czwartek, 28 stycznia 2010

Nie przeminęło z wichrem - wszczęto śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez burmistrza Zagórza


W lipcu 2007 roku gwałtowna wichura zniszczyła konstrukcje dachu sali gimnastycznej szkoły podstawowej i gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Na wniosek Rady Miejskiej w Zagórzu Komisja Rewizyjna badała  jakiś czas temu okoliczności usuwania skutków tej katastrofy. Kontrolerzy próbowali ustalić gdzie "wywiało" ok.500 metrów kwadratowych blachy dachowej i ok. 6 kubików drewna budowlanego, które w ich przekonaniu można było odzyskać i zagospodarować z korzyścią dla gminy. Dokładnie13 listopada ubiegłego roku  w swoim blogowym materiale video postawiłem pytanie czy rzeczywiście wszystko w tej sprawie  przeminęło z tytułowym wichrem? Pośrednią odpowiedzią na wyrażoną wówczas wątpliwość jest decyzja Prokuratury Rejonowej w Sanoku  (kliknij w zdjęcie obok aby powiększyć) o wszczęciu śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków przez burmistrza Zagórza Bogusława Jaworskiego.

9 komentarzy:

 1. Jurek , odpuść sobie , zaczynasz się zajmować pierdołami a nie poważnymi sprawami , unikasz trudnych tematów lub boisz się za nie zabrać . Od dwóch dni proszę Cię o zajęcie się sprawami Zasławia a ty nie dajesz żadnej odpowiedzi. Strach to czy pewne układy , trudne do ruszenia.Rozumię wszystko , ale szukanie u Jaworskiego różnych spraw , nawet najmniejszych zaczyna być już nudne.Ludzie mają na głowie inne , bardziej przyziemne tematy dnia codziennego,przecież Boguś nie położył tej blachy u siebie na dachu.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeminęło poparcie PeŁo i pod górkę się zaczęło:)
  Mam nadzieję że w najbliższym czasie wyjdą na jaw wszystkie "przekręty" obecnej władzy. Nie dziwię się że w gminie brakuje pieniędzy skoro panowie ciągną z niej całymi garściami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak on mógł dopilnować obowiązków
  skoro ciągle chodził po sądach
  i prokuraturach.
  Teraz role się zmieniły, jeden
  prawomocny wyrok już ma i dwie
  sprawy w prokuraturze.
  Sprawdza się przysłowie - nie
  osądzaj innych to i ty nie będziesz
  osądzany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie to nie jest nudne. No, może troszeczkę. Faktycznie, są ważniejsze tematy. Choćby taki, że za udział w pikiecie kolejarzy marszałek Rzońca został ukarany.

  Dopisek: Starosta wczoraj już był w pracy, więc czas na wiadomości w sprawie zatrudniania w Starostwie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już widzę, jak niejaki Bogusław J. tłumaczy się przed sądem, że on Bogu ducha winny, bo nadzór to robili inni, więc co go to obchodzi, a blacha była dziurawa, drewno przegniłe i nic nie warte...
  Zagórzanin grzmi, że są sprawy ważniejsze, co tam blacha... Fakt, ważne też są, ale życie składa się z drobiazgów...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 6. Na blogu Jurka , temat pana marszałka Cholewińskiego jest tematem tabu , ważniejsze jest parę kilo zdezelowanej blachy niż postawienie do kąta pana Rzońcy.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 7. WSZYSTKO JEST WAŻNE I BLACHA I PRACA LUDZI. PAN JAWORSKI MIAŁ TAK RZĄDZIĆ,ŻEBY WSZYSCY BYLI ZADWOLNI TAK OBIECYWAŁ CHOĆ PRZYPOMNĘ HASŁA WYBORCZE JAWNOŚĆPRAWORZĄDNOŚĆ ITP. , A JAK WYSZŁO KAŻDY WIDZI.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zagórzanin się trochę zagalopował.Co jak co ale chyba Jurek słynie z tego,że nie boi się pisać o trudnych, niewygodnych sprawach. Jeśli uważasz,że jest inaczej, nic prostszego: załóż swój blog i pisz o tym co tylko ślina na język przyniesie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak , uważam że Jurek boi się niektórych tematów , między innymi tematu Zasławia oraz sprostowania wypowiedzi pana Osiki , dotyczącej podkarpackiej służby zdrowia , a tytuł jaki nadał Jurek temu reportażowi , obliguje go co najmniej do przeproszenia wszystkich mieszkańców Podkarpacia. Ja osobiśćie nie zamierzam zakładać własnego bloga , ale wymagam od osób , które zaczęly prowadzic taki blog rzetelności . sumiennośći i staranności w zdobywaniu innformacji a w przypadku tematu służby zdrowia na Podkarpaciu brakło wszystkich tych elementów.A cały czas uważam Jurka za poważnego faceta , jak będę chciał pisać co mi ślina na język przyniesie to wejdę na stronę DODY .JUREK , JEŻELI JESTEŚ SPOKO GOSC , TO ODPOWIEDZ NA MOJE ZARZUTY, TYLKO MERYTORYCZNIE.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.