poniedziałek, 4 stycznia 2010

Kac premiera a zagórski pejzaż przedwyborczy - Jaworski czy Osika?Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska" odnosząc się do wyników najnowszego sondażu politycznego Wirtualnej Polski stwierdza: - Premier Donald Tusk z okazji świąt Bożego Narodzenia życzył Polakom, by nie mieli kaca na sylwestra. Teraz jednak, po publikacji sondażu dla Wirtualnej Polski, sam powinien odczuwać potężne dolegliwości. PO osiągnęła historycznie jeden z najniższych wyników w ostatnich dwóch latach i wygląda na to, że utrwala się tendencja spadkowa. 
O ile taki stan rzeczy rzeczywiście stanie się długofalowym trendem to europoseł Elżbieta Łukacijewska wycofując swe poparcie dla Bogusława Jaworskiego mogła niezamierzenie wyświadczyć obecnemu burmistrzowi Zagórza  prawdziwą  przysługę. Nie jest wykluczone, iż  polityczne namaszczenie, które otrzymał Jakub Osika może okazać się  zaś kłopotliwym balastem we wspinaczce na zagórskie szczyty władzy. Jedno  jest pewne: obecny burmistrz Zagórza i jego pierwszy oficjalny kontrkandydat będą walczyć o bardzo zbliżony jeśli nie o jeden i ten sam typ elektoratu. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie kwestii politycznej sukcesji po byłym burmistrzu Zagórza  (nie może startować w wyborach z uwagi na wyrok sądowy) chcę namówić Państwa do wyrażenia opinii w pewnej, hipotetycznej sytuacji. Załóżmy, iż do drugiej - rozstrzygającej tury wyborów wchodzą właśnie: Jakub Osika i Bogusław Jaworski. Na którego z nich oddalibyście swój głos? Zapraszam do udziału ankiecie.

27 komentarzy:

 1. A jakto ??? Kubuś załatwił ciepłą posadkę artusiowi w gokisie u Bogusia a teraz kopie go po ...

  Nieładnie Jakubie nieładnie poobstawiałeś swoich a teraz chcesz wygruźć Bogusia...

  Widzisz jak cię zrobili w konia teraz oni będą się chwalić po imprezach a nie ty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, ja nie będę głosować w Zagórzu, troche dalej...
  Ale jak patrzę na te polityczne przepychanki, kto kogo, kto za kim a kto przeciwko, to na wymioty mi się zbiera... Niedługo ludzie po prostu oleja takie wybory i wogóle nie pójdą...
  Teoretycznie, wracając do kandydatów zagórskich, żeden z tych dwóch kandydatów nie powinien wygrać. No a gdyby obecny burmistrz startował, to znaczyłoby, że liczy na kolejny cud nad urną...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 3. Gmina Zagórz ma teraz kaca , ale faktycznie ludzie będą musieli dokonać wyboru. Wydaje mi się , że pomimo swoich błędów i trudnego charakteru wygra jednak Bogdan i ja na niego będę głosował . Ale jest to tylko hipotetyczna możliwość .Do tych dwóch kandydatów dołącz jeszcze dwóch tj. pana Wacława Krawczyka i pana Ernesta Nowaka i wtedy przeprowadż sondaż. Pan Jakub Osika jest z tych osób najmniej merytoryczny , a po tym jak PO tnie pieniądze na podkarpacką służbę zdrowia ,to wogóle powinien zrezygnować z kandydowania bo polityka PO będzie jego balastem .Odnoszę też wrażenie Jurku , że sondujesz te wyniki dla siebie , ażeby móc się określić . Czyżbym był złym obserwatorem naszej małej polityki.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co prawda to prawda. Każdy z nas będzie się musiał jakoś określić... Ja zrobię to najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. JUREK ZAPYTAM CIĘ WPROST. ZAMIERZASZ STARTOWAĆ W WYBORACH NA BURMISTRZA? TYLKO bez ściemniania TAK! lub NIE!
  magdalena

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli już sobie tu tak spekulujemy to moim zdaniem gdyby tylko chciał wystartować to wybory wygrałby i to w pierwszej turze Pan Wacław Krawczyk. Ja zgłaszając swą kandydaturę musiałbym zrezygnować z pracy w komercyjnych mediach, a tu otwierają mi się dość ciekawe perspektywy...Ze względów, których póki co nie chciałbym ujawniać ostateczną decyzję podejmę na przełomie lutego i marca.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jawor nie doczeka do wyborów. Konkurencja polityczna wycina oponentów jak chwasty w ogrodzie. Jawor ma sporo na sumieniu więc prawdopodobnie skończy z wyrokiem na swoich stawach.
  Jeden już ma, dojdzie kolejny i będzie recydywa!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem co ma lub czego ma na sumieniu Pan Jaworski, ale dla ścisłości dodam, że wyrok jest nieprawomocny.

  OdpowiedzUsuń
 9. I tutaj masz rację , Pan Krawczyk mialby największe szanse w tych wyborach , tylko czy będzie chciał .Ma duże możliwości w załatwianiu różnych spraw i potrafi rozmawiać z ludżmi o odmiennych poglądach , bez obrażania ich .A to dzisiaj jeden z warunków dobrej współpracy na rzecz gminy .Czas najwyższy skończyć te durne podziały , w końcu tworzymy swoją małą ojczyznę dla nas , a nie dla polityków oderwanych od rzeczywistośći i żyjacych w świecie obłudy, od wyborów do wyborów .Gdyby istniał paragraf w kodeksie karnym , to połowa naszych polityków poszła by siedzieć , za przedwyborcze obiecanki. A tacy ludzie jak Ty Jurku są potrzebni , aby pokazywać sprawy dla nas , Zagórzan ważne potrzebne w codziennym życiu, ukazujace drugą twarz władzy.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 10. I tutaj masz rację , Pan Krawczyk końcu tworzymy swoją małą ojczyznę mialby największe szanse w tych wyborach , tylko czy będzie chciał .Ma duże możliwości w załatwianiu różnych spraw i potrafi rozmawiać z ludżmi o odmiennych poglądach , bez obrażania ich .A to dzisiaj jeden z warunków dobrej współpracy na rzecz gminy .Czas najwyższy skończyć te durne podziały , w dla nas , a nie dla polityków oderwanych od rzeczywistośći i żyjacych w świecie obłudy, od wyborów do wyborów .Gdyby istniał paragraf w kodeksie karnym , to połowa naszych polityków poszła by siedzieć , za przedwyborcze obiecanki. A tacy ludzie jak Ty Jurku są potrzebni , aby pokazywać sprawy dla nas , Zagórzan ważne potrzebne w codziennym życiu, ukazujace drugą twarz władzy.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 11. Proszę przeprowadzić ankietę z panami powyżej i z panem Krawczykiem. Tylko wtedy będzie ona miała sens. Hipotetycznie oczywiście.
  Chyba że jeszcze ktoś garnie się do bycia burmistrzem w gminie zadłużonej na 55%?

  OdpowiedzUsuń
 12. i po to to zamieszanie żeby promować www.jerzyzuba.pl a później kandydować w wyborach - czyli ciąg pana J do koryta nie trzeba było tak od razu - NIECH TOCZĄ BOJE INNI JA IM W TYM POMOGĘ A PÓŹNIEJ SAM WYSTARTUJE HAHHAHHHA :)
  TYLE ZE TAK CZY SIAK NIKT NA PANA NIE BĘDZIE GŁOSOWAŁ I NA PRÓŻNO JAZDA TYM POLONEZEM TAM I Z POWROTEM :) lEPIEJ NA FRYZJERA WYDAĆ :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ależ pan lub pani "spostrzegawcza". Oczywiście że blog jerzyzuba.pl w wielu aspektach promuje Jerzego Zubę. Czy w wyborczo - politycznym to się okaże. Polonezy to super bryki nie wiem o którym mowa o "caro" czy o "tracku" ;-))))) Jak byłem dzieckiem to Polonezem jeździł mój idol por. Borewicz i ta dziecięca fascynacja marką FSO została mi po dziś dzień. Głęboko wzrusza mnie manifestowana na różnych forach troska o stan moich finansów, ale nie jest z nimi tak źle jak niektórym się wydaje. Wątku fryzjerskiego nie chce mi się rozwijać.
  Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku

  OdpowiedzUsuń
 14. Co to za głos ludu twierdzi,że nikt nie będzie głosował na Jurka, ja z rodzinką będe.Jurek 4 głosy już masz.

  OdpowiedzUsuń
 15. No,no,no... ciąg do koryta,Panie Zuba, no,no,no... Czyli nic za darmo i dla idei - a przynajmniej tak wynika z wpisu anonima z godz. 13.38... Jeśli ta osoba widzi wszystko w ten sposób, to przykre, ja jej współczuję. Najlepsze rozwiązanie to albo cicho siedzieć albo wyemigrować, inaczej każdy choć trochę aktywny będzie posądzony o prywatę...Cieszę się, że ja mieszkam na tyle daleko, żeby nie być posądzonym o chęć zajęcia stanowiska dozorcy budynku gminnego. :-)
  Z politykami czas wziąć rozbrat - dobrze napisał Zagórzanin, że trzeba osoby ponadpartyjnej, na którą jednak wszystkie partie spojrzą bez obrzydzenia i będą z nią pracować bezproblemowo, a nie rzucać kłody pod nogi.
  Ciekaw jestem, ilu kandydatów wystartuje...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 16. Pluli zna Zająca bedą pluli na ciebie. To ta sama grupa ludzi, ściśle powiązana interesami z obecnym burmistrzem. Rodzinka naszego wodza też prawdopodobnie przykłada sie do tych płytkich komentarzy. Czują że im się układ rozsypuje to pora sięgnąć po podłe chwyty z poprzedniej kampanii.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jurek , nie patrz na innych , bądż sobą , polonez to też piekny samochód[ zresztą kto nim nie jeżdził], a startując na radnego KTO WIE , KTO WIE .ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jaworski i Osika idą łeb w łeb.

  OdpowiedzUsuń
 19. Cóż, kolejna rada - tym razem od zagórzanina - start na radnego...
  Swego czasu startowałem, bo mi wytłumaczono, że muszę, żeby konkurencja nie przeszła... Przy tamtym systemie wyborczym (pierwsze tzw. wolne wybory) wyraziłem zgodę, ale poprosiłem o ostatnie miejsce na liście - bo przechodzili pierwsi... Tyle, że ja miałem 2 razy więcej głosów niż pierwszy z listy, który wszedł... Nie bawiła mnie i nie bawi sformalizowana zabawa w społecznikostwo, za bardzo uzależnia od grona osób, z którymi się weszło z listy, a to czasem wiąże ręce, krępuje swobodę wypowiedzi i działań. Przy następnych wyborach spotkałem sąsiadów, jak z wiaderkiem szedłem wywalic smieci- powiedzieli,że chcieliby,żebym startował.Na moje pytanie,czy dadzą mi to na piśmie, odpowiedzieli że tak- na co ja bezczelnie, żeby się pośpieszyli, bo mam trochę miejsca w wiaderku... Potem - kilkanaście lat pracy w urzędzie - znów knebel, choćby się widziało różne rzeczy... Dlatego wszystkim kandydującym lub zamierzającym kandydować mówię, że czasem gorzej, ale z własnym zdaniem, że czasem można zrobić dużo stojąc z boku tego wszystkiego, niż będąc w jakimkolwiek układzie. Wierzcie mi, zawsze jest jakiś układ - nie zawsze we współczesnym tego słowa znaczeniu (tzn. układ mafijno-biznesowy)ale JEST ! A jak nie dacie się w nic uwikłać, to są dwa wyjścia - zakład psychiatryczny albo wyjście główne... :-)))

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 20. Mój kochany OBSERWATORZE z daleka .Masz częściowo rację mówiąc o tych układach i układzikach , ale jeżeli ktoś ma dobre pomysły i jest typowym społecznikiem a nie karierowiczem, to trzeba dac mu szansę , ażeby się wykazał. W takiej małej społeczności jaką jest Zagórz też są układziki , najgorzej jak te układziki są sterowane z góry , ale jest grupa osób , która chce zrobić coś dobrego dla naszej społeczności i musi czasami iść z ugrupowaniem , kóre daje największe szanse na realizację tych planów.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 21. Widze ze skoro J Z..... kandyduje najbardziej zaciekle atakujac burmistrza Jaworskiego to najbardziej obawia się go w wyborach :)

  No i ma Pan racje Panie Jerzy tym bardziej ze kanalizacja ruszyła z kopyta, niebawem schetynówka, budowa świetlicy i remonty , kanalizacja także w Zahutyniu ...

  Czy może niektorzy w ten sposób chcą wypracowac pozycję dla Wacława co zaprzepaścił orlika .....

  OdpowiedzUsuń
 22. Mówicie kto by chciał rządzić gminą o zadłuzeniu 55%, a wielokrotnie cytowany powyżej Wacław Krawczyk doprowadził Powiat do zadłużenia 60 %
  i co można można

  OdpowiedzUsuń
 23. Bądźmy precyzyjni. Zadłużenie powiatu mieści się w ustawowych ramach i jest mniejsze niż 60%!!!

  OdpowiedzUsuń
 24. 60% zadlużenie powiatu??? o ile mi wiadomo to jest mniejsze i nie przekracza dozowlonego progu..... wydaje mi się że najlepsza kandydat na burmistrza to starosta Krawczyk.

  OdpowiedzUsuń
 25. http://www.sanok24.pl/aktualnosci/1/7010?eventsDate=2009-02-01 Starosta krawczyk nie przepuscil orlika - zaglosowalbym na niego gdyby wystartowal.

  OdpowiedzUsuń
 26. Po co komu te orliki super drogie,
  na których tylko w lecie można grać.
  Hala sportowa i basen służy przez
  cały rok,/na Osławie w lecie czy
  zimie nie można pływać/
  Wszyscy mówią że najważniesza
  jest kanalizaja i wodociągi, ale wielki szum robi się w temacie
  orlika. Popieram radę powiatu
  i Zagórza za podjęte decyzje.
  Jest wiele dotacji celowych,
  na drogi,hale,baseny,wodociągi,
  kanalizacje, kulturę itd..
  wię należy rozważnie inwestować
  równoczśnie w wielu dziedzinach.

  OdpowiedzUsuń
 27. Jaworski czy Osika a może by tak inaczej proponuję hasLo na skrzyżowaniu każdy z wyjątkiem sLonia Karpat na Burmisrrza , Tak zawistnej zawziętej i niedecyzyjnej osoby jeszcze nie spotkałem Myślę żżżżżżzzzzzzzzzzze Panowie WacLaw KrawCzyk i Ernest Nowak Się dogadają POCZEKAJMY

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.