sobota, 24 lipca 2010

Festiwal Piłkarski EKOBALL rozpoczęty

Na trzech, doskonale przygotowanych boiskach piłkarskich przy Gimnazjum nr 2 w Zagórzu o 9.00 rozpoczął się III Regionalny Rodzinny Festiwal Piłkarski EKOBALL. Po raz pierwszy, to wielkie święto dziecięcej i amatorskiej piłki nożnej zorganizowano poza granicami Sanoka, udało się to głównie dzięki staraniom i pomocy władz samorządowych Miasta i Gminy Zagórz.


Jak zwykle pierwszy dzień sportowej rywalizacji (piątek) przeznaczony jest dla najmłodszych adeptów piłki nożnej, którzy rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych: U10 i U11. Dla większości tych młodych zawodników będzie to pierwszy poważny sprawdzian własnych umiejętności piłkarskich. Rywalizacja dziesięcio i jedenastolatków potrwa dziś do godzin popołudniowych - o 14.00 zostaną rozegrane mecze finałowe a na 15.30 zaplanowano ceremonię rozdania nagród.
W turnieju bierze udział 16 ekip między innymi z Gdyni, Rzeszowa, Jarosławia, Jasła, Frysztaka, Leska, Beska, Nowotańca, Tarnawy i Sanoka. Łącznie zobaczymy dziś około 300 młodych piłkarzy Dla wszystkich drużyn organizatorzy przewidzieli pamiątkowe dyplomy. Najlepsze drużyny we wszystkich kategoriach otrzymają również okazałe puchary a zwycięscy klasyfikacji indywidualnych nagrody rzeczowe. Fundatorami tych laurów są: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, firma JOMA oraz FPS EKOBALL.
Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przed dwoma laty, podczas pierwszej edycji Festiwalu, do turnieju zostało zgłoszonych 8 zespołów. W ubiegłym roku - 12, a w tym już 25. 
oprac na podst materiałów UMiG Zagórz
foto: arch. UMiG Zagórz

2 komentarze:

 1. Fajna impra.
  Byłem i widziałem.

  Drogi Panie Jerzy.
  Kopiując tekst ze strony UMiG czytaj Pan dokładniej i prostujże "ortografy" !!!!

  Zbyt cenię Pański blog by nie zwrócić na to uwagi.

  Na stronie UMiG-u niech będą "zwycięscy klasyfikacji" ale nie tu - proszę !!!


  Pzdr.


  wert

  OdpowiedzUsuń
 2. No, potknięcia ort. czasem się zdarzają... :-(((
  O piłce kopanej jest, a o zawodach:
  http://isanok.pl/sanok-i-okolice/letni-puchar-bieszczadow-w-skokach-narciarskich-do-zdobycia-2

  NIE. Dlaczego? Miał być memoriał, nie doszedł do skutku - było na blogu ostro. Teraz są zawody - i głucha cisza. A sądzę, że termin był ustalany wcześniej...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.