piątek, 15 stycznia 2010

Ice Racing Cup 2010 Sanok


Tę relację dedykuję Bogusławowi Jaworskiemu - burmistrzowi Zagórza, z prośbą aby odpowiedział sobie jeszcze raz na pytanie czy w Zagórzu należy budować skocznie K-80, basen i uruchomić w końcu wyciąg narciarski? W kontekście zainteresowania towarzyszącemu Ice Racing Cup 2010 Sanok ja twierdzę, iż wymienione tu inwestycje nie tylko należy, ale wręcz TRZEBA PILNIE ZREALIZOWAĆ! Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk w trakcie ceremonii otwarcia zawodów powiedział znamienne słowa: - Dzisiaj mamy gości praktycznie z całego świata. Są przedstawiciele wielu krajów. Myślę, że około 1000 gości przyjechało z zagranicy. Wszystkie hotele żyją (z tej imprezy przyp. J.Z.) w promieniu 70 kilometrów. Wszystkie restauracje kluby puby. Przecież właśnie o to chodzi!
No właśnie o to chodzi! Bieszczadzkie miejscowości są skazane na życie i rozwój z turystyki. Niestety nie do wszystkich to dociera. Jako rodowity sanoczanin jestem dumny ze swojego rodzinnego miasta, ale  moje jednak tak naprawdę -  zagórskie serce płacze...Dlaczego tak samo nie można w Zagórzu!?? Icespeedway to dyscyplina daleko bardziej egzotyczna od skoków narciarskich, ale jak widać przy odrobinie chęci i konsekwencji sprzedaje się świetnie.
Videorelacja już niebawem

4 komentarze:

 1. Panie Zuba w tym tygodniu miał się zakończyć proces Pana Jaworskiego z panią Skarbnik. Czy wie pan coś na ten temat? Jestem bardzo ciekaw jakie rozstrzygnięcie zapadło przed sądem okręgowym?

  OdpowiedzUsuń
 2. Po co , na co, dla kogo, przecież w Zagórzu jest władza apsolutna, jak król mówi, że trzeba zniszczyć to trzeba on jest kierownikiem urzędu i gminy.
  A tak na poważnie przez te trzy lata można było tyle rzeczy zrobić, aż żal na tą rujnację patrzeć. Pora zakończyć ten folwark zierzęcy, który nam władza funduje.
  Skandal.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekaw jestem losów zagórskich klub ow narciarskich, bo z tego, co mi wiadomo - są aż dwa... Trwają treningi skoczków przed drugim konkurse, Lotosu, więc skocznie przydają się. W ubiegłym roku wlazłem na samą górę. popatrzyłem na rdzewiejące szczątki wyciągu i z lekka się zdumiałem... Takie miejsce, dobre warunki i nic się nie dzieje... Zastanawia mnie także, dlaczego zazwyczaj lokalik gastronomiczny, nawet w sezonie letnim, jest nieczynny... Zagórska gastronomia najwyraźniej jest zbyt rozbudowana... "Malibu" - .........., żarcie ........ (czasem młodzi wpadają na pizzę), "U Włocha" - ceny wielkomiejskie, reaktywowany na pięterku w lokalu dawnej knajpki (ech, gdzie teraz można zjeść takiego pstrąga po zagórsku...) serwuje pustki i kebaba (jak wiadomo jest to, obok pizzy, tradycyjna potrawa z Bieszczad) i tyle tego... A można było pomysleć o adaptacji budynku po piekarni na klasyczny zajazd - styl budynku, położenie przy drodze, parking na zapleczu - ale łatwiej było rozwalić (dlaczego tak szybko wydano zgodę na rozbiórke,plotka gminna przebąkuje coś o konserwatorze zabytków - kolejna sprawa dla Jurka Zuby) niż pomyśleć... Nie wiem tylko, czyją własnością był budynek...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje zdanie na temat skoczni i wyciągu.Jurku to skandal. Gotowe podwaliny zezwolenie na budowę skoczni k,75 i co.Marazm niechęc do dyscyplin zimowychakich frajerów jak Zuba Kiszka Pałasiewicz Piszko Penar Stefanowski oczywiście pamiętam o L. Piszko długo by trzeba szukać .W wyjątkie radnego Jaworskiego ktory to w trakcie org. zbiorek wśród radnych i pracowników Urzędu Miasta nie przekazał żadnej kwoty.Oczywście dot. to poprzedniej kadencji,Podziwiac można było działania J Zająca współpracę z OSPZagórz,Mokre i okazywaną pomoc w tym finansową przez mieszkańcow gminy.oraz instyt.zakładów pracy. Bez wątpienia był to największy zryw społeczny.Rozumieliśmy znaczenie promocji poprzez skoki narciarskie.Co z tego zostało .Kompletny zastój w kontyn. budowy skoczni wyciągu gdzie zła tylko wola geniusza z wielopola uniemożliwiła powstanie drugiego Weremienia.Z drugiej strony krytyka i ośmieszanie poprzedniej ekipy przez znanego interesiarza z Zagórza wyrózniającego sie wielkim wzrostem oraz Pana Romana dziwne ze interesiarz przyjmuje na pokoje ekipę Wisły Ustronianki spowodowała niechęc czy wręcz wrogośc do wszystkiego co kojarzy się ze sportem i dokonaniami społeczników,Uważam że nadchodzi czas rozliczeń za świadome zaniechanie a rowniez doprowadzenie do dewastacji wyciągu Z godnie z przepisami musi on być co miesiąc uruchamiany,I ostatnia prośba wręcz apel do w/w KOl. z grona dawnego Zagorskiego Tow. Narciarskiego.Panowie dla dobra Zagórskiego Narciarstwa,RAZEM JAK W LATACH POPRZEDNICH podejmijcie natychmiaqstowe działania celem RATOWANIA TEGO CO JESZCZE OBECNA EKIPA NIE ZDOŁAŁA ZNISZCZYC

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.