ryzykując wykluczenie z partii
  c)popłyniecie z prądem partyjnych przemian lansując Pana Osikę jednocześnie odwracając się od Pana Jaworskiego?
  Z góry dziękuję za odpowiedź
  >sympatyk (jeszcze) Platformy Obywatelskiej<
  P.S. Dlaczego nie było Państwa na tak ważnej konferencji?

  OdpowiedzUsuń
 11. Och Ela, straciłaś przyjaciela
  Musisz się wreszcie nauczyć
  Że miłości nie wolno odrzucić
  Że miłości nie wolno odrzucić :-(
  gminny PIOSĘKARZ

  OdpowiedzUsuń
 12. No to pan Roman ma niezły problem!!Będzie się starał trzymać nadal przy Bodziu wraz z radnym Pawłem, czy też poprą pana Osikę. Ciekawy jestem kogo będzie lansował pan Roman, w końcu ma przy sobie osobistego sekretarza z Zarządu Osiedla, prawdopodobnie też członka PO. Już widzę tę partię emerytów rzucających na kolana całe osiedle. A co do dymisji to raczej w to wątpię, bo pan Roman lubi być na topie .

  OdpowiedzUsuń
 13. Na razie to wszystko wygląda jak dobra komedia. Liczę na poważniejszego kandydata szkoda że panowie z powiatu nie bardzo chcą do Zagórza. Jurku trzeba spróbować, weź sprawy w swoje ręce!

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Bogusławie. Należy spojrzeć prawdzie w oczy. Na urzad burmistrza to się pan nie nadaje. Moze wartobyło zostać nadal sklepikarzem albo zająć się zootechniką, a nie pchać się do władzy. Ale cóż. Kredyt musiał być spłacany, tylko szkoda, że za nasze podatki. Tyle zmarnowanych szans na rozwój Gminy...
  Kampania wyborcza moż zapowiadać się całkiem interesująco, zwarzywszy, że czaszyńska błażenada jest dobra w te klocki (pamiętacie co się działo w poprzedniej kampani?) DOBRO POWRACA HAHAHAHAHAH

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja w dwóch kwestiach...Co do brania sprawy w moje ręce. Sytuację, którą opisuje tak żywo komentowany tu post można streścić starym polskim powiedzeniem. Jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz.... Każdy potencjalny kandydat na burmistrza powinien wziąć sobie do serca te słowa i zastanowić się kilka razy czy podoła. Jak widać władza to nie tylko splendor i przywileje ale ODPOWIEDZIALNOŚĆ
  Natomiast chciałbym podziękować za posty traktujące o sytuacji w czaszyńskim kole PO. Rzeczywiście wytworzyła się tam bardzo ciekawa sytuacja. Warto byłoby poznać opinie gminnych działaczy. Niebawem spróbuję się z nimi skontaktować w tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeśli mogę jeszcze krótki komentarzyk do konferencji. Szczególnie utkwiły mi w pamięci słowa Pani Łukacujeskiej a'propos POKORY po wygranych wyborach. Władza jest jak narkotyk niektórym od razu uderza do głowy jak woda sodowa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Głupia ta ......., głupia ..........
  Nowego Biuletynu nie przeczytali, to plotą trzy PO trzy ;-()))

  Co do jak ich Pan nazwał "działaczy".
  Pamiętam zebrania wyborcze w GOK-u przed II turą Zająca i Jaworskiego.
  Zachowanie "działaczy" wtedy już nie przystawało do norm.
  Obiektywnie ich kampania przeciwko byłemu burmistrzowi a nie za Jaworskim, spowodowała, że mamy to co mamy.
  Nie życzę nikomu, panu Osice czy innym chętnym na burmistrza kampanii negatywnej której klasyczną formę pokazali w 2006r. "działacze" z Czaszyna.
  Późniejsze "wstawki" panów działaczy z Czaszyna na sesjach RM, bezgraniczne oddanie Słońcu Bieszczadów po stracie mandatu, wreszcie czaszyńska komisja licząca powtórnie głosy, to fakty potwierdzające i pokazujące kto trwa i trwac ma przy wodzu.

  Peło czaszyńskie podobno po wygranych przez Jaworskiego i Świerniak wyborach w 2006r. urządziło pokaz ogni sztucznych.

  Znajomi z Czaszyna powiadają, że zmądrzeli i w 2010r. pokazu nie będzie.

  A bardzo chętnie poznałbym opinie pp. Świerniaków i innych członków tej POżal się Boże czaszyńskiej partii na temat dokonań ICH - jak mówił po jednej z sesji p.Świerniak - kandydata.
  Czy będzie to opinia inna od opinii pani poseł ?

  Kowadło czy młot ???


  wert

  OdpowiedzUsuń
 18. Wywołany do tablicy...
  dziekuje za wszystkie uwagi oraz komentarze. Są dla mnie bardzo ważnym elementem startu w przyszłorocznych wyborach i wiedzy o Państwa odczuciach. Natomiast co do moich propozycji, kompetencji i pomysłów jeszcze raz zapraszam na moją strone www.jakubosika.pl
  Tam być może rozwiejecie swoje wątpliwości lub ugruntujecie swoje przekonanie, że np. to nie ja będą Państwa kandydatem.
  Oby wygrał najlepszy- tego i Państwu i sobie życze na 2010 rok. Wszelkiej pomyslności, dużo zdrowia, relaksu i błogich chwil przy wigilijnym rodzinnym stole :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Panie Kubo podejrzewam że światopoglądowo nam zupełnie nie po drodze. Ale chylę czoła za powściągliwość w krytyce poczynań Zająca i Jaworskiego jaką zaprezentował Pan w trakcie konferencji, którą oglądaliśmy tu u Pana Jurka i na esanok.
  Chciałabym żeby nie powtórzyła się kampania z roku 2006 ktora dosłownie sięgnęła poziomu bruku. Mam nadzieję , że wszyscy "gracze" będą grać fairplay
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 20. Teraz już rozumiem, dlaczego mój kolega Bodzio inwestował w Czaszyn. Chodziło mu po prostu o zaspokojenie MATKI POpartii, no i oczywiście o prywatne interesy pani Świerniak i rodziny Błażowskich. Wychodzi więc na to, że Rada Miejska w Zagórzu powinna zablokować wszystkie pieniądze idące na Czaszyn. Panie Burmistrzu prosze w końcu zająć się Zagórzem, bo przypomnimy sobie o panu w czasie przyszłych wyborów, ale będzie to pamięć negatywna. A co do pana Romana, wiceprzewodniczącego PO w Czaszynie, to ten facet zawsze umiał się ustawić, zawsze był na przodzie, czy to była PZPR czy jest to obecna PO. On jest jak Lenin ,, wicznie żywy "

  OdpowiedzUsuń
 21. POdobno bukmacherzy płacą 4:1 że burmistrz POda do sądu pana Kubę i panią Elę...

  OdpowiedzUsuń
 22. Zdrowych, pogodnych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich na tej stronie, a w szczególności dla ciebie Jurku oraz Twojej całej rodziny życzy ,,NOWY''.
  TAK TRZYMAJ.

  OdpowiedzUsuń
 23. To, że Jaworski POda Osikę i Łukacijewską do sądu, to jestem pewna. Z byłym burmistrzem sprawa się skończyła, ze skarbniczką jest już prawie na ukończeniu, czas zacząć nową sprawę. Przecież trzeba coś robić, nie można siedzieć bezczynnie i za nic brać gminne niemałe pieniądze. Przy okazji zajęcie będzie miał POsekretarzyna oraz mecenas nad mecenasami. Też za coś pieniądze muszą brać. Jeśli chodzi o konferencję prasową Pani europoseł, to jestem nią zachwycona. Pani Poseł, będę szczera, nigdy nie darzyłam Pani sympatią, wręcz denerwowało mnie to Pani ciągłe "eeeeeeeeeee", ale teraz jestem dla Pani pełna podziwu, że wreszcie Pani zrozumiała, że Jaworski zaprzepaścił szansę jaką dali mu jego wyborcy. Szkoda, że dopiero teraz. Jaworski zaprzepaszczając szansę, od 13 grudnia roku niszczył gminę, zamiast umacniać w siłę. Sam Zagórz wygląda dziś jak wioska na Ukrainie.Pani Elżbietko, od konferencji prasowej zaczęłam Panią lubić, szczególnie za to, że POwypięła się na Jaworskiego i zaczynacie się nim wstydzić. Brawo! Tym sposobem miałam lepszy nastrój na święta.

  OdpowiedzUsuń
 24. To, że Jaworski POda Osikę i Łukacijewską do sądu, to jestem pewna. Z byłym burmistrzem sprawa się skończyła, ze skarbniczką jest już prawie na ukończeniu, czas zacząć nową sprawę. Przecież trzeba coś robić, nie można siedzieć bezczynnie i za nic brać gminne niemałe pieniądze. Przy okazji zajęcie będzie miał POsekretarzyna oraz mecenas nad mecenasami. Też za coś pieniądze muszą brać. Jeśli chodzi o konferencję prasową Pani europoseł, to jestem nią zachwycona. Pani Poseł, będę szczera, nigdy nie darzyłam Pani sympatią, wręcz denerwowało mnie to Pani ciągłe "eeeeeeeeeee", ale teraz jestem dla Pani pełna podziwu, że wreszcie Pani zrozumiała, że Jaworski zaprzepaścił szansę jaką dali mu jego wyborcy. Szkoda, że dopiero teraz. Jaworski zaprzepaszczając szansę, od 13 grudnia roku niszczył gminę, zamiast umacniać w siłę. Sam Zagórz wygląda dziś jak wioska na Ukrainie.Pani Elżbietko, od konferencji prasowej zaczęłam Panią lubić, szczególnie za to, że POwypięła się na Jaworskiego i zaczynacie się nim wstydzić. Brawo! Tym sposobem miałam lepszy nastrój na święta.

  OdpowiedzUsuń
 25. Obserwując bloga widzę, że tworzy się niezły tandem Kuba-Zuba.
  Ślepy i głuchy są lepsi od Stawowego i Toromistrza więc dobrze Wam życzę i takoż wróżę na 2010r.

  Aha... panie Kubo.
  Pomiń pan czaszyńskich krzykaczy bo wyglądasz pan na kumatego zioma.
  Pzdr.
  zig-zag

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.