środa, 3 marca 2010

Starosto zrób coś z tą drogą!

Ostatnie roztopy odsłoniły fatalny stan naszych dróg spotęgowany przez  wyjątkowo śnieżną i mroźną zimę. Skala zniszczeń jest ogromna. Po niektórych odcinkach dróg dosłownie nie da się jeździć nawet z minimalną prędkością. Z takim problemem borykają się m.in. mieszkańcy Morochowa i Mokrego w Gminie Zagórz. W odpowiedzi na ich monity zarządca drogi starosta sanocki Wacław Krawczyk skierował w trybie pilnym podległe mu służby celem przeprowadzenia oględzin oraz prowizorycznych napraw najbardziej zniszczonych fragmentów. Natomiast w przyszłym tygodniu  starosta będzie osobiście zabiegał o środki na remont drogi w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Ten odcinek drogi ujęty jest w tzw. popowodziówkach i będę prosił a wręcz błagał aby wykonać tu nową nawierzchnię - zadeklarował w trakcie dzisiejszej wizji lokalnej z udziałem mieszkańców Wacław Krawczyk. Więcej szczegółów patrz: videorelacja.

14 komentarzy:

 1. Panie Jerzy , dziwi mnie trochę fakt , że dziurawych dróg szuka pan po wioskach a w centrum Zagórza jest ich też pod dostatkiem i tu dziwnym trafem pana brak . ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 2. A co to we wioskach to jacyś gorsi ludzie mieszkają!???? Panie ZAGÓRZANIN!!!! :-( Z tego Zagórza to takie miasto jak....... dalej se dopowiedzta same
  wsiowy

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Wacławie liczymy na Pana!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zima odsłoniła całą prawdę Drogi wszedzie są w opłakanym stanie, Zyczę Panu Staroście powodzenia w pozyskaniu funduszy na naprawę drogi na odcinku Poraż Mokre,Mieszkańcy Wsi Mokre i nie tylko z niecierpliwością czekają na realizację tego zadania,Mam świadomośc ze stan dróg powiatu Sanockiego w tym mostów uległ znaczącej poprawie co jest z pewnością zasługą Starosty Pana Krawczyka jak i Radnych tegoż Powiatu, Juliusz Pałasiewicz

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Starosto Pan się nie boi zagórska gmina za Panem stoi!!!
  obserwator z bliska

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Radny Juliuszu, Pan Starosta obrotny chłop rady sobie napewno da, o niego się nie martwmy. Lepiej pomyslmy co z naszymi gminnymi drogami???? Są w okropnym stanie. Jak Pan widzi jako radny sprawę finansowania łatania dziur . Jest jeszcze na to kasa w naszym budżecie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie wsiowy ,należy starannie czytać tekst , a w nim nie ma ani jednego słowa w którym stwierdzałbym , że na wioskach mieszkają cytuję " jacyś gorsi ludzie ". Zwracam tylko uwagę panu Jerzemu , iż takie same problemy występują w Zagórzu , przez który to panie wsiowy pan przejeżdżasz i w którym to Zagórzu dokonujesz pan zakupów , więc dotyczy to również zawieszenia pańskiego samochodu , jeżeli takowy pan posiadasz.Nie mam pretensji do pana starosty , którego znam i bardzo szanuję , zwracam tylko uwagę na stan dróg w Zagórzu , za który w gminie nikt nie odpowiada z powodu zaangażowania się pana Jaworskiego i jego kumpli w kampanie wyborczą.Co do pana Wacława , to z radością powitamy go w gminie w przeciwieństwie do Jaworowych.ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widać niezłą kampanię robioną dla pana Krawczyka. Obudził się w czas roku wyborczego a pomoc w nagłaśnianiu, że jest "dobrym gospodarzem" widać ma. Dlaczego nie reagował tak szybko na skargi mieszkańców na stan drogi w zimie roku 2008/2009? Dlaczego nie reagował na prośby mieszkańców Mokrego w sprawie złego odśnieżania drogi w styczniu i lutym 2010 r.? Dzisiaj obydwaj starostowie, którzy o tym wszystkim wiedzieli, pokazują się na zdjęciach i udają,jak bardzo są zainteresowani problemami mieszkańców Morochowa i Mokrego? Z gminą Zagórz nie przesadzajmy, nie jest tak źle. Niebawem w projekcie polsko-słowackim zostanie złożony wniosek na remont drogi Prusiek - Niebieszczany - Mokre - Wysoczany.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie zapominajmy, że w roku 2011 rozpocznie się remont drogi wojewódzkiej przebiegającej przez całą gminę Zagórz. Więc właściwie gmina Zagórz prawie wszystkie drogi na swoim terenie będzie miała w miarę wyremontowane. Jest jeszcze miasto Sanok, gminy Tyrawa Wołoska, Komańcza, Besko, Sanok, Bukowsko, Zarszyn. Tam mieszkają inni. Panie starosto i panie redaktorze, nie zapominajcie o tym.

  OdpowiedzUsuń
 10. O! odezwał się znowu jakiś jaworowy ludek chyba. STAROSTA JEST DOBRYM GOSPODARZEM i nie musi niczego udowadniać, bo świadczą za niego jego inwestycje!!!!
  Piszesz że " Z gminą Zagórz, nie jest tak źle"
  Masz rację!!!! Nie jest źle! JEST BARDZO ŹLE!!! Ciekawym kiedy i za co Bogusław wspaniały zacznie gminne drogi łatać!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Krawczyk na burmistrza Zagórza!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Niech już lepiej zostanie w Sanoku i tam rozdaje kiełbasę wyborczą. Do jednej dziury... w drodze przyjechał starosta vice i jeszcze paru urzędników, a przez trzy lata jako starosta i przez 8 jako Przewodniczący i zastępca Rady Powiatu to gdzie był. Przecież stan dróg nie jest wynikiem tylko tej zimy

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak do każdej dziury w powiatowej drodze będzie jeździła taka ekipa to władz powiatu w starostwie już do wyborów nie uświadczymy. A może na takie wyjazdy zakupić by im po jednej łopacie i parze gumofilców, przynajmniej by coś konkretnego zrobili a nie tyko obiecywali, obiecywali... Byle do wyborów

  OdpowiedzUsuń
 14. Lepiej by było żeby wogóle sie nie fatygował i sprzetu nie wysyłał? Ha? Wtedy byśta psioczyły, że starosta ma was gdzieś. Jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
  trybun ludowy

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.