wtorek, 18 maja 2010

Oświadczenie byłego burmistrza Zagórza - Jacka Zająca

W nawiązaniu do sformułowań użytych przez burmistrza Zagórza Bogusława Jaworskiego w trakcie sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej w Zagórzu - przedstawionych w publikacji "Burmistrz umorzył podatki..." były burmistrz Zagórza Jacek Zając wystosował oświadczenie. 
Aby zapoznać się z jego treścią >kliknij tu<

19 komentarzy:

 1. Odpowiedź rzeczowa. Ale czy ostatnie, kolejne wygłoszone przez p.Bogusława J. kłamstwo (właściwie powtórzone) dotyczące umorzeń podatkowych, pozostanie bezkarne? Sprawa nie dopuszczenia do przetargu niemieckiego inwestora - mój znajomy fachowiec od zamówień publicznych jak przejrzał udostepnione w internecie materiały stwierdził krótko-to sprawa dla prokuratora.Mam nadzieję, że o tej sprawie, czyli pozbawieniu ludzi ewentualnych miejsc pracy a gminy dochodów, też wyborcy będą przy urnach pamiętać.
  No i wzorem p.Bogusława J. aż się prosi, żeby w ramach kampanii wyborczej zrobić taki spis "dokonań" p.Bogusława J. wraz z jego zarobkami (w końcu to chyba za sukcesy taka pensja)i rozpowszechniać na terenie gminy.
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Jacku proszę sie nie dziwić mamy władzę jaką żeśmy wybrali.Ja od trzech lat ze zdziwieniem obserwuję błazeńskie zachowania naszego Geniusza Karpat. Piszę z dużej litery bo mam szacunek do naszych pięknych Karpat.Ten człowiek ma wielkie zdolności do przekazywania nieprawdy,oraz manipulowania ludżmi. Mogę jedynie współczuć Panu oraz nam wszystkim że najlepszy czas dla Naszej Gminy został zmarnowany za sprawą jednego człowieka.A swoją drogą to trzeba być w głębokim poważaniu dla cięzko pracujących na codzień mieszkańców naszej gminy ażeby opowiadać takie idiotyzmy jakie podczs pamiętnej relacji radiowej czynił ten człowiek. PANIE JACKU serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam to oświadczenie i pomimo tego , że jestem oponentem pana burmistrza Zająca , muszę mu przyznać rację .W Radiu Rzeszów pan burmistrz Jaworski podaje nieprawdziwe informacje , mówiąc o 200 nowych miejscach pracy , ponieważ PGNiG nigdy nie zatrudni nowych pracowników , gdyż ma swoich rozlokowanych w różnych miejscowościach i bazy te będą likwidowane a potem przenoszone do Zagórza.Co do byłej firmy niemieckiej , która została niedopuszczona do przetargu , muszę stwierdzić , że pracownicy bardzo liczyli na wejście nowego pracodawcy a co za tym idzie nowe stanowiska pracy.Niestety stało się inaczej i dzisiaj wszyscy widzimy tego skutki w postaci wysokiego bezrobocia .Jeżeli chodzi o umarzanie podatków firmom , które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej , były to słuszne decyzje , gdyż dzięki tym działaniom , zostały uratowane miejsca pracy .Co więcej bezrobocie wzrosło we wszystkich firmach oprócz jednej jaką jest Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu co ma swoje wymowne znaczenie .
  Tomasz Pyrć

  OdpowiedzUsuń
 4. ___________________________________
  Czy istnieje tzw. przepis prawny
  o Niegospodarności??????, wiem, że ściagane to było z Urzędu nawet na podstawie plotek i anonimów, dzisiaj możemy jawnie rozliczać tych którym daliśmy mandat zaufania"HA HA HA żałosna nazwa".
  Ja osobiście poczekałbym aż "Zagórskie Słońce"
  zajdzie- zejdzie ze stanowiska
  i wtedy bym go rozliczył,
  niech za swoje błędy płaci
  z własnej kieszeni, a nie
  z pieniędzy gminnych.
  ps.Czy to prawda że kwiatki na przeprosiny Pani skarbnik kupił na rachunek Gminy?????, tak słyszałem czy ktoś może to potwierdzić?????

  Skoczek
  ___________________________________

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem pełen uznania dla Pana
  "Obserwatora z daleka" w znajomości zagórskich problemów.
  Widać, że setki kilometrów które
  dzielą Pana z rodzinnymi stronami
  w dobie internetu nie są przeszkodą
  w bardzo trafnej ocenie lokalnej
  społeczności.
  Burmistrzowi bardzo łatwo przychodzi wypowiadanie słów, które
  pomawiają i obrażją ludzi mających
  inne zdanie.
  Jego wybór na burmistrza oparty został na kłamliwych ulotkach, które w bardzo perfidnym stylu
  karmiły wyborców.
  Obraną drogę w kampanii realizuje
  przez całą kadencję w stosunku
  do poprzednika,pracowników urzędu,
  radnych i swoich potencialnych
  przeciwników.
  Nie posiada on podstawowych
  umiejętności w kierowaniu zespołem
  ludzi co jest dobitnym przykładem
  funkcjonowania urzędu w którym
  pracownicy są pozostawieni własnemu losowi bez merytorycznego
  wsparcia i decyzyjności ze strony
  szefa.
  Jest on jednak skuteczny w sprawach sądowych których nie sposób policzyć i donoszeniu do
  organów nadzoru.
  Z tego wynika jego paniczna obawa przed podjęciem samodzielnej decyzji, ma w tym temacie jednak
  świadomość, że po skończonej kadencji może być w podobnej sytuacji jak osoby które on teraz
  niszczy!
  Pozdrowienia dla zagórzan mieszkających z dala od naszych
  lokalnych problemów.
  Sołtys

  OdpowiedzUsuń
 6. Nasz Geniusz nie jest taki gł..i
  na jakiego wygląda, ma rozdzielczość majątkową i co mu
  zrobią jak go złapią?
  To nic, że prokuratura niemiecka
  prowadzi postępowanie w sprawie
  przetargu na Zasławiu i prowadzone
  jest śledztwo o nielegalne z prawem
  zakupienie własnej ulicy Dworcowej.
  Ogromne pieniądze pozyskane z gminnej kasy w postaci poborów,
  zapomóg, deputatów na paliwo
  i liczne zakupy nieuchomośći
  /np.las/ pozwoli na dostatny byt
  po przegranych wyborach.
  Pomyślał nasz król o reszcie
  spłeczeństwa fundująć nam Biedronkę,
  szkoda że kosztem wszystkich
  zgórskich kupców.
  Jeszcze sprzedawca.

  OdpowiedzUsuń
 7. ___________________________________
  Ciśnie mi sie na usta takie porównania Urzędu Zagórskiego do PŁOTU!!!, dołem przełażą płazy, gady i inne dziadostwo, górą przelatują Orły, a bydło stoi przed płotem i ryczy
  z bezsilności!!!!
  Skoczek
  ___________________________________

  OdpowiedzUsuń
 8. Sołtysie! Dziękuję za słówko...
  A swoja drogą - pamiętam Zagórz sprzed wielu lat, kiedy nikomu się nie śniło, że może być tak źle, jak teraz. Pewne rzeczy wynikają z ogólnych zmian - ekonomicznych, społecznych (napływ do Zagórza dużej ilości osób, nie związanych z tym rejonem), ale niektóre - cóż, Zagórzanie zafundowali sobie sami.
  Cały czas przypominam - burmistrz, radni, urzędnicy powinni znać na wyrywki ustawę o samorządzie terytorialnym, kpa - żeby wiedzieć, co i w jakim zakresie im wolno, a jakie mają OBOWIĄZKI wobec mieszkańców, czyli ich wyborców. Upolitycznienie samorządów w całej Polsce to porażka tych, którzy o tę samorządność walczyli przez lata, a pierwsze wybory samorządowe po 1989 roku były sukcesem. Zmieniło się na gorsze, co widać gołym okiem...
  No i odpowiedzialność - za czyny i słowa, zwłaszcza, jak się sprawuje najwyższy urząd w gminie. Nie rozumiem też takiego postępowania, które może spowodować, że p.Bogusław J. po zakończeniu kadencji będzie się przemykał chyłkiem, opłotkami, wieczorową porą po Zagórzu, aby ludziom nie rzucać się w oczy. Jak można być tak krótkowzrocznym i naiwnym, że nikt niczego nie zauważy i nie będzie wiedział.
  Mam nadzieję, że dokonania Geniusza Podkarpacia, SŁoneczka Zagórza, zostaną przez mieszkańców Zagórza zauważone i odpowiednio ocenione.
  Konflikty lokalne, międzyludzkie - cóż, były, są i będą, ale ich skala nie powinna być aż taka. Burmistrz twierdzi, że grupa radnych z WTR (i reszta stojących w opozycji do niego) blokowała przez cały czas jego cenne inicjatywy, nie pozwalała mu skutecznie i efektywnie działać. Mogę powiedzieć - g...no prawda.Jak patrzę na to wszystko z perspektywy czasu, to muszę powiedzieć, że sam podejrzewałem tych radnych o sypanie piachu w tryby tak doskonale funkcjonującego mechanizmu. Im dokładniej i dłużej się przyglądam- cóż, zgoda mogła być,pomimo różnic zawsze rada może się dogadać z burmistrzem, uzgodnić kierunki i sposób działania. Ale muszą chcieć tego OBYDWIE strony. Mam wrażenie, że gdyby nie wrócił p.Bogusław J. na stanowisko, może wiele spraw inaczej by się potoczyło. Ale teraz to można sobie tylko pogdybać... A mogło być tak dobrze...
  Zagórzanie, nie dajcie się teraz powodzi, patrzcie i oceniajcie działalność burmistrza w tym zakresie. Sprawdźcie, co należy do obowiązków gminy!
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 9. ___________________________________
  Obserwatorze:)

  Większość zainteresowanych wie,
  co nalezy do obowiązków gminy, tylko, że Gmina z nich sie nie wywiązuje i ma w głebokim poważaniu te obowiązki i ludzi dzięki którym Urząd istnieje. Niestety ten marazm Urzędniczy trwa i mam nadzieje, że skonczy sie wraz
  z zajściem obecnie miłościwie nam Panującego Słońca Zagórza.
  3mam kciuki za ludzi których dotkneła powódź, wiem, że to mało ale chyba więcej niż BJ zrobił
  w tych dniach.

  skoczek
  ___________________________________

  OdpowiedzUsuń
 10. Robi się coraz ciekawiej ISANOK.PL podjął temat http://isanok.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2994&Itemid=0
  Gratuluję Zubie i Bończakowi przełamują monopol informacyjny wiadomego portalu
  >szparka sekretarka<

  OdpowiedzUsuń
 11. ___________________________________
  Podczas sesji absolutoryjnej burmistrz Zagórza Bogusław Jaworski, poinformował o umorzeniu pięciu firmom podatków na prawie 14 tys. złotych. Tłumacząc swoją decyzję oskarżył poprzedników o nieuzasadnione umorzenie setek tysięcy złotych. Na zarzuty już odpowiedział były włodarz miasta Jacek Zając.- Nie chciałbym w tym miejscu wracać do historii i przypominać jak wcześniej były w tym zakresie traktowane niektóre firmy. Setki tysięcy umorzonych było podatków bez żadnego uzasadnienia – mówił na sesji Jaworski. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Na popularnym zagórskim blogu dziennikarza Jerzego Zuby, dzisiaj pojawiła się odpowiedź na ten zarzut.

  skoczek
  ___________________________________

  OdpowiedzUsuń
 12. powyższe dzięki Szparce:).
  Pozdrawiam
  Skoczek

  OdpowiedzUsuń
 13. WIDZĘ ZE WIELU ROBI BARDZO WIELE ABY SPROWOKOWAC JAWORSKIEGO DO PYSKÓWKI, zamordyzmu I SĄDÓW . już raz go skazali dalej mu mało ?

  PANIE JAWORSKI PSY SZCZEKAJA KARAWANA IDZIE DALEJ

  PAN ROBISZ KANALIZACJE INWESTYCJE A PSY NIECH SZCZEKAJĄ LUDZIE ZAGŁOSUJĄ NA PANA NIE PRZEZ PYSKÓWKI A DZIEKI ROBOCIE kanalizacji drogom itd

  OdpowiedzUsuń
 14. taaaaa jusz widzem tom kanalizacjem!
  bo obecny kanał nawet czuć!

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeśli mogę się wtrącić. Tę wymianę poglądów pomiędzy Panami Burmistrzami toczącą się póki, co na płaszczyźnie medialnej sprowokowała kontrowersyjna wypowiedź Bogusława Jaworskiego w trakcie sesji absolutoryjnej. Jako stały i baczny obserwator zagórskiego życia publicznego powiem tak: znów o dwa słowa za dużo powiedział Bogusław Jaworski
  W kontekście rozstrzygnięcia procesu sądowego w sprawie pomówienia Pani Skarbnik, Pan Burmistrz powinien być szczególnie ostrożny w doborze słów podczas wystąpień publicznych.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam wielki szacunek dla Pana
  Zająca za to że wybudował 9 mostów
  i teraz w czsie powodzi mogę dojechać do szkoły z dziećmi do
  pracy i z powrotem bezpiecznie do domu.
  Wcześniej przechodziłam niebezpieczną kładką.
  Ale o tym nikt już nie pamięta!!!
  Ten obecny nie jest w stanie wybudować ani jednego ale potrafił
  zgłosić do nadzoru most w łukowem
  i Tarnawie. Myślał, że karzą je rozebrać ale mu nie wyszło.
  I jesze jedno za akcję ratunkową
  strażakom w czsie pamiętnej
  powodzi jak dał po kila złotych
  to był za to w sądzie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Pan Jaworski na ostatniej sesji miał przygotowane wystąpienie ktore to odczytał. Byłem przekonamy że odniesie się do protokołu komisji rewizyjnej ,Niestety ze zdziwieniem wysłuchaliśmy wyjaśnienia dot. umarzania podatków,Może Pan burmistrz pomylił kartki , Byłem i nadal nie dowierzam pozdrawiam Radny

  OdpowiedzUsuń
 18. Aninimowy napisał:"PANIE JAWORSKI PSY SZCZEKAJA KARAWANA IDZIE DALEJ

  PAN ROBISZ KANALIZACJE INWESTYCJE A PSY NIECH SZCZEKAJĄ LUDZIE ZAGŁOSUJĄ NA PANA NIE PRZEZ PYSKÓWKI A DZIEKI ROBOCIE kanalizacji drogom itd"
  Nie dość, że anonimowy, to jeszcze wesołek...Albo walnął jedno piwko na czczo po ciężkim dniu pracy w urzędzie... Setki podłączonych gospodarstw, wszędzie asfalt gładki jak stół, cała gmina z pieśnią na ustach maszeruje do licznie powstałych miejsc pracy - a wszystko to dzięki Niemu, Naszemu Geniuszowi,poświęcającemu się dla dobra Jego Małej Ojczyzny, która dzięki Niemu zasłynęła w Polsce ! O Nim tu mowa, o Nim, o Naszym Ojcu, Burmistrzu Bogusławie J. !!! Na kolana, ludu Zagórza, oddać hołd Jego trudowi i geniuszowi!
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 19. A ja muszę się pochwalić - napisali o mnie w iSanoku!!!! Przy okazji mojego komentarza dot. wypowiedzi p.Jaworskiego. Zacytuję:
  "May 18 2010 17:16:13
  Witamy rodzynka "Obserwatora z daleka".Rodzynek parszywej 11-tki. To miejscowa żmija, a ne z daleka."
  Ogłaszam stanowcze i zdecydowane dementi - do Zagórza mam ponad 300 kilometrów, a żadnej "parszywej jedenastki" (poza ostatnio kiepską drużyną "Legii") nie znam i jako żywo nie znałem.
  Ale kopnął mnie zaszczyt!!!!! :-)))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.