środa, 5 maja 2010

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz o staraniach czynionych przez urząd w sprawie budowy sygnalizacji na skrzyżowaniu w Zagórzu.

Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby budowa sygnalizacja na głównej krzyżówce w Zagórzu doszła do skutku.Z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad od dawna współpracuje nam się bardzo dobrze, więc tylko gdy pojawiły się sugestie mieszkańców dotyczące budowy sygnalizacji na skrzyżowaniu drogi krajowej z wojewódzką – od razu podjęliśmy rozmowy w tej sprawie.
Od ponad półtora roku wspólnie z burmistrzem Andrzejem Czaporem uczestniczymy w spotkaniach dotyczących reorganizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. 23 września 2008 roku zostało wysłane pierwsze pismo w tej sprawie do GDDKiA – w efekcie tego w krótkim czasie doszło do opracowania dwu-koncepcyjnego projektu zmiany organizacji ruchu wykonanego na zlecenie GDDKiA oddział w Rzeszowie a w końcowej fazie projekt techniczny, który następnie został przesłany do Centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.
Po ostatniej mojej wizycie w ubiegłym tygodniu w Rzeszowie otrzymałem informację, iż budowa sygnalizacji na tym skrzyżowaniu będzie możliwa po uzyskaniu środków finansowych z Warszawy. Dokładnie taką samą odpowiedź usłyszeliśmy od rzeczniczki GDDKiA w piątek 30 kwietnia, na antenie Radia Rzeszów.
Chcę dodać, że oczywiście akceptujemy wszystkie formy poparcia i wszelkie inicjatywy dotyczące jak najszybszego sfinalizowania tej inwestycji. 
                                                              Bogusław Jaworski
Burmistrz Zagórza

9 komentarzy:

 1. taaak, jeździli do GDDKiA i wyjeździli, że jest projekt likwidacji sygnalizacji już istniejącej w Zagórzu !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz czekam na ruch radnego Pałasiewicza - bo jeśli jest tak cudownie, jak zapewnia burmistrz, to po co heca z blokadą ????
  Coś nie gra...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 3. Popracowała chyba rzeczniczka nad oświadczeniem, tylko, że to nic nie zmienia. Jak oświadczenia głosi czekamy na pieniądze z Warszawy, a czekać to my możemy jeszcze bardzo długo. Ewidentnie sprawa nie została przypilnowana na etapie planowania przebudowy drogi,tak więc jeśli ktoś tyłka nie ruszy i nie zacznie walczyć o tę sprawę to tych świateł się nie doczekamy. Nadzieja umiera ostatnia!

  OdpowiedzUsuń
 4. JAK ZWYKLE PAN BURMISTRZ WSZYSTKO ZAŁTWIŁ I JAK ZWYKLE DZIAŁA BŁYSKAWICZNIE TYLKO EFEKTÓW NIEMA CHYBA ZAWINILI PRACOWNICY MERYTORYCZNI ZRESZTĄ JAK ZAWSZE .

  OdpowiedzUsuń
 5. Szanowmi Państwo proszę o cierpliwośc . w piątek zamieszczę Oświadczenie w przedmiotowej sprawie. Pozdrawiam J.Pałasiewicz

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Jerzy proszę o wypowiedz
  Jaworskiego na temat sygnalizacji
  z ostatniej sesji Rady Miejskiej.
  Wtedy będzie wszystko jasne, po co
  była blokada drogi!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. obydwaj jak zwykle klamia ,oni juz zalatwili

  OdpowiedzUsuń
 8. ktosik napisal, ze nadzieja umiera ostatnia, ba ta kurna mowia, ze nadzieja matka glupich, a bo kto to wie, a tam piwo mi wietszeje, szkoda gadac.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedno pytanie- cyrki z sygnalizacją, walka o jej ustawienie, czemu miało to służyć... Pół roku mija jak ustawiono słupy, przemalowano pasy, tylko po co... Chyba że walczono tylko o ustawienie sygnalizacji, bez jej uruchomienia... Ale teraz nikt nie protestuje.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.