czwartek, 4 marca 2010

Starosto zrób coś z tą drogą! (video)

Tytułowy postulat zgłosili mieszkańcy Morochowa i Mokrego w Gminie Zagórz. W odpowiedzi na ich monity zarządca drogi starosta sanocki Wacław Krawczyk skierował przedwczoraj w ekspresowym trybie podległe mu służby celem przeprowadzenia oględzin oraz prowizorycznych napraw najbardziej zniszczonych fragmentów. Natomiast w przyszłym tygodniu  starosta będzie osobiście zabiegał o środki na remont drogi w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Ten odcinek drogi ujęty jest w tzw. popowodziówkach i będę prosił a wręcz błagał aby wykonać tu nową nawierzchnię - zadeklarował w trakcie dzisiejszej wizji lokalnej z udziałem mieszkańców Wacław Krawczyk. 
Jest jeszcze druga opcja czyli sfinansowanie remontu ze środków unijnych. Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić z polsko - słowackiego programu współpracy transgranicznej. Zarządza nim strona słowacka. Na obecnym etapie jego realizacji, rolą starostwa powiatowego w Sanoku jest dostarczenie partnerom projektu, na remont odcinka drogi Prusiek - Wysoczany co nastąpi do końca marca. A kiedy rozpocznie się inwestycja? Najprawdopodobniej jeszcze nie w tym roku.

11 komentarzy:

 1. Jaworski sie już nie liczy. Mamy teraz dwóch poważnych kandydatów na na burmistrza. Młodego i starszego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Redaktorze, proszę dokładniej zapytać starostę, jaki odcinek drogi może być wyremontowany w programie współpracy polsko-słowackiej. Na pewno nie wystarczy pieniędzy na wyremontowanie drogi od Prusieka przez Niebieszczany, Morochów, Mokre do Wysoczan. Wystarczy wczytać się w treść ogłoszenia konkursu, by się dowiedzieć, że wyremontować będzie można drogi w Prusieku i Niebieszczanach. Jest to ok. 9-10 km. Droga w Morochowie, Mokrem i Wysoczanach musi być remontowana z innych środków. Czy jest na to pomysł? Tego nie wiem. Nie wolno mieszkańcom obiecywać czegoś, co nie jest w najbliższym czasie realne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obiecano mieszkańcom Morochowa i Mokrego remont tej drogi a z tego co wiadomo nie ma być robiona ! A łatanie żwirem drogi to śmiech ! Będzie robiona droga Prusiek Niebieszczany tylko na to jest projekt i ponoć pieniadze w programie współpracy polsko-słowackiej

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieszkańcą Morochowa i Mokrego łataja drogi powiatowe żwirem co będzie po 1 deszczu ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Starasta na będzie prosił i wrecz blagał :) A to ci historia czego sie już nie mówi przed wyborami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. taktyka przed wyborami czyli obiecywanie drogi Prusiek - Niebieszczany - Morochów - Mokre - Wysoczany cytuje: A kiedy rozpocznie się inwestycja? Najprawdopodobniej jeszcze nie w tym roku." czyli już po wyborach .... ????????

  OdpowiedzUsuń
 7. Obiecywać nie ma co! Dzisiaj na sesji powiatu władze powiatu wyraźnie poinformowały, że wniosek składany na remont drogi w projekcie polsko-słowackim będzie ewentualnie obejmował remont drogi tylko na odcinku Prusiek - Niebieszczny (góra), pomimo mocnej interwencji w tej sprawie radnych Barbary Warchoł i Ernesta Nowaka, którzy podkreślali, że remont powinien być wykonany od strony Wysoczan przez Mokre, Morochów do krzyżówki z drogą do Poraża. Prawdę trzeba mówić a nie tylko obiecywać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Redaktorze,
  szkoda, że nie było Pana na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Sanockiego. Najlepsze kabarety w Polsce przy dzisiejszych obradach nie mają większych szans, by do rozpuku rozśmieszyć publiczność. Podczas obrad śmiechu było bardzo dużo a jeszcze więcej politowania. Na wiele pytań zadawanych przez radnych nikt sensownie nie potrafił odpowiedzieć. Starosta którąś sesję z kolei opuszcza, gdy obrady zbliżają do punktów: interpelacje, zapytania, wnioski i oświadczenia radnych. Poważny człowiek na poważnym stanowisku :-) :-) :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. ŁOpuszczał... Łopuszczał.... jak miał nie Łopuszczać skoro dziś imieniny Pan starosta obchodził. Sto lat Panie Wacku i niech się Pan za długo nie wacha tylko na burmistrza do Zagórza startuje!!!!Bo z tego wachania to tylko może jedno się zrobić - nastepne 4 lata bodziolandu.
  >swojak<

  OdpowiedzUsuń
 10. Ludzie , o czym wy mówicie , przecież dziura w drodze to pikuś , znam lepszy numer , otóż Jaworek rozpuszcza pogłoski że w Zagórzu robi wodociągi . Nie powiedział tylko w którym miejscu i w którym roku .ZAGÓRZANIN. Zapomniałem się spytać , co grozi funkcjonariuszowi publicznemu za celowe i świadome wprowadzanie mieszkańców w błąd, ale to już pewnie zadanie dla Jaworowego mecenasa ,więc panie mecenasie niech pan szuka paragrafu , który będzie mógł obronić Jaworkowi dupsko.

  OdpowiedzUsuń
 11. Odnośnie obiecywania przy okazji zebrań Burmistrz wszystko obiecuje>Ja podam przykład z mojej miejscowości wsi Mokre.Poszerzenie sali widowiskowej ,Słuchałem nie wierzyłem.Dzisiaj już wiem ze cała trójka z Urzęduto cwane lisy.Piszecie o wodociągach to prawda oni już go budują.Czapor wracaj na kolej my na ciebie czekamyRatuj kolej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.