piątek, 12 lutego 2010

Pożar w garażu urzędu gminy Zagórz (video)

Wczoraj około godziny 17.40 w garażu urzędu gminy Zagórz doszło do pożaru samochodu służbowego marki Ford Transit. Auto było przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Kłęby gęstego i duszącego dymu wydobywające się z pomieszczenia garażowego pierwszy zauważył Krzysztof Gołda – kierowca szkolnego autobusu. W miejscu zdarzenia znalazł się przypadkowo w związku z awarią gimbusa. –  Musieliśmy wrócić z kolegą do garażu w związku z wyciekiem płynu hydraulicznego. Kiedy otworzyliśmy drzwi buchnął dym. Wtedy zaczęliśmy szukać źródła ognia, którym okazał się gminny Ford Transit. Złapałem za gaśnicę, zacząłem gasić nią auto i zadzwoniłem po straż pożarną – relacjonuje kierowca.
Pierwsi do pożaru dotarli strażacy z OSP w Zagórzu. – Zastaliśmy duże zadymienie pomieszczenia. Rozbiliśmy drzwi pojazdu. Dzięki temu mogliśmy wypchać go na zewnątrz po to aby zabezpieczyć stojący obok niego policyjny radiowóz – wyjaśnia Robert Gołkowski – prezes OSP Zagórz.
Na podstawie wstępnych oględzin auta przeprowadzonych przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Sanoku można domniemywać, iż przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

3 komentarze:

 1. Panie Bogusiu pasowałoby jakąś nagrodę dla kierowcy gimbusa i strażaków. Gdyby nie oni to by się panu gminna bryczka zjarała na maxa o KI(J)Ance policyjnej już nie wspomnę. Pokaż Pan że jesteś burmistrz z gestem!
  STRAŻAK SAM

  OdpowiedzUsuń
 2. Dostaną - uścisk dłoni burmistrza... :-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj Bodzio pali Ci się już nie tylko pod siedzeniem, ale i dosłownie! Pozdrawiam Zagórskich Strażaków i gratuluję akcji!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.