środa, 20 stycznia 2010

Cud niepamięci nie ziścił się - sąd nakazał wznowić śledztwo...


Jak już informowałem w publikacji "Burmistrz chciałby zapomnieć, ale..." w trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zagórzu, burmistrz Bogusław Jaworski odpowiadając na pytanie radnego Józefa Adamkiewicza o przyszłość zagórskiej podstrefy ekonomicznej zachęcał do wymazania ze zbiorowej społecznej pamięci niemieckiego koncernu Freudenberg. Sugestię zagórskiego włodarza świadomie określiłem mianem cudu niepamięci no bo jak tu w dobie kryzysu i bezrobocia zapomnieć o firmie, która zamierzała zainwestować w Zagórzu 10 000 000 euro (słownie: dziesięć milionów euro) tworząc na początek 100 nowych miejsc pracy. Zagórzanom - szczególnie tym bezrobotnym trudno jest zapomnieć o kuriozalnym rozstrzygnięciu przetargu, który przez rzekomy brak 30 zł zniweczył przywołane powyżej plany niemieckiego inwestora. Miejsce gdzie miał stanąć nowoczesny zakład obecnie porasta coraz bujniejsza roślinność (patrz foto). Nie sposób zrozumieć poczynań władzy, która wydaje publiczny grosz (120 000 zł) na zakup nieruchomości, kiedy istnieje możliwość jej nieodpłatnego przejęcia.
- Urząd burmistrza uczy się na błędach - m.in. takimi oto słowy argumentował swą decyzję o umorzeniu wszczętego na wniosek komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Zagórzu śledztwa w sygnalizowanych tu sprawach jeden z leskich prokuratorów. Jednakże  działająca w odpowiedzi na zażalenie przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu Adama Malca, SSR Renata Hejnar w swym postanowieniu z 13 stycznia 2010 zadecydowała o dalszym prowadzeniu sprawy. Z treścią prawomocnego (nie podlegającego zaskarżeniu) postanowienia można zapoznać się klikając w wyróżnione poniżej linki:

15 komentarzy:

 1. Cóż, sąd rozstrzygnie, czy Urząd w Zagórzu dopełnił swoich obowiązków, czy za 30zł (słownie-trzydzieści i 00/100 zł)Zagórz stracił szansę na poważną inwestycję. Jak widać po krzakach, zwycięski inwestor zapadł w nie i śpi snem zimowym... Oczywiście pan burmistrz będzie się zasłaniał opinią i decyzją komisji przetargowej, ale to on ją zatwierdza ostatecznie. W końcu sąd ustali, czy komisja zbadała wszystkie okoliczności i czy Zagórz na tym nie stracił. Można było, w takiej sytuacji unieważnić postępowanie i wszcząć nowe, ale... Sąd się tym zajmie... Oby to wyjaśnił. Mam nadzieję, że wyjaśni także, dlaczego i czym kierowała się komisja przetargowa, podejmując decyzję o takim rozstrzygnięciu postępowania.Ciekaw jestem, czy pracę komisji przetargowej obserwował ktoś (i kto) z ramienia Rady-a jest taka mozliwość... Mnie tylko dziwi jedno-że firma niemiecka nie złozyła protestu a w ostateczności nie odwołała się do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. No, ale ważne jest, że Sąd wskazał na fakt, że Prokuratura potraktowała tę sprawę jak kradzież starych butów.

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. Po co jemu nowi inwestorzy on i jego żona mają pracę.
  On w gminie 10 tyś, żona w banku
  kilka tysięcy i wyceny nieruchomości więc po co więcej.
  Mówi że zgodnie z prawem odbył się
  przetarg, a sąd wykazał co innego.
  W ciągu trzech lat doprowadził gminę do tragicznego stanu.
  Co nam z kanalizacji, kiedy nie ma
  co do garka włożyć.
  Brak wody, firmy przenoszą
  działalność w inne regiony kraju
  a nam zostaje spłacać kredyt 32 milony.
  Wpływy z podatków topnieją, idzie
  zapaść finansowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak tak Jasne panie Bogusiu zapomnijmy o Niemcach co chcieli farbrykę potęzną wystawić, zapomnijmy o panu Seredzie z Warszawy co chciał elektrownię wodną w Czaszynie wybudować, zapomnijmy o panu Galerze co chciał dwa lata temu wyciąg na Zakuciu uruchomić.Zapomnijmy o panu Denkowiczu z Zielonej Góry co chciał nowoczesny zakład utylizacji odpadów zrobić Ma pan racje panie Bogusiu z tym zapominaniem. Róznimy sie tylko w jednym. Ja CHCIAŁBYM ZAPOMNIEĆ SZYBKO I NA ZAWSZE O PANU JAKO BURMISTRZU ZAGÓRZA!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Postanowienie jest co najmniej niepokojące. Jako zwolennik pana Jaworskiego zaczynam się obawiać czy mój kandydat nie skończy z wysokim wyrokiem? W to co mówi rada nie dawałem wiary ale argumenty przytoczone przez niezawisły sąd przekonały mnie że radni jednak mieli rację. Szkoda że przez "30 złoty" pracę straciło 100 osób.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez 30 zł pracy straciło o wiele
  więcej osób.
  Zakład miał zatrudnić 250-u pracowników, przy takiej firmie
  powstają małe zakłady np. gastrononia.
  Zakład pana Bidera, który zatrudniał ponad 100-u pracowników
  i współpracował właśnie z tą niemiecką firmą przniósł produkcję
  tam gdzie oni, pod Poznań.Ile firm
  by budowało ten zakład. A gdzie ogromne pieniądze z podatku
  CIT, podatku od osób prawnych
  i fizycznych.
  Są to ogromne straty finansowe liczone w setkach tysięcy złotych.
  Tak duży inwestor przyciąga nowych
  inwestorów , tak jest na całm świecie.
  Czy ten nieudacznik zdaje sobie
  sprawę co narobił?
  Mam nadzieję, że wyrok będzie sprawiedliwy.
  Jedno w tym jest pocieszające że są
  radni którzy mają JAJA.

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Jurku nie znam Pana osobiście
  ale po ty co Pan robi widać,że zależy Panu na gminie.
  Te dokumenty nigdy by nie widziały
  światła dziennego.
  Co nam z tego że rada ma takie
  wiadomości, oni dobrze wiedzą jaki
  jest burmistrz.
  Jest wielka potrzeba wydania w formie pisemnej informacji do wszystkich mieszkańców gminy, bo
  internet i komputery mają nieliczni.
  Wybory za pasem i ludzie muszą znać
  prawdę, nie wolno pobełnić błędu
  sprzed trzech lat.
  Proszę o współpracę Pana z radą bo tylko na Was można liczyć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pan burmistrz Jaworski kasę ma , żona też , towarzystwo czaszyńsko-sanockie jest ustawione, więc co mu zależy na reszcie społeczeństwa. Motłoch niech zapieprza na Zasławiu za 800-900 zł. i niech się cieszy że ma pracę a nie będzie narzekać.To , że niemiecka firma chciała płacić pracownikom większe pobory spowodowało , że pozostali pracodawcy z Zasławia podnieśli larum że nie będzie chętnych na ich ofertę minimum płacowego .A tak są zadowoleni , ciekawy jestem ilu z nich było w tej sprawie u burmistrza. ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ludzie się dowiedzą jak go za "przekręty" wsadzą. Ten człowiek to chodzący fałsz i obłuda. Dla zmylenia ludzi zakłada sprawy swoim przeciwnikom. Później napuszcza na niewinnych ludzi hieny dziennikarskie z e-gluta i płaci im za to z gminnych pieniędzy. Za robotę w gminie ma w kieszeni największych plotkarzy i krzykaczy gminnych, a ci już kłamstwa i pomówienia po gminie rozniosą. Tak działa układ gminny, opłacany z naszych podatków, propaganda za nasze pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja tam Kocham Jaworka, wspaniały mąż stanu, elokwentny, uczciwy, pracowity, ma wspaniałych wykształconych pracowników, w pełni mu oddanych. Piękny materiał genetyczny do reprodukcji ginących już komunistów. Pozdrawiam ze skoczni! Skoczek

  OdpowiedzUsuń
 10. Poczytałem te postanowienia. Niechaj sąd wyjaśni wszystko do końca. W jednym miejscu skarżą, choć szkoda jest trudna do zdefiniowania, w innym miejscu robią zakupy bez przetargu czy zapytania ocenę i wszystko jest w porządku. Trudno to wszystko zrozumieć.
  Na marginesie - "nie dopełnienie" i "nie zbadanie" powinno zostać napisane łącznie:-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam pytanie, nie jestem z Zagórza ale z ciekawości czytam co tam się dzieje???, powiedzcie mi tylko-napiszcie, czy ten Wasz Burmistrz czyta to co piszecie????, wie o tym co się sądzi na jego temat????, wydaje mi się, że Wy wszyscy piszecie, wyciągacie brudy, narzekacie, a nie możecie albo nie umiecie nic zrobić z tym co się dzieje od lat. To chyba jednak to Wy jesteście nieudacznikami bo on TRWA nadal i Was w d... . skoro macie takie atuty w rekach to zróbcie coś konstruktywnego a nie tylko piszecie, piszecie i piszecie!!!. Każdy z Was pisze i spogląda ukradkiem na pozostałych czy aby są za tobą, i dalej nic, nic nic, a on dalej trwa, trwa i będzie trwał, osobiście nie wierze że uda się go Wam usunąć ze stołka. Weźcie się do roboty a nie tylko narzekata i piszeta!!!!!!

  ktoś
  _________________________________

  OdpowiedzUsuń
 12. Jedno jest pewne.Co innego hodowac karpie na stawach procesowac sie z sasiadami o krzaki to zalosne widowisko zaserwowal nam Burmistrz w poprzedniej kadencji bedac radnym a kierowac odpowiedzialnie Gmina.Glupota polaczona z niewiedza kosztuje.Tylko dlaczego NAS a nie JEGO.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszyscy, którzy klepią biedę
  z powodu braku pracy teraz podziękujmy za nowe miejsca pracy
  burmistrzowi.
  To wielka POrażka, kto na niego
  głosował!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. No dobra, wieszacie psy na obecnym Burmistrzu, ale co proponuje i jakie ma poglądy p.Osika?????????????, czy będzie lepszy czy taki sam, z obecnym budżetem Gminy raczej nie ma wielkiego pola do popisu, ale może ma coś w zanadrzu co pomoże mu wygrać???

  OdpowiedzUsuń
 15. Pan Osika na swojej stronie internetowej podaje, że jego pierwszym autorytetem jest Jezus Chrystus. Oby tak było. ON nauczał w sandałach i boso. I bardzo cierpiał za nas wszystkich. I nie brał sowitego wynagrodzenia. I nauczał, że władza pochodzi od Boga. "Nie miałbyś władzy, gdyby ci jej nie dano"

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.