wtorek, 11 maja 2010

Bartosz Głowacki w finale Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu.

Bartosz Głowacki (na zdjęciu obok) – utalentowany i utytułowany akordeonista z Zagórza wystąpi podczas Finału Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, który odbędzie się 14 maja przed wiedeńskim Ratuszem. Wszystkim młodym solistom towarzyszyć będzie Wiedeńska Radiowa Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Corneliusa Meisnera. Koncert będzie oglądała na żywo około 40 – tysięczna publiczność. Bezpośrednia transmisja telewizyjna tego wydarzenia rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 21.20 na antenie TVP Kultura.
Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków to prestiżowe wydarzenie muzyczne. Odbywa się co dwa lata, począwszy od 1982 roku. Jego organizatorem jest Europejska Unia Nadawców, a gospodarzem - każdorazowo inny kraj w niej zrzeszony. Uczestnikami konkursu są młodzi instrumentaliści, którzy nie przekroczyli 19 roku życia.
Oprac. na podst. 
materiałów UMiG w Zagórzu

2 komentarze:

 1. Gratulacje! No i zyczę dalszych sukcesów i rozwoju kariery!
  Po komentarzach widać, że sprawy powszednie, pieniądze, są komentowane, a kultura, przez duże "K", jakoś traktowana jest po macoszemu...
  Oczywiście jeśli nie jest to kultura na szczudłach czy skoki z bangee...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. To chyba jedyna pociecha dla Zagorza mysle ze nasi jasnie panujacy nie beda sie szczycic ze to kolejna ich zasluga ,tak jak kanalizacja,basen,sygnalizacja swietlna itd. Bartosz Powodzenia Jestes Wielki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.