sobota, 20 lutego 2010

Woda zalewa domy w ZagórzuW zagórskiej dzielnicy Wielopole z powodu zatoru lodowego na rzece Osława doszło do zalania kilku domów. Z każdą chwilą jednak wody przybywa. Na miejscu są strażacy. Relacja video już niebawem.

5 komentarzy:

 1. Woda to potężny żywioł! Współczuję!Strażacy zawsze gotowi! Ale co będzie za trochę, jak naprawdę śnieg w górach puści na całego ? Ciekaw jestem, czy pan burmistrz już omówił sposób postępowania z gminna komórką ds zarządzania kryzysowego? W tv pokazują co i rusz gminy i miasta, w których zakupiono choćby worki na piach,żeby nie było potem nerwówy w sytuacji zagrożenia. Czy sprawdzono i ustalono jak będzie rozbijana kra, żeby nie dopuścić do powstawana zatorów? Panie Jurku, stosowne pytanie chyba warto skierować do gminy, skoro już teraz widać podtopienia!

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. Drogi Obserwatorze , Pan burmistrz Jaworski jak zwykle obudził się po tragedii i zamierza wołać saperów z Rzeszowa dopiero jak woda zacznie zalewać ludzi , ale grunt , że jest w gotowości do podjęcia działań .A tak nawiasem mówiąc byłem dzisiaj świadkiem tego jak wygląda żywioł i co potrafi zrobić kra , spiętrzona do wysokości ponad metra . To naprawdę jest tragedia dla ludzi , którzy zostali zalani . Dziwi tylko fakt ,że ten żywioł można było przewidzieć i zabezpieczyć ludzi przed zalaniem . Nagrałem kamerą film , który trwa kilka minut i pokazuje co potrafi zrobić z nami przyroda na górskiej rzece.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałem, że w okolicach Czaszyna ma powstać zapora wodna. Ktoś wie może jak duża i czy w przyszłości pozwoli ona na regulację wody w takich sytuacjach jaka nastąpiła w ostatnich dniach????.

  Podtopiony

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak to prawda w najbliższym czasie chcę przygotować szersza publikację na ten temat

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Panie Jerzy za szybką odpowiedź. O Zaporze wiem, ponoć pomysł jest i środki, ale czy jej istnienie może zmienić sytuację wodną na Osławie????od kogo zależy jej budowa i czy wie pan kiedy ma to ruszyć i czy jest szansa na ten rok, gdyż nie wiem, czy mam przedsięwziąć jakiekolwiek kroki na przyszłą wiosnę, boje się o dom i działkę, czy są gdzieś jakiekolwiek wiadomości na ten temat????
  podtopiony

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.