środa, 21 lipca 2010

Jakub Osika zaprasza na spotkanie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Tytułowe spotkanie z Grażyną Stojak - Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków odbędzie się w Zagórzu już w najbliższy piątek 23 lipca 2010 o godz. 14.00 w Salce Katechetycznej w Starym Zagórzu. Jednym z głównych tematów spotkania będzie problem ślamazarzącej się  procedury zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w kontekście przepisów o ochronie zabytków. O tym problemie pisałem w publikacjach: Mają wsparcie i będą walczyć do skutku oraz Wały czy przewały? I choć od tych publikacji upłynął ponad rok to
dla mieszkańców domagających się prawa do zabudowy własnych działek znajdujących się na terenie podklasztornych błoni nic się nie zmieniło. W największym skrócie rzecz można ująć następująco: Tych których stu i dwustuletnie wody Osławy miały zalewać na papierze nawet podczas ostatniej powodzi zalani w rzeczywistości nie zostali. Ci, których zalało w realu publicznie twierdzą, że zalani nie byli ale profilaktycznie podnoszą wały, których legalność jest wielce dyskusyjna. Na koniec pozostaje dylemat kto tu kogo robi w wała, który tradycyjnie pozostawiam do rozstrzygnięcia Szanownym Czytelnikom.

12 komentarzy:

 1. To Macie w Zagórzu Reala?, myslałam, że ma być Biedronka!.
  Hania

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne spotkanie - tak samo jak dzień i godzina... Przecież w piątek o tej porze to tłumy będą szturmować salę! Czasem mam wrażenie, że organizatorom takich spotkań wcale nie zależy na "licznie przybyłych"...
  Tematy interesujące wiele osób, ważne - a ciekawe, ile osób weźmie wolne, pourywa się ze swoich miejsc pracy...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałem okazje spotkać sie z takim konserwatorem, taki Pan Pani nie pomoże nicm a wręcz przeciwnie zakaże wielu rzeczy związanych z zabytkiem, toż konserwator ani grosza noie dołozy na renowacje, jakikolwiek remont, a jak pozwoli na jakikolwiekto obostrzy takimi przepisami, że jak zabytek stoi to i tak będzie stał jeszcze sporo lat aż sam sie rozpadnie, konkretny przykład to karczma w Hoczwi ileż tolat stała i straszyła na rozdrożu, teraz dopiero ktoś uzyskał jakims sposobem pozwolenie na remont i modernizacje, ciekawym dlaczego poprzedni właściciel nie mógł z tym nic zrobic????. I fakt piatek godz 14.00, dziwny termin każdy kończy prace conajmniej o 15.00, a później zakupy, obiad i inne obowiązki, kto??? przyjdzie na ten spektakl , bezrobotni, bidaki z dworca?, i co wogól,e Konserwator Zabytków ma do waów powodziowych, żeby sie okazało, że teren przyklasztorny jest objęty ochrona zabytku, bo wtedy wała będziem mieli z wałów!!!!
  Kusy

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa, czy na spotkaniu
  będzie jaworski?
  Jego wypowiedz na temat klasztoru
  i zrobienia drogi do ruin to
  wielki skandal.
  burmistrz zoatał zobowiązany
  przez Radę do złozenia wniosku
  na drogę do Klasztoru, gdy radni
  pytali dlaczego tego nie zrobił
  on odpowiedział- jaki to tam zabytek.
  Ale gdy mieszkańcy Zagórza chcą
  na Błoniach budować domy, to wtedy
  klasztor jest zabytkiem i konserawtor nie pozwala, zdanie
  jaworskiego.
  Zobaczymy co powie Pani konserwator
  na spotkaniu i czy Ona ma podobne zdanie o ruinach jak burmistrz?

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Obserwatorze, masz całkowitą rację, termin i godzina do rewelacyjnych nie należą, lecz;
  Pani Konserwator przyjeżdza do nas na cały dzień, i od rana będziemy wizytować m.in Klasztor oraz kaplice cmentarną i Gubrynowiczów. Ponadto, po spotkaniu i całym dniu pracy musi jeszcze wrócić do Przemyśla. Inna sprawa, że w zabytkach raczej okres gorący, nie tylko ze względu na temperature. Powódź nie oszczędziła zabytków Podkarpacia.
  Oczywiście spotkanie pewnie nie skończy się w 15 min, wiec spora szansa jest, że zainteresowani dotrą w porę.
  Niemniej jak na wstępie ;)
  j.o.

  OdpowiedzUsuń
 6. A może konserwator też ma jakieś godziny pracy?

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego co wiem, to przed spotkaniem ze społeczeństwem Pani Konserwa-torka ma sie spotkać w Urzędzie z Jaworskim, HaHaHa, teraz już wiecie co będzie na spotkaniu!!!HaHaHa
  Kusy

  OdpowiedzUsuń
 8. Tralalalalala a ja już wiem, ze nie ma żadnej dokumentacji na temat biogazowni:), nie ma, a raczej w powijakach jest na temat kanalizacji, a już nie wspomne o Planie zagospodarowania:):):):) hihihi, w urzędzie nie mają NIC!!!!, bo jak mogą mieć skoro w Reszowie w Urzędzie ich nie ma!!hihihi, Jaworski robi z Nas wała nagle przed wyborami chwali ile to inwestycji jest w toku, owszem w toku jest ale na jakim etapie???
  Wywałuje sobie Nami brzeg Osławy!!
  jak ktoś nie wirzy to niech idzie do urzędu i poprosi o kserokopie któejkjolwiek z dokumentacji. Zobaczy ją jak świnia niebo hihihihi.
  realista

  OdpowiedzUsuń
 9. ___________________________________
  a jak z zapytaniem o karalność Bogusława Jaworskiego???, a dlaczego ktoś skazany za przestępstwo umyślne nadal piasyuje funkcje publiczną, i jak ma sie to do urzędu i przyszłych wyborów????
  ___________________________________
  Skoczek???

  OdpowiedzUsuń
 10. ___________________________________
  Widze, że Jurek ruszył z impetem bo od wczoraj od 15:21 nie ma żadnego nowego komentarza:), Jurek Niech MOC będzie z tobom!!!!, 3mam kciuki, ale nie zaniedbój bloga do cholery!!!
  Skoczek
  ___________________________________

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapraszam na mała relację ze spotkania na moją stronę www.jakubosika.pl
  j.o.

  OdpowiedzUsuń
 12. Chwila ale za wybudowanie drogi już wzioł kase pan Kiszka pare lat temu czy gmine stać nato żeby znów płacić?? On jest chyba odpowiedzialny w jakimś stopniu więc?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.