środa, 2 czerwca 2010

Skończyło się na strachu...


Powyżej prezentowana migawka video została wykonana i wysłana on-line dzisiejszej nocy około godziny 01.30. z okolicy remizy strażackiej w Zagórzu. Na początku akcji wiele wskazywało, że powtórzy się najgorszy scenariusz sprzed 2 tygodni. Na szczęście poziom Osławy zaczął opadać zanim zapora w Solinie rozpoczęła zrzut nadmiaru wody. Wczorajszo-dzisiejsze działania ratownicze w przeciwieństwie do tych sprzed 14 dni można nazwać organizacyjnym majstersztykiem. Dlaczego? Wodowskaz na Osławie w Czaszynie działał i podawał precyzyjne informacje. Burmistrz Zagórza Bogusław Jaworski działając przy pomocy komendanta gminnego OSP Romana Kaliny oraz prezesa zarządu gminnego OSP Roberta Gołkowskiego rzeczywiście koordynował akcją. Gotowe worki z piaskiem oraz materiał do napełniania tych pustych woziły samochody ciężarowe ZUT-u. Jednym z pojazdów kierował osobiście Marian Hniłka - prezes wspomnianej firmy. Profesjonalizm działań zaowocował nadwyżką czasu w trakcie, którego możliwe stało się dostarczenie pracującym strażakom napojów oraz przekąsek. 
Panie Burmistrzu Jaworski, Panie Prezesie Hniłka dobra robota! Jestem pod jej wrażeniem, ale w kwestii ZUT-owskich tajemnic niestety Panom nie  mogę odpuścić. No cóż taka praca. Szczegółowa relacja z opisywanych tu działań już niebawem!

18 komentarzy:

 1. Rzeczywiście było o wiele lepiej niż poprzednio.
  Trzeba docenić postawe Jurka który o każdej porze dnia i nocy jest na posterunku i przeprowadza relacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ku chwale Ojczyzny! Czuwaj Druhowie!

  OdpowiedzUsuń
 3. ZUBA PO CZYJEJ STRONIE TY W KOŃCU CZŁOWIEKU JESTEŚ!??????????ZDECYDUJ SIĘ!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jurek jest po prostu obiektywny i nie można od niego wymagać , aby za dobrze przeprowadzoną akcję krytykował burmistrza .
  Tomasz P.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już dawno się zdecydowałem. Jestem po stronie profesjonalizmu, uczciwości, dobrej roboty niezależnie od tego czy są one w wydaniu "jaworowych", "zającowych", partyjnych lub bezpartyjnych.

  OdpowiedzUsuń
 6. ___________________________________
  Sądzę, że Jurek nie jest fanem Bodzia, ale fakt! takie peany na jego temat o rzekomo wzorowej akcji to chyba przesada Panie Jerzy!!!!!!. Raz trafiło sie ślepej kurze ziarno i co???? już bedzie miała dostatek do końca dni swoich????. Gdyby pozyskał jakiekolwiek pieniądze na budowe-modernizacje wałów przeciwpowodziowych lub inne inwestycje przeciwdziałające powodziom-podtopieniom to nie musiałby stac w nocy na skarpie!!!!

  Bodzio na Prezydenta!!!!!!

  skoczek
  ___________________________________

  OdpowiedzUsuń
 7. Z wałami w Zagórzu faktycznie trzeba by coś podziałać.

  OdpowiedzUsuń
 8. No i zas Jurku trafiłeś w pudło!!, Przecież Osława co roku daje sie we znaki, a Ty dopiero teraz piszesz, że cyt."Z wałami w Zagórzu faktycznie trzeba by coś podziałać.". Piszesz o zającowych, jaworowych, partyjnych i bezpartyjnych, okej ale nie krzycz "Panie Burmistrzu Jaworski, Panie Prezesie Hniłka dobra robota!". Przywarą Polaków jest nicnierobienie, dopiero jak trwoga to do Boga!!!. Bodzio jest jak d... od s... w takich przypadkach, za taka roczną kase łachy nie robi, że stoi na wałach i kordynuje akcją!!!!!
  Jurek weź sobie troszke urlopu!!!!
  lubie Cie i szanuje ale teraz troszku przesadziłeś, albo powoli zmieniasz front, czyżby jakas nowa checa sie szykowała? czy Tobie coś obiecał???? HĘ????????

  skoczek
  ___________________________________
  ps. mam nadzieje, że ten komentarz sie pokaże.

  OdpowiedzUsuń
 9. ___________________________________
  Panie Pyrć??? Jurek jest obiektywny bo ponoć taka jest rola dziennikarza, ale do gospodarza nalezy dbac o gospodarstwo, w tym przypadku do Burmistrza, zrobił co musiał!!!, i nie chwalcie go bo jeszcze sobie medal sam kupi i wypłaci kilkutysięczną (oby tylko) nagrode za sprawne działanie.

  Skoczek
  ___________________________________
  hahaha w weryfikacji słowa miałem hasło "pipka"
  HaHaHaHa

  OdpowiedzUsuń
 10. Czyli okazuje się, że można... Ale trzeba chcieć. A chcieć - to móc.
  Ważne, że akcja sprawna, dobrze przeprowadzona.
  Anonimowy krzyczał (duże litery to krzyk...) do p.Zuby, żeby zadeklarował się, po czyjej jest stronie. Kopanie p.Bogusława J. jest słuszne w sytuacji kiedy albo nic nie zrobił,albo zrobił źle. Tu trzeba docenić. Tylko jedna jaskółka wiosny nie czyni... (złośliwość zamierzona).
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 11. Jurek opisał obiektywnie jak było, bo widział obydwie akcje i ma porównanie.Budowa wałów pozyskiwanie na nie środków to inny temat, tu konkretnie chodzi o sposób działania który był o niebo lepszy niz poprzednio.
  Uczestniczyłem w obu akcjach i mogę to potwierdzić.

  OdpowiedzUsuń
 12. ___________________________________
  No dobrze, zwracam honor, ale nie moge sie oprzeć jednej refleksji, są ludzie co łatwo wpadają w samozachwyt i siadaja na laurach, nie chce, żeby Bodzio tak zrobił po tej jego jedynej udanej akcji. Ona nijak sie ma do tego co do tej pory zrobił a raczej zaniechał zrobienia.
  skoczek
  ___________________________________

  OdpowiedzUsuń
 13. Odnoszę wrażenie, że dla niektórych ten blog powinien służyć tylko i wyłącznie do "dowalenia" Bodziowi.Dwa pozytywne słowa na temat burmistrza a tu takie larum cyt."po czyjej stronie jesteś, weż urlop" itp. Dlatego częściej czytam tego bloga niż e-gniota bo są tu obiektywnie przedstawiane sprawy,publikowane wszystkie komentarze a nie tylko te pisane przez właściciela.Jurek tak trzymaj.

  OdpowiedzUsuń
 14. obserwuje od dłuższego czasu ten blog i musze coś wtrącić od siebie. Pan Zuba do dzisiaj w sumie nigdy nie na[pisał nic pozytywnego na temat naszego burmisztra, wszystkie jego artykuły krążyły tylko wokół spraw gdzie Pan Jaworski coś zaniedbał, czegoś nie zrobił albo coś spaskudził. W sumie anonimowy o nazwie :skoczek: ma troche racji, nagle po takim czasie Pan Zubva go chwali, ale za co??? się pytam go chwali, otóż chwali za to co nalezy do jego obowiązków i za co ma dobra pensję. Poza tym ten blog chyba czytaja tylko przeciwnicy Pana Jaworskiego, jak tylko znajdzie sie ktoś mówiący o nim cokolwiek pozytywnego to natychmiast jest krzyk i cięta riposta. Sam jak przeczytałem dizisiejszy artykół Pana Zuby to sie troche zdziwiłem tym stwierdzeniem.
  Nie wiem może mam tylko takie wrażenie ale mogę chyba skomentować w taki sposób w jaki myslę. Sądzę, że nikogo tutaj nie uraziłem.
  Z wyrazami szacunku Dariusz.

  OdpowiedzUsuń
 15. ___________________________________
  To że napisałem o urlopie dla Jerzego to nie było nic a nic złośliwego!!!!!!!!! powtarzam!!!!! wogóle nie chciałem nikogo obrazić a tymbardziej człowieka który obserwuje, analizuje, pisze i sie tego nie boi.!!!!!
  a dzięki temu, że publikuje takie wpisy jak moje to Ty szanowny czytelniku z godz.10:48 czytasz bo masz co czytać.Jak każdemu wolno kochać tak i każdemy wolno nienawidzieć.

  Skoczek
  ___________________________________

  OdpowiedzUsuń
 16. Jurek do OSP !!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Fajny jest ten blog. Poważnie. Wiele słusznych spraw porusza. Nie jestem jednak za tym, że wywleka się się "na światło ogólnopolskie" tak wiele "brudów" tak małej gminy. Przysłowie "o praniu ... we własnym domu" jest jak najbardziej na czasie.
  PS Informowanie społeczeństwa "o własnej drodze" jest uspokajaniem samego siebie. "Własna droga" nie zawsze prowadzi do słusznego celu. Czasami prowadzi na manowce.

  OdpowiedzUsuń
 18. Anonimowy napisał: "Nie jestem jednak za tym, że wywleka się się "na światło ogólnopolskie" tak wiele "brudów" tak małej gminy. Przysłowie "o praniu ... we własnym domu" jest jak najbardziej na czasie."
  No cóż, a jaka jest inna metoda informacji? Osobiście pamiętam w Zagórzu "kołchoźniki", czyli lokalną sieć radiową.Czy powrót do radiowęzła z ograniczona dostępnością z zewnatrz??? Można roznosić po domach ulotki, ale tu p.Zuba mógłby narazić się na szczucie psami bądź rękoczyny... No i czas, koszt druku, nie mówiąc o aktualności - ulotki docierałyby po 2-3 dniach, a tu - na gorąco.
  No i jeszcze jedno - czyta każdy, kto chce, kto jest zainteresowany tym, co dzieje się w Zagórzu. W końcu o Zagórzu pisze nie tylko blog J.Zuby, ale sa jeszcze inne źródła ionformacji-chocby strona Urzędu Miasta i Gminy Zagórz... :-))) Każdy ma prawo wyboru, każdy ma mozliwość poznania wydarzeń z kilku źródeł. Świat, w dobie internetu, gadu gadu, skypa, stał się globalną wiochą, dlatego mnie nie dziwi fakt, że np. odezwie się ktoś z Australii na blogu, bo przeczytał o swoim Zagórzu, z którego wyjechał kilkadziesiąt czy kilkanaście lat temu. Dziwi mnie to, że właśnie nikt sie nie odezwał...
  Koncepcja prania brudów we własnym domu - hmmm, a teraz można oddać do pralni, gdzie ładnie wypiorą, wykrochmalą (zwłaszcza dobrze zrobi to stringom...)i uprasują...
  A ja czekam na obszerną relację z posiedzenia Rady...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.