czwartek, 1 kwietnia 2010

Jawność zapomogi warta...

Święta Wielkiej Nocy tuż tuż. W naszym kraju oprócz symboliki religijnej mają one rodzinny i biesiadny charakter. W polskiej obyczajowości świętowanie Wielkanocy polega m.in. na biesiadowaniu przy suto zastawionym stole. A to sporo kosztuje. W dobie kryzysu ekonomicznego coraz więcej rodzin musi zaciskać pasa sięgając po rozmaite formy pomocy socjalnej, jak choćby zapomogi. Zobacz przykładowy  regulamin udzielania zapomóg 24 komentarze:

 1. I w ten oto sposób osiągnęliśmy MORALNE DNO . A ja myślałem ,że mój kolega Bogdan Jaworski kieruje się innymi zasadami , które w szczególności powinna przestrzegać osoba na takim stanowisku.A jeśli chodzi o resztę ścisłego kierownictwa naszego urzędu , to faktycznie Ci panowie są bardzo biedni.
  Tomasz Pyrć

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkim 1 kwietnia kojarzy się
  z robieniem kawałów, ale w tym temacie niestety to szczera prawda.
  Pracownikom domu kultury obniża
  się pobory a kierownictwo urzędu
  bierze zasiłek z funduszu socjalnego.
  Przy takich wysokich poborach wyciągać rękę po 200 zł to wielki
  wstyd,to jest bardzo podłe.
  Burmistrzowi, zastępcy i sekretarzowi życzę smacznego, a macie do czego siadać przy stole,
  i nie myślcie wtedy o biednych
  rodzinach z naszej gminy bo będzie
  mniej smakowało.
  Ale JAJA i to wcale nie Wielkanocne!!!
  Pisanka

  OdpowiedzUsuń
 3. To juz nawet żenujące nie jest.

  SKOCZEK
  ------------------------

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawnie - wszystko ok, ma prawo wystąpić, zwłaszcza, że ma rozdzielność majątkową z żoną. Ot, taka samotna męska sierota z dziećmi...
  A moralnie - zespół "Lady pank" spiewał taką piosenkę, gdzie był refren "MNIEJ NIŻ ZERO..."
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Tomku !
  Ależ masz Pan kolegów...

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie muszę odpowiadać na tą odpowiedź...- cyt. Bogdan Jaworski. Hm zazwyczaj odpowiada się na pytania Panie burmistrzu. A tak w ogóle to wogóle to Wesołych Świąt
  - Ziuta

  OdpowiedzUsuń
 7. Gotowość do pracy, nagrody i zapomogi tak władza dba o własną
  kieszeń.
  Ale wystąpienie sekretarza było
  super, ruszło go chyba sumienie
  i powiedział że dostał 200 zł
  nie wspomniał jednak o nagrodzie
  i podwyżce ale radny o to przecież
  nie pytał.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pan Jaworski ma swoje pięć minut. Zaczyna zachowywać się jak głodny szakal. Jego dewizą niestety jest albo brak odpowiedzi ,udawanie głupa lub pomrocznośc jasna.Na ostatniej sesji dał niezbity dowód że z jego pamięcią jest bardzo kiepsko.Co do odpowiedzi na pytanie Pana radnego Adamkiewicza zachował się jak ostatni tchórz. Niestety było to żałosne widowisko.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chylę czoła przed takimi radnymi jak Pan Józef Adamkiewicz, jak Pan Julek Pałsiewicz, którzy maja odwagę mówienia o pewnych sprawach wprost i na temat!!!Dzięki takim ludziom Geniusz Karpat i Sp. z o.o. może nie zdąży roztrwonić wszytstkich naszych pieniedzy na hulanki, biuletyny oraz etaty d/s spraw zbędnych i niepotrzebnych
  Zulu - Gula

  OdpowiedzUsuń
 10. Żenujące widowisko...
  Tylko tyle można powiedzieć. ZAPOMOGA DLA BIEDAKÓW Z ZARZĄDU !!!!
  Mieszkańcy Zagórza! Zrzućcie się po jednym jajku i kawałku kiełbasy świątecznej, po szklaneczce żurku, bo burmistrz i jego świta głodują!
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 11. A Pana Woźniczaka to kto pytał o zdanie? Cghciał zmienić temat czy co?

  OdpowiedzUsuń
 12. Apeluję Szanowi Koledzy o rozsądek. Pan Jaworski miał już swoje pięć minut i osądzą mieszkańcy jak je wykorzystał. Gmina potrzebuje pomysłów na rozwój, na polepszenie jakości życia mieszkańców. Szanowna Rado proszę stymulować Burmistrza do wprowadzania ciekawych projektów i pomysłów.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 13. ALLLLE JAJA!!!!!!!!!!!!!!!
  PROPONUJĘ PRZEPROWADZIĆ ZBIÓREKĘ NA RZECZ"BIEDAKÓW" RZĄDZĄCYCH W GMINIE I W WIELKĄ SOBOTĘ W KOSZYKU IM DOSTARCZYĆ DO GABINETÓW, ABY NA ŚNIADANIE WIELKANOCNE MIELI ! WSTYD PANOWIE WSTYD WSTYD WSTYD .

  OdpowiedzUsuń
 14. Aby ta kadencja dobiegła końca, Pan Burmistrz Nowak będzie miał co sprzątać, ale sądząc po urzędnikach, to napewno szybko sobie poradzi.

  OdpowiedzUsuń
 15. Pan Burmistrz Nowak szybko zrobi porządek, byle do wyborów.

  OdpowiedzUsuń
 16. Współczuć należy nowemu burmistrzowi, bo zanim dobrze posprząta to "jaworowe łajno", zejdzie mu prawie pół kadencji. Ernest, rzuć hasło "pomożecie?". Odpowiadamy chórem "pomożemy!" Możesz na nas liczyć w tym sprzątaniu magistratu.

  OdpowiedzUsuń
 17. Relacja z sesji Rady Miejskiej jest rzeczywiście żenująca. Pomroczność jasna towarzyszy naszemu burmistrzowi od początku jego kadencji. Z jego pamięcią jest coraz gorzej. Kiedyś Breżniewowi trzymano ręce i machano nimi do ukochanego ludu komunistycznego. Dzisiaj zastępca i sekretarz odpowiadają za biednego burmistrza na trudne pytania zadawane przez niepoprawnych radnych. Zobaczcie, jak latają mu oczka szukające pomocy, jak się durnowato i lekceważąco uśmiecha nie wiedząc co odpowiedzieć. A tu już z pomocą pan sekretarz taki biedny, że musiał mieć zapomogę z funduszu socjalnego, bo jest mu bardzo ciężko. Przecież wybudował nowy dom, trzeba w nim jakoś godnie mieszkać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Obserwator z daleka pisze "Mieszkańcy Zagórza, zrzućcie się po jednym jajku ... itd". Proponuję inne hasło "Mieszkańcy Zagórza, ustawcie tablicę z wizerunkiem burmistrza, a po bokach sekretarza i jego zastępcy, na środku Zagórza. Zróbmy zawody w rzucaniu jajkami, za odpłatnością do kasy gminnej (z pewnością się wzbogaci). Przecież nasz burmistrz uwielbia się bawić, więc dlaczego my, mieszkańcy nie możemy się pobawić. Proponuję na początek 2,00 z zł. za jeden rzut jajkiem. Ciekawe, czy burmistrz i jego świta będzie miał tak zabawną minę jak na sesji. Jak wam mieszkańcy zabraknie jaj kurzęcych, proponuję strusie jaja, lepiej zalewają. Mam dość tej jego ....... gęby.

  OdpowiedzUsuń
 19. Kompletna kompromitacja.Nasz Pan Burmistrz nie tylko że jest delikatnie mówiąc kompletnym ...... to jeszcze na dodatek nie ma odwagi odpowiadać na proste pytania. Panie Jaworski Wielopole Pana zna najlepiej. Głosując na Pana zrobiliśmy sobie oraz Panu niezły prezent.

  OdpowiedzUsuń
 20. Anonimowy napisał:
  "Zróbmy zawody w rzucaniu jajkami, za odpłatnością do kasy gminnej (z pewnością się wzbogaci). Przecież nasz burmistrz uwielbia się bawić, więc dlaczego my, mieszkańcy nie możemy się pobawić. Proponuję na początek 2,00 z zł. za jeden rzut jajkiem. "
  WCHODZĘ !!! na poczatek z pulą 50 zeta za 25 rzutów! Kto trzyma kasę i kiedy będą te tablice ??? :-)
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 21. A skąd P.radny Adamkiewicz ma taką wiedzę o pomocy światecznej dla burmistrza i pracowników UMiG?Przecież to wewnętrzna sprawa zakładu pracy.Jest ktoś kto może nie przyjął tej pomocy a teraz z premedytacją w kampanii to wykorzystuje? Łatwo sprawdzić !A swoją drogą czy pracowników nie obowiązuje tajemnica służbowa?Są na to sankcje karne ...

  OdpowiedzUsuń
 22. Pytasz czy straszysz? Apropo tajemnic to już niedługo wiele sktrzętnie skrywanych tajemnic działalności tego urzędu ujrzy światło dzienne
  NOSTRADAMUS

  OdpowiedzUsuń
 23. Całe szczęście ze w tym urzędzie są jeszcze uczciwi i odważni ludzie.Te nienasycone głodomory na czele z geniuszem Karpat już niedługo będą żerowali na podatnikach.

  OdpowiedzUsuń
 24. Przypuszczam kto jest anonimowym i stara się zastraszyć pracowników Urzędu .Ty szanowny Kol. z bloku nr..... na nowym Zagórzu też otrzymałeś zapomogę i nieśmiało jak na filmie podnosiłeś rękę.Drogi KOl. And. nie strasz pracowników bo to jest nie fer .A ja pamiętam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.