środa, 7 lipca 2010

Piłkarze UKS "Gimball" Tarnawa Dolna awansowali do II ligi

30 czerwca 2010 odbył się ostatni i najważniejszy mecz drużyny UKS „Gimball” Tarnawa Dolna. Wyjazd do Strachociny i rozegrany tam mecz ze stołeczną drużyną zakończył się dla drużyny wynikiem 2:1. Tym sposobem piłkarze z Tarnawy Dolnej zyskali kolejne trzy punkty, które wystarczyły, aby wyprzedzić pierwszych w tabeli – KS Przełęcz Duklę. Tym sposobem już po raz drugi w ciągu 2 lat drużyna awansowała do II ligi.

Mecz był bardzo ciężki, gdyż w podstawowym składzie brakowało 4 graczy, którzy wychodzili zawsze w pierwszej jedenastce. Mimo to nasi sobie poradzili chociaż Drużyna przeciwna bardzo dobrze grała co sprawiało naszym zawodnikom duże trudności... w pierwszej połowie był stan 1:0 dla Tarnawy po golu "lobującym" bramkarza Strachociny, a autorem bramki był Jarek Stach.
W II połowie Górnik bardzo mocno atakował, co później przełożyło się na bramkę dla gospodarzy, która została uznana przez arbitra, pomimo że piłka była przechwycona przez bramkarza z Tarnawy na linii bramkowej...
Zenon Mackiewicz- trener UKS Gimball Tarnawa – Ta sytuacja tylko zmotywowała naszą drużynę do walki i przełożyło się to do błędu przeciwnika w swoim polu karnym w którym został sfaulowany nasz zawodnik Jarek Stach, została podyktowana tzw "11" dla naszych. Celnie strzelał Paweł Poliniewicz i wynik był już 2:1 dla nas i tak już zostało do końca

To był dla drużyny ciężki sezon, ale zakończony sukcesem
Z.M. - Przez cały sezon bardzo ciężko pracowaliśmy na ten sukces, to taka może trochę rekompensata - bo w ubiegłym sezonie spadliśmy z tej II ligi – a w tym sezonie udało nam się udowodnić, że jednak poziomem sportowym nie odbiegamy od reszty drużyn drugoligowych. Musze tu zaznaczyć, że przez cały sezon drużyna zdobyła najwięcej bramek i najmniej straciła. Prezentowaliśmy bardzo wysoką skuteczność – i tutaj przy okazji poinformuję, że vice- liderem strzelców został Jarosław Stach.
Jakie plany przed wami?
Z.M. -Teraz z pewnością musimy trochę odpocząć, bo sezon był bardzo długi i bardzo ciężki – i myślę, że około 20 lipca przystąpimy już do pierwszych treningów. Później będziemy uczestniczyć w Turnieju o Puchar Burmistrza, następnie czekają nas 2 mecze kontrolne i myślę, że sezon zacznie się około połowy sierpnia.
A w sezonie czekają na was duże wyzwania
Z.M. - Tak, będziemy grali z drużynami z Rzeszowa, Leżajska, Gorzyc, Niska – w związku z tym mamy również dużo większe potrzeby – chciałbym się zwrócić z gorącym apelem do firm, zakładów, spółek o wsparcie, każda pomoc jest na wagę złota.
Korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim chłopakom, a w szczególności chłopakom z rocznika 1991, którzy już nas opuszczają są to: Władysław Kopczyk, Bogdan Radwański, Tomasz Osenkowski, Jarosław Stach, Roland Wołk, Mateusz Wołk, Łukasz Łoskot oraz Grzegorz Armata.
Dziękuję wszystkim zawodnikom, którzy zostawili swoje zdrowie na boiski, aby osiągnąć ten cel. Dziękuję również Burmistrzowi Miasta i Gminy Zagórz za pomoc w finansowaniu klubu, pani Jolancie Brągiel, za pomoc w prowadzeniu księgowości oraz Zarządowi Klubu Gimball, za całą pracę jaką wykonali na rzecz klubu.
 Burmistrz Bogusław Jaworski - serdecznie gratuluję drużynie i trenerowi Mackiewiczowi awansu – oczywiście teraz będziemy kibicować piłkarzom w II-ligowych zmaganiach w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że dobra passa ich nie opuści. Teraz piłkarze z Tarnawy będą reprezentować naszą gminę już przed szerszą widownią, to oczywiście, jak już wspominał trener wiąże się z większymi wydatkami, z którymi sam klub nie jest w stanie sobie poradzić bez pomocy z zewnątrz. Ze swojej strony mogę zapewnić, że będę się starał o zwiększenie dotacji dla klubu i mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu. 
tekst i foto:  UMiG w Zagórzu

8 komentarzy:

 1. "i tutaj przy okazji poinformuję, że vice- liderem strzelców został Jarosław Pach."

  Chcialbym zglosić błąd, vice-liderem strzelców zostal Jarosław Stach ;)

  Zawodnik ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Zawodniku, poprawka naniesiona. A tak a'propos to gratulacje dla zwycięskiej Drużyny

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie dzięki Panie Zuba za artykuł wreszcie ktoś zainteresował się naszą gminną piłką!!!,a sukces drużyn UKS Gimball jest duży.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę uprzejmie jestem do Waszej dyspozycji. Kiedy spotykamy się na jakimś treningu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Serdeczne gratulacje! Okazuje się, że duch piłkarski nie zaginął!
  A jak uczciły sukces władze gminy? Może dyplom, może dofinansowanie na nowe gatki lub korki, może choć jakaś piłeczka ???
  A czepliwy to ja jestem, fakt...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 6. Korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim chłopakom, a w szczególności chłopakom z rocznika 1991, którzy już nas opuszczają są to: Władysław Kopczyk, Bogdan Radwański, Tomasz Osenkowski, Jarosław Stach, Roland Wołk, Mateusz Wołk, Łukasz Łoskot oraz Grzegorz Arbata

  Chciałbym zgłosić kolejny błąd, ostatni zawodnik to Grzegorz Armata :)

  Zawodnik

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje dla chłopaków oraz nauczycieli z Tarnawy, Radny

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie głosowanie na stronie to KUPA.
  Wystarczy wyzerować historię i można tak na okrągło. Sam kliknąłem pary razy na próbę, działa na 100%. Zainteresowani do dzieła.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.