czwartek, 11 lutego 2010

Wolą Osikę niż Jaworskiego...

Kto? Internauci uczestniczący w moim blogowym sondażu, który właśnie dziś się zakończył. Ogółem oddano w nim 334 głosy. Na pytanie: "Jeśli Oni są w finale to głosuję na..?" - 115 razy (34%) wskazywano na Jakuba Osikę (na zdjęciu obok) a 49 - krotnie (14,2%) na Bogusława Jaworskiego. Trzecią opcję "zostaję w domu" wybrano aż 170 - krotnie (51,8%). Przy wszystkich oczywistych mankamentach tego plebiscytu (mała grupa respondentów, możliwość wielokrotnego głosowania przez użytkowników korzystających z Neostrady) jego wyniki wydają się dość miarodajne. Dlaczego? Głosowanie przebiegało bez nagłych przyrostów głosów, które mogłyby świadczyć o sztucznym "pompowaniu" wyników. Ze szczegółowych statystyk oglądalności mojego bloga wynika, iż użytkownicy Neostrady są w mniejszości w stosunku do tych, którzy korzystają z internetu za pośrednictwem ZUT-u.
Wyniki sondażu są niezwykle interesujące pod względem socjologicznym. Obaj kandydaci zarówno w tych wirtualnych, jak i prawdziwych wyborach będą ubiegać się głównie o jeden i ten sam elektorat - sympatyków Platformy Obywatelskiej. W tym sensie słaby wynik Bogusława Jaworskiego wydaje się konsekwencją bezceremonialnego odcięcia się władz tej partii od poczynań obecnego burmistrza Zagórza i udzielenia oficjalnego poparcia Jakubowi Osice. 
Bardzo znamienny jest fakt, iż przy powyższych proporcjach do zagospodarowania pozostaje aż 51,8% elektoratu. Bez wątpienia gro wyborców z tej puli chciałoby widzieć na stanowisku burmistrza Zagórza obecnego starostę sanockiego Wacława Krawczyka, tyle że ten póki co konsekwentnie dementuje on pogłoski o swym starcie w rywalizacji o burmistrzowski fotel. Na koniec pozostaje pytanie: skoro nie Krawczyk to kto? Przekonamy się już niebawem.

18 komentarzy:

 1. Mając kontrkandydata tylko Jaworskiego ma się pewną wygraną.
  Poczekamy zobaczymy.
  PO my już dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń
 2. No nie do końca wygraną bo wspomniane ponad 51 % odrzuca obu kandydatów

  OdpowiedzUsuń
 3. Hemingway na burmistrza!!! Młody człowiek i duzo moze...

  OdpowiedzUsuń
 4. A Pan Panie Jurku nie ma ochoty? Proszę się przyznać? Przecież ten blog ewidentnie służy Pana promocji!

  OdpowiedzUsuń
 5. Móc to on by bardzo chciał. Ale oprócz chęci i fotografowania się z Rzońcą to on tyle może ile można wyczytać na leskobezcenzury.blogspot.com Rzeczywisty wpływ na WŁADZĘ ma JAKUB OSIKA i na niego będę głosowała
  efka

  OdpowiedzUsuń
 6. Zuba dogadał się z Osiką co widać już po tym blogu. Gdzie nie klikniesz to Osika to zrobił to Osika to powiedział. A jak mam nadzieję że wszystkich pogodzi Wacław Krawczyk!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Z rynny pod deszcz. Taka będzie zmiana. Jakie doświadczenie ma pan Osika , z całym szczunkiem dla niego, przez trzy lata będzie się uczył. A poza tym, że od niedawna mieszka w Zagórzu, to co on takiego zrobił dla Zagórza. Chyba tylko to, że jego radiowy kolega dostał pracę na stanowisku dyrektora i ma się całkiem dobrze. Tyle dokonał dla naszego miasta.

  OdpowiedzUsuń
 8. LUDZIE!!!!!! Opamiętajcie się!!!! Bogusław Jaworski to własnie taki eksperyment demokracji. Nasza gmina nie ma czasu na kolejne eksperymenty, dlatego powtarzamWACŁAW KRAWCZYK na burmistrza!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. My nie chcemy przez kolejne lata eksperymentowac Cóż z tego że bez pana B.J. ale z Panem J.O. z genialnym panem. Ł.W. z jeszcze bardziej genialnym panem A.R.
  Dość eksperymentów i to z udziałem ludzi z sanoka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ludzie , nic na siłę , Panu Krawczykowi dziękujemy , jeżeli jeszcze sie nie określił to znaczy że się boi.Postawmy na ludzi młodych , dajmy im szansę .Znam osobiście ludzi , którzy w polityce też dużo znaczą i są gotowi pracować dla gminy.Pan Jakub Osika to fajny chłop , znam go osobiście ale nie gwarantuje naszej gminie szans na wyjście z tej sytuacji w jakiej sie obecnie znajdujemy. Co do Pana Jaworskiego to osobiście przedstawię mu jego ulotkę wyborczą z 2006 roku , w której to ulotce zarzucał byłemu burmistrzowi Panu Zającowi , że zarobki pracowników UMiG w Zagórzu są za wysokie .Teraz sytuacja jest o wiele bardziej patologiczna i Pan Jaworski nie reaguje. Republika kolesiów jaką stworzył na etatach gminnych przerosła moje wyobrażenia , a muszę przyznać, że jestem miłośnikiem gatunku s-f i wyobraznię mam naprawdę dużą .Tak więc poczekajmy na rozwój wypadków i zgłaszanie się następnych kandydatów , bo napewno tacy będą.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 11. PAN OSIKA ZERO DOŚWIADCZENIA ZGADZAM SIĘ,ŻE NI MAMY CZASU NA EKSPERYMENTY TAKIEGO JEDNEGO JUŻ MAMY I CO SIĘ DZIEJE WSZYSCY WIDZIMY. POLACY MJAJĄ DZIWNĄ NATURĘ NIE GŁOSUJEMY NA KOGOŚ TYLKO PRZECIWKO KOMUŚ TAK JAK BYŁO NA OSTATNICH WYBORACH I JAKI EFEKT?
  GMINA TONIE W DŁUGACH NIC NIE ZROBIONE ITP. MOŻE NIECH BĘDZIE TAK "PIEKARZ NIECH PICZE BUŁKI" A PAN OSIKA SKORO JEST DOBRYM RADIOWCEM NIECH MOŻE ROBI TO CO NAJLEPIEJ MU WYCHODZI A KAŻDEMU TO NA DOBRE WYJDZIE POZDRAWIAM.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak bardzo chcecie Wacława Krawczyka na stanowisku burmistrza? Zapytajcie więc Sanoczan dlaczego go już nie chcą, jakie zadłużenie ma powiat a jakie Gmina Zagórz ...

  OdpowiedzUsuń
 13. z zadluzeniem powiatu wiaza sie inwestycje, ktorych w sanoku bylo i jest bardzo wiele, zagorz jest w mniejszym stopniu zadluzony ale tez jest, tylko ze z tym nie wiaza sie zadne inwestycje tylko.... no wlasnie, tylko co?? Waclaw Krawczyk na Burmistrza!!! Osika??? co On wogole wie o zagorzu???

  OdpowiedzUsuń
 14. a tak wogole to powiat to tez nie tylko sanok, ale wszystkie miejscowosci lezace na terenie powiatu, sanoczanie moga sobie nie chciec Blecharczyka!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo dziękuje zarówno za głosy wspierające moją kandydaturę jak i te dające do myślenia. Świadczą o zainteresowaniu nadchodzącymi wyborami, co jest największą gwarancją dobrego wyboru, którego życzę zarówno Państwu jak i sobie.
  Pozdrawiam
  jakub osika

  OdpowiedzUsuń
 16. Cytuję:"W tym sensie słaby wynik Bogusława Jaworskiego wydaje się konsekwencją bezceremonialnego odcięcia się władz tej partii od poczynań obecnego burmistrza Zagórza i udzielenia oficjalnego poparcia Jakubowi Osice."
  Po tym, co wyczynia burmistrz Jaworski, to żeby miał nawet poparcie sił wszystkich partii i piekła i nieba, to chyba i tak by mu to nic nie pomogło. Znamienny jest fak, że jednak ponad 50% głosujących nie odda głosu na żadnego z tych kandydatów.
  Gdzie dwóch się bije... Przysłowia są mądrością narodu...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 17. Wygra ten trzeci. On będzie najlepszy. Natomiast w starostwie sanockim robi się coraz cieplej. Jednoosobowe decyzje starosty ( a przecież jest demokracja!!! i decyduje zarząd i Rada Powiatu) wprawiają w zdumienie wielu. Czy będzie reakcja? Powinna być.
  Temat godny uwagi również i na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie sądzę, by wygrał pan Wacław Krawczyk. Zresztą nie wiemy, czy wystartuje w ogóle. Choć, kto wie? W mojej ocenie nie jest to dobry kandydat na burmistrza w Zagórzu. Zrobi wszystko, aby po raz kolejny być starostą sanockim. Nikomu się to jeszcze nie udało. Nie trzymam kciuków za panem Wacławem Krawczykiem.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.