niedziela, 16 maja 2010

Burmistrz umorzył podatki...

W trakcie sesji absolutoryjnej burmistrz Zagórza Bogusław Jaworski stwierdził, że decyzje o umorzeniach podatkowych podejmował w interesie tych najbiedniejszych - rencistów i emerytów. Co ciekawe w stosownym wykazie za rok 2009 obok osób fizycznych znalazły się także... podmioty gospodarcze >kliknij tutaj< 
Na koniec swego sesyjnego wystąpienia na temat podatków burmistrz Jaworski postawił tezę, która siłą rzeczy brzmi niczym gotowy zarzut prokuratorski  pod adresem byłego burmistrza Zagórza Jacka Zająca. (...) - Nie chciałbym w tym miejscu wracać do historii i przypominać jak wcześniej były w tym zakresie traktowane niektóre firmy. Setki tysięcy umorzonych było podatków bez żadnego uzasadnienia - stwierdził obecny zagórski włodarz.  
W tym miejscu na usta ciśnie się jedno pytanie: Panie Burmistrzu Zając co Pan na to?


6 komentarzy:

 1. Umorzenia podatkowe jak i ich uzasadnienia są jawne. Burmistrz ma prawo umorzyć, a Komisja Rewizyjna ma prawo do skontrolowania zasadności podjętej decyzji. Mnie rozbawiło określenie "Ważny interes podatnika" - a cóż to takiego ??? Każdy, występujący o umorzenie jakichkolwiek zaległości w stosunku do gminy, kieruje się własnym, dobrze pojętym "ważnym interesem".
  Jeśli chodzi o wypowiedź p.Jaworskiego odnośnie tych setek tysięcy umorzonych podatków "BEZ ŻADNEGO UZASADNIENIA" - to gdzie był pan burmistrz przez kilka lat, skoro wiedział, miał podejrzenie i milczał??? Przecież to nie tylko Komisję Rewizyjną powinien zawiadomić, nie tylko RIO, ale ponieważ zachodziło podejrzenie o celowe działanie na szkodę gminy, to powinien zawiadomić także prokuraturę. Chyba, że chodzi o kompleks Zająca...
  No i przy okazji - po procesie z p.skarbnik p.Jaworski powinien pamiętać, że takich oskarżeń nie rzuca się ot, tak sobie - jeszcze trzeba mieć dowody na ich pokrycie, inaczej - kolejny procesik... Procesik umoczony. A tak nawiasem - dług z tytułu procesu z p. skarbnik już uregulowany? Jakos uszło to mojej uwadze.
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa jestem czy przypadkiem Pan Jaworski nie korzystał z usług firmy TECHNODRZEWO KARPATY???????????

  OdpowiedzUsuń
 3. 13 138 złotych z 14 066 (grosze pomijam) to podatki umorzone w 2009r. przez burmistrza FIRMOM !
  Nie wiem kto to jest p. Maria P. ale p. Marek S. p. Łucja Sz. to osoby mające dobrze prosperujące firmy.

  Kochany Panie Burmistrzu !!!
  ONI wpuścili Pana w maliny, bo na pewno nie są biednymi emerytami i rencistami, ludźmi dotkniętymi ciężko przez los, albo coś tu jest nie tak.
  Pana uzasadnienie jest płytkie i co ważniejsze nieprawdziwe.
  Może pozostała kwota - 928 zł. - umorzona została biednym emerytom i rencistom, ludziom dotkniętym ciężko przez los ale nie 13 138 zł
  Dlaczego jak idiotom wmawiasz nam że to ludzie dotknięci przez los ???
  Przecież znamy ich wszystkich.
  Niektórzy z nich to wręcz Pańscy przyjaciele a na pewno polityczni - jak Panu się wydaje - zwolennicy.
  Na samym Zagórzu jest kilkanaście firm na granicy upadłości a podatki umarzane najbogatszym.
  Żeby nie było niejasności - nikt nie powinien miec pretensji do FIRM że burmistrz umorzył im podatki.
  To burmistrz powinien "z wielką rozwagą i ostrożnością" podjąc decyzję.
  Jak mają się decyzje do tłumaczeń - oceńcie sami.
  Inaczej jest to działanie na szkodę gminy co niedwuznacznie burmistrz zarzucił poprzednikowi.

  OdpowiedzUsuń
 4. &quot;Miotła&quot;16 maja 2010 21:54

  "Setki tysięcy umorzonych było podatków bez żadnego uzasadnienia". Panie Jaworski, chyba już miara się przebrała. Czyżby Pan zapomniał, że sprawa o pomówienie skarbniczki zakończyła się w styczniu br. warunkowym umorzeniem z okresem próby jednego roku. Z uporem maniaka wraca Pan do umorzeń podatków sprzed 10 lat. Czy nie wystarcza Panu protokół kontroli NIK (oczywiście z uprzejmego doniesienia na swojego poprzednika) i jedynie trzy banalne zalecenia pokontrolne NIK, dotyczące umorzeń podatków. Chyba to było dla Pana za mało, ponieważ w czasie procesu ze skarbniczką złożył Pan doniesienie do prokuratury na skarbniczkę i byłego burmistrza, oskarżając ich o działanie na szkodę gminy, między innymi za to,że umarzali podatki. I co? Prokuratura umorzyła postępowanie. Czyżby już Pan o tym zapomniał? Rzucił Pan poważne oskarżenie, że podatki były umarzane bez uzasadnienia. Myślę, że przyszedł tu czas na rozliczenie. Rzucając oskarżenie trzeba mieć dowody. Pan ich nie ma, nie ma ich również w protokole z kontroli NIK, nie ma ich w protokole z postępowania prokuratury. Więc jest Pan umoczony.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Miotła" pisze...
  Ciekawe, jak tym razem p.Bogusław J. (bo znów prasa tak będzie pisać) wytłumaczy swoje słowa - pomrocznościa jasną? A może jednym piwem na czczo ? Cóz, są świadkowie, sa nagrania, więc sprawa, jako recydywa, powinna się odbyć szybko.
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest godz 23 15 dzwonię do Urzędu Miasta w Zagórzu sztab kryzysowy smacznie śpi a nas zalewa woda

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.