środa, 24 marca 2010

Gwiazdy rocka zagrają kosztem pracowników MGOKiS?

W nawiązaniu do wcześniejszej zapowiedzi przedstawiam Państwu videorelację z zebrania samorządowego z mieszkańcami ODJ.  W trakcie obrad poruszano wiele różnych problemów i spraw, ale zupełnie niespodziewane, największe emocje wzbudziła działalność Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu (MGOKiS) w Zagórzu.  A wszystko zaczęło się od wystąpienia jednego z mieszkańców na temat  kosztów  i oprawy artystycznej gminnych imprez kulturalnych. Co było dalej zobaczcie Państwo sami...

48 komentarzy:

 1. Pan Burmistrz powiedział cyt. Korzystamy z dofinansowania i ze sponsoringu.
  To ja mam konkretne pytanie o kwoty:
  Ile pieniędzy pozyskał dyr. Rudnicki na tegoroczną działalność:
  a) od sponsorów........zł
  b z projektów .........zł
  Czekamy na informacje
  stary ko-wiec

  OdpowiedzUsuń
 2. Cokolwiek by nie mówić o radnym Pałasiewiczu TO MA ODWAGĘ!!!
  NO właśnie: Panie Jaworski czy uważa Pan że to jest w porządku, że pracownicy firmy, która robi kanalizację mieszkają w domkach pana żony!???????????

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko Ernest Nowak może rozbić ten chory układ.Panie Erneście więcej odwagi i zdecydowania.
  obserwator z bliska

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziurawy budżet, dziurawe drogi a Geniuszowi Karpat zabawa w głowie tylko, że za nasza pieniądze!!!!!!!
  Panie Zuba proszę ustalić ile firma M.......k płaci gminie za asfaltowy plac koło gminy, który dewastują ciężkie samochody!!!!!! Oraz kto i za ile wynajął pomieszczenie po dawnej kasie SKOK!!!!!!!!!!!
  śledzik

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest chore co w tej gminie się
  dzieje, planuje się imprezy za setki tysięcy złotych z kredytów.
  Gdy Rada mówi nie, to obniża się
  pensje pracownikom.
  On ma bardzo wysokie pobory
  i trzy domki pracowników co budują
  kanalizację to nie wie jak żyje
  cała rodzina za tysiąca.
  On ma tylko jedno w głowie,
  wygrać wybory!!!
  Tak dojnej krowy jak stołek
  burmistrza nigdzie nie znajdzie.
  Przy okazji imprez za nasze pieniądze chce zrobić sobie kampanię wyborczą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Burmistrz nie dość że ciężką kasę bieże za nic nie robienie i za gotowość do pracy, to jeszcze jego żona pasie się na interesach gminnych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Spytajcie ile podwyżek i kto dostał! Sytajcie kto dostał premie! Spytajcie ile się w urzędzie zarabia! Komisja Rewizyjna do dzieła!

  OdpowiedzUsuń
 8. Luźne gadki !!!
  Człowieku !
  Z księżyca spadłeś !?
  Pan Juliusz w swoim wystąpieniu miał 100% racji, racji niewygodnej dla was, bo pokazującej nepotyzm i sobiepaństwo wprowadzone przez wasz układ.
  Dla siebie i swoich 100% możliwości "wydojenia" kasy, dla innych nawet wam nie przeciwnych ale nie będących z wami ZERO.
  A dla mających swoje zdanie mobbing i zastraszanie.
  W porównaniu z dwoma przedstawionymi w materiale wypowiedziami wasze krętactwa nie zasługują nawet na miano luźnej gadki.


  Czy nie jest prawdą że to burmistrz przedstawił projekt budżetu z kwotami dla zespołów (m.in. Pectus, IRA,) rzędu 35-38 tys. złotych ???
  Że występy tych i innych zespołów miały by elementem kampanii nie p.Pałasiewicza, a burmistrza, to oczywista oczywistośc - jak mówi klasyk.
  Że parszywa dwunastka obcięła kwoty na hulanki i nie pozwoli więcej na organizowanie za kilkanaście tysięcy Sylwestrów dla kilku person z waszej paczki, to przykre - dla was - ale słuszne !

  NIE wasza TO ZASŁUGA ŻE W BUDŻECIE ZAGÓRZA JEST ROZSĄDNA KWOTA NA IMPREZY !!!

  Pan Juliusz nie jest odważny.
  Pan Juliusz jest NORMALNY !!!
  I w zderzeniu z każdą normalnością krętactwa i luźne gadki burmistrza i sekretarza to tragiczna norma.

  Cyt:
  "NO właśnie: Panie Jaworski czy uważa Pan że to jest w porządku, że pracownicy firmy, która robi kanalizację mieszkają w domkach pana żony!???????????"

  NO PEWNIE ŻE JEST W PORZĄDKU !!!!!

  A gdzie mieliby mieszkac ?????
  U Ciebie ??????
  WYLUZUJ !!!!!!
  Takiej szansy się nie puszcza !!!
  600 - jak słyszałem pod Urzędem - polskich złotych dziennie na drodze nie znajdziesz, a to daje 18 tys./miesiąc.
  I nie zastanawiaj się czy to jest etyczne - dla niektórych nie ma to ŻADNEGO znaczenia.

  1984

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyżby dlatego P. burmistrz tak chwali firmę co buduje kanalizację. Sam za gotowość do pracy wziął pieniązki a innym zabiera sie. To nieładnie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Relacja wyjęta z kontekstu. Mało obiektywna. Radny pan Juliusz "pięknie" wystawia p. Artura. Więcej gospodarności! Tak, z pewnością. Tylko także więcej obiektywizmu panowie w obiektywie. Szkołom niczego nie zabrano. To raz. Na działalność kulturalną 60 tys. a nie ok. 300 tys. zł. To dwa. Źle Was panowie przygotowano do występu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bzdury piszesz. Po pierwszej przymiarce budżetowej Geniuszowi Karpat zabrakło około 2 mln na wydatki bieżące w oświacie (prąd, gaz pensje). No i wtedy Geniusz Karpat zwołał dyrektorów i zarządził zaciskanie pasa. Jak się okazało, że nie ma z czego ciąć to wtedy właśnie ta "parszywa" rada musiała zadecydować o przeznaczeniu kasy na tą dziurę budżetowąAle o tym geniusz nie mówi. Tak samo było z GOK-iem. Zasadne są pytania w pierwszym komentażu. Ile kasy od sponsorów, ile z projektów unijnych pozyskał na ten rok Pan Rudnicki?
  belfer

  OdpowiedzUsuń
 12. Co znaczy "pierwsza przymiarka"? Jeśli znasz się, Drogi Internauto, nad procedurą budżetową, to dobrze wiesz, że prace nad budżetem kierują się swoimi prawami. Liczą się fakty. Pokaż, gdzie napisałem bzdury. Z faktami się nie dyskutuje, a i kultura dyskusji wymaga, by nie pisać bez uzasadnienia, że "piszę bzdury". Słowo "bzdury" słychać w relacji filmowej. Drogi Panie, czy innych argumentów nie masz?

  OdpowiedzUsuń
 13. Spotkanie na ODJ w Nowym Zagórzu tak bardzo było zachwalane jako wzorcowe. Może tak i było. Nijak jednak to nie wynika z relacji filmowej. Nijak...

  OdpowiedzUsuń
 14. Z tego, co słyszałem, to budżet uchwalony na administrację i wynagrodzenia w administracji jest na poziomie 2009 roku, w związku z tym, skąd są pieniądze na podwyżki i nagrody dla wybranych pracowników w magistracie. Czy w tej gminie nikt już nie czuwa nad dyscypliną budżetową? Nikt !!!!!. Bo i po co się narażać. Wszyscy pracownicy czekają na triumf (każdy myśli o swoim). Nieważne, że jednym się obniża zatrudnienie i wynagrodzenie, aby móc dać wybranym (czytaj Szrekowi) podwyżkę i zarazem nagrodę za cholerny profesjonalizm (widać to w każdym calu), ważne w tej gminie jest, aby przetrwać. Niektórzy zaczynają się już zastanawiać w tym przetrwaniu, czy zdołają zachować twarz, czy starczy im odwagi, takiej jaką ma Pan Pałasiewicz.
  Pan sekretarz mówi na tym spotkaniu, że już zaczęła się kampania. Tak panie sekretarzu, zaczęła się,w gminie już z pewnością, tylko niech pan powie za czyje pieniądze. Jeśli myślicie, że Jaworski zrobi kampanię za własne pieniądze, to się grubo mylicie. Przecież trzeba z tego gminnego koryta jeszcze się nażreć, trzeba wykorzystać każdą okazję, gdzie można wydrzeć jakiś grosz (nie omijając nawet funduszu socjalnego, który ustawowo powinien być pomocą materialną dla pracowników znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, rodzinnej i finansowej. No chyba, że Jaworski jest w trudnej sytuacji rodzinnej, materialnej i finansowej, a wniosek o udzielenie pomocy z funduszu socjalnego napisał sam do siebie, sam sobie przyznał i sam sobie zatwierdził do wypłaty. Myślę, że Państwowa Inspekcja Pracy w najbliższym czasie skontroluje i oceni prawidłowość wykorzystywania środków funduszu socjalnego w urzędzie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie chcąc absolutnie ingerować w polemikę Szanownych Anonimowych, zabiorę głos w kwestiach, które odnoszą się (nie wprost) ale tak na prawdę do mnie.
  1) Wątek MGOKiS pojawił się spontanicznie i uczestniczące w nim osoby nie otrzymały ról do odegrania. Przynajmniej ja o tym nic nie wiem
  2) Wątek MGOKiS został wyjęty z szerszego kontekstu spotkania bo był jego najbardziej emocjonującym i przez to ciekawym fragmentem
  3) Spotkanie na ODJ było wzorcowym w sensie organizacji jego przebiegu. W tym aspekcie było zaprzeczeniem zebrania w Starym Zagórzu, gdzie w wielu momentach panował chaos.

  OdpowiedzUsuń
 16. Pan burnistrz kłamie kłamał a jak długo to zależy7 od nas. Mechanizm działania BBurmistrza jest prosty. Zastraszyc zmusić do bezwględnego posłuszeństwa przykład zwolnienie Ukraińskiego trenera Sergieja Owsiannikowa.J w tym przypadku wypowiedzenie wręczał dyr, Domu Kultury Edward Mąka. Niestety zabrakło mu odwagi i niedziwię sie w powiedzeniu nie. Dzisiaj po latach Burmistrz Jaworski z podniesioną głową moze powiedzieć To nie ja zwalniałem trenera .Pan Rudnicki z pewnością dostał polecenie wywierane były na niego naciski. Nie mam do niego pretensji bo w większości każdy z Was postąpił by w podobny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 17. A gdzie panie burmitrzu się podziały zakupione przez gminę bilety na Kabaret Otto? Czyżby rozpoczynała się kampania?

  OdpowiedzUsuń
 18. Jakie tam OTTO, najlepszy jest zagórski kabaret "Nasza Trójka Kochana" w składzie: Joźin z Bazin, Pan Toranaga oraz Shrek. Dzięki Panu Zubie ich występy można oglądać on-line i to za darmo.
  śmieszka z POraża

  OdpowiedzUsuń
 19. SZanowni Państwo. Nie milkną komentarze po moim wystąpieniu na temat finansowania imprez w kontekscie obnizenia poborów w MGOKiS. Faktycznie był to pomysł tylko jednego człowieka który w swojej nienawiści do innych inaczej myslących przygotował takie a nie inne rozdanie. Dobrze napisał anonimowy w sprawie zwolnienia Trenera skoczków narciarskich,Potwierdzam i w tym przypadku długie sprawcze ręce Pana Jaworskiego zmusiły dyr, do podjęcia tej jak się potem okazało fatalnej decyzji,Przy okazji w najbliższą sobotę rozpoczynamy sprzątanie naszego Miasta,Zbiórka wszystkich chętnch koło mostu kolejowego na Sanie. Godz,10 Po zakończeniu sprzątania spotkanie przy ognisku oraz skromny posiłek Serdecznie Zapraszam Juliusz Pałasiewicz

  OdpowiedzUsuń
 20. Burmistrz bierze pieniądze z funduszu socjalnego?!? To chyba jakaś kpina. Mając takie zarobki (ok 9000 tyś.) wyciąga rękę po pieniądze dla najbiedniejszych? To zakrawa na wielki skandal. Panie Jerzy to temat na pierwsze strony w Nowinach i Tygodniku Sanockim. Pazerność nie zna granic.
  (Ciekawe czy sekretarz i wice też wzięli?)

  OdpowiedzUsuń
 21. CZy z tym podaniem do akcji socjalnej to prawda< Jezeli tak to Panie Burmistrzu jest Pan Lajdakiem, A co na to komisja rewizyjna Rady Spi,Brawo Panie Pałasiewicz ,Byłem na zebraniu w Zasławiu Słyszałem jak Pan Jaworski pluł na Pana ,A co robią inni Radni śpią na zebraniach a może jest im tak wygodnie,Dzieki Panie Zuba Jak za dawnych lat stanowicie z Radnym doskonały duet,

  OdpowiedzUsuń
 22. Fundusz socjalny to pomoc socjalna dla pracowników . Na wniosek pracowanika, na winosek pracownika- (pracownik sam zwraca się o pomoc) komisja socjalna ocenia sytuację materialną danego pracownika i podejmuje decyzję czy i w jakiej wysokości ją przyznać. Dlatego bardzo mnie dziwi zachowanie komisji w UMiG w Zagórzu, że takową podjął i przyznał pomoc socjalną dla burmistrza, powtarzam pomoc socjalną. Jeżeli to prawda to kontrolna funduszu socjalnego jest nad wyraz wskazana w UMiG.
  A tak na marginesie wstyd panowie, wstyd, jakieś granice przyzwoitośi powinniście zachować , a nie iść na całość. Panie Jerzy ludziom zabiera się pieniądze, a samemu korzysta ze wszysktiego. Ktoś dobrze napisał, że to sie nadaje na piersze strony gazet. Wstyd mi za takiego burmistrza. A swoją drogą to najpierw trzeba sobie zapracować, pokazać, że coś się zrobiło, a później myśleć o zabawaie w okresie letnim to się tyczy i burmistrza i dyrektora MGOKiS.

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie wiem jak to jest w gminie,
  ale w zadładach pracy kierownictwo
  jest wyłączone z funduszu socialnego.
  Pazerność burmistrza przekracza
  wszelkie normy przyzwoitości.
  Skoro w budżecie na administrację
  jest kwota taka jak 2009 roku
  to skąd wezmie pieniądze na nowe etaty i podwyżki dla swoich?
  Chyba, że chce zrobić tak jak z oświatą, pensje do wyborów a potem
  choćby potop.

  OdpowiedzUsuń
 24. Sądzę, że ta wiadomość o wypłacie z funduszu socjalnego dla burmistrza jest nieprawdziwa. Ktoś cos napisał i pooooszło... Ponieważ ta sprawa jest bardzo bulwersująca, to wydaje mi sie, że stosowniejsze byłoby zapytanie wprost. Jeśli jednak jest to prawda - no, to tu już by brakowało słów na określenie tej sytuacji.
  Poza tym- czy premie dla pracowników MGOKiS są zapisane w regulaminie? Jeśli tak, to dyrektor ośrodka ZŁAMAŁ PRAWO, bo pozbawienie premii może nastąpić WYŁACZNIE na piśmie z podaniem uzasadnienia.
  Sprawa zaplecza budowy - domki dla mieszkańców - cóż, pazerność biznesowego burmistrza widać tu jak na dłoni. Nawet jeśli domki są żony, to gdyby byli w separacji, gdyby była rozdzielność majątkowa - no, inna sprawa. Ale są małżeństwem, mają wspólne gospodarstwo, więc burmistrz NIE POWINIEN tego robić. Cóż, szmal mu oczy zasłonił. Tu powinna się wypowiedzieć komisja rewizyjna. W umowie i w warunkach do przetargu ( w siwzz) powinno być wszystko określone - jeśli nie było, to niech wynajmują parking, ale za niezłe pieniądze, a nie za grosze! No i oczywiście umowa, w którj określone powinno być to, że po zakończeniu prac parking zostanie przywrócony do stanu poprzedniego. W końcu jak i na jakiej zasdadzi zawarto umowy n najem ponieszczenia w MGOKiS i parkingu - radni mają prawo wglądu do umowy, tak samo Komisja Rewizyjna. No i nikt nie może się zasłaniać tajemnicą handlową...
  Niezły bajzel wyłazi powoli na świato dzienne...
  I pomyśleć, że kiedyś Zagórz był małym, spokojnym, sennym osiedlem...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 25. To będzie wyglądało jak w ubiegłym roku - braknie pieniędzy na wynagrodzenia to wniosek do rady, zmiana w budżecie i pieniądze są. A po drugie to co on się bedzie marwił co będzie pod koniec roku, przecież (daj Boże) będzienowy burmistrz i on będzie mial kłopot.

  OdpowiedzUsuń
 26. Z tą wypłatą funduszu to kompletna bzdura Pan Jaworski nie jest aż tak do końca naiwnym i pazernym człowiekiem żeby brać się za takie ochłapy.Zawsze byłem pod wrażeniem poziomu i opini wyrażanych na tym blogu przez Państwa ale w takie idiotyzmy nigdy nie uwierzę

  OdpowiedzUsuń
 27. A gdzie komisja rewizyjna Rady Gminy .Dokonać szczegołowej kontroli obowiązkowo i w szczegolności pod kątem przyznania premi nagrod oraz wypłaty z funduszu socjalnego ,Ja sprawdzałem tak to prawda Pan Jaworski złozył podanie o wypłatę z tegoz funduszu nalezności ,Trzeba być skończonym łobuzem ażeby sięgać po taką jałmuznę .Bogdan wracaj na Wielopole

  OdpowiedzUsuń
 28. No cóż, jednak prawda...
  Fundusz socjalny jest wszędzie traktowany jako POMOC dla tych, którzy mają złe warunki materialne, którzy mają niski dochód na 1 członka rodziny. Traktowane to jest jak pomoc dla najsłabszych finansowo.
  Trzeba nie mieć krzty honoru, żeby wyciągać rękę po to, co powinni dostać inni, naprawdę potrzebujący.
  Czy ten pan zapomina, że jednak kadencja się kiedyś skończy i będzie się dalej mieszkać w tym samym miejscu, pomiędzy tymi samymi ludźmi i będzie trzeba MÓC IM SPOJRZEĆ PROSTO W OCZY. Moralne dno.
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 29. Obserwatorze, to nie dotyczy Bodzia przecież. On patrzy tylko jak napchać sobie kieszenie, jak napaść się na gminnej kasie. Weźmie wszystko co mu dadzą, co można wziąć, szczególnie wtedy jak jest się szefem! Który pracownik mu się sprzeciwi żeby potem mieć nieprzyjemności w pracy, złe traktowanie. Bodziowi gminna kaska pachnie jak nie wiem co - wczasy pod gruszą - WSTYD JAK BRAŁ bilety na widowiska - WSTYD JAK BRAŁ, bony - WSTYD JAK BRAŁ, pomoc finansowa - WSTYD JAK BRAŁ! Ale co tu dużo sie rozpisywać - sama kasa za "GOTOWOŚĆ DO PRACY" mówi sama za siebie! Swoją drogą czy zastępca i sekretarzyna też korzystają z funduszu socjalnego?

  OdpowiedzUsuń
 30. Drogi obserwatorze, widać, że jesteś kuty, znasz się doskonale na rzeczy. Tak jest, fundusz socjalny, jak sama nazwa wskazuje jest pomocą socjalna dla potrzebujących pracowników, którzy znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej, finansowej. Tylko, że burmistrz, sekretarz i wice burmistrz nie znają ustawy o funduszu socjalnym i myślą, że im się to należy ja psu zupa. Wstydu nie mają! Sami pisali wnioski w zasadzie do siebie o przyznanie pomocy finansowej, żeby móc zrobić rodzinie święta wielkanocne, sami te wnioski rozpatrywali i sami sobie przyznawali pieniądze. Skandal! Gdzie ich oczy! Ktoś wcześniej napisał, że fundusz socjalny to ochłapy, jak widać w gminie Zagórz nie dla wszystkich. Wodzom gminy brakuje granic przyzwoitości. W normalnych i porządnych zakładach kierownictwo jest wyłączone z akcji socjalnej, ponieważ są im znane zasady działania funduszu. Co mają powiedzieć pracownicy, którzy mają wynagrodzenia na poziomie najniższej krajowej. Nic nie mówią, zaciskają tylko zęby. Psioczą między sobą, bo boją się głośno o tym mówić. Mi osobiście fundusz socjalny zawsze kojarzył się z pomocą socjalną. Dlatego też sama myśl, że burmistrz, wice burmistrz i sekretarz wyciągnęli rękę po pieniądze pomocy socjalnej napawa mnie ogromnym obrzydzeniem. O tym powinno się mówić głośno, powinny o tym pisać gazety. Biedactwa nie stać było kupić dzieciom szyneczki na święta, więc trzeba było sięgnąć po zapomogi z funduszu socjalnego. Panowie burmistrzowi i sekretarzu, pozostaje man pożyczyć wam "smacznego, święconego wielkanocnego". Bez akcji socjalnej nie mielibyście godziwych świąt. PS. Wynagrodzenia kierownictwa nie są tajemnicą. Każdy może przeczytać o tym na BIP-ie. Jaworski, aby móc się "załapać" na zapomogę z funduszu socjalnego napisał w swoim oświadczeniu, że ma rozdzielność majątkową ze swoją żoną, nie wykazał dochodów swojej żony, natomiast określił, że dzieci są na jego utrzymaniu. Wszystko to nie trzyma się kupy, jest dalekie od normalności i granic przyzwoitości, ale czego się nie robi, aby przeżyć godziwie święta.

  OdpowiedzUsuń
 31. Godziwie to znaczy jak wg burmistrza? Zarabia ponad 9000 na miesiąc i jeszcze mu mało żeby godziwie przeżyć święta? Jak on do komuni chodzi skoro jest taki pazerny? Jak on swoim pracownikom może w oczy spojrzeć? Wyciągać ręce po wszytsko co się świeci. Z tego co widać to on nie zna granic przyzwoitości. Jak można być takim łapczywym i chciwym?! Wstydu Pan nie ma! A tak na marginesie, Jeżeli Pan uważa, że przy takich zarobkach jak ma Pan, i przy wyciągnięciu kasy za "gotowość do pracy" uważa Pan, że należy się Panu pomoc finansowa, to co mają powiedzieć Pana pracownicy, którzy mają dużo, ale dużo niższe pensje od pana i tak samo mają rodziny. Każdy ma święta, każdy ma rodzinę i każdy chce GODNIE przeżyć święta.

  OdpowiedzUsuń
 32. Godziwie to znaczy jak wg burmistrza? Zarabia ponad 9000 na miesiąc i jeszcze mu mało żeby godziwie przeżyć święta? Jak on do komuni chodzi skoro jest taki pazerny? Jak on swoim pracownikom może w oczy spojrzeć? Wyciągać ręce po wszytsko co się świeci. Z tego co widać to on nie zna granic przyzwoitości. Jak można być takim łapczywym i chciwym?! Wstydu Pan nie ma! A tak na marginesie, Jeżeli Pan uważa, że przy takich zarobkach jak ma Pan, i przy wyciągnięciu kasy za "gotowość do pracy" uważa Pan, że należy się Panu pomoc finansowa, to co mają powiedzieć Pana pracownicy, którzy mają dużo, ale dużo niższe pensje od pana i tak samo mają rodziny. Każdy ma święta, każdy ma rodzinę i każdy chce GODNIE przeżyć święta.

  OdpowiedzUsuń
 33. Podwyzki dla wybranych, nagrody dla wybranych , bony dla władzy - to temat na pierwsze strony gazet, panie Jerzy proszę rozważyć ten temat.
  Wstyd to za małe słowo , aby wyrazić całą tę sytuację.

  OdpowiedzUsuń
 34. Podwyzki dla wybranych, nagrody dla wybranych , bony dla władzy - to temat na pierwsze strony gazet, panie Jerzy proszę rozważyć ten temat.
  Wstyd to za małe słowo , aby wyrazić całą tę sytuację.

  OdpowiedzUsuń
 35. To się nie mieści w głowie, podczas statniej kampani pamiętam porozwieszane po drzewach zarobki bylego burmistrza, zastępcy , sekretatarza itp. itd., to samo należy zrobić z obecną władzą, niech ludzie dowiedzą się jaka ona jest.

  OdpowiedzUsuń
 36. Wszędzie przyznawaniem pieniędzy z funduszu socjalnego - kiedyś to się określało słowem ZAPOMOGA BEZZWROTNA, co już samo mówiło wszystko, zajmowały się powołane przez pracowników KOMISJE SOCJALNE. Czyżby takiej w urzędzie nie było? Burmistrz, jako kierujący zakładem pracy nie ma prawa sam decydować o takich sprawach. To nie leży w jego kompetencjach!
  Sprawa rozdzielności majątkowej - kalsyczny pic na wodę, chodziło o to, że ona może robić to, czego on już by nie mógł-choćby czerpanie korezyści z firmy budującej wodociągi. W normalnym kraju taki facet byłby poszczty psai, o ile sam by szybko nie zrezygnował z pełnienia takiej funkcji.
  Pukanie spod moralnego dna...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 37. Jeżeli jest to prawdą co państwo tu piszecie to pan burmistrz Jaworki osiągnął moralne dno .ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 38. Zagórzaninie niestety ale to jest prawda,Jak on teraz popatrzy nam w oczy z niecierpliwością czekam na jutrzejsze zebraniena Nowym Zagórzu, Wstyd jak piszesz Burmistrz Jaworski osiągnął moralne dno.

  OdpowiedzUsuń
 39. Patrzę na twarz Pana Burmistrza Jaworskiego i widzę podwójną osobowość Na zewnątrz anioł w środku diabeł Ten obłudnik zmarnował największe szanse na rozwój Gminy, Ale z tą osobowościa nie mozna niczego dokonać Patrz uważnie filmik po polemice z Radnym, Z obłednych oczy można wyczytać rozpacz strach i błagalną prośbę o podpowiedż skierowaną do sekretarza Urzędu, A Andrzej milczy wstydząc sie za swojego pracodawcę ,

  OdpowiedzUsuń
 40. Zmarnowane szanse na rozwój gminy
  to fakt.
  Strefa ekonomiczna i pogonienie
  germańca.
  Środki unijne i ochłapy pieniężne
  na inwestycje - kilku procentowe.
  Maksymalne zadłużenie gminy już
  w przyszłym roku za sprawą kilkudziesięciu kilometrów sieci
  kanalizacyjnej - 35 milionów.
  Po tym wszystkim cięzko będzie
  nowemu burmistrzowi o ciężko!!!

  OdpowiedzUsuń
 41. I w okresie letnim wielka zabawa, do tego celu miała służyć zmiana na stanowisku dyr. Gok-u.
  Skoro chce się bawic król to niech przeznaczy pieniądze z gotowości do pracy i zafunduje swojemu ludowi widowisko, a nie kosztem zwykłego , przeciętnego obywatela.

  OdpowiedzUsuń
 42. Coś cicho o interesach Pani Jaworowej,i powiązaniu z jedną wpływową osobą w Morochowie,Może ktoś z Państwa coś więcej wypowie się na ten temat,

  OdpowiedzUsuń
 43. Morochów... Jedyną wpływową osobą w Morochowie, która mi przychodzi na myśl, to chyba może być wyłącznie ksiądz protojerej... :-)
  Ale tak serio - rozdzielność majątkowa B.J. z małżonką w wielu sprawach kończy wszystko... Zostaje absmak moralny, a to nie jest wycenione ani w łotówkach, ani w paragrafach kodeksu karnego, tylko w 10 przykazaniach...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 44. Wstyd Panie Bogusławie wyciągać ręke [po środki przeznaczone dla najuboższych,brawo Panie Julku jest Pan najaktywniejszym radnym ,

  OdpowiedzUsuń
 45. Pan Jaworski liczy na poparcie młodzierzy w najblisyzch wyborach i to z jego strony jest właściwym posunięciem, AA jak to oceniać w kategoriach moralnych DNO

  OdpowiedzUsuń
 46. Jaworski jest niestety narzędziem w ręku sekretarza,To było widoczne podczas zebrań samorządowych,Napewno zmienił taktykę bo tak mu podpowiedzieli,Jeszcze kilka dni temu grzmiał i oczerniał radnych a wczoraj na zebraniu w Nowym Zagórzu wystąpił w duecie z Długoszem on w roli męczennika a drugi w roli ......

  OdpowiedzUsuń
 47. Ktoś napisał, jakim prawem komisja socjalna przyznała burmistrzowi zapomogę pieniężną? Ludzie, czy wy nie wiecie, że komisja socjalna to pracownicy burmistrza. Jak można dać zapomogi pieniężne pracownikom, pomijając pracodawcę (czytaj burmistrza). Przecie to nie uchodzi. Burmistrz jest najważniejszy. Jak można się pchać się przed "orkiestrę". Miejcie poważanie na hierachię królewską.

  OdpowiedzUsuń
 48. Cytuję: "Ktoś napisał, jakim prawem komisja socjalna przyznała burmistrzowi zapomogę pieniężną?"
  Przecież powinien być regulamin Komisji Socjalnej, więc... Cóż, może i zgodnie i słusznie, ale MORALNIE... DNO!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.