poniedziałek, 9 sierpnia 2010

O zamkniętych skoczniach w dziesiejszych Nowinach

W dzisiejszym papierowym wydaniu Nowin (str. 5) ukazał się mój artykuł dotyczący dotyczący decyzji o zamknięciu zagórskiego kompleksu skoczni narciarskich "Zakucie". Nastąpiło to w związku z piątkowym wypadkiem na skoczni K-20, w wyniku którego ucierpiał 9 - letni zawodnik z Ukrainy. Zamkniecie obiektów, o którym informowałem na moim blogu jeszcze w sobotę wywołało falę komentarzy odnoszących się do: przyczyn wypadku, stanu technicznego skoczni oraz poziomu zarządzania OSiR "Zakucie". Zapraszam do lektury oraz wyrażania Waszych opinii.

12 komentarzy:

 1. HAHAHAHAHA !!!
  jakie zamknięte skocznie??? wiewióreczki z lasu na Zakuciu doniosły, że skoczkowie wybitnego trenera Podkarpacia (ze złotą licencją) trenowali na skoczni! Pomimo oficjalnego zamknięcia i pomimo wygrodzenia taśmami ostrzegawczymi! Ale cóż, dla p.Adama nawet swego czasu łańcuchy i kłódki nie były wystarczającą przeszkodą...

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się z czego tu się robi problem, przecież nie od dziś wiadomo, że skoki to dość niebezpieczna dyscyplina sportowa i upadki skoczków zdarzają się, zresztą kto ogląda w tv PŚ w skokach narciarskich to widział nie jeden upadek doświadczonych skoczków, taka jest specyfika skoków i z tym trzeba się pogodzić

  OdpowiedzUsuń
 3. Problem nie w umiejętnościach skoczków, a w umiejętnościach administratorskich i organizacyjnych właściciela obiektów! Gdyby na PŚ komuś pod nogami załamałaby się decha, to skandal byłby niezły...A zdaje się, że to właśnie problemy techniczne skoczni były przyczyną upadku.
  Ciekawi mnie wynik oględzin obiektów przez fachowca. No i oby nie był to fachowiec z gminy, zatrudniony na etacie...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 4. agent wiewióra jerzy na stanowisku ogniowym - cel gmina :)

  OdpowiedzUsuń
 5. agent wiewióra jerzy na stanowisku ogniowym - cel gmina :)

  Nie GMINA tylko sposób zarządzania, pracy, brak nadzoru nad tym, co się dzieje na jej terenie. Ganz pomada, kto rządzi, ważne, żeby taki styl się zmienił.

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety ale skocznie są w opłakanym stanie Dowiedziałem się dziś że jeden z klubów z Zagórza dostał wypowiedzenie ze skoczni bo obecny trener nie posiada licencji a co z tym drugim??? ponoć ma jakiś świstek bez nr.i piecządki ale tak się znają ci którzy niby to widzieli śmiechu warte to Ale cóż tak to jest A dobry momęt bo już zapomieli przy okaji o BIOGAZOWNI i kto wygra ZOBATRZYCIE dobrze że zajęli się czym innym a my to wykorzystamy i zrobimy swoje TAK TERAZ MYSLI PAN I WŁADCA ZAGÓRZA B JAWORSKI

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety ale skocznie są w opłakanym stanie Dowiedziałem się dziś że jeden z klubów z Zagórza dostał wypowiedzenie ze skoczni bo obecny trener nie posiada licencji a co z tym drugim??? ponoć ma jakiś świstek bez nr.i piecządki ale tak się znają ci którzy niby to widzieli śmiechu warte to Ale cóż tak to jest A dobry momęt bo już zapomieli przy okaji o BIOGAZOWNI i kto wygra ZOBATRZYCIE dobrze że zajęli się czym innym a my to wykorzystamy i zrobimy swoje TAK TERAZ MYSLI PAN I WŁADCA ZAGÓRZA B JAWORSKI

  OdpowiedzUsuń
 8. Tylko panie zuba chce widzieć ten komętarz!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety ale skocznie są w opłakanym stanie Dowiedziałem się dziś że jeden z klubów z Zagórza dostał wypowiedzenie ze skoczni bo obecny trener nie posiada licencji a co z tym drugim??? ponoć ma jakiś świstek bez nr.i piecządki ale tak się znają ci którzy niby to widzieli śmiechu warte to Ale cóż tak to jest A dobry momęt bo już zapomieli przy okaji o BIOGAZOWNI i kto wygra ZOBATRZYCIE dobrze że zajęli się czym innym a my to wykorzystamy i zrobimy swoje TAK TERAZ MYSLI PAN I WŁADCA ZAGÓRZA B JAWORSKI

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy napisał:
  "Dowiedziałem się dziś że jeden z klubów z Zagórza dostał wypowiedzenie ze skoczni bo obecny trener nie posiada licencji a co z tym drugim??? ponoć ma jakiś świstek bez nr.i piecządki ale tak się znają ci którzy niby to widzieli śmiechu warte to "
  Kara za nocleg dla klubu? No, ale mam nadzieję, że Praworządny Pan Burmistrz i Pan Dyrektor MGOKiSu wystosowali takie samo pismo do Klubu "Zakucie" - żeby p.Adam K. albo przedłożył stosowna licencję, albo spadał, och, sorry, skakał ze skoczni... Ale osobiście, jak patrzę na ten cały bajzel, to nie wierzę w to, że p.Kiszka dostanie takie samo pisemko.
  No i jak to z tymi skokami w niedzielę?
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 11. Do obserwatora z daleka
  Nie badz taki do przodu bo moze sie okazac, że pan Kiszka ma aktualna licencje i wtedy nie bedzie Ci głupio ze czepiasz sie goscia bez powodu?? Najwidoczniej rodzice skoczków, którzy skacza u Pana Kiszki nie maja z tym problemów.
  Widac chłopie, że nie masz pojecia o sporcie bo wazniejsze jest czy chłopaki sa pod stała kontrola lekarza sportowego i czy posiadaja aktualne licencje zawodnicze niz to czy trener ma licencje czy nie ( chociaz lepiej jest jak ma) ale gwarantuje Ci, że w srodowisku sportowym wiecej jest trenerów z zamiłowania niz z licencjami i czesto (choc niekoniecznie) to ich podopieczni zdobywaja lepsze wyniki!!!
  A skoro nie ufasz naszej władzy, ze sprawdza licencje trenerska pana Kiszki to moze sam to zrób przecież to nie problem no chyba, że nie masz jaj!!!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Odpowiadając anonimowemu z 11.02
  Jakoś nie zauważyłeś, że nie tylko ja poruszam sprawę licencji p.Kiszki, i to nie od teraz...
  Jaja mam, ale nie do moich obowiązków należy sprawdzanie licencji p.Kiszki. Rodzice, oddając swoje dzieci w ręce p.Kiszki zapewne podpisują zobowiązania o nieroszczeniu .. w przypadku... itd.I to jest ICH sprawa. Oczywiście mam nadzieje, że p.Kiszka, jako świadom tego, co trzeba robić, dba o to, żeby zawodnicy mieli licencje i aktualne badania, dopuszczające do uprawiania skoków.
  Jeśli p.Kiszka ma taką licencje, to chętnie go tu i teraz przeproszę za czepianie się.
  Władzy nie ufam, choćby po ostatnim numerze z "Sokołem" którego zawodników (z licencjami zawodniczymi i z badaniami)pozbawiono możliwości trenowania na obiekcie. Komuś to pasowało... Ktoś starał sie o to od dłuższego czasu. Jeśli p.Kiszka nie ma licencji, to jemu też powinna ta sprawiedliwa władza zakazać treningów na skoczniach. Czyż nie tak?
  Ciekaw jestem tylko, kto podpisze kwity o przeprowadzeniu zawodów na obiekcie, którego przygotowanie sprawdzał inspektor nadzoru zatrudniony w urzędzie w Zagórzu. Z tego, co ja sie orientuję, to tak zgodę teraz, po tym wszystkim, powinien dać Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Taki drobiazg...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.