poniedziałek, 14 czerwca 2010

Europoseł Poręba zapromuje Beksińskiego i Ziemię sanocką

Pierwsza wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego na Zachodzie, odbędzie się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Stanie się to za kilka miesięcy dzięki staraniom europosła Tomasza Poręby.

Cały artykuł Dzieła Zdzisława Beksińskiego będą pokazane w Brukseli - www.nowiny24.pl

4 komentarze:

 1. Brawo dla "młodych orłów", widać że młodzież powiatowa stara się promować ziemię sanocką, a i kontakty międzynarodowe na pewno się przełożą w przyszłości na konkrety!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bawi mnie taka promocja... Niedługo może pan poseł, och, sorki - EUROposeł będzie reklamował szynkę, wódkę made in Poland (lokomotyw chyba już nie produkujemy, zostały wiadra ocynkowane).
  Od promowania sztuki jest choćby Muzeum w Sanoku, które tą kolekcją zarządza i właśnie Muzeum powinno to robić, poseł mógł mieć "pomysła" i pogadać z muzeum.. A pan poseł ma chyba dużo innych zajęć, dla których kandydował do Brukseli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóz, pierwsza wystawa Beksińskiego na zachodzie... Wystarczy wejść na stronę BWA Rzeszów i poczytać w ostatnich 100 wystawach:
  http://www.bwa.rzeszow.pl/?p=p_216&iPage=4
  chyba jednak już coś było...

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepraszam, wystarczy jeszcze zajrzeć na stronę Dmochowskiego, pierwszego marchanda Beksińskiego, żeby nie pisać o pierwszej wystawie...
  http://beksinski.dmochowskigallery.net/library.php?section=ilustrowane_wystawy
  Poza tym jego prace były wielokrotnie pokazywane na wystawach zbiorowych, a Dmochowski pisze o indywidualnych...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.