środa, 17 lutego 2010

O co spytasz, jak ich spotkasz?

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Zagórz pojawił się terminarz (kliknij w foto aby powiększyć) dorocznych zebrań osiedlowych i sołeckich. Dla przeciętnego obywatela są one doskonałą okazją do bezpośrednich spotkań z lokalnymi VIP-ami. Ja wybieram się z kamerą na kilka z tych spotkań. Jeśli Pan Burmistrz lub Pan Sekretarz mieliby jakieś zastrzeżenia, co do obecności mediów podczas posiedzeń tego rodzaju gremiów, to prosiłbym o uprzedzenie mnie (z podaniem podstawy prawnej) zawczasu celem uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji, jak podczas ostatniej Rady Sportu. A zatem do zobaczenia. A tak przy okazji czekam na Państwa propozycje pytań i problemów wartych poruszenia w trakcie anonsowanych tu spotkań.

18 komentarzy:

 1. Ja spytam tych................. co z OBIECYWANYM OD LAT!!!!!!!!!!!! WODOCIĄGIEM NA NASZYM OSIEDLU.
  Góral z Leskiej Góry

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapewne pytań będzie multum... Ciekaw jestem, czy pan J. będzie miał juz przygotowane wystąpienia... W końcu ma już Rzecznika Prasowego Rządu, pardon, Urzędu i Jaśnie Osoby Panującego Burmistrza...
  Oj, będzie się działo na tych spotkaniach, będzie...
  Sprawa wstępu prasy - w końcu p.Zuba jest dziennikarzem - a nie ma przepisu zabraniającego wstęu prasy. Więcej - wszelkie przepisy mówią o jawności zebrań i posiedzeń organów samorządu terytorialnego.

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 3. Góralu z Leskiej Góry , wodociągi w Zagórzu bedą dopiero po spłaceniu długów w jakie wpędził naszą gminę pan Jaworski , czyli za jakies 15 lat .Najważniejsze dla pana Jaworskiego jest teraz zatrudnienie w gminie swoich ludzi , najlepiej z Sanoka , ale po wyborach będziemy gminę z sanockiego rozdania bardzo intensywnie wietrzyc i wymiatać a ja osoboście mam dużą miotłę i pomogę przyszłemu NOWEMU burmistrzowi w WYMIATANIU.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja zapytam - co mam wpuszczać do przyszłej kanalizacji na Starym Zagórzu?
  Może tą wodę co targam w butelkach ze źródełka, tego co nam jaśnie panujący przykrył, by ptaki tam nie srały.
  Zapytam, oj zapytam!
  Jak na razie to ja zostałem wpuszczony w kanał.
  W.....ony mieszkaniec

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zadam proste pytanie, czy dodatek funkcyjny im się należał
  w czasie gotowości do pracy.
  I dlaczego wprowadzili w błąd sąd
  pisząc pozew przeciwko własnej gminie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Po co pytać ich skoro oni chodzą
  bez pracowników merytorycznych.
  I tak prawdy o tragicznej sytuacji
  gminy nic nie powiedzą.
  Dalej będą obiecywać.
  A czy wiecie po co jest sekretarz
  razem z nimi na zebraniach?

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Jerzy a ja spytam się o roznoszenie podatków w naszej gminie, gdyż doszły mnie słuchy,o tym, iż tegoroczne podatki beda roznoszone przez pracownikow Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu. Czy mógłby Pan zająć się tym tematem, bo może się okazać, że wraz z podatkami bedą roznoszone ulotki wyborcze Pana Burmistrza.
  ŻYCZLIWY(:

  OdpowiedzUsuń
 8. Cytuję: "..tegoroczne podatki beda roznoszone przez pracownikow Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu." Taką akcje prowadziły urzędy w wielu miastach, m.in. w Warszawie, pracownicy dostawali od każdego doręczonego "podatku" jakieś wynagrodzenie. Jednak akcja została zarzucona, bo od tego jest poczta. Co prawda wymiary podatków powinny byc wysyłane poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, a to kosztuje chyba coś koło 8 złotych. Łatwo obliczyć koszty. Jeśli pracownicy dostaną mniej - ok, bo i tak przy odbiorze pisma musi byc pokwitowanie, powinien być także nr dowodu osobistego, żeby potem klient nie mógł powiedzieć, że syn za niego podpisał, on kłóci się z synem i syn na złość wyrzucił kwit do kosza...
  A jeśli będą roznosic inne materiały - cóż,wierzę, że informacja o tym szybko trafi na blog albo na maila p.Zuby... A póki co mówienie o wyborach juz teraz, to troche falstart - oficjalnie chyba jeszcze kalendarza wyborczego nie ogłoszono,terminu samych wborów też.
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 9. Drogi Obserwatorze z daleka , prywatna kampania wyborcza pana burmistrza Jaworskiego w naszej gminie rozpoczęła sie na dobre już w momencie wydania biuletynu inormującego o sukcesach naszego włodarza , więc śmiem twierdzic że kampania rozpoczęta. Achy i ochy dolatujace z tego biuletynu świadczą o tym , iż przytrafił nam sie GENIUSZ, który rozłożył gminę na łopatki i wraz ze swoim zastępcą zainkasował za to po 40 tys. patoli. Ten geniusz rozbudował republike sanockich kolesiów w naszym urzędzie do niebotycznych rozmiarów płacąc im z naszych podatków niezłe pieniążki , ciekawy jestem czy w naszym mieście i gminie nie ma wykształconych ludzi gotowych podjąć się tej pracy .Przypuszczam , że wpływ na to ma osobisty sekretarz pana Jaworskiego . Tak więc drogi Obserwatorze , ażeby to wszystko ogarnąć trzeba byc tutaj na miejscu.A co do podatków to biedni pracownicy Urzędu Miasta musza dorobic do swoich marnych pensji, systematycznie podnoszonych przez pana burmistrza ( fakt że nie wszystkim )pomimo tego iz wysokość poborów nie idzie w parze z jakościa i wydajnoścą pracy co w przypadku prywatnego pracodawcy byłoby niedopuszczalne i nieekonomiczne , ale cóż to tylko nasze podatki.Innym tematem , który mnie interesuje to terminy zebrań ogolnych mieszkańców , przecież zebrania organizowane w dni powszednie musiał wymyśleć jakiś OSIOŁ. ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 10. Panie Jerzy , zapomniałem się spytać naszych TRWAJĄCYCH W GOTOWOŚCI DO PRACY BURMISTRZÓW gdzie są obiecane światła na krzyżówce w Zagórzu , czyżby tez były w gotowości do świecenia .ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wstyd Panie Burmistrzu! Nie dość że zwiększył Pan zatrudnienie o 40 %, dał kolosalne podwyżki "swoim" LOJALNYM Pracownikom to teraz daje im pan jeszcze dorobić z naszych podatków! Rzeczą budzącą niemałe kontrowersje jest fakt, że zbliża się kampania wyborcza i istnieje zagrożenie, że roznoszone będą ulotki lub roznoszący będą łgać w żywe oczy, jak to nasza gmina wspanieale się rozwija! Ciekawe kogo sobie wezmą do pomocy!? Czy nie będzie to nagabywanie kosztem podatników! A zresztą porównanie Warszawy do Zagórza to lekka przesada! W Warszawie i z warszawskimi wysokościami podatków to mogą sobie pracownicy dorabiać ale nie w realiach gminy zagórz, gdzie będziemy musieli przez 10 lat spłacać kredyty zaciągnięte przez Bodzia!

  OdpowiedzUsuń
 12. No cóż, przykre jest to, co robi rękoma swoich wiernych funkcjonariuszy PO. Ale to ma miejsce chyba wszędzie, tam, gdzie PO sprawuje władzę. Jak już pisałem, wiem z autopsji co robiło SLD, co wyczyniał PiS który ściągał swoich do stolicy-bo Jarek kazał Lechowi zbudować silna partię w stolicy), ale tego, co robiło PO - nie zdzierżyłem. Przy tym całkowity brak kompetencji, decyzyjności, obsadzanie ważnych stanowisk miernotami (bmw)- to grzechy nie do wytrzymania. Ale teren ochoczo podchwytuje i wciela w życie te same zasady.Jeśli chodzi o płace - cóż, nikt, zgodnie z przepisami nie ma prawa żądać ujawnienia wysokości zarobków poszczególnych pracowników, ale zawsze można żądać (Rada!)podania płac w poszczególnych grupach zaszeregowania, co pozwoli wyliczyć średnią. Wzrosty płac także powinny być wiadome w sprawozdaniu finansowym.
  Terminy zebrań w godzinach pracy to super stary i znany sposób na, brzydko mówiąc, udupienie niewygodnych dyskusji, bo przecież większość ludzi i tak nie przyjdzie, bo szanują swoją pracę, a urlopy biorą na wypoczynek, a nie na zebrania!
  Zagórzaninie! Nie trzeba być na miejscu, bo mechanizmy działania tej władzy z nadania PO jak widać są podobne wszędzie! Cóż, mam dziwne wrażenie, że obecnemu burmistrzowi zwisa i powiewa opinia, jaką ma u części mieszkańców i z podniesionym czołem i dumnie stanie w szranki wyborcze... Pytanie, czy polegnie z ręki wyborców, czy znajdą się tacy, którzy na niego oddadzą głos...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 13. Była "Zemsta frajerów", zemsta fryzjera, jest i zemsta burmistrza - to appropos roznoszenia podatków. Resztę niech Państwo dopowie sobie samo.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Anonimowy" masz całkowitą rację!. Zemsta burmistrza na niewygodnych mu ludziach (np. radnych typu Kuzio, Marcinik, Wojnar). Takich ludzi burmistrz nie może puścić na wioski w czasie już rozpoczętej kampanii wyborczej. No oczywiście co innego sołtys Tarnawy Dolnej, Morochowa, Mokrego?! Oni gotowi oprócz nakazów płatniczych roznosić ulotki wyborcze. Nie wiem tylko co mu zrobił sołtys z Zahutynia. Chyba jest to tylko zemsta za Edka. Marcin nie martw się, damy sobie radę. Jeszcze przyjdzie "kryska na matyska". Cały Zagórz też trzeba było obstawić oddanymi pracownikami, ponieważ inni, solidni i chętni do roznoszenia mogliby zrobić "złą krew" w terenie, co w oczach Bodzia jest niedopuszczalne. Myślę, że ktoś to musi sprawdzić (może pani skarbnik), czy przypadkiem pracownicy naszego magistratu nie dorabiają się roznosząc nakazy płatnicze w godzinach urzędowania? Może burmistrz im pozwoli roznosić nakazy w godzinach pracy i w ten sposób będzie chciał ich sobie kupić na wybory?. Niezbadane są zamiary naszego jaśnie panującego Bodzia. A tak nawiasem mówiąc, urzędasy wstyd!, tyle ludzi jest bez pracy, a wy macie pełne żłoby i jeszcze dorabiacie sobie roznosząc w godzinach pracy podatki. Całkowity brak ambicji i sumienia. WSTYD!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. A poza tym, jak w teren pójdą oddani ludzie, to zawsze będzie więcej wiadomości dla Bodzia "co w trawie piszczy". Dał im zarobić, zrobią teraz wszystko, aby się odwdzięczyć. Pada komenda "hurrra!! do boju!, jeśli sprzeciw i pozostanie w tyle idziesz do odstrzału.

  OdpowiedzUsuń
 16. Cytuję Anonimowegoz 20.57:"A tak nawiasem mówiąc, urzędasy wstyd!, tyle ludzi jest bez pracy, a wy macie pełne żłoby i jeszcze dorabiacie sobie roznosząc w godzinach pracy podatki." Z mojego doświadczenia wynika, o czym pisałem, ustalone było, że roznoszenie jest wykonywane po pracy i w dni wolne, czyli wtedy, kiedy ludzie są w domach!Roznoszenie w godzinach mija sie z celem! No i nikt nie napisał, że urzędnicy w Zagórzu właśnie będą roznosili w godzinach pracy! Nie można zlecić roznoszenia dokumentów podatkowych osobom tzw. trzecim - albo poczta, albo urząd.

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 17. Albo sołtysi! Obserwatorze z daleka poczytaj uważnie ustawę - ordunację podatkową art 144

  OdpowiedzUsuń
 18. Jest bałagan w tej gminie, ale stworzy się jeszcze większy. Jeszcze rozumiem, gdyby pracownicy urzędu roznosili nakazy na terenie miasta.Ale na wioskach!. Przecież po to mamy sołtysów wybranych w demokratycznych wyborach, aby utrzymywali kontakt z mieszkańcami, odwiedzali ich, słuchali ich potrzeb. I właśnie takim bezpośrednim kontaktem z ludźmi jest doręczanie przez sołtysów nakazów płatniczych.Pomyślmy, jakie to jest udogodnienie dla ludzi - sołtys przynosi nakaz płatniczy, można od razu zapłacić ratę, bez dodatkowej straty czasu (np. jadąc do urzędu płacić podatek w kasie urzędu. Bałagan się stworzy w momencie, gdy pracownicy pójdą w teren. Mam tu na myśli teren Czaszyna, Zahutynia, Tarnawy Górnej itp.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.