poniedziałek, 15 marca 2010

Wacław Krawczyk... i nie ma mocnych? (relacja z zebrania w Czaszynie)

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam Państwu  relację ze spotkania samorządowego w Czaszynie. Zebrania niezwykle ważnego z uwagi na: czas (rok wyborczy) oraz miejsce (mieszkańcy Czaszyna to jedna z bardziej licznych i zorganizowanych społeczności gminy). Nic więc dziwnego, że na pozornie zwyczajnym zebraniu sołeckim tłumnie stawili się m.in. oficjalni i nieoficjalni pretendenci do kluczowych godności i stanowisk, które zostaną rozdzielone po jesiennych wyborach samorządowych.
Długo zastanawiałem się jak przedstawić Państwu w przyswajalnej formie przebieg ponad 4-godzinnych obrad. W końcu uznałem, że użyję metafory... bokserskiego turnieju sparingowego. Sparing to walka kontrolno-treningowa organizowana w celu sprawdzenia formy przeciwnika przed punktowanym turniejem w tym wypadku czytaj: wyborami samorządowymi. Cóż zatem wydarzyło się na czaszyńskim "ringu"?
Bez wątpienia cały "turniej" zdominował najbardziej doświadczony i utytułowany "fighter" tj. Wacław Krawczyk. Obecny starosta sanocki póki co konsekwentnie zaprzecza, że będzie startował w jesiennych zawodach o "Mistrzostwo Zagórza" (czytaj: wyborach na burmistrza tego miasta) zapewniając jednocześnie, że interesuje go dalej liga powiatowa. Co ciekawe zapewnienia te w żaden sposób nie ośmieliły  uczestników "czaszyńskiego turnieju"  do spektakularnych akcji. Zarówno oficjalni jak i potencjalni  pretendenci do startu we wspomnianych - jesiennych zawodach o "Mistrzostwo Zagórza" wielokrotnie akcentowali, że kibicują staroście sanockiemu i mają swój udział w  licznych i spektakularnych sukcesach jego powiatowej drużyny.
Nawet obecny "Mistrz Zagórza" - burmistrz Bogusław  Jaworski, który jeszcze nie tak dawno w relacjach z Wacławem Krawczykiem (np. sprawa "schetynówki" Poraż - Zagórz)  chętnie naprężał muskuły w wojowniczej pozie, w Czaszynie komplementował starostę sanockiego nazywając go właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Opisywana tu w bokserskiej konwencji gala  byłaby bezbarwnym widowiskiem gdyby nie pojedynki: Adam Malec vs Jan Błażowski oraz Bogusław Jaworski vs Paweł Stefanowski. O ironio w obu przypadkach pretekstem do wymiany ciosów był...sport! W pierwszym wypadku poszło o słynnego Orlika w Tarnawie Dolnej, w drugim o kwestię finansowania szkolnej sekcji badmintonowej w Czaszynie. Tyle tytułem wprowadzenia a teraz zapraszam do obejrzenia relacji video...


25 komentarzy:

 1. Jaki jest Wasz urząd marzeń w Zagórzu? Bo mój wygląda tak:
  - Wacław Krawczyk - burmistrz
  - Andrzej Czapor - z/ca burmistrza
  - Ernest Nowak - sekretarz gminy
  - Ryszarda Bartosik - skarbnik gminy
  - Edawrd Mąka - dyrektor MGOKiS
  - Jerzy Zuba - rzecznik prasowy urzędu, specjalista ds. promocji
  - Pan Szpara (przepraszam zapomniałem imienia chodzi mi o tego drogowca) - kierownik referatu Rozwoju i Gospodarki Komunalnej
  /zuzia/

  OdpowiedzUsuń
 2. Na Krawczyka nie ma mocnych!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. CZAPOR? PAN CZAPOR MIAŁ JUŻSWOJE PIĘĆ MINUT! POZOSTALI OK

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawda jest taka że najlepszym kandydatem jest Ernest Nowak. Posiada ogromną wiedzę na temat pozyskiwania środków unijnych. Profesjonalista w każdym calu. A w dodatku zupełne przeciwieństwo Jaworskiego. Potrafi się z każdym dogadać i nie obiecuje cudów jak malapeta. Tylko on zrobi porządek w tej gminie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się Ernest Nowak to niesamowity potencjał wiedzy potrafi wspołpracowac z kazdym nawet do niedawna z przeciwnikami politycznymi.Jerzy Zuba świetny w promocji oraz jako rzecznik.Wacław Krawczyk doświadczony polityk sam się juz określił stwierdzając ze urząd Burmistrza Miasta Zagorza go nie interesuje.Osobiście w szczerej rozmowie ze mną powiedział ja mieszkam w Zagórzu i po Jaworskim nie Będę robił porządków a szkoda bo z Nowakiem byłby to wartoścoowy duet.Co do Andrzeja Czapora mam złe zdanie.Niestety uległy całkowicie Jaworskiemu co pokazały ostatnie wydarzenia w Kulturze odebranie niektórym pracownikom i tak głodowych pensji oraz zabranie premi ,Wygospodarowane oszczędności zostaną rozpalcelowane na igrzyska pod znamiennym tytułem .Burmistrz Miasta i Gminy zaprasza itd. WstydPanie Jaworski Panie sekretarzu zmuszać Dyrektora do takiej decyzji na kilka miesięcy przed wyborami.Pozdrawiam Swietlicowy

  OdpowiedzUsuń
 6. Panowie Krawczyk Nowak Zuba jako rzecznik i do promocji gminy.Niestety u Andrzeja pozostała tylko elokwencja a gdzie honor.Jaworski ten człowiek nie nadaje się do niczego.Wstyd mi że przyszło mi żyć w czasach gdzie władzę sprawuje taki........ ośmiesza nas wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 7. A tak swoją drogą - jak można odebrać pracownikom premie, skoro są w regulaminie ??? Można je zmniejszyć, ale pozbawić - tylko w przypadku uzasadnionym, a pozbawiony premii pracownik może zażądać uzasadnienia na pismie.
  Cóż, zapewne powstałe "oszczędności" pochłonie etat (zlecenie, jakis kawałek etatu w DK ?)pani od "piaru"...
  A każdy, kto wygra wybory, będzie miał do posprzątania stajnię Augiasza - po p.Bogusławie J.
  A może jednak na burmistrza p.Nowaka? Doświadczony urzędnik, spec od pozyskiwania funduszy - może by się zgodził kandydować?
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 8. Merytorycznie najlepszy Ernest Nowak Politycznie Wacław Krawczyk. Szkoda ze jak słyszę określił sie już Krawczyk wespoł z Nowakiem stanowili by meryrorycznie doskonale przygotowany zespoł. Czapor zapomniał jak został bez środków do życia po decyzji Wojewody.Andrzeju wstydz się podobno uczestniczyłeś w spotkaniu którego celem było wygospodarowanie oszczędności kosztem Swietlicowych w Domu Kultury.Szłowiek o takim kręgosłupie moralnym nie może sprawować kierowniczej funkcji tym bardziej w Urzędzie.Myślę Panie Jurku że nadchodzi czas przekazania całej prawdy naszym mieszkncą w szczególności tym niezamożnym mieszkających w blokach na Nowym Zagórzu.Po pierwsze gdzie i jakim kraju przebywał Pan Czapor ile i na jakiej podstawie otrzymał wynagrodzenie za Tzw. gotowośc do PRACY.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam pytanie w Domu Kultury w Zagórzu Firma MACHNIK wydzierżawiła pomieszczenia .Interesuje mnie kwota Czy prawdą jest że u Pana Jaworskiego mieszkają pracownicy tej firmy

  OdpowiedzUsuń
 10. Od wczoraj chyba albo i nawet przedwczoraj na www.zagorz.pl ogłosiła gmina spis imprez GOKU. Ładnie to wygląda tylko nikt nie podał ile te ingrzyska bedą kosztować nas wszystkich mieszkańców Bodziolandu . Ja tez słyszałem że nawet sprzontaczom i dozorcom odbierali po 150 lub 200 zeta coby na IRĘ i Pektusa naszpytrać.
  "Radio Wieleopole"

  OdpowiedzUsuń
 11. Mieszkam w Zagórzu i bez wahania zagłpsuje na pana Ernesta. Z tego co wiem to już Jawor i spółka szykują na niego haki. Teraz zamiast pracować bedą wymyślane i nagminnie rozpuszczane pomówienia i plotki na temat pana Ernesta. Zobaczycie jakie warcholstwo zaprezentuje w tej kampanii bada Jawora z nim na czele.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nowak na Burmistrza! To nasz człowiek, któremu zaley na dobru gminy a nie na kasie na spłacanie kredytów jak Bodziowi! Czlowiek z doswiadczeniem i wiedza! Bodzio to mu pietz moze calowac!

  OdpowiedzUsuń
 13. Bezwzględnie tak! Skoro nie będziemy mogli liczyć na Pana Starostę to kandydatura Pana Ernesta Nowaka na burmistrza wydaje się jak najbardziej sensowna. Dobry sekretarz (jakim niewątpliwie był Pan Ernest) na pewno będzie dobrym burmistrzem. Trzymam kciuki i powodzenia.
  emerytowana nauczycielka

  OdpowiedzUsuń
 14. Piszecie,że Ernest Nowak jest wybitnym specjalistą od pozyskiwania środków unijnych. Warto było by wymienić projekty jakie opracował i ile środków pozyskał. Zawsze kwoty i liczby lepiej trafiają do wyobraźni aniżeli slogany typu znawca specjalista etc.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wyjaśnienie co do kompetencji p. Nowaka kryje się tu: http://jerzyzuba.blogspot.com/2010/02/zagorz-na-148-miejscu.html
  Lesko tam gdzie p. Nowak pracuje 39 miejsce w pozyskiwaniu środków zew. A Zagórz, gdzie mógł pracować p. Nowak -148 miejsce w pozyskiwaniu śr. zew.
  TAK MÓWIĄ WYNIKI RANKINGU GAZETY PRAWNEJ!!! Fakty mówią same za siebie!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. CYTUJĘ: Mam pytanie w Domu Kultury w Zagórzu Firma MACHNIK wydzierżawiła pomieszczenia .Interesuje mnie kwota Czy prawdą jest że u Pana Jaworskiego mieszkają pracownicy tej firmy

  To już byłby szczyt bezczelności! O głupocie nie mówiąc!
  Jeśli to prawda, to pogonić gościa i jeszcze psami poszczuć!
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 17. Bodzio = pazerność na kasę

  OdpowiedzUsuń
 18. Oni wymyślą na każdego niezależnego kandydata haki biję zakład ze na Nowaka w szczególności Gminny specjalista ds. sAdowniczych przygotowuje haki w temacie pozyskiwania funduszy, Wiem o tym z przecieków.Tak to jest Panie Erneście po jakąholerę trzeba było panu przygotowywać wnioski .Myślenie Geniusza jest nnastępujące. Skoro pan nabył uprawnienia do oceny wnioskow to musi mieć pan z tego kożyści. Swoją drogą w Naszej gminie najlepiej być biernym i chwalić wodza. W trakcie zebrania mieszkańców osiedla Leska GOra Pan Burmistrz nie mylić z zastępca groził Radnemu z Zabnika że odda go do sądu.Powód sprzatanie brzegów rzeki Osława i wielkie pomówienie a raczej stwierdzenie faktu ze w gminie mamy wielki burdel

  OdpowiedzUsuń
 19. PANIE ERNEŚCIE PAN ŚIĘ NIE BOI!!!!
  3/4 GMINY ZA PANEM STOI!!!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Szanowni czytelnicy, mamy mieszkańca naszej gminy który ukończył renomowane uczelnie
  w Warszawie i Krakowie. Jako młody człowiek ma bardzo duże
  doświedczenie zawodowe.
  Gdy burmistrzem Zagórza został
  Jaworski, który kilka razy bezskutecznie chciał go odwołać
  / rada była przeciwna / sam nie
  widząc możliwości współpracy
  przeniósł sie do Leska.
  Nie zapomniał jednak o gminie
  i ich mieszkańcach, wspólnie
  z radnymi bezpłatnie przygotował
  plany odnowy wsi Czaszyna i Tarnawy
  Górnej. Napisane wnioski na remont
  domu strażaka w Czszynie i domu
  ludowego w Tarnawie uzyskały
  dofinansowanie unijne i są w trakcie realizacji.
  Jest radnym i członkiem Zarządu
  Powiatu, to głównie Jego i Starosty
  zasługa, że powiat na terenie gminy
  zealizował takie zadania jak
  droga Zagórz-Poraż, osuwisko na drodze do Kalnicy i droga na "Gruszkę" za kilka milionów złotych.
  Jego fachowość docenił też Marszałek Województwa , gdzie jako
  jedyny z naszego regionu ocenia wnioski unijne.
  Zal tylko że taki człowiek musiał
  ustąpić miejsca osobie, która nie miała pojęcia o pisaniu wniosków.
  Pan Ernest jest ambitnym człowiekiem i czy będzie chciał
  kandydować na burmistrza w sytuacji
  gdy gmina w roku przyszłym bedzie
  miała 60% zadłużenia, a kredyty
  trzeba będzie spłacać przez długie
  lata? Oby dał się namówić.

  OdpowiedzUsuń
 21. ZNAM ERNESTA JUŻ DŁUGI CZAS I GDY PRACOWAŁU NAS W GMINIE TO GMINA BY BYŁA W INNYM MIEJSCU POD KAŻDYM WZGLĘDEN A NIE JAK TERAZ ZA RZĄDÓW GENIUSZA KARPAT GDZIE DOSIĘGA DNA I Z TEGO CO WIDAĆ ,ŻE BĘDZIEGORZEJ NIE LEPIEJ STRACILIŚMY KILKA LAT A I PRZEZ NASTĘPNE BĘDZIEMY JESZCZE POKUTOWAĆ NA WSKUTEK DECYZJI JAWORSKIEGO , CZAPORA WOŹNICZAKA I IM PODOBNYCH.

  OdpowiedzUsuń
 22. Pan Szpara niech się o inne korytko stara;)
  Młodzi do władzy, nikt inny nie wyczyści tego gminnego syfu. Panie Erneście udowadnia pan że nie chodzi panu o pieniądze tylko o uczciwe posprzątanie dziadostwa po Jaworze. Ile ten malapeta jeszcze w tej gminie zepsuje?!? Gdzie sa radni? Jak można mu na to pozwalać?

  OdpowiedzUsuń
 23. Pan Ernest potrafi się z każdym dogadać. Widać to na zdjęciu na którym rozmawia z Jakubem Osiką. Dlatego zamiast wybierać skłóconego ze wszystkimi burmistrza wybierzmy człowieka zupełnie innego niż Jaworski.

  OdpowiedzUsuń
 24. Myślę że duet Ernest Nowak I Jakub Osika byłby dobrym rozwiązaniem dla naszej gminy. Zebranie w Kalnicy potwierdza tą tezę. Widać było klasę Nowaka i niestety Chorobę Jaworskiego .Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. szanowny anonimowy.Masz uwagi do radnych pisząc cyt.gdzie są RADNI jak mogą mu na to pozwalać. ZAPRASZAM NA sesje RADY Miejskiej w ZAGÓRZU UCZESTNICZĄC W NICH UZYSKASZ ODPOWIEDZ na postawiony w stosunku do mojej osoby jak i kol. z RADY ZarzutPOZDRAWIAM Juliusz Pałasiewicz

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.