sobota, 26 czerwca 2010

4 lipca - PECTUS zagra w Zagórzu. Impreza pod patronatem Nowin.

Już 4 lipca w niedzielę na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zakucie" w Zagórzu wystąpi zespół PECTUS. Koncert grupy znanej między innymi z takich przebojów jak "To, co chciałbym Ci dać", „Jeden moment” czy też „Życie na dystans”, organizowany jest w ramach imprezy plenerowej pod nazwą "GMINA ZAGÓRZ ZAPRASZA".

Projekt „GMINA ZAGÓRZ ZAPRASZA" ma charakter pikniku rodzinnego a jednocześnie jest to impreza promująca artystów regionalnych, rzemiosło i swojskie jadło z całego terenu gminy Zagórz. Jednym z głównych punktów programu jest również XII Zagórski Zjazd Kapel Ludowych.
Publiczność będzie miała również okazję podziwiać Krystiana Herbę, rzeszowianina, jednego z najbardziej utytułowanych polskich zawodników w trialu rowerowym. Od kilkunastu lat zajmuje się pokazami akrobacji rowerowych, wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski oraz reprezentował Polskę podczas największych światowych imprez. To człowiek, który na rowerze po schodach wskoczył na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie - najwyższy budynek w Polsce, oraz hotel Inter Continental w Warszawie - najwyższy budynek w Polsce pod względem liczby pięter. Krystian był również uczestnikiem programu "Mam talent".
Organizatorami imprezy są Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Bogusław Jaworski oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zagórzu.

PROGRAM:
Niedziela, 4 lipca
13.00 – Oficjalne otwarcie imprezy
13.35 – Teatrzyk dla dzieci „Legenda o Smoku Wawelskim” Studio ART-RE (Kraków)
XII ZJAZD KAPEL LUDOWYCH ZAGÓRZ’2010
14.45 – Kapela ludowa „Łukowianie” (Łukowe)
15.15 – Kapela ludowa „Zagórzanie” (Zagórz)
15.45 – Zespół Pieśni i Tańca „Osławiany” (Mokre)
16.15 – Kapela ludowa „Kamraty” (Sanok)
16.45 – Zespół „Lisznianie” (Liszna/k Sanoka)
17.15 – Kapela podwórkowa (Sanok)
Prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich
17.45 – Krystian Herba - uczestnik programu „Mam talent”
19.00 – Koncert zespołu Redlin
21.00 – Gwiazda wieczoru zespół PECTUS


13 komentarzy:

 1. Ooo co ja widzę największy krytykant Burmistrza Jaworskiego (o panu mówię Panie Zuba) przekonał się że w tej gminie jednak się coś dzieje. Idą inwestycje (kanalizacja, hala sportowa, bosika). Jaworski zrobił w 2 lata przy ciągłym przeszkadzaniu WTR-ozboju więcej niż Zając przez 16 no i koncerty są jakich by się Sanok i Krosno nie powstydziły. ZAGÓRZ MIASTO KULTURY I INWESTYCJI. BRAWO JAWORSKI!!!!!! TAK TRZYMAĆ

  OdpowiedzUsuń
 2. Zarówno jako współpracownik nowin i jako bloger uprawiający tzw. dziennikarstwo obywatelskie staram się obiektywnie patrzeć na poczynania Pana burmistrza Jaworskiego. Fakt zaanonsowania imprezy na moim blogu ma związek z moją współpracą z Nowinami. Mówiąc, krótko zostałem oddelegowany przez redakcję do obsługi medialnej tej imprezy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Boguś, żeby nawet do Zagórza przyjechała DODA i szpagat na scenie zrobiła i tak na ciebie nie zagłosuje. Fajno się bawić tylko potem trzeba kredyt spłacać no nie?
  sonsiad

  OdpowiedzUsuń
 4. ee jak zawsze jakies buractwo wystepuje pozdro elo

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy Piewca Sloneczka Karpat Jaśnie Oświeconego Bogusława I Władcy na Zagórzu i Gminie napisał:
  "Idą inwestycje (kanalizacja, hala sportowa, bosika). Jaworski zrobił w 2 lata przy ciągłym przeszkadzaniu WTR-ozboju więcej niż Zając przez 16 no i koncerty są jakich by się Sanok i Krosno nie powstydziły. ZAGÓRZ MIASTO KULTURY I INWESTYCJI. BRAWO JAWORSKI!!!!!! TAK TRZYMAĆ"
  Humorysta albo ktoś, kogo kiedyś określano słowem "klakier" - była to osoba, którą wynajmowano w teatrach do oklaskiwania jakiejś gwiazdy... Raczej gwiazdy podupadłeju albo kiepskiej, skoro robiono jej "klakę".No i jaka niezwykła skromność w ocenie dokonań Bogusława Jaworskiego- a może on przez te 4 lata zrobił tyle, że bez niego Zagórz to już by z mapy wymazali? Tych inwestycji to od metra, na palcach (i to przodownika w tartaku) jednej ręki można policzyć. Oczywiście trzeba liczyć również te inwestycje, na które Bogusław Wielki pozyskał tak znaczące dotacje unijne.
  A jeśli chodzi o halę sportową, to chyba nie chodzi o tę z basenem?Boiska - hahaha, wystarczy poczytać kilka tematów wcześniej, że boiska do "DROBNYCH POPRAWEK" - wkopane krawężniki - pewnie dlatego, żeby murawa się nie rozpełzła na skutek niewłaściwego przygotowania podłoża. Ale co tam, grunt OKLASKI!PLAUDITE, CIVES! Czyli klaszczcie, obywatele, jak mawiali starożytni aktorzy po odegraniu sztuki. Pan Jaworski już chyba swoją sztukę odegrał... Kurtyna powinna niedługo zapaść...
  A Doda to nawet jakby zrobiła szpagat bez majtek, to burmistrzowi nic nie pomoże.
  Ten okrzyk "ZAGÓRZ MIASTO KULTURY" to zbyt skromnie zabrzmiał - przecież dzięki Bogusławowi I Wielkiemu i Wspaniałemu Zagórz ma szansę na start w konkursie na stolicę kultury europejskiej!
  Człowieku, który pisałeś ten tekst o 11:20 - chyba na leczenie za późno, a stanowiska też nie uratujesz, bo polecisz, da Bóg, razem ze swoim uwielbianym Bogusiem!
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna impreza ,tylko tyle , że za nasze pieniądze . Mam pytanie do pana burmistrza Jaworskiego : Panie Burmistrzu , dlaczego nas mieszkańców Starego Zagórza przyłącz do kanalizacji będzie kosztował około 1200 zł , skoro Zarząd Osiedla optował za ceną od metra przyłącza i pieniądze na tę imprezę można by było przeznaczyć na cele związane z kanalizacją a nie " darmową " kampanię wyborczą .Chciałbym zaznaczyć, że kwota 1200 została wymieniona na ostatniej sesji i jest to nagrane na vcd.
  Tomasz Pyrć

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Może "Obserwator z daleka " poobserwowałby Zagórz z bliższej perspektywy? Przydałoby się trochę obiektywizmu.
  2. Jest impreza - źle, nie ma imprezy - źle. Jest konkretna "gwiazda" - źle bo, za drogo i z naszych podatków, jest "tańsza gwiazda" - źle, bo badziewie i wstyd.
  Wszyscy chyba znają przysłowie, że
  "jeszcze się taki nie urodził..."
  D.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gmina zaciąga milionowe pożyczki
  a burmistrz się bawi!!!
  Drogi w fatalnym stanie, wody brak,
  kanalizacja tylko w części Zagórza
  na wszystko brak pieniędzy a tu setki tysięcy złotych na zespoły.
  Ja nie chcę się bawić za pożyczone
  pieniądze!!!
  Nasze dzieci będą spłacać kredyty
  zaciągnięte na te występy.
  To jest WIEKI SKANDAL, jak burmistrz chce się promować przed wyborami to niech robi za swoje,
  zarabia 12 tyś miesięcznie to ma za co!
  Od moich podatków WARA, one są na inne cele!
  Za te kosztowne imprezy w czsie wyborów będę na nie dla tego
  nieudacznika.

  OdpowiedzUsuń
 9. Może "Obserwator z daleka " poobserwowałby Zagórz z bliższej perspektywy? Przydałoby się trochę obiektywizmu.
  2. Jest impreza - źle, nie ma imprezy - źle. Jest konkretna "gwiazda" - źle bo, za drogo i z naszych podatków, jest "tańsza gwiazda" - źle, bo badziewie i wstyd.
  Wszyscy chyba znają przysłowie, że
  "jeszcze się taki nie urodził..."
  D.
  Obiektywizm ??? A niby dlaczego???
  o imprezach nie piszę, że kapela lepsza czy gorsza, owszem, czepiłem się IRY, że sporo tekstów miała mało "katechetycznych".Ale żadnej z tych kapel nie słuchałem,nie słucham i słuchać nie będę, bo mam zupełnie inne zainteresowania muzyczne.
  Czepiam się stylu sprawowania władzy przez Słoneczko Karpat, czepiam się tych, któzy piszą, jakich to cudów dokonał, jak te inwestycje zasuwają, aż Polska od Tatr po Bałtyk jęczy z zachwytu!
  No i mogę się czepić też tego, że czas wyborów blisko i coiraz więcej imprez, swoista propaganda sukcesu. A jak ktoś napisał bodajże na eSanoku, kasa na to idzie, a pracownikom w MGOKiSie premie i pensje poobrywano.
  Chętnie poobserwowałbym Zagórz z bliższej perspektywy, ale po co ??? Tu na blogu dowiaduję się takich rzeczy, od których włosy stają dęba na głowie... Jak ostatnio byłem to widziałem - triumf "Biedronki", co raczej źle wróży drobnym handlowcom z Zagórza, gdzieniegdzie wykopki pod kanalizację (choć firma działa sprawnie),kilku smętnych, z lekka "uperfumowanych" panów przy delikatesach, rozebrany "hajc", niszczejący dworzec na Nowym Zagórzu - to po co mam oglądać taki Zagórz??? Wolę piękne wspomnienia z dzieciństwa - czystą, niezaśmieconą Osławę,punktualnie kursujące pociągi do Sanoka,pyszny dwukilowy chleb z piekarni w Zagórzu- wolę taką perspektywę niż to, co Zagórz oferuje teraz...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 10. "Obserwatorze z daleka", jeśteś pewnie "obserwatorem w bliska". Potępianie w czambuł wszystkiego, jak widać, jest Twoją domeną. Obecny Burmistrz nie jest z mojej bajki (piszę wielką literą, bo mam szacunek do każdego urzędu), jednak parę rzeczy zrobił.
  "Obserwatorze z daleka", jeśli nic już Cię nie wiąże z Zagórzem, to dlaczego tak ciągle "dowalasz" innym.

  Panie Tomaszu Pyrć, czy imprezy w poprzednich latach, kiedy włodarzem był ktoś inny, były z innych niź społeczne pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy z 16:21 napisał:
  " Potępianie w czambuł wszystkiego, jak widać, jest Twoją domeną. Obecny Burmistrz nie jest z mojej bajki (piszę wielką literą, bo mam szacunek do każdego urzędu), jednak parę rzeczy zrobił.
  "Obserwatorze z daleka", jeśli nic już Cię nie wiąże z Zagórzem, to dlaczego tak ciągle "dowalasz" innym."
  Mamk szacunek dla urzędu, ale nie mam go dla ludzi, którzy robią wszystko, żeby tego szacunku nie mieć ani do urzędu, ani do nich. Anoonimowy napisał także, ę "parę rzeczy zrobił" - parę, to znaczy kilka... Pierwsza rzecz - to załatwił sobie i innym doskonałe wynagrodzenie za okres pozostawania w tzw. gotowości, a druga - co zresztą czyni stale i co doskonale mu wychodzi, to ośmieszanie samego siebie i urzędu, który sprawuje. Wystarczy popatrzeć na relacje z sesji Rady.No i nie można zarzucić p.Zubie, że to montaże... Trudno byłoby coś takiego zmontować.Kolejna sprawa (jedna z kilku)- obfitość pozyskanych inwestycji. Jeszcze jedna - przetarg wygrany przez ten gaz i coś tam - ciekawe, jak leci tam wspaniała inwestycja... Czy już choć postawiono płot z budką dla ochroniarza i wieloma tablicami "Nieupoważnionym wstęp surowo wzbroniony".
  Dowalać będę każdemu, kto tak działa, bez względu na to, kto ten urząd sprawuje. Mam nadzieje, że p.Zuba nie zakończy działalności blogu po wyborach. Będę bacznie śledził relacje na blogu, a jeśli zauważę coś takiego, jak w wykonaniu obecnego burmistrza - to też będę walił jak w bęben, bez mrugnięcia okiem...
  Nie potępiam w czambuł wszystkiego - to już przesada, bo przecież burmistrz Jaworski to nie wszystko... :-)))))))
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 12. Szkoda, że za szesnastoletniej kadencji p. Zająca nie było takiego blogu. Ależ wtedy miałby pole do popisu "Obserwator z daleka" w jak to określił "dowalaniu"
  D.

  OdpowiedzUsuń
 13. D. napisał(a):
  "Szkoda, że za szesnastoletniej kadencji p. Zająca nie było takiego blogu. Ależ wtedy miałby pole do popisu "Obserwator z daleka" w jak to określił "dowalaniu" - o dowalaniu napisał anonimowy z 16:21, ja tylko powtórzyłem...
  Cóż, słyszałem także o folwarku Zająca, słyszałem także o rozdawnictwie zaszczytów, tytułów i stanowisk... W Zagórzu też wszyscy mówili o tym, więc dlatego Zając przerżnął wybory. Gdyby był blog, to napewno bym nie darował wszelakich "błędów i wypaczeń", tak jak teraz piszę i jak, mam nadzieję, będę pisał. No, jest jedna sytuacja, w której nie będę NIC pisał na blogu -jeśli te wybory wygra Jaworski...
  Uważam, że więcej powinni pisać mieszkańcy Zagórza - któzy widzą i obserwuja wszystko na bieżąco i na codzień. To jest blog o Zagórzu i dla Zagórza, a ja - cóż, te 400 km stwarza pewien błąd w obserwacjach... A jak wpadam na kilka dni, to zawsze mam tyle spraw do załatwienia, że czasem przez Zagórz wręcz przelecę w wariackim tempie...
  Do D. - cóż, nie ma takiej władzy, u której nie można się dopatrzyć czegoś złego - poza tym, jak wiadomo, sprawowanie władzy w polskich warunkach odbywa się dość specyficznie - trzeba ustawić siebie, rodzinę, znajomych - a elektorat i sprawy ważne - eeee, na to będzie kiedyś czas... Nie ma sprawnych mechanizmów, pozwalających dobrze i skutecznie kontrolować poczynania władzy i rozliczać jej na bieżąco z podejmowanych decyzji.
  Ale to dotyczy chyba wszystkich szczebli władzy w tym kraju...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.