czwartek, 25 lutego 2010

Kto się wybuduje a kto nie? W kwietniu poznamy projekt studium zagospodarowania przestrzennego.

Tak wynika z poniżej publikowanej informacji dotyczącej m.in. właścicieli działek położonych na podklasztornych błoniach w Zagórzu, którzy od dłuższego czasu bezskutecznie domagają się prawa do budowy domów na swoich gruntach. Przytoczone wyjaśnienia są kopią korespondencji mailowej pomiędzy sekretarzem gminy Zagórz Łukaszem Woźniczakiem a biurem poselskim Elżbiety Łukacijewskiej, gdzie wpłynęło pismo z prośbą o interwencję w sprawie przedłużającej się procedury zmiany studium. Według zapewnień  sekretarza Gminy Zagórz prace planistyczne są już na ukończeniu a ich efekt powinien zadowolić zdecydowana większość zainteresowanych. - Oficjalne, urzędowe pismo w tej sprawie zostało wysłane na adres biura poselskiego 21 kwietnia 2009 a z otrzymanej przez nas zwrotki wynika, iż  naszą korespondencję odebrano sześć dni później - wyjaśnia Łukasz Woźniczak

I N F O R M A C J A
dotycząca sporządzenia zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków
Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Zagórz uchwalonego Uchwałą Nr IV/27/99
Rady Miejskiej w Zagórzu dnia 22 stycznia 1999 roku obejmującej obszar w granicach
administracyjnych miasta Zagórza oraz wsi Zahutyń o łącznej pow. ok. 3300ha.

Do umowy na sporządzenia zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Zagórz uchwalonego Uchwałą Nr IV/27/99 Rady Miejskiej w Zagórzu dnia 22 stycznia 1999 roku obejmującej obszar w granicach administracyjnych miasta Zagórza oraz wsi Zahutyń o łącznej pow. ok. 3300ha
z dnia: 7 sierpień 2008r.
zawartej pomiędzy: Gminą Zagórz, a MIDOS Daniel Tomaszewski, 47-400 Racibórz, ul. Opawska 113/1
wprowadzono w drodze aneksu zawartego w dniu 29 października 2009r., zmiany polegające w szczególności na doprowadzeniu do zgodności projektu zmiany Studium z obecnie obowiązującymi przepisami prawa tj. uzupełnienia procedury planistycznej o dodatkowe elementy (czynności, opracowania) wynikające z wprowadzeniem w życie 15 listopada 2008r. ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. nr 199, poz. 1227 z późn. zm.) oraz koniecznością opracowania dodatkowego dokumentu tj. dokumentacji hydrologicznej dla potrzeb wyznaczenia terenów narażonych na zalewanie wodami Q1% i Q0,5% położonych w strefie ochrony krajobrazu kulturowego wokół ruin Klasztoru w Zagórzu.
Konsekwencją wprowadzenia w/w zmian jest przedłużenie terminu zakończenia prac projektowych, rozumiany jako przekazanie kompletnej dokumentacji planistycznej Radzie Miejskiej do uchwalenia, który wyznacza się na dzień 15 lipiec 2010 r.
Zgodnie z aneksem do 31 marca 2010 r. przewiduje się przekazanie Burmistrzowi projektu zmiany Studium do wyłożenia do publicznego wglądu (konsultacje społeczne).

7 komentarzy:

 1. Panie Zuba czy nie wybiera się aby pan za swoją sąsiadeczką na cieplutki stołeczek do urzędziku na ciepła posadeczkę bo się coś pan taki milusi, delikatniutki robisz....
  dla naszej kochanej władzuni

  OdpowiedzUsuń
 2. ZMIANA WIDOCZNA OD PEWNEGO CZASU TO FAKT POZDRAWIAM
  ZAWIEDZIONY

  OdpowiedzUsuń
 3. Cztery lata temu wobec ówczesnego burmistrza zachowywał się pan nieco nieco brutalniej.
  A teraz tak łagonie i wobec władzy naszej gmniy?

  Zawiedziony mieszkaniec gmny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Jerzy , czyżby w pańskiej osobowości pojawił się gość zwany INTERESIARZEM.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wcześniej czytywałem wpisy pana Zuby, ale nawet, jeśli ton wypowiedzi się zmienił, to przecież nie wszystko polega na negatywnym nastawieniu. Czasem władzę trzeba nieco zmotywować, a nie ciągle narzekać itd.
  A szanownych anonimowych zachęcam do zarejestrowania się i stworzenia własnego bloga.
  Choć z tą anonimowością to przesada. Nie zapominajmy, że to tylko internet.
  Każdy zostawia mnóstwo śladów.
  Pozdrawiam. 15-latek.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Każdy zostawia mnóstwo śladów.
  Pozdrawiam. 15-latek."
  Zdobywasz sprawność w harcerzach o nazwie "Tropiciel śladów" czy to grożba, że każdego, kto źle pisze o tym, co się dzieje w Zagórzu, można namierzyć??? Jeszcze trzeba wyroku sądowego, prokuratora, policji itd... A ci, co robia takie rzeczy nielegalnie, sami mogą trafić do pudła...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie, sprawność tropiciela zdobyłem jakiś czas temu. Nikomu też nie grożę, ani nie zabraniam wyrażania własnej opinii. Zachęcam do ponownego przeczytania mojego komentarza i podjęcia prób zrozumienia go. Domyślam się jednak, że działanie takie może być zbyt trudne i czasochłonne, więc tłumaczę:
  W internecie bardzo łatwo jest krytykować, bo siedzimy przed monitorem, nikt nie wie kim jesteśmy. Jednak to nie jest prawda. Bardzo łatwo kogoś namierzyć, nie łamiąc wcale prawa. Po za tym, jeśli ktoś krytykuje, to ok. Jego sprawa. Ale można przecież pójść o krok dalej. Napisać samemu coś lepszego.
  Proponuję zapoznać się z zasadami działania sieci, oraz z netykietą.
  Jeszcze raz gorąco pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.