czwartek, 29 lipca 2010

Wyniki III Regionalnego Rodzinnego Festiwalu Piłkarskiego Ekoball

W kategorii U-11 (chłopcy z rocznika 1999 i młodsi) wzięło w turnieju udział 9 drużyn. W wyniku losowania podzielono zespoły na trzy 3-zespołowe grupy. Po meczach grupowych, zwycięzcy grup utworzyli grupę mistrzowską, w której również grali systemem “każdy z każdym”, zespoły z drugich miejsc w grupie stoczyły podobnym systemem walkę o lokaty 4-6, i analogicznie o miejsca 7-9 - drużyny z trzecich miejsc po fazie wstępnej

Klasyfikacja końcowa dla rocznika 1999 (U-11)1. UKS JEDYNKA REDA II

2. Gimbal Tarnawa

3. Sanovia Lesko

4. Strzelec Frysztak

5. JKS Jarosław

6. Ekoball II Sanok

7. Ekoball I Sanok

8. UKS Jedynka Reda I

9. UKS Przełom Besko

Najlepsi piłkarze turnieju w tej kategorii wiekowej wybrani przez trenerów wszystkich ekip oraz organizatorów: Najlepszy piłkarz - Bartosz Nowicki (UKS Jedynka Reda II), Najlepszy bramkarz - Karol Wadyl (Gimbal Tarnawa), Król strzelców - Szymon Stasik (Strzelec Frysztak)

W kategorii U-10 (chłopcy z rocznika 2000 i młodsi) wzięło w turnieju udział 8 drużyn. W wyniku losowania podzielono zespoły na dwie czterozespołowe grupy, w których bezsprzecznie najlepsi okazali się chłopcy z Jasła (gr.A) oraz Rzeszowa (gr.B). Właśnie te dwie ekipy dotarły do ścisłego finału, w którym lepsi okazali się młodzi piłkarze Szóstki Jasło.
Dla najmłodszych zawodników Ekoballu był to pierwszy w życiu turniej w barwach Fundacji. Warto dodać w tym miejscu, że aż 12 chłopaków urodziło się w 2001 lub w 2002 roku, stąd też tak wysokie czasem porażki. Nie wynik jednak podczas takich turniejów jest najważniejszy a dobra sportowa zabawa i powolne wdrażanie do pojedynków z najlepszymi.

Klasyfikacja końcowa dla rocznika 2000 (U-10)

1. Szóstka Jasło

2. Stal Rzeszów

3. Przełom Besko

4. UKS Jedynka Reda I

5. Sanovia Lesko

6. UKS Jedynka Reda II

7. Ekoball Sanok I

8. Ekoball Sanok II

Nagrody, puchary i dyplomy wręczali: Bogusław Jaworski - Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz oraz Pan Tomasz Bil - Prezes Fundacji Promocji Sportu EkoballCenne pamiątkowe nagrody dla najlepszych zawodników (plecaki, stroje piłkarskie, torby na buty) ufundowała firma JOMA - Michał Zajdel

Do rozgrywek w kategorii OPEN przystąpiło 7 zespołów (nie dojechali piłkarze z Brzozowa). Ustalono, że mecze rozgrywane będą systemem “każdy z każdym” równolegle na trzech boiskach.

Rywalizacja miała niezwykle zacięty przebieg, o czym świadczy fakt, że pomiędzy pierwszymi pięcioma zespołami w tabeli, było tylko cztery punkty różnicy. Ostatecznie zwyciężyli piłkarze drużyny Ser-Bud, którego kapitanem i zdobywcą jednej z indywidualnych nagród był Bartosz Adamski. Warto tutaj dodać, że po trzech seriach spotkań, Ser-Bud nie zdobył nawet jednego punktu, a o zwycięstwie zadecydowały nie tylko cztery kolejne zwycięstwa, ale i korzystne rezultaty w innych spotkaniach.

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ:

1. Ser-Bud Sanok - 12 punktów

2. Geo-Eko Sanok - 11 punktów

3. Harnaś-Błonie Sanok - 10 punktów

4. Bać-Pol Rzeszów - 9 punktów

5. Login-Profit Zamość - 8 punktów

6. Kowboje Sanok - 5 punktów

7. Osława Zagórz - 4 punkty

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:

Najlepszy zawodnik turnieju: Jacek Florek (Geo-Eko), Najlepszy bramkarz turnieju: Sławomir Lis (Bać-Pol), Nagroda za sportową postawę: Bartosz Adamski (Ser-Bud)

Puchary, dyplomy i nagrody wręczali: Andrzej Czapor - Wiceburmistrz Miasta i Gminy Zagórz oraz Tomasz Bil - Prezes Fundacji Promocji Sportu Ekoball

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.