wtorek, 23 lutego 2010

Burmistrz zaprasza na zawody narciarskie!

Chodzi o Pana Henryka Sułuję - burmistrza Ustrzyk, który patronuje poważnym, dwudniowym zawodom w narciarstwie alpejskim. Impreza odbędzie się 8 i 9 marca br. na stokach Gromadzynia i Laworty w Ustrzykach Dolnych. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do lektury oficjalnej zapowiedzi zawodów
A co słychać w zagórskim światku narciarskim? Ano wszystko po staremu. Ośrodek sportów zimowych "Zakucie" w okowach zimy prezentuje się wręcz bajkowo. Cisza, spokój szum drzew... Słucham? Co proszę? Wyciąg narciarski? Tak niestety jeszcze tam jest! Stoi to żelastwo i tylko krajobraz szpeci...

37 komentarzy:

 1. No tak, komu i do czego potrzebne stare żelastwo...
  A tak przy okazji - jak ma się konkurs na wynajęcie obiektu gastronomicznego na terenie Zakucia? Coś juz wiadomo?

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę ze tak piękna zima zaskoczyła naszych decydentów.W innych Podkarpackich gminach o niewspołmiernie mniejszych tradycjach organizowane były imprezy plenerowe na śniegu.Niezorganizowanie żadnych zawodow w tym skoków o Puchar Bieszczad oraz biegów narciarskich jest z pewnością wynikiem niechęci czy wręcz wrogości do zimowych dyscyplin Pana Burmistrza. To samo dotyczy wyciągu. Proszę nie dziwić się Panu Dyr. Rudnickiemu, ON w tym temacie niema nic do powiedzenia.Jestem osobą doskonale zoriętowaną się w tym temacie ,Co do wyciągu myślę ze Pana Jaworskiego należy rozliczyć za wynikłe straty powodowaqne przez unieruchomienie wycągu zgodnie z instr. ma on być systematycznie co kilka dni uruchamiany.w przeciwnym wypadku dochodzi do korozji liny i części z nią współpracujących.Niepodjęcie rozmów z Panem Galerą na temat dzierżawy wyciągu oceniam bardzo negatywnie.I w tym przypadku niewidzialna siła spowodowała nieprzybycie na spotkanie z cy Burmistrza Pana A. Czapora.Myślę ze coś więcej na ten temat mogą i powinni powiedzieć Panowie Zuba i Pałasiewicz.Tak to jest skandal.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam z narad Polskiego Związku Narciarskiego oraz wypowiedzi Burnistrza Ustrzyk Dolnych. To bardzo sprawny gospodarz. Widzi potrzebę promocji poprzez zimowe dyscypliny.Wstydziłem się za naszego Burmistrza kiedy zabierając głos w obecnoś ci Pana Tajnera w spotkaqniu uczestniczyli jeszcze Panpwie Kiszka Adam Mąka Edward Pałasiewicz Juliuszoraz Piszko Andrzej od rzeczy opowiadał o zadaniach i potrzebach nie naszej gminy ale Ustrzyk Dolnych. Co do wyciągu to jest skandal i marnotrawstwo.Kiedyś Pan Drwięga prosił wrecz błagał o przeprowadzenie remontu kapitalnego wyciągu. Co się w między czasie zmieniło...........

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko, co miałem w tej sprawie do napisania i zrobienia. Napisałem i zrobiłem. Darzę to miejsce dużym sentymentem gdyż mam swoj udział w tym co udało się tam zrobić. Czy było warto? Patrząc na skucesy Michała Milczanowskiego twierdzę, że tak! Ja nikogo za nic w tej sprawie nie zamierzam rozliczać. Juz niebawem zrobią to wyborcy. Mam nadzieję, że już niebawem poznamy nowego najemce Koliby narciarskiej. Oby się mu tam darzyło! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Po co i na co się wysilać na jakąś pracę, jak można cicho i spokojnie przesiedzieć cały rok w budynku i .... sami sobie dopiszcie. Ktoś pisze, że pan Rudnicki w tym temacie nie może nic poradzić. Otóż wydaje mi się , że to on jest dyrektorem i zarazem administratorem Zakucia, skoro nic nie może to za co pobiera co miesiąc wynagrodzenie. W takim razie jest on nie potrzebny.
  Jak się chce to można dużu zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Edziu wracaj! Panu Rudnickiemu już dziękujemy! Proszę Panie Zuba o ustalenie ile kasy zostanie wyrzucone na wystepy gwiazd Artiego!

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Jerzy ,co tam sporty zimowe grunt że nasz włodarz za nasze pieniądze rękami pana Rudnickiego zorganizuje sobie kampanię wyborczą .Co do Zakucia , to faktycznie szkoda , że taki obiekt stoi niewykorzystany i nikt nie ponosi winy za to że niszczeje. Ale pan burmistrz będzie teraz promował naszą gminę poprzez swoją ziezrealizowaną zawodowo OSOBISTĄ ASYSTENTKĘ ( czyżby miała w sobie coś z Dody ).ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 8. Stawiacie mnie Państwo w dyskonfortowej sytuacji gdyż znam i szanuję Pana Artura Rudnickiego. Drugi powód mojego dyskonfortu polega na tym, że w swej karierze zawodowej zarządzałem jednostką, której obecnie szefuje Pan Artur Rudnicki. Dlatego nigdy nie dam się namówić na recenzowanie poczynań ani kolegi Artura, ani kolegi Edwarda nie mówiąc już o mojej Szanownej poprzedniczce Pani Stanisławie. A co do pytania o gwiazdy? Słyszałem coś o zespołach: IRA i Pectus. Ze swojej praktyki organizatora imprez masowych (dyr. artystyczny ubiegłorocznego koncertu Budki Suflera) szcuję nakłady związane z realizacją koncertów tych konkretnych wykonawców na poziomie 80 tys zł (razem ze scenotechniką)
  Ale najprosciej bedzie zapytać wprost Kolegę Rudnickiego

  OdpowiedzUsuń
 9. Pora już panu Rudnickiemu podziękować, proszę sobie ostatni rok jego rządów w GOK-u podsumować, jak wpłynęła zmiana na tym stanowisku na poprawę kultury w Zagórzu?
  Miejsce wuefisy jest w szkole i miejsce dyskdżokej jest w dyskotece.
  Dlaczego kulturą w naszej gminie nie zajmuje się osaba z naszej gminy, dlaczego musimy posiłkować się Sanokiem.
  Panie Mąka pora wracać na swoje miejsce pracy z pokazać jak można za niewielkie pieniądze coś zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Co do kampanii wyborczej realizowanej za pieniądze podatników No cóż takie prawo RZĄDZĄCYCH.

  OdpowiedzUsuń
 11. Panie Jerzy przestań pan słodzić, przecież kultura w ZAgórzu rozłożona jest na łopatki , jest na samym dnie nie widać tego.
  Proszę zapytać wprost pan Rudnickiego jakie propozycje na 2010 rok ma dla mieszkańców Zagórza, a nie młodzieży z Sanoka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Panie Jerzy nie takie prawo kampanię robi się za prywatne pieniądze, a nie za podataników.
  A JAK się nie ma pieniędzy to się nie robi nic.

  OdpowiedzUsuń
 13. Leszek Faluszczak23 lutego 2010 21:36

  Problem z wykorzystaniem Zakucia (a raczej jego niewykorzystaniem), oraz podejmowane działania w zakresie upowszechniania kultury i sportu są tematem do poważnej dyskusji. Zakucie zarówno w okresie zimowym jak i letnim może być centrum aktywnego wypoczynku nie tylko dla mieszkańców gminy Zagórz lecz także osób z zewnątrz. Od trzech lat wyraźnie obserwuję w Gminie Zagórz degradację zarówno lokalnych inicjatyw sportowych, jak również kulturalnych.
  Dowodem na to są:
  - brak rozwijania lub likwidacja amatorskich lig halowej piłki siatkowej, piłki nożnej itp. (doskonała forma propagowania sportu rodzinnego z udziałem dzieci i młodzieży)
  - likwidacja rozgrywek plażowej piłki siatkowej (wg znanych mi sędziów zawodowych, na Zakuciu jest jedno z najlepszych boisk do uprawiania tej dyscypliny na Podkarpaciu)
  - brak inicjatyw do uprawiania sportów masowych poprzez zaniechanie realizacji zawodów sportowych z okazji ważnych wydarzeń historycznych na terenie Gminy Zagórz.
  - Likwidacja boiska przy obiekcie MGOKIS w Zagórzu, która nie doprowadziła do zaniku zachowań niepożądanych społecznie, lecz moim skromnym zdaniem je pogłębiły.
  Rozwój kultury poza ciekawym wydarzeniem jakim był collage teatralny, oraz występ Arki.. też jakoś nie ruszył z kopyta do przodu. Co więcej nie słychać nic o promowaniu miejscowych inicjatyw kulturalnych.
  O ile dobrze pamiętam to za poprzednich dyrektorów MGOKIS był inicjatorem wielu działań sportowych i kulturalnych dla ludzi w różnym wieku i o różnych gustach. To właśnie szeroki wachlarz ofert sprawiał, iż każde z działań miało swoją widownię.
  Jednocześnie zastanawia mnie Panie Jurku ogromna wstrzemięźliwość (mam tylko nadzieję, iż to ze względu na okres Wielkiego Postu) w przedstawianiu działań obecnego dyrektora MGOKIS Zagórz. I nie chodzi mi wcale o recenzowanie prac osób zarządzających lub nawet kolegi, ale o rzeczową informację o stanie kultury i sportu w Gminie Zagórz jaką mam prawo od profesjonalnego dziennikarza wymagać. osobiście uważam, że 3 imprezy w skali roku to ciut za mało jak na Gminę posiadającą aspiracje turystyczne.

  OdpowiedzUsuń
 14. PANIE JERZY CZYM PODYKTOWANA JEST TAKA ZMIANA W PANA POSTĘPOWANIU STAJE SIĘ PAN CORAZ MNIEJ OBIEKTYWNY I ŚMIĘ POWIEDZIEĆ ,ŻE ZACZYNA PAN UNIKAĆ TRUDNYCH TEMATÓW I TRAKTOWANIE ICH WYBIÓRCZO
  ZAWIEDZIONY

  POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam Panie Leszku. Co do przyczyn mojej dziennikarskiej wstrzemięźliwości...To chyba jest tak, że chyba po prostu się starzeję.... aczkolwiek w niektórych kręgach wciąż straszy się moja osobą niegrzeczne dzieci :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Proszę podać konkretne przykłady trudnych tematów, których rzekomo unikam?

  OdpowiedzUsuń
 17. Temat : kultura w wyknaniu pana Rudnickiego. Dwie imprezy za 80 tys. to zdecydowanie za mało. to jest trudny temat, którego nikt nie porusza.

  OdpowiedzUsuń
 18. Mozna głosować na pana Wacława jako dobrego starostę powiatu sanockiego. Każdy ma takie prawo. Pyta pan o trudne tematy. Już kiedyś o tym pisałem, pisali także inni. Były obietnice. I na obietnicach się skończyło. Prawda nadal nie ujrzała światła dziennego.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie ma wyjścia.Każdy z was pewnie by tak postąpił.Jaworski ma obsesie napunkcie nie tylko przeciwników.Panowie problem tkwi nie w Rudnickim wiecie to doskonale.wyciąg stoi nieczynny wielka szkoda i strata dla miasta na promocję .Szukacie winy wszystkich ktorzy mają tyle do powiedzenia co mieszkaniec Alaski.A gdzie odpowiedzialnośc Jaworskiego a przede wszystkim skandaliczne zachowanie Czapora,

  OdpowiedzUsuń
 20. Jaś Fasola oraz Sekretarz piszą scenariusz pracy nie tylko Domu kultury ale i innych pomocniczych jednostek org. Gminy.Cierpią niejednokrotnie niewinni stroniący od po,lityki ludzie.Pracownicy Naszej Gminy mają dośc Pana Jaworskiego.Pan Rudnicki jest jednym z nich, Jego grzech polega tylko na tym że nie miał wiedzy w jakie bagno się pakuje.Jestem podobnego zdania zostawmy tego Pana w spokoju a rozliczmy Jaworskiego za to wielkie bagno jakie jest jego udziałem. Diagnozujmy przyczynę a nie chorobę.A tak przy okazji Panie Czapor Rok minął a świateł nie widać Tu jest problem Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. Znam osobiście Pana Artura.Człowiek jak każdy inny.Robi co mu każą bo zna psychikę Geniusza Karpat.Przy tym jest bardzo grzeczny niektorzy mówią ze sobotwór Edzia Mąki. W pracy koleżeński. uczynny. Gdyby tak Geniusza wysłać na kilkumiesięczny wypoczynek placówka o nazwie dom kultury otwarta by była dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 22. To może od razu pomnik dla pana dyrektora, albo za szybę szklaną przed budynkiem GOK-u go postawić.

  OdpowiedzUsuń
 23. Anonimowy napisał: "To może od razu pomnik dla pana dyrektora, albo za szybę szklaną przed budynkiem GOK-u go postawić."
  Tam, o ile dobrze pamiętam, jest tylko gablota - więc trzeba byłoby rozplasnąć pana dyrektora...
  A tak nawiasem - nie wiem, bo na blogu nic nie słychać, co się innego dzieje w kulturze zagórskiej oprócz spektakularnych imprez za kupę kasy... Rozumiem, że teraz każdy ma w domu video itp, ale czasy kina "Kolejarz" były niezłe...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 24. Proszę o ile można pokazać zarobki ELITY NASZEJ GMINY ,Za co płaci sę Kol, Czaporowi ,Przeciez ten człowiek nigdy cięzko nie pracował,Pozdrawiam Blokowy kolejarz,

  OdpowiedzUsuń
 25. Panowie Burmistrzowie sekretarz i Rudnicki szukają oszczędności na funduszu płac w kulturze.Po naradach podjęto decyzję i odebrano z racji głodowych Panom F......,G.......... po około 150 zł. Panie Dyrektorze być moze ze dla Pana i Pańskich Kol, jest to mało znacząca kwota. Dla nich z pewnością tak,Pana obowiązkiem jest zapewnianie pracownikom nie tylko godziwych war. pracy ale i PLACY.Pan Dyrektor przekazuje informację ze to Radni niezabezpieczyli niezbędne środki na pow, fundusz, Odebrano wszystkim pracownikom premie , Za te oszczędności Panowie w czarnych płaszczach będą mogli bawić się ich kosztem,Przyjemnej zabawy,Może ktoś z Państwa Radnych w tej sprawie zabierze głos,A tak na marginesie w spotkaniach Samorządowych uczestniczą Panowie Jaworski.Czapor i Wożniczak,Ktoś postronny by stwierdził że jeden umie czytać dr. pisać itd, Wiem dlaczego w stadzie bezpieczniej,Tylko dlaczego koszty tej zabawy ponoszą podatnicy,

  OdpowiedzUsuń
 26. Jerzy Zuba na burmistrza i basta!!!

  OdpowiedzUsuń
 27. Jerzy Zuba na burmistrza!!!!

  OdpowiedzUsuń
 28. Panie Anonimowy , to co pan pisze to nic , znam lepsze numery.Otóż nasz radny pan Bryndza i jego koleś od kierowania gminą pan Bogdan J. wymyślili fajny numer jak zarobić kasę z gminnych podatków , więc koleś Bodzio zlecił żonie kolesia Krzysia roznoszenie podatków w Porażu .Dziwi mnie to bardzo , ponieważ uważałem Krzyśka za człowieka , który jest osoba merytoryczną i stroniącą od takich kombinacji, ale sie zawiodłem . Co mnie najbardziej irytuje to fakt , że pan radny bierze pieniądze jako radny , jako sołtys , załatwił żonie pracę w gminie i jeszcze biedaczek musiał dorobić roznosząc podatki . To kpina z wyborców i osób bezrobotnych , narzekaliśmy na kolesiostwo za Zająca , ale Jaworski to dopiero kombinator jeżeli chodzi o REPUBLIKĘ KOLESIÓW .Panie Jerzy , może pan jako dziennikarz zajmie się tą sprawą,chyba że jest ona dla pana niewygodna .ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 29. Zróbmy wyliczankę kto musiał stracić pracę , aby ktoś (niekoniecznie odpowiedni na dane stanowisko) ją otrzymał i dzięki komu?
  Druga wyliczanka ile nowych etatów zostało stworzonych w urzędzie i jednostkach - uważam, że niepotrzebnie bo skoro za Zająca urzad pracował dobrze , to dlaczego nasz król w tak dużym stopniu rozszerzył administrajcę i dlaczego?
  Trzecia wyliczaka to kto i ile razy w ciągu 2009 r. otrzymał podwyżk?

  OdpowiedzUsuń
 30. W pełni popieram Zagórzanina,Panie Jurku kolesiostwo w Urzędzie sięgneło zenitu.Wielka Trójka rozdaje nagrody/premie. Tylko swoim powtwrzam TYLKO SWOIM.Gdyby za Zająca dochodziło do takich nadużyć media trąbiły by dzień i noc.Rozumiem ze E Sanok spłaca dłog wdzięczności ale pozostali.Czekamy z nadzieją na normalnośc w urzędzie i normalnego szefa .

  OdpowiedzUsuń
 31. To jest prawda podwyzki dla wybrańców, malo tego nagrody dla wybranców. Pytam się dlaczego czy pozostali nie pracują należycie, czy to muszą być tzw. pracownicy burmistrza. Za Zajaca podwyżki były dla wszystkich, nagrody również dla wszystkich pracowników. Ale i pracownicy byli bardziej wydajni. To co się teraz dzieje w urzędzie przechodzik ludkie pojęcie. Może pan burmistrz powinien zmiecić sobie doradcę - sekaretarza, który i taj jest z POlitycznej parti , a która już nie popiera naszego wodza. To może będzie i w urzędzie i w gminie normalnie. Dlaczego ten temat nie jest poruszany, dlaczego milczy się na ten temat. A już szczytem wszystkiego jest podwyżka 15 - krotna w ciągu roku dla pani z Uherzec no i
  wynagrodzenie za gotowość.

  OdpowiedzUsuń
 32. Gdzie oszczędnośc w urzędzie, dlaczego burmistrz nie dba o nasze pieniądze, tylko tak łatwo je wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 33. To nie jest Wielka Trójka tylko towarzystwo wzajemnej adoracji. Sobie wzajemnie nabijają kasę (oczywiście z publicznych pieniędzy), a także kasą (podwyżkami wynagrodzeń i nagrodami) kupują pracowników w całych wybranych referatach w urzędzie. Jeden referat już kupiony w całości, ciekawe, który będzie następny. Na pewno nie może być w mim "zającowych". Ich trzeba gnębić, bo są be dla Bodzia, niekompetentni, najlepiej ich zgnębić upokorzeniem, dając im wynagrodzenie niższe od pracowników obsługi (panie sprzątające mają wyższe pobory), a jak się upominają o podwyżki, to trzeba im w oczy powiedzieć, że są bezczelni. W wypowiadaniu opinii o bezczelności pracowników prym wodzi P. A.Czapor, następnie P. Ł. Woźniczak, a burmistrz powtarza za nimi jak papuga. Typowy Jaś Fasola. Nie ma swojego zdania, tylko przytakuje głupotom innych.

  OdpowiedzUsuń
 34. Tylko pan burmistrz zapomniał o jednym, że ani sekretarz, ani dyrektor domu kutlury i inni pracownicy mieszkający poza gminą Zagórz nie oddadzą głosu w wyborach.

  OdpowiedzUsuń
 35. Mam jedno pytanie, skąd burmistrz ma pieniądze na podwyżki i nagrody dla "jaworowych". Przecież sam mówił, że brzydka rada obcięła mu środki na wynagrodzenia w urzędzie. Co na to wszystko skarbnik gminy. Dlaczego nie powie stop!. Przecież nie zabezpieczenie środków całorocznych dla pracowników zgodnie z wcześniej zawartymi umowami o pracę jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.Moim zdaniem skarbnik powinna dokonać analizy i o zagrożeniach braku środków na wynagrodzenia dla pracowników(oczywiście z winy burmistrza, bo zatrudnia nowych, a starym daje nagrody nie mając zabezpieczenia w środkach uchwalonych przez "be" radę na 2010 rok)powiadomić radę i regionalną izbę obrachunkową. Skarbnik gminy nie może stać bezczynnie w tej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 36. Łoj jakie teraz te zajoncowe ludki biedniusie. Jeden z nich napisał lub napisała: "Za Zajaca podwyżki były dla wszystkich, nagrody również dla wszystkich pracowników"
  Hahahah były dla WSZYSTKICH BO WSZYSTKIE PRACOWNIKI BYŁY ZAJONCOWE. Od derektora po sprztaczke i szofera

  OdpowiedzUsuń
 37. Panie Jerzy dlaczego pan milczy , czyżby temat niewygodny , proponuję uzyskać informację u żródła ,w szczególności na temat biednego KrzyśkA.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.