sobota, 12 czerwca 2010

W Zagórzu skakali na igelicie

Blisko czterdzieści zawodników i zawodniczek wzięło udział w Letnich Mistrzostwach Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego (POZN) w Skokach Narciarskich o Puchar Burmistrza Zagórza. W kategorii juniorów D triumfował Ukrainiec - Stefan Pasichnyk (oba skoki po 38 metrów) startujący w barwach Zagórskiego Klubu Narciarskiego (ZKN) „Sokół”. Kolejne, medalowe pozycje zdobyli Dawid Jarząbek (oba skoki po 37 metrów) i Bartłomiej Jarząbek (34 i 35,5 metra) - obaj TS Wisła Zakopane. W kategorii wiekowej juniorów C Michał
Milczanowski (oba skoki po 37 metrów) – najbardziej utytułowany, jak do tej pory skoczek z Podkarpacia musiał uznać wyższość swego klubowego kolegi z ZTS „Zakucie” – Gabriela Majchera (39,5 i 38 metra). Na trzeciej pozycji uplasował się Krzysztof Dziadoń z TS Wisła Zakopane (oba skoki po 37 metrów). Wśród juniorów E triumfował Damian Skupień z KS AZS w Zakopanem (20 i 20,5 metra), drugi był Dmitrij Mazurchuk z ZKN „Sokół” (20 i 19 metrów), trzeci – Mieczysław Kołtaś z KS AZS w Zakopanem (17 i 18 metrów)
W nieoficjalnej punktacji drużynowej drużyny uplasowały się w następującej kolejności: 1) TS Wisła Zakopane (399 pkt), 2) KS AZS w Zakopanem (222 pkt), 3) ZTS „Zakucie” (181 pkt), 4) ZKN „Sokół”