niedziela, 23 maja 2010

Przeszczep to nowe życie - marszerowali z przesłaniem i kijkami...

Tym razem będzie o maszerowaniu z ważnym społecznym przesłaniem. Zacznę od początku. Rozczarowany brakiem sportowych emocji, których oczekiwałem w związku z letnim konkursem w skokach narciarskich o Puchar Burmistrza Zagórza, w sobotnie przedpołudnie 22 maja wybrałem się do Iwonicza - Zdroju. Właśnie tam miał miejsce wyjątkowy marsz promujący przesłanie II Iwonickich Dni Transplantacyjnych  - "Przeszczep to nowe życie". Uczestnicy anonsowanej tu imprezy maszerowali posługując się techniką "nordic walking", której niestrudzonym popularyzatorem na zagórskim podwórku jest Witold Paryżak. Jak zobaczycie Państwo w poniżej prezentowanym materiale video "nordic walking"  to dobra zabawa i kondycja dla wszystkich w wieku od 3 do 103 lat. A może byśmy tak pomaszerowali w Zagórzu?


2 komentarze:

  1. Super ta forma rekreacji równiez w naszym brudnym mieście za sprawą Witka zdobywa zwolenników, Zgrabne panie małżonkowie maszerują uliczkami osiedli Dolina Zabnik Stary Zagórz,Pomysł na zorganizowanie marszu przedni Jurku dzięki tak trzymaj Pozdr, Biedny agrotur,

    OdpowiedzUsuń
  2. Propagowanie przeszczepów, kiedy dzięki jednemu panu ministrowi (nikt już przez tego pana nie zginie...) ich ilość drastycznie spadła, wydaje się właściwe.Przeszczepy ratują czyjeś życie, to jest najważniejsze.Niestety, nie mogę wpisać w dowód osobisty, że jestem dawcą organów przez żółtaczkę zakaźną, którą przeszedłem w dzieciństwie. Ale wszystkich do tego namawiam.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.