wtorek, 12 stycznia 2010

Opinia radnych Gminy Zagórz w sprawie projektu budżetu na rok 2010


Dziś otrzymałem opinię 11 radnych w sprawie projektu budżetu na rok 2010. Cyfry i zestawienia ujęte w tym dokumencie muszą niepokoić. Zapraszam do lektury i do dyskusji. Treść opinii radnych oraz załącznika dostępna jest po kliknięciu w pogrubione na niebiesko linki.
OPINIA    ZAŁĄCZNIK

22 komentarze:

 1. O kurcze.... Te cyferki z lekka niepokoją takich rzeczy nie wyczytasz w "BODZIO-BIULETYNIE" :-(

  OdpowiedzUsuń
 2. "Same odsetki od ewentualnie zaciągniętych kredytów prawie dwukrotnie przewyższać będą wartość pozyskanych dotacji".
  Policzyłem osobiście i radni mają 100% racji, odsetki to kwota 10 mln zł! Ile za to można wybudować orlików panie Jaworski?

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzie podpisy reszty radnych? Oni nie potrafią liczyć? Czy mają w dalekim poważaniu sprawy naszej gminy? Jeśli któryś radny zagłosuje za budżetem pana Jaworskiego to znaczy że albo nie ogarnia tej sytuacji, albo świadomie działa na szkodę gminny. Jedno i drugie świadczy o tym że nie nadaje się na radnego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Boguś zrobił sobie budżet pod kampanię wyborczą, a że przy tym gmina zbankrutuje to mało ważne. Jestem ciekaw za co zbuduje się kanalizację w Czaszynie, Porażu, Łukowym? Co z tego że w Tarnawie i w części Zagórza jest a co z resztą gminy? Gdzie jest wodociąg?
  10 000 000 zł odsetek od kredytu to skończony debilizm. Za to można kupić z 15 samochodów strażackich, albo wybudować nowiutką halę sportową. Bogusiowi chyba coś na głowę padło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od razu widać , że projekt pisał jakiś pseudo fachowiec , który po koleżeńsku został zatrudniony przez swojego kolegę Bogdana.Nasz Urząd Miasta poprzygarniał uciekinierów z Sanoka , którzy nie mają żadnej wiedzy merytorycznej do pisania wniosków unijnych , stąd takie efekty.Ciekawy jestem ile ci panowie za pisanie takich bzdetów zarabiają .No i oczywiście ktoś sprawuje nad nimi pieczę.Odnoszę wrażenie , że burmistrzowi nie zależy na dalszych inwestycjach doprowadzając do takiej sytuacji, każdy jego następca będzie miał związane ręce na długie lata.Ale cóż , przecież za pare miesięcy wybory więc musi się wykazać budową kanalizacji, do której podłączona będzie niewielka część Zagórza.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przynajmniej niepokojące... A jakby tak zasięgnąć opinii biegłego księgowego? Rzeczoznawcy? Zaraz p.Burmistrz (dużą literą przez szacunek dla URZĘDU...) powie, że ci radni (nawiasem - podpisy nieczytelne - powinno byc nazwisko na komputerze - i kropki na podpis...)się nie znają, a poza tym oni go nie lubią i są be. No i milczenie części radnych - unik polityczny, nieobecność usprawiedliwiona czy nieusprawiedliwiona? No i jeszcze jedno - opinia Skarbnika Gminy - czy podpisał się pod tym projektem budżetu?
  I jeszcze sprawa, która dotyczy nie tylko Zagórza, ale wszystkich rad miast, gmin itd - kto wie, ilu radnych ma Nowy Jork? 51... (no, są radni w dystryktach,ale tu chodzi o miasto).

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 7. Trwoga bierze jak się to czyta. Biuletyn nie wspomina o czymś takim jak odsetki, kredyty, zadłużenie, wzrost na biurokrację o 53%. To wszystko zostało celowo przemilczane. Naród żyje błogiej nieświadomości a za jego plecami burmistrz robi mu koło pióra.

  OdpowiedzUsuń
 8. No i mamy skok cywilizacyjny.
  Władza to choroba cywilizacyjna,
  szkoda że koszty leczenia nie pokrywa leczony tylko społeczeństwo.
  Robimy tylko za swoje lub z kredytów bo pozyskane pieniądze
  z unii są symboliczne.
  Jak nasze wnioski są oceniane
  to jest wiadome po ilości uzyskanych punktów/na listach rezerwowych/.
  Pisanie wniosku do PROW na kanalizację Zagórza i Tarnawy
  do błąd. Punkty dostała tylko
  Tarnawa a Zagórz nie, bo jest miastem bo jest to program do rozwoju obszarów wiejskich.
  Czyli dofinansowanie tak na prawdę
  jest tylko na Tarnawę a Zagórz robimy za kredyty.
  Tak niewiele robiąc można doprowadzić do zastoju na długie
  lata.
  Ale po co się martwić co będzie
  potem, teraz są wybory i trzeba je wygrać!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak mamy fatalnie pisane wnioski to co się dziwicie że jest takie zadłużenie. Inni dostają po 65 % dotacji(wtedy to ma sens)a my 38 %. W rezultacie budujemy kanalizacje za własne pieniądze. Gmina jest biedna bo burmistrz rozbudował biurokracje do granic absurdu. Reszta gminy przy takim budżecie może o kanalizacji zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jaworski zaprzepaścił szanse na rozwój Zagórza. To typowy "hamulcowy" w urzędzie. Zamiast na inwestycjach skupiał się na byciu oskarżycielem posiłkowym i włóczeniu się po sądach. Rankingi niezależnych gazet nie kłamią. W 2008 roku gmina Zagórz była na 158 miejscu na podkarpaciu w pozyskaniu środków unijnych. Dodam tyko że wszystkich gmin jest 160.
  Samo dno.

  OdpowiedzUsuń
 11. BOGDAN J. MA NOWY PLAN.
  NOSI ON NAZWĘ "OSŁAWA". PLAN SKŁADA SIĘ Z PROSTEGO ZAŁOŻENIA:  POGŁĘBIĆ DNO I TRZYMAĆ SIĘ KORYTA  Pozdrawiam Largo:)

  OdpowiedzUsuń
 12. A na e-propagandzie Bodzio ogłasza że bedzie szkolił naród w temacie POzyskiwania funduszy. Wuala
  ZAGÓRZ. Lokalna Grupa Dzialania "Nasze Bieszczady" zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie dotyczące skladania wniosków do LGD, umożliwiających pozyskanie dofinansowania w ramach działań:

  - Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
  - Małe projekty
  - Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  Na szkolenie, które odbędzie się w piątek, 15 stycznia 2010 r. o godz. 16.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Zagórzu. Omówione zostaną zasady oraz instrukcja wypełniania wniosków.

  Zapraszamy!
  kicaj

  OdpowiedzUsuń
 13. Może po takim szkoleniu, gminni
  pozyskiwacze będą mieli wiedzę
  jak pisać wnioski.
  Tylko po co, jak brak będzie pieniędzy na wkład własny.
  O wodzie można zapomnieć, jesienią
  jest ostatni nabór wniosków na
  wodociągi.Następny będzie za kilka
  lat. Dokumentacja miała być gotowa
  2 lata temu.
  Podobno mają iśc do sądu z firmą
  za przekroczenie terminu.
  Jak firma miała zaprojektować skoro
  bodzio co pół roku zmienia koncepcje, raz ujęcie wody w Kalnicy a to studnie głębinowe
  a może z Zasławia tłoczyć wodę
  w górę gminy.
  Bąć tu mądry projektancie i zrób
  projekt tylko jaki?
  Po wioskach zlikwidowali komitety
  wodociągowe bo po co trzymać kasę
  mieszkańców jak wody szum jest
  niesłyszalny.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zobaczy burmistrz przy wyborach jak mu ludzie podziękują. Samochwalcze biuletyny nie pomogą. Szkoda że jego następca będzie tylko spłacał jaworowe kredyty.

  OdpowiedzUsuń
 15. Proszę podać, ile naprawdę po przetargu będzie kosztowało wykonanie kanalizacji w Starym Zagórzu i Tarnawie. Obiło mi się o uszy, że po przetargu to kwota ok7-8 mln zł. Czy jest to prawda?

  OdpowiedzUsuń
 16. panowie radni błagam ani zł na promocję to śą nasze podatki,marnotrwonione przez sennego rycerza z Wielopola Wieść obiegowa niesie ze małzonka pracuje w banku czy nie w tym gdzie brane były kredyty,Mam tylko pytanie dlaczego brakuje podpisu Pana Radnego Pawła Czecha,znam go osobiście i myślę ze nie zapoznał się z cyframi może Panowie Przewodniczący nie zapoznali go z treścią oświadczenia,Ranking jest bardzo wymowny świadczy o poziomie Bogusia,Jeżeli ktoś ma więcej informacji na temat niedoszacowania budżetu dla oświaty i wyjaśnień Pani Dyr. Biłas proszę o komentarz .I jeszcze jedna prośba apel do Przew. RaDY PODPISAŁO 11 dYREKTORÓW PLAC. OŚW.

  OdpowiedzUsuń
 17. Radny Paweł Czech nie dostał pozwolenia WIELKIEGO ROMANA , dlatego brakuje jego podpisu. A tak po prawdzie to Paweł stoi za Bodziem i żeby sie waliło i paliło, żeby gmina miała upaśc to i tak będzie popierał jego nierealne pomysły. Panie burmistrzu , czas się uderzyc w piersi i powiedzieć głośno WSZYSTKO SPIEPRZYŁEM, a nie wydawać durne biuletyny , w których nie ma ani grama prawdy. Srodki jakie pan pozyskał z panem Michalakiem to kpina , w porównaniu z innymi gminami .Dla Zagórza nie zrobił pan nic, wszystko poszło na wioski. ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 18. Patrząc na to wszystko co dzieje się w naszym kochanym mieście można określić jednym słowem DNO... Jestem zbulwersowana nieudacznictwem rządów obecnego pana burmistrza. A niestety cyfry mówią same za siebie....
  Studentka

  OdpowiedzUsuń
 19. W przedstawionej opinii w ostatnim akapicie wytłuszczonym drukiem radni napisali cyt. "My w ciągu ostatnich 3 lat nic nie zrobiliśmy i wleczemy się na szarym końcu." to po co nam tacy radni? ...

  OdpowiedzUsuń
 20. miało być tak pięknie wszystkiemu winien Zając.również radni a także zmowa polityków nie tylko z PIS ale i z PO i SLD.Radny NOWAK z Starostą Sanockim torpedowali moje pomysLy. Kolejarze rozkręcili szyny iPANCERKA utkwiła w zaspach.Marszałek dołozył swoje trzy grosze.Mógł wyżej ocenic nasz projekt na kanalizacji.Krytykowaliście nawet segregację i co miałem rację. Krośnie nowa spalarniia jak na całym cywilizowanym świecie. a myśmy ich dawno wyprzedzili razem z Panem Przewodniczącym ze st Zagórza co nie czuć ale za to nie widać i jeszcze ciepło Pytacie o kanalizację na Wielopolu. za Osławą.A ja mam nowe szambo a nadwyżki przekazuję do swojego stawu. Jeszcze Wam pokazę Za rok sprzedam karpie SMACZNEGO

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetna satyra a może by tak ogłosić konkurs na radosne opowiadanie o naszym kameleonie Bodziu . Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie chcę wierzyć w to co tu zobaczyłem. Gmina nie ma grosza na nowe inwestycje w najbliższych latach, nie ma zabezpieczonej kasy na oświatę!
  Dość tego! Dłużej tak być nie może!
  Panie Wacławie niech Pan kończy cukierkowanie z PEO i do roboty. Panie Nowak więcej odwagi, jest Pan młody i nieobciążony!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.