sobota, 23 stycznia 2010

XXIII Bieszczadzki Bieg Lotników - kto bronił honoru Zagórza?


W piątek 22 stycznia na trasach "Pod Żukowem" w Ustianowej Górnej k. Ustrzyk Dolnych zainaugurowano XXIII edycję Bieszczadzkiego Biegu Lotników. W pierwszym dniu zawodów startowały dzieci i młodzicy (juniorzy C). Honoru Zagórza - jeszcze nie tak dawno aspirującego do miana wiodącego, podkarpackiego ośrodka w narciarstwie klasycznym bronili uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Zagórzu. W poszczególnych kategoriach wiekowych nasze zawodniczki i zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:
Anna Paryżak SP nr 2 Zagórz - miejsce 4/17 startujących (dziewczęta ur.2001-2000r. dystans 1000m.)
Tomasz Pleśniarski SP nr 2 Zagórz - miejsce 8/22 startujących (chłopcy ur.2001-2000r. dystans 1000m.)
Jan Zając SP nr 2 Zagórz - miejsce 41/47 startujących (chłopcy ur.1999 - 1998r. dystans 2km)
Daria Kozdraś SP nr 2 Zagórz - miejsce 18/33 startujących (dziewczęta ur. 1997-1998r. dystans 3km)
Marianna Gemini Gimnazjum nr2 Zagórz - miejsce 23/33 startujących (kat. jw.)
Edyta Kruszyńska SP nr 2 Zagórz - miejsce 24/33 startujących (kat. jw.)
Natalia Pancerz SP nr 2 Zagórz - miejsce 29/33 startujących (kat. jw.)
Magdalena Tymoczko SP nr 2 Zagórz - miejsce 30/33 startujących (kat. jw.)
Malwina Gosztyła Gimnazjum nr 2 Zagórz - miejsce 31/33 startujących (kat. jw.)
Natalia Strzelecka SP nr 2 Zagórz - miejsce 32/33 startujących (kat. jw.)
Bieg główny (3 x 7 km)w kategorii open ruszy o godz. 10.30 w niedzielę 24 stycznia.
>KOMPLETNA KLASYFIKACJA<

3 komentarze:

 1. no i wychodzi szydło z worka.A gdzie mają trenować uczniowie na jakich trasach, Jeszcze dwa lata temu przygotowane zostały trasy biegowe .A obecnie.Nawet nie wykoszono trawy, Załosne

  OdpowiedzUsuń
 2. Postaram się napisać coś obiektywnie i nie jestem żadnym obrońcą obecnego burmistrza. Jednak co ma piernik do wiatraka. Czy były trasy biegowe, czy ich nie ma - jaka to różnica. Młodzież nie chce po prostu się nadwyrężać albo nie ma kto ich porwać na skrzydłach. Po czyjej stronie jest wina? Trudno na to pytanie odpowiedzieć. Często jest tak, że młodzież uważa, iż bez wysiłku można uzyskać wyniki. Nie jest to prawdą. Potrzeba ogromnego samozaparcia. Dzisiaj dzieciom i młodzieży do szczęścia potrzebna jest" wypasiona komórka", portal "nasza klasa", trochę jedzenia, trochę spania itp. I TO WYSTARCZA!
  Kiedyś przy SP 2 było boisko - klepisko i było zapełnione do późnego wieczora. Dzisiaj jest świetny kompleks boisk (jak na bieżący czas) a jednak stoi pusty (obecnie pusty, bo jest zima; na wiosnę i w lecie też będzie pusty). Nie ma żadnych przywyczajeń, aby wolny czas spędzać aktywnie. Ba, nawet więcej niż aktywnie. I pomyśleć, że przed laty zagórskie dzieci i młodzież potrafiły z siebie wylewać litry potu, chcąc coś w życiu osiągnąć. To tyle. Za dużo się rozpisałem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szanowny Chciejco Obiektywny, ale przynudzasz i ględzisz. Piszesz, iż młodzież "nie chce się nadwyrężać....chce mieć wypasione komórki itd..". Mimo zapowiedzi jesteś subiektywny, niesprawiedliwy i niepotrzebnie generalizujesz. Jak widzisz, tak samo jak przed laty zagórskie dzieci wylewają litry potu( przejrzyj listę uczestników biegu). Nie muszą tego robić na wspomnianym przez ciebie klepisku, bo to nie te czasy. Może to nie jest masówka, jak ku pamięci pewnego, wielkiego generała (Świerczewskiego) ale spora gromadka. Brawo dzieciaki. Gratulacje. Natomiast co dotyczy obecnego burmistrza to moim zdaniem zbyt mało , a niekiedy nic nie robi, by stworzyć klimat, modę na sport w Zagórzu. Nie trzeba być jego wrogiem by tego nie zauważyć.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.