piątek, 12 marca 2010

Zebranie samorządowe w Czaszynie


O godzinie 17.00 rozpoczęło się zebranie samorządowe z około 120-osobową grupą mieszkańców Czaszyna. Uczestniczą w nim m.in. czołowi przedstawiciele władz gminy Zagórz i powiatu sanockiego. Videorelacja z przebiegu obrad już niebawem...

7 komentarzy:

 1. Matrwią mnie odpowiedzi Pana Redaktora, że "jest już zmęczony tematem". Panie Redaktorze, więcej wytrwałości. Jak rozumiem, zapowiedział Pan w mediach, że będzie Pan służył społeczeństwu, a w roku wyborczym Pan się wycofuje. Nie pierwszy ran Pan to robi. Może dziennikarstwo nie jest pana domeną. Namawiam do konstruktywnej pracy na rzecz obywateli, czytaj podatników.

  PS SMS-owa sonda w Nowinach to bardzo głupi pomysł. Kto ma pieniądze i jest w tzw. układach ma poparcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A był pan na Leskiej Górze panie Zuba???

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekaw co tam się działo bo niestety uczestniczyć w zebraniu nie mogłem. Czy można liczyć na jakąś relacje?

  OdpowiedzUsuń
 4. Propaganda sukcesu Geniusza Karpat w której brali udział dwaj wybitni specjaliści od pozyskiwania funduszy ale do własnej kieszeni Jeden z tych nowobogadzkich Panów robi za klauna rozpoznacie go po pieknym rekwizycie na szyji.A tak to obiecanki i robienie nas w durnia.Czapor improwizował z przebudową oświetlenia na skrzyzowaniu Wożniczak tylko raz zabrał głos w sprawie w ktorej to nie miał nic do powiedzenia. Błyszczał aworski chwaląc się wielkimi osiągnięciami i postępami prac które to w oczywisty sposób nie obejmą Naszego osiedla.W dyskusji na temat segregacji odpadów rzetelnie zachował sie CZapor wyjaśniając powody wprowadzenia podwyżki. Radny Pałasiewicz zabierając głos w pow. sprawie podziękował obecnym na sali panom Czaporow Nowakowi Rozyckiemu Zubie oraz mieszkańcom Osiedli Zabnik i Leska Gora za pomoc w porządkowaniu brzegów rzeki Osławy.zapowiadając kolejną akcję końcem kwietnia.Stwierdził ze w dalszym ciągu częsc odpadów ląduje w rzece i rowach co gorsza spalane są odpady w gospodarstwach domowych.W odpowiedzi Jaworski nie zgodził się z Radnym ironizując czy porzucona lodowka była pełna Frekwencja mizerna jak powiedział jeden Inż z naszego osiedla uczestnictwo w tym cyrku z udziałem trzech aktorów i garstki mieszkańcow staje się bezprzedmiotowe

  OdpowiedzUsuń
 5. Drogi anonimowy Podobno dzisiaj CZapor przypomniał sobie o oświetleniu na skrzyżowaniu.Można sprawdzić w Urzędzie jest nieobecny na delegacji w Rzeszowie.Jak to mowią lepiej pózno niż wcale.

  OdpowiedzUsuń
 6. Leszek Faluszczak15 marca 2010 22:09

  Odnośnie spotkania na Leskiej Górze to jednak nie wszystko było tak jak zostało opisane.
  1. Jak na osiedle które liczy ok 140 mieszkańców na zebraniu było ok 30 osób czyli 1/5 wszystkich mieszkańców.
  Główne kwestie jakie poruszano to termin wykonania wodociągów i kanalizacji na osiedlu, jednak Pan Burmistrz nie był w stanie podać konkretnego terminu realizacji tych inwestycji. Ich wykonanie uzależnił od wyników przetargów na kanalizacje na Dolinie i Zahutyniu gdzie liczy na 40% oszczędności w stosunku do kosztów zawartych w kosztorysie inwestorskim.
  2. Druga ważna informacja dotyczy dokończenia dolnego poziomu hali sportowej na Nowym Zagórzu. Burmistrz Jaworski chwalił się dofinansowaniem w wysokości 900 tyś zł na jej rozbudowę. Po moim pytaniu odnośnie całkowitego kosztu inwestycji stwierdził iż wynosi on 5 mln zł i nie ma w chwili obecnej innej alternatywy dofinansowania tej inwestycji.
  3. Uczestnicy spotkania nie byli zainteresowani wysłuchaniem osiągnięć Gminy Zagórz za rządów Burmistrza Jaworskiego. Pytanie o procentowy udział środków z Regionalnego Programu Operacyjnego do budowanej kanalizacji na Starym Zagórzu pozostało bez odpowiedzi a wręcz poirytowało Pana Burmistrza.
  4. W mojej ocenie spotkanie było jak najbardziej owocne gdyż angażuje społeczność w sprawy lokalne, a, przy okazji weryfikuje pewne kwestie podawane w Biuletynie .

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.