poniedziałek, 26 lipca 2010

Z wizytą u producenta.

Gmina Zagórz, lider porozumienia wraz z Gminą Zarszyn i Besko złożyła projekt pn. „Zakup sprzętu ratowniczego i gaśniczego dla jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu sanockiego”. W ramach projektu przewidziano zakup nowych samochodów pożarniczych wraz z wyposażeniem dla jednostek OSP Tarnawa Górna, Długie i Besko. Wniosek złożono na kwotę 2.224.000 zł. z czego otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 85% na kwotę 1.890.400. zł.
W bardzo szybkim tempie została podpisana umowa z Zarządem Województwa Podkarpackiego i ogłoszony został przetarg. Zwycięską firmą okazał się zakład „BOCAR” mieszczący się w Korwinowie pod Częstochową. W podpisanej umowie z wykonawcą określono termin zakończenia budowy samochodów na dzień 31.08.2010 r.
13 lipca 2010 r. przedstawiciele jednostek OSP zaangażowanych w projekt, odwiedzili zakład.

- Sprawdzono stan zaawansowania prac nad karosowaniem pojazdów oraz omówiono szczegóły techniczne, mogących mieć w przyszłości wpływ na funkcjonalność użytkową samochodów. Wizyta okazała się bardzo owocna, dyrektor zakładu Pan Zdzisław Skowron szczegółowo zapoznał wszystkich obecnych z procesem technologicznym oraz przedstawił stopień zaawansowania prac nad poszczególnymi pojazdami - wyjaśnia Kazimierz Pietrzkiewicz z UMiG w Zagórzu
Pojazdy pożarnicze, przeznaczone dla wszystkich trzech jednostek będą karosowane na podwoziu:
• Mercedes - Benz Atego 1329AF
• Moc silnika: 286 KM (210 kW)
• Napęd: uterenowiony 4 x 4.
Wyposażenie pożarnicze stanowić będzie m.in. sprzęt hydrauliczny ratownictwa technicznego, pompy wody czystej i brudnej, aparaty ochrony dróg oddechowych, sprzęt ratownictwa medycznego i wiele innego sprzętu potrzebnego w bieżących działaniach ratowniczych.
Zakończenie produkcji i odbiór pojazdów pożarniczych nastąpi do dnia 31 sierpnia 2010 r. natomiast uroczyste przekazania dla poszczególnych jednostek OSP nastąpi w miesiącu wrześniu br.
Projekt pn. „Zakup sprzętu ratowniczego i gaśniczego dla jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu sanockiego” został złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013 Oś Priorytetowa 4 Ochrona środowiska i zapobieganie zagrożeniom; Działania 4.4. Zwalczanie i zapobieganie zagrożeniom.
 Tekst i foto: UMIG w Zagórzu

8 komentarzy:

 1. Samochody super, czy tylko na pewno taki wozik potrzebny jest bardziej w Tarnawie, czy może powinien być w Zagórzu? Cóż fachowcy widoczni na fotce zdecydowali. A tak na marginesie pytanie do władz, wozik piękny, a wodę z czego będzie uzupełniał, jak na wioskach nie ma wodociągów ani specjalnych basenów, a do rzeki nie wszędzie wjedzie. Ile Panie Burmistrzu będziemy pili wodę ze ściekami! Kiedy kanalizacja? kiedy wodociągi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Autko fajowe! kupione za ciężkie pieniądze, zobaczymy jak w terenie się sprawdzi, no chyba że wodę będzie dowozić dla mieszkańców bo o wodociągach ani widu, ani słychu. Same festiwale w gminie, dobrze jest się pobawić, ale sporo to kosztuje. Drogami dziurawymi nie ma się kto zająć, nie mówiąc o poważniejszych sprawach. Kiedy asfaltowanie, znów na jesieni?

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy przetarg na asfaltowanie?
  To skandal! koniec lipca!
  burmistrz zamiast pilnować imprez
  kulturalnych i sportowych niech
  robi drogi.
  Na Dolinę droga to jeden wielki
  tor przeszkód.
  burmistrzu nie czekaj z asfaltem
  na wybory, bo one dopiero w listopadzie.
  Ten koszmar nieudolności niebawem
  się skończy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przypominam sobie drogę na Dolinie za burmistrza Zająca - przez większą częsc roku można ją było przejechać tylko samochodem terenowym - teraz wcale nie jest tak żle.

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedy asfaltowanie - no kiedy i kiedy - jak skończą kanalizację - kto mądry zrobi teraz asfalt a potem znowu kopie- ale to szkoda słów

  OdpowiedzUsuń
 6. Budowa kanalizacji trwa, a już powinna być chyba zakończona. No cóż ale są NOCLEGI !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Samochód pożarniczy 1000 razy bardziej by się przydał w jednostce Zagórz,a nie w Tarnawie.. To jest jedna wielka Porażka i Pomyłka, w Tarnawie to auto będzie stało bezczynnie a w innych jednostkach by się lepiej przydało jak np: w OSP ZAGÓRZ,który do zagrożeń miejscowych wyjerzdzają 70 razy więcej niż Tarnawa Śmiech po prostu śmiech!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. ___________________________________
  Uważam, że samochód powinien stacjonować w miejscu gdzie miałby równy dojazd(w miare) do wszystkich okolicznych miejscowości!, stacjonowanie w Zagórzu wydłuży dojazd do dalszych miejscowości np. Łukowe, Czaszyn, Kulaszne. Będąc w Tarnawie szybko dojedzie do Zagóza i w iare szybko do w/w miejscowości. I jeszcze jedno, skoro w Zagórzu jest tak wiele wyjazdów to Tarnawa jest idealna, Blisko miejscowości gdzie coś sie dzeiej i w miare blisko tych gdzie zdarzeń jest o wiele mniej. Trafna decyzja, pochwalam.
  Skoczek
  ___________________________________

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.