poniedziałek, 15 lutego 2010

Zagórz na 148 miejscu...

Wśród 159 podkarpackich gmin sklasyfikowanych w trzeciej edycji rankingu Gazety Prawnej "Europejskie Miasto - Europejska Gmina 2009" - Gmina Zagórz uplasowała się na 148 miejscu.  Medalowa trójka to: Rzeszów, Jasło i Mielec. Jednakże nie wielkość miasta decydowała o wyniku. Zasady konkursu  ustalono w sposób dający równe szanse zarówno tym dużym, jak i mniejszym samorządom. Tak oto np. bieszczadzkie Lutowiska (6 pozycja) zdystansowały było nie było jeszcze do niedawna wojewódzkie Krosno (16 pozycja). Z najbliższych sąsiadów zdeklasowały nas m.in.: Gmina Cisna (16), Gmina Bukowsko (20),  Gmina Solina (26), Gmina Zarszyn (30), Gmina Lesko (39), Tyrawa Wołoska (42), Komańcza (60), Baligród (62). Po szczegółową metodologię i kompletne zestawienie konkursu >kliknij tu<

27 komentarzy:

 1. ALE SUKCES!!!
  Brawo burmistrz i pozyskiwaczse
  unujnych funduszy, zaszczytne 148
  miejsce to cud.
  I lepiej juz nie będzie, w tym
  roku kończy się większość programów
  gdzie można aplikować po unijne
  pieniądze.
  Ale nie jest tak zle, jesteśmy za to w człówce zadłóżenia gminy.
  Ludzie dopiero po kilku latach
  zobaczą tragiczne skutki rządów
  bodzia i andreja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Jerzy , nic dodać nic ująć po prostu osiągnęlismy DNO i spadamy dalej a burmistrz Jaworski wraz z kolesiami wymyśla wciąż nowe osiągniecia, które nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości. Naszym gminnym osiagnieciem za 4 lata rzadów mister Jaworskiego jest zadłużenie gminy na poziomie 58 procent oraz republika kolesiów w instytucjach gminnych i trzeba bedzie to panu burmistrzowi przypomnieć w trakcie najbliższych zebrań . ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz wiemy wszystko.Taką cenę płacimy wybierając nieudacznika na Burmistrza. Ale on z tego nic sobie nie robi,Co do Andrzeja to drogi anonimowy To jest inna klasa. Ale został zastępcą i co ma zrobić. PANOWIE szkoda tych trzech lat zmarnowanych Na przyszłosc wyciągnijmy wnioski chciaż mądry Polak po szkodzie Radny

  OdpowiedzUsuń
 4. Ktos tu jest niesprawiedliwy, nie jest aż tak źle, po co ta panika! Przecież za Zagórzem jest jeszcze 11 (słownie - jedenaście) gorszych miejscowości, to o co ten krzyk!Trzeba docenić starania Burmistrza i jego ekipy - nie są ostatni!
  W wyborach na ulotkach powinien zapisać hasło " BYLIŚMY NA 12 MIEJSCU!!!" - od końca...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dnia dzisiejszego jest przyjęta nowa pani, która będzie robić kampanię wyborczą dla Jawora. Ciekawe za jakie pieniądze?. Ale poczekajmy trochę. Ta kobieta ma być osobistą asystentką Jawora. Urzędasy drżyjcie!. Ona wam dopiero pokaże, jak macie się stulić i klaskać Bodziowi. A jeśli chodzi o to 148 miejsce, to hańba dla całej gminy!. Tylko,że ekipa Jawora ma to daleko w d.......!. Ważne, że im kasa każdy miesiąc wpływa na konto. Reasumując, to cała ekipa w zasadzie bierze pieniądze przez cały czas za gotowość do pracy, efektów ich pracy nie widać. W zasadzie efekty ich pracy można mierzyć ilością wypitych kaw w ciągu dnia pracy. Sprawy gminy spadają na plan dalszy. Oby przetrwać do wyborów!

  OdpowiedzUsuń
 6. Co to za Pani? Jakiś fachowiec od PR? Dziennikarska? Poproszę więcej informacji!

  OdpowiedzUsuń
 7. Cytuję:"Od dnia dzisiejszego jest przyjęta nowa pani, która będzie robić kampanię wyborczą dla Jawora." Ludzie, osobista asystentka !!! No i zaleciało wielkim światem, piarem, kampanią wyborczą, radiem, prasą i telewizją... Tyle, że na świecie taki kandydat to po pierwsze robi kampanię ZA WŁASNĄ KASĘ, gołodupce nie startują, tylko głosują, a po drugie - po takich sukcesach taki człowiek byłby skończony i nie mógłby starać się nawet o posadę gminnego ciecia!Chyba, że ta pani to lekarz pewnej specjalności...
  Ale jeśli urzędujący burmistrz rzeczywiście zamierza startować w wyborach - to leczenie konieczne...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 8. BRAWO Drogi Panie Burmistrzu.To wielki sukces Zapewne bedzie Pan przy okazji zebrań samorządowych wmawiał ludziom jak to na Panu się mszczą wszyscy bez wyjątkua NASI pozyskiwacze działają tak merytorycznie a tu taka krzywda.Panie Tomku Sw. wal pan szybko do urzędu jest okazja wesprzeć Jasia Fasolę a przy okazji dorobić BODZIO BĘDZIE HOJNY.a MY W uRZĘDZIE PATRZYMY NA pANA I INNYCH DOROBKIEWICZOW Z SANOKA. Gratulacje drogi pracownik URZEDU,.

  OdpowiedzUsuń
 9. JAK BY POWIEDZIAŁ FERDEK KIEPSKI "JAK NIE JAK TAK" WIELKI SUKCES MIŁOŚNIE NAM PANUJĄCEGO p. burmistrza 12 MIEJSCE OD KOŃCA "TO CUD"

  OdpowiedzUsuń
 10. Bogdan przyjmij gratulacje jesteś wielki masz rację po jaką ....... nam skocznia basen ty to potrafisz i doskonale Nas promujesz

  OdpowiedzUsuń
 11. Panie Jurku, przy okazji załatwiania osobistej sprawy w urzędzie widziałem osobistą asystentkę Jawora. Ona jest Pana bardzo bliską sąsiadką. Zapewniam, że nie jest lekarzem pewnej specjalności, z której porad korzysta od dawna Jaworski. Myślę, że za kasę, jaką dał jej miłościwie panujący nam Bodzio, nie musi już wyjeżdżać do Krakowa, aby robić karierę zawodową. A tak nawiasem mówiąc, czyżby jej w tym Krakowie coś nie wyszło, że musiała wrócić na wiochę? A taka zdolna, a taka ambitna, taka naj, naj, naj. Ale cóż, dobry rydz, niż nic. Stworzy z naszym kochanym Bodziem niezły duecik. Pożyjemy, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jaś Fasola w okresie świąt Bożego Narodzenia poczuł się strasznie samotny i wpadł na genialny pomysł wysyłając do samego siebie kartki z życzeniami świątecznymi. Kiedy w skrzynce na listy znajdował te kartki tryskał radością, że ktoś mu złożył życzenia. Nasz Bodzio to Jaś Fasola II. Wysyłał esemesy do Nowin w plebiscycie na "tak", wysyłali również takie esemesy jego przydupasy z urzędu (oczywiście na jego polecenie, a Bodzio tryskał radością, że ma takie poparcie. ;-) Pani asystentko osobista Jaworskiego, pytam ile esemesów dzisiaj wysłała Pani na "tak" do Nowin podczas swojej intensywnej pracy w urzędzie?

  OdpowiedzUsuń
 13. Akurat tę decyzję personalną Pana Burmistrza Jaworskiego oceniam pozytywnie z uwagi na doświadczenie i wysokie kwalifikacje osoby o której mówimy. Nie znam zakresu czynności nowej pracowniczki. Mam nadzieje, że jej praca poprawi obecny poziom w zakresie relacji urzędu mediami - zwłaszcza tymi niezależnymi od UG Zagórz.
  Pani Asystentce, szczerze gratuluję nominacji licząc na dobrą i owocną współpracę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Jurku, załamał mnie Pan. Gratulując asystentce wspomaga Pan kampanię wyborczą Jaworskiego. Za nasze wspólne gminne pieniądze! Jak to tak! Nie rozumiem teraz Pana.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak napisał J.Zuba:"Pani Asystentce, szczerze gratuluję nominacji licząc na dobrą i owocną współpracę ;-)"
  Chybaście, Panie Zuba, ocipieli...Sorki za wulgaryzm, ale inaczej tego nazwać nie można. Niedługo bedzie Pan przyklaskiwał decyzji niejakiego Bogdana J., który zatrudni za GMINNE pieniądze asystentkę sprzątaczki w urzędzie.Czyżby Pana ostre spojrzenie stępiało? Może ta pani będzie teraz zajmować się pisaniem pięknych stylistycznie przemówień, godnych Demostenesa, na sesje rady dla pana J. ? A może chwytliwych pozwów i odwołań od wyroków sądowych? Ciekawe, na jakim etacie i jak została wyłoniona ta pani. Poza wszystkim to pewnie dlatego gmina i miasto Zagórz upadały, bo nie miał kto prostemu ludowi wytłumaczyć wielkości czynów i słów Bogdana J., a teraz p.J. zabłyśnie retoryką, pięknym słowem,a ciemny lud to kupi... Ludzie, to już paranoja!
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 16. Ponieważ bardzo szanuję moich Czytelników i głęboko wierzę w ich inteligencję jestem spokojny, iż będą oni potrafili rozróżnić tandetną, nachalną propagandę od rzetelnej polityki informacyjnej. Z mojej strony nic się nie zmieni. Będę krytycznie, ale i obiektywnie przypatrywał się poczynaniom ekipy rządzącej. Bo właśnie tak postrzegam rolę NIEZALEŻNYCH MEDIÓW

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja myślę, że ta asystentka nie opuści na krok Jaworskiego. Będzie jego cieniem. Będzie przemawiać za niego na sesjach i komisjach Rady Miejskiej. A ten będzie siedział i chyba jak Jaś Fasola będzie dłubał w nosie. I będzie miał w nosie, to co mówi do niego pan Przewodniczący Rady Malec. "Panie Burmistrzu, pytanie do pana, niech pan odpowie" "Proszę mi nie przeszkadzać, ja teraz mam zajęcie, a odpowie pracownik merytoryczny - moja osobista asystentka". Ha, ha! Jaś Fasola rządzi Gminą Zagórz. Śmiechu warte!

  OdpowiedzUsuń
 18. Nieważne, że gmina na 148 miejscu, ważne, że Bodzio wychodzi na "tak". Gmina byle jaka, ale burmistrz super. Szczególnie w wysyłaniu esemesów na siebie na "tak". Nie wierzę jednak, że Jaworski wysyłał esemesy ze swojej prywatnej komórki, bo jej nie posiada. Wysyłał je z komórki służbowej. Teraz mam pytanie do skarbnika gminy. Pani skarbnik, niech nam pani na tym blogu odpowie, czy pani jest w stanie ustalić z bilingu za miesiąc luty 2010 ile esemesów zostało wysłanych do Nowin ze służbowych komórek tego szanownego urzędu w Zagórzu. Z moich informacji wynika, że gmina ma 5 komórek służbowych. Przecież pani odpowiada za finanse gminy. A finanse są jawne. Czekamy na pani wypowiedź w tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Grunt, że jesteśmy lepsi od kambodżańskiej wioski.
  WUJEK HENIEK

  OdpowiedzUsuń
 20. WUJEK HENIEK NIE CIESZ SIĘ JESZCZE TROCHĘ CZSU NA "RZĄDZENIE PAN BURMISTRZ" DO LISTOPADA MA ON MA TALENT JAK WSZYSTKO PÓJDZIE W TAKIM TEMPIE TO BĘDZIEMY GORSI OD TEJ WIOSKI POD KONIEC ROKU PONOĆ MA BRAKNĄĆ ŚRODKÓW NA SZKOLNICTWO OŚWIETLENIE ITP. TAK,ŻE IDZIE WSZYSTKO W DOBRYM KIERUNKU PANIE JAWORSKI TAK DALEJ TRZYMAMY KCIUKI.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zmarnować taką szansę w rozwoju gminy to wstyd i hanba.Przeciez jak ktos napisał ten człowie najlepiej umie robic doskonałe interesy szkoda ze nie dla gminy, Kiedy ludziom zyje się coraz cięzej trudniej związac koniec z końcem on szasta pienieędzmi,Podwyżki tylko dla swoich z drugiej strony gardzi biednymi, Zmusza Kierowników jednostek mu podległych do oszczędności zmniejszając wynagrodzenia kosztem ZABAWY NA ZAKUCIU bandzi i inne pierdoły ,Przy okazji proszę sprawdzić kom bedące na stanie urzędu pod kątem wysyłania sms .Panie Burmistrzu juz niedługo nastąpi czas rozliczen. CZekam z niecierpliwością

  OdpowiedzUsuń
 22. Chcę jeszcze wrócić do pani asystentki burmistrza. Czy to aby przypadkiem nie jest ta pani, która w 2006 roku przygotowała film o Zagórzu, przedstawiając nasze miasto jako dziurę zabitą deskami, bez wody, bez kanalizacji, miasto, w którym w jej ocenie władze nie dbają o nic (np. o walący się dworek na Dolinie, choć jest własnością prywatną).Film ten był przedstawiony na TVP Kultura po to, aby ośmieszyć ówczesne nasze władze (również nasze miasto) w roku wyborczym. Pani asystentko, wtedy "sralunciała pani na własne gniazdo", przecież jest pani zagórzanką, no ale wtedy pani nie zależało na własnym gnieździe, gdyż w perspektywie był Kraków. No i co, chciało się pani wracać do tej "ukraińskiej wiochy"? Ciekawe jaki filmik teraz pani przygotuje pod kampanię Jawora. Wiem! Woda leci całym kranem, kanalizacja całą rurą, ludzie mają pracę, nic dodać, nic ująć - "kraina mlekiem i miodem płynąca".

  OdpowiedzUsuń
 23. Do przedmówcy: TO NIE JEST TA PANI!

  OdpowiedzUsuń
 24. A to CIEKAWE Pani Jurku!

  OdpowiedzUsuń
 25. Film? Jego współrealizatorka? Czy obecna asystentka burmistrza?

  OdpowiedzUsuń
 26. Jednym z sukcesów władz gminy i miasta Zagórz jest też zbezczeszczenie cmentarza żołnierzy radzieckich poprzez zdemontowanie tablic z grobów w 2006 roku do renowacji i ponownego zamontowania, jak głosiła informacja. Do dzisiaj do dnia 04.06.2010 roku tablic nie zamontowano ponownie. Cmentarz jest zdewastowany. Świadczy to "nieźle" o władzach rządzących w mieście i gminie, niestety źle o państwie którego władze na takie czyny nie reagują. Piękny przykład dla młodzieży szkoły obok usytuowanej. Zniesmaczeni turyści, nie tylko z Polski. Jak im wytłumaczyć takie barbarzyństwo?

  OdpowiedzUsuń
 27. Co z cmentarzem żołnierzy radzieckich? Halę sportową kończycie, chrześcijanie, katolicy przecież, a nie możecie odrestaurować cmentarza przez wasze władze, przez was, zbezczeszczonego. Przecież to obok szkoły, której halę dokańczacie. Może na tym polega wychowanie młodzieży w Zagórzu. Pozdrawiam więc, nie tylko nowych patriotów, ale i pedagogów.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.