sobota, 2 stycznia 2010

Są pieniądze na halę, ale jej budowa stoi w miejscu (video)

Budowę tytułowej hali sportowej w Nowym Zagórzu zapoczątkował były burmistrz Zagórza Jacek Zając. Obiekt (z basenem przewidzianym na piętrze) wraz ze skocznią narciarską K-75 na "Zakuciu" ma tworzyć "Podkarpackie Centrum Szkolenia Skoczków Narciarskich". Obecny włodarz Zagórza - Bogusław Jaworski w swym projekcie budżetu na rok 2009 zmniejszył środki na realizację tego zadania z kwoty 7 274 000 do...375 000 zł. Ostatecznie rada miejska w Zagórzu przeznaczyła w ubiegłorocznym budżecie na budowę hali (bez basenu) kwotę 1 875 000 zł, co stwarzało realną szansę szybkiego oddania do użytku hali sportowej (bez basenu). Niecierpliwie czekają na nią uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 korzystający z niewielkiej sali gimnastycznej powstałej jeszcze w erze "1000 - latek" (lata 60-te). Niestety od czasu emisji mojego pierwszego materiału o hali pt. Dziura zabita dechami nic się nie zmieniało. Są pieniądze ale budowa stoi w miejscu. Dlaczego? Na ostatniej sesji rady miejskiej pytał o to radny Józef Adamkiewicz. Zapraszam do obejrzenia materiału video...

18 komentarzy:

 1. Cóż, burmistrz miał DUŻO czasu, bo temat nie urodził się dziś. Juz dawno powinien zlecić inwentaryzację, ekspertyzy ppoż i bhp lub od razu zlecić głównemu projektantowi obiektu przeprojektowanie i dostosowanie do nowych przepisów. Mógł to rozegrac nawet na swoja korzyść, tłumacząc,że prace projektowe w toku, a jak znam projektantów i tego typu cykle,to sprawa by się naprawdę szybko nie skończyła, a przynajmniej pod jego adresem nie byłoby zarzutów o bezczynność. A tak - przeprojektowanie, drogi dojazdowe (a do szkoły nie ma ???), przygotowanie siwz (co można zlecić projektantowi),przetargi na wyłonienie wykonawcy (bo widząc zdolności organizacyjne p.Burmistrza wątpię w załatwienie przetargu od pierwszego podejścia),ewentualne protesty - też terminy wynikające z ustawy pzp, zawieranie umowy... No i wyborcy zastaną kolejną sprawę rozgrzebaną w trakcie realizacji...
  Podobno p.Jaworski zamierza starać się o reelekcję na stanowisko burmistrza- jeśli to gminna plotka, nie prawda, to można odetchnąć...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to Zając budował halę bez drogi pożarowej!??????? NIE WIERZĘ
  Panie burmistrzu mówi pan że pani Sidor wyraziła WSTĘPNĄ ZGODĘ na zmiany w projekcie.A jak się rozmyśli i cofnie WSTĘPNĄ zgodę? To co będzie?

  OdpowiedzUsuń
 3. PEWNIE TEN WPIS TU NIE PRZEJDZIE, ale chcę powiedzieć jasno. Popieram PANA BURMISTRZA JAWORSKIEGO za to że robi na przekór wszystkim zawistnym na prawdę ważne i potrzebne inwestycje (KANALIZACJA) a nie jakieś pomniki głupoty!?? Baseny na piętrze i skocznie. Ilu mamy skoczków 3 może 8 góra 10. To był od początku poroniony pomysł - PANA POMYSŁ PANIE ZUBA
  adam nielot

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak widzisz Szanowny adamie nielocie Twój komentarz przeszedł. A co do przywrócenia dawnej świetności skoków narciarskich w Zagórzu...Tak to był miedzy innymi mój pomysł, bo nie zrobilibyśmy nic - przynajmniej na początku bez pomocy i kontaktów ś.p. JERZEGO BATRUCHA. Twierdzę nadal, że skoki narciarskie są jak do tej pory najskuteczniejszym sposobem na promocję Zagórza w skali ogólnopolskiej i MAJĄ TU PRZYSZŁOŚĆ!!!Skoczków już wkrótce będzie dużo dużo więcej. Nie wierzysz czytaj bloga to zobaczysz.... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z POparciem PO czy bez BOGUSŁAW JAWORSKI WYGRA WYBORY 2010 bo wprowadził Zagórz w XXI wiek po 16 latach zacofania. Stara klika robi co może żeby go pognębić bo naruszył ich interesy i pokazał zamiatane pod dywan grzechy u grzeszki. Panie Bogusławie proszę robić swoje jak to się mówi PSY szczekają a KARAWANA JEDZIE DALEJ. A panu Zubie bardzo się dziwie swoja drogą że wrócił do swoich starych "przyjaciół"
  ŻYCZLIWY Ze starego zagórza

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Jurku, coś panu powiem...

  Jak ja chodziłem do 1 klasy Podstawowej czyli 8 lat temu, to tam stawiali fundamenty , po postawieniu fundamentów cieszylismy się całą klasą/szkołą że lada chwila hala sportowa będzie.
  Jednak się zawiedliśmy i czekaliśmy, w 4/5 klasie podst. zaczęli stawiać ściany, rok temu postawili dach...

  I jaka tutaj jest inwestycja?
  Aktualnie jestem w 2 klasie Gim. nr. 2 Zagórz i my za rok sie pożegnamy z tą szkołą a hala będzie taka jaka jest w tej chwili.

  Także Panie Burmistrzu prosze nie wpajać nam do głowy że praca nad halą sportową ruszy, bo już pan to mówił 2 lata temu :)

  Pozdrawiam, Adam z Zagórza

  OdpowiedzUsuń
 7. BOdzia już nawet w Zagórzu mają dość! A jak wyjdą na jaw przekręty Słońca Karpat to mu nawet najlepsza propaganda nie pomoże. Zobaczycie kto jest uczciwy a kto umoczony. Ochrona PO się skończyła i jak by to powiedzieć sprawa się rypła.
  Ciekawe na kogo zwali winę za to że do kanalizacji w Zagórzu podłączonych zostanie niecały 1000 mieszkańców? A gdzie pozostałe 4000 ?!? Proszę poczytać biuletyn tam wyraźnie pisze że kanalizacja obejmie 2200 mieszkańców naszej gminy. Skoro w Tarnawie Dolnej mieszka ich ponad 1200 to łatwo policzyć ile zostaje dla Zagórza!

  OdpowiedzUsuń
 8. Następni dostaną kanalizację jak spłacimy kredyty Jawora. Czyli gdzieś koło 2020 roku. Ale przynajmniej prominenci ze Starego Zagórza (czytaj rodzina przewodniczącego osiedla) będzie miała kanalizację. Reszta hołoty czekać na swoją kolej.

  Precz z Zagórskim kolesiostwem.

  OdpowiedzUsuń
 9. wprowadził w XXI wiek... hihihihi... bo tak wypadło w kalendarzu...Naruszył interesy starej kliki, tworząc swoją... No cóż, wystarczy posłuchać tego pana, żeby wyrobić sobie o nim pojęcie. Skoczkowie, skocznie-wierzę w to, że ten temat, pomimo głosów "Życzliwych" jeszcze wróci na blog...Poroniony pomysł? Początki były świetne, a POtem przyszła ciemność...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 10. Język zatęchłej komuny daje o sobie znać. Wydaje mi się że znam człowieka który operuje tą zapleśniałą nowomową, jest nim pan R....... były członek PZPR. No może poza nim jest jeszcze z 3( .....) tak zapiekłych obrońców pana burmistrza.
  Pomówienia, nienawiść, defetyzm to dla nich chleb powszedni. I to wszystko po to by koło domu burmistrz zrobił śmieszną promenadę? Czy warto sprzedawać się za takie pierdoły? A może wiążą tych panów jakieś inne "interesy"?
  Pora zrozumieć że pan Jaworski to już przeszłość.
  ZEGAR TYKA BODZIO ZNIKA!
  Ktoś kiedyś trafnie zauważył:)

  Pozdrowienia od LARGO

  OdpowiedzUsuń
 11. szanowny Adamie nielocie twój sposób rozumowania i krytyka wszystkiego co robili najczęsciej bezinteresownie i z wielkim zaangazowaniem prawdziwi paSJONACI NARCIARSTWA PAMIĘTAMY ILE PRACY I POSWIĘCENIA W TO DZIEŁO ANGAZOWALI jest niezrozumiałe mam pytanie do czytających bloga .Kto z radnych poprzedniej kadencji odmówił wsparcia finansowego na budowę skoczni podpowiem ze były to dwie osoby .Rozumiem ze są piorytety ale na litość Boską kanalizacja mogLa byc zrealizowana na obecnym etapie przy korzystniejszym dofinansowaniu juz rok temu .budowę Podkarpackiego Centr. trzeba było kontynuowac. zamordowano nadzieje i inicjatywę ludzi ktorzy domniewam w przeciwienstwie do PANA chcieli coś pozytywnego dla Miasta a nie tylko dla siebie zrobic.

  OdpowiedzUsuń
 12. szanowny Adamie nielocie twój sposób rozumowania i krytyka wszystkiego co robili najczęsciej bezinteresownie i z wielkim zaangazowaniem prawdziwi paSJONACI NARCIARSTWA PAMIĘTAMY ILE PRACY I POSWIĘCENIA W TO DZIEŁO ANGAZOWALI jest niezrozumiałe mam pytanie do czytających bloga .Kto z radnych poprzedniej kadencji odmówił wsparcia finansowego na budowę skoczni podpowiem ze były to dwie osoby .Rozumiem ze są piorytety ale na litość Boską kanalizacja mogLa byc zrealizowana na obecnym etapie przy korzystniejszym dofinansowaniu juz rok temu .budowę Podkarpackiego Centr. trzeba było kontynuowac. zamordowano nadzieje i inicjatywę ludzi ktorzy domniewam w przeciwienstwie do PANA chcieli coś pozytywnego dla Miasta a nie tylko dla siebie zrobic.

  OdpowiedzUsuń
 13. Budowa hali sportowej rozpoczęto kilka lat temu i bardzo dobrze.
  Potem była przerwa bo ruszyła budowa oczyszczalni i kanalizacji
  na Nowym Zagórzu, Żabniku i Zasławiu
  łącznie 20 km sieci.
  Stary Zagórz też miał być
  skanalizowany w tym samym czsie,
  ale kilku mieszkańców którzy
  nie chcieli aby XXI wiek zawitał do Zagórza nie wyraziło zgody na
  przejście przez ich działki.
  Pozwolenie na budowę było ale bez odcinka koło mostu, rozpoczęto nawet wykopy na Starym Zagórzu.
  Po zamknięciu inwestycji która była
  dofinansowana w ponad 80 procentach
  a nie jak teraz 30 parę, wznowiono
  budowę do stanu surowego zadaszonego.
  W tamtym czasie dla Burmistrza Zająca kanalizacja też była
  najważniejsza bo przerwał inne inwestycje a postawił na kanalizację.
  Ciekawe co by teraz robił Jaworski
  gdyby nie było oczyszczalni i pozwolenia na budowę kanalizacji na Starym Zagórzu.
  Wracając do hali,to jest bardzo potrzebna inwestycja dla prawie
  3 tysięcy mieszkańców.
  Ale czy za tego wodza będzie
  dokończona chyba nie!!!
  Jaworski na zebraniu z mieszkańcami
  Leskiej Góry powiedział
  "ta hala to strup z którym nie wiadomo co zrobić"
  Ale mieszkańcy napewno wiedzą na
  kogo zagłosować, napewno nie na niego.

  OdpowiedzUsuń
 14. Proszę, podajcie, jaki ma być całkowity koszt zbudowania hali sportowej razem z basenem?

  OdpowiedzUsuń
 15. CO do budowy kanalizacji na Starym Zagórzu za czasów pana Zająca , to faktycznie prace zostaly wstrzymane przez pana Emila ........... co nie jest żadną tajemnicą, który zresztą do dziś chwali się jak to wygral z gminą sprawę w sądzie . Nie powiedział tylko , że kilka tysięcy ludzi zostało pozbawionych kanalizacji.Jeżeli chodzi o basen na piętrze , to trzeba sobie powiedzieć że była to bardzo nietrafiona inwestycja , ale hala sportowa jest jak najbardziej potrzebna.Klika to może kiedyś była , ale teraz jest bardziej żarłoczna bo czaszyńsko-sanocka , zgarniająca wszystko do swojej prywatnej kieszeni.A w XXI wiek nie wprowadził nas pan burmistrz Jaworski , tylko zwykli ludzie , którzy wymusili na nim pewne zmiany , które w państwach demokratycznych sa normą.A tak po prawdzie to jaki XXI wiek , brak szaletów miejskich , porzucony projekt darmowego dostępu do internetu .Co wiecej zacofanie u niektórych osób nabrało cech patologicznych, w szczególności jeżeli chodzi o stosunki międzyludzkie.Zagórskie skocznie są jednak jedynym pozytywnym wizerunkiem naszej gminy o które należy dbać , nie pomijając jednak prac przy kanalizacji i wodociagach. ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 16. W XXI wiek chciał nas wprowadzić
  Burmistrz Zając, dostał dofinansowanie z unii w kwocie 900 tyś zł na internet.
  Bodzio powiedział, że od internetu
  są firmy komercyjne i one są do tego powołane, gmina ma inne zadania do wykonania.
  I dobrze zrobił, w biuletynie
  są tylko dobre dla niego tematy
  a dostęp do internetu sprawia,
  że można odwiedzać różne strony
  np. blog Zuby, Zagórz fora, iSanok
  i oglądać nagrania z sesji /kompromitujące go /
  Dlatego oddał prawie całą kwotę
  aby cywilizacja ominęła gminę.
  Czy w XXI wieku basen dla 13000 ludzi
  z całej gminy to coś nowego nawet
  na piętrze? Czy dzieci, młodzi i starsi nie muszą umieć pływać,
  mają za to mieć wady postawy i liczne choroby, ktore leczy
  pływanie.
  Teraz nie tylko w miastach i na piętrach ale i na wioskach są
  baseny.
  W sierpniu dużo sąsiednich gmin/np.
  Cisna,Lesko/
  dostało po kilka milionów na hale
  i baseny ale bodzio nawet wniosku
  nie złożył .

  OdpowiedzUsuń
 17. Faktycznie pan burmistrz sprawę internetu totalnie zlekceważył i długo będzie mu się to odbijało czkawką .Mówiąc o firmach komercyjnych , zapomniał , ze nie każdy pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy w Zagórzu i zarabia tyle co pan burmistrz . Jakby miał 800 zł. miesięcznie to wtedy jego głowa pracowała by inaczej , a tak może się bawić za nasze pienądze.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak by wyglądał XXI wiek w gminie
  Zagórz gdyby Burmistrz Zając
  nie wybudował 9 mostów min.
  w Czaszynie ,Wielopolu,Tarnawie?
  Jak by nie kupił 4 autobusów
  do przewozu dzieci?
  Wybudował 4 hal sportowych, gimnazjum na Nowym Zagórzu i
  wszystkie kotłownie przerobił
  na gaz?
  Gdyby nie było własnego wysypiska
  a za śmieci płaciło po 10 zł od
  osoby miesięcznie?
  I.T.D.????

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.