wtorek, 18 maja 2010

Wybrano nowe władze Towarzystwa Wspierania Rozwoju Gminy Zagórz

Dziś kilka minut po godz. 18.00 w sali katechetycznej plebanii kościoła parafialnego pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zagórzu zakończyły się obrady walnego zgromadzenia członków Towarzystwa Wspierania Rozwoju Gminy Zagórz (TWRGZ). Nowym prezesem TWRGZ został wybrany były burmistrz Zagórza Jacek Zając. Ponadto do najwyższych władz stowarzyszenia weszli: Leszek Faluszczak (z-ca prezesa), Edward Wojnar (skarbnik), Maria Żurek (sekretarz). W zarządzie TWRZG znaleźli się również: Marek Marcinik, Paweł Stefanowski oraz Jerzy Zuba. Z kolei nowy skład komisji rewizyjnej tworzą: Halina Chudio, Bogusława Giba oraz Tomasz Święch. W sądzie koleżeńskim zasiedli zaś: Jan Różycki, Józef Adamkiewicz oraz Jan Pomykała.
Jedną z pierwszych decyzji walnego zgromadzenia członków TWRGZ była uchwała o powołaniu zespołu informacyjno - medialnego (skład: Jerzy Zuba, Ernest Nowak, Leszek Faluszczak), którego zadaniem będzie pilna reaktywacja czasopisma "Wieści znad Osławy".

12 komentarzy:

 1. Nareszcie coś nowego! Czytałem, jak dorwałem, "Wieści znad Osławy", w końcu to o Zagórzu... Nie wiem, dlaczego i kiedy "Wieści..." padły, cieszy mnie, że ktoś myśli o ich reaktywowaniu. Byle nie był to biuletyn opozycyjno - różnopartyjny... Proponuję jedna rubrykę w każdym numerze poświęcić "Zacnym mieszkańcom Zagórza" - postaciom historycznym, zwykłym ludziom, którzy tu całe życie mieszkali, z Zagórzem był związany ich los. Wspomnienia, zdjęcia... Przypominajcie sobie swoich znajomych, bliskich...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Jacku moje uznanie dla Pana za odważną i słuszną decyzję przewodniczenia w nowych władzach Towarzystwa Wspierania Rozwoju Gminy Zagórz,Mam nadzieję że Pańskie doświadczenie wsparte potencjałem innych członków Zarządu jak i osób wspierających pozwoli na reaktywowanie Wieści znad Osławy zgodnie z oczekiwaniami Mieszkańców naszej gminy,Zgadzam się z sugestią Obserwatora z Daleka ,Serdeczne Bóg zapłać Ks, Dziekanowi za udostępnienie pomieszczenia J Pałasiewicz

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna inicjatywa. Pismo było kiedyś "takie sobie", w mojej ocenie, bo trochę raziło "sielanką". Osoby zacne "w składzie". Widać, że doszło do wybaczenia sobie spraw "ciągania po sądach". Warto działać wspólnie. Zagórz w ostatnich latach stracił tak wiele w oczach nie tylko Podkarpacia. I nie tylko w ostatnich czterech latach.

  OdpowiedzUsuń
 4. A co w tym towarzystwie robi Tomasz Święch ????? Jak to możliwe że jest w tym samym stowarzyszeniu co ludzie WTR z Zającem na czele ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie będę tego dłużej ukrywał. Powiem wprost. On tam siedzi... w komisji rewizyjnej

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mieszkam w Zagórzu, więc nie są mi znane szczegóły kto kogo lubi, kogo nie, z kim "darł koty" a z kim pił piwo. Ważne jest to, że jednak razem pracują i chcą coś zrobić, osobiste animozje odkładając na bok... Może coś się ruszy... Czego zyczę !
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 7. I ty Tomaszu!????
  >Bogusław<

  OdpowiedzUsuń
 8. ___________________________________
  No tak wreszcie cos sie dzieje!!!!!
  a co ma na celu to Towarzystwo????
  bo luidzi sporo, żeby ilość nad jakość sie przedkładała.
  Pozdrawiam i 3mam kciuki !!!!!
  skoczek
  ___________________________________

  OdpowiedzUsuń
 9. Wreszcie powróci pismo, czytałam każdą rubryke i było wiele wspomnien o ludziach. których juz nie ma, duzo informacji o życou zagórzan i nie tylko. były stare zdjęcia i był to fajny kwartalnik chyba, jak sie nie mylę. Koniecznie trzeba powrócić do jego redagowania, niech i Zagórz ma swoją gazetke ale niech nie bedzie to tylko taki rodzaj biuletynu z informacjami o naszych włodarzch i ich sporach.

  OdpowiedzUsuń
 10. A przedewszystkim REKLAMA na drodze przelotowej żeby goście którzy przejeżdżają przez Zagorz wiedzieli że można coś tu zwiedzić i zobaczyć np ruiny klasztou czy skocznie bo niestety nie kazdy wie o że coś takiego mamy -Pozdrawiam pana J Zająca ma pan tu swój wkład i to spory!I J Zube Jemu dużo zawdzięczamy

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę stanąć w obronie Tomka Święcha, ponieważ jakiś głupi anonimowy poddaje krytyce jego udział w pracach Towarzystwa. Otóż stowarzyszenie to ma charakter otwarty , mający na celu promować naszą gminę oraz wspierać jej rozwój gospodarczy i społeczny .W stowarzyszeniu są ludzie o różnych poglądach politycznych i religijnych, ale nadrzędnym celem tych ludzi jest dobro naszego miasta i gminy , dlatego krytyczne uwagi pod adresem tego Towarzystwa i osób w nim działających uważam za bezzasadne.\
  Tomasz Pyrć

  OdpowiedzUsuń
 12. Widząc jakie osoby są członkami
  towarzystwa powraca nadzieja na normalność w naszej gminie.
  Zadnych podziałów i animozji,
  wszyscy razem dbajmy o nasz region.
  Pomimo, że w tym gronie są osoby
  z przeciwnych stron barykady
  potrafi się dogadać i to jest budujące. Może wreście znowu zaczniemy wszyscy współdziałać
  dla dobra ogółu.
  Jest to praca w pełni społeczna,
  i w dzisiejszym zapatrzonym tylko
  na zyski społeczeństwie poświęcanie
  się innym bezinteresownie to rzecz
  godna pochwały.
  Całemu Zrządowi TWRGZ życzę sukcesów w promocji i rozwoju
  naszej gminy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.