czwartek, 16 września 2010

Odprawa posłów sanockich... (video)

W nawiązaniu do ostatniej, sesyjnej debaty nad postulowanym przez mieszkańców  zagórskiej dzielnicy Wielopole wydłużeniem linii autobusowej MKS nr 5 przedstawiam Państwu uwspółcześnioną wersję słynnej "Odprawy Posłów Greckich" Mistrza Jana Kochanowskiego. W odróżnieniu od literackiego pierwowzoru akcja dramatu zamiast w antycznej Troi rozgrywa się w podkarpackim  Zagórzu, do którego przybywa poselstwo z pobliskiego Sanoka. Dyplomatyczną atmosferę sanocko - zagórskiego szczytu  zupełnie niespodziewanie burzy odczytany w trakcie obrad list...Co się wydarzyło dalej zobaczcie Państwo sami...

20 komentarzy:

 1. Ten filmik Pan Burmistrz Blecharczyk powinien pokazywać w swej kampanii wyborczej jako ewidentny dowód na to, że jest bezkompromisowym rzecznikiem interesów sanockiego podatnika. A nasz Jaworek.... szkoda gadać....

  OdpowiedzUsuń
 2. Widać że Sanoccy włodarze dbają i zabiegają o interes miasta i SPGK.Czy z tej swoistej lekcji dyplomacji wyciągniemy pozytywne wnioski dla naszej gminy poczekajmy . Apelował bym o rozsądek w podejmowaniu decyzji którą podejmując pośpiesznie i pod naciskiem może spowodować dalszą zapaśc ekonomiczną i cywilizacyjną gminy .

  OdpowiedzUsuń
 3. Zuba Ty- Pis-owski bullterierze przestań w końcu ujadać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w Tarnawie Górnej zakładam
  komitet społeczny i będę zbierał
  podpisy, żeby 5-ka jeżdziła do
  nas.
  U nas mieszkańcy też są biedni
  szanowny panie, mieszkały
  w Sanoku na ulicy Cegielnianej.
  To w Wielopolu nie ma ludzi, którzy
  potrafią petycję do burmistrza
  napisać tylko walcownika ze Stomiu
  zatrudnili.
  Panie Jaworski my też podpisy
  pozbieramy. A co na takie
  rozwiązanie powiedzą w Porażu
  i Czaszynie?
  Pa Tarzan!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pan Robert Kabala zaproponował bardzo sensowną alternatywę. Za te pieniądze które pan Jaworski chce dać Sanokowi on uruchomi linie dzięki której zatrudnienie znajdzie kilku kierowców z naszej gminy.
  Pan Bartkowski okazuje się człowiekiem niezwykle małostkowym wypominając kto kogo zwolni pod wpływem tego oświadczenia.
  Pan Kabala pokrzyżował szyki Sanokowi i w ramach zemsty musi ponieść karę. Tak to rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak padnie Tarzan ciekawe czym z Czaszyna dojadę do szkoły? Nad tym burmistrz się nie zastanawia. A szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 7. SANOK SANOK NASZ KOCHANY OD ZAGÓRZA PO NIEBIESZCZANY! Włączyć wiochy do miasta i pan Blecharczyk będzie Prezydentem

  OdpowiedzUsuń
 8. Ile burmistrz Jaworski chce płacić Sanokowi za jego wątpliwe usługi?
  Panie Zuba proszę o podanie konkretnych cyfr.
  Kto miał "przyjemność" wracać 5 z Sanoka do Zagórza ten może cokolwiek mówić o "luksusach" jakie panuję w tych "autobusach".
  W INDIACH ludzi wygodniej jeżdżą.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bez Tarzana 60 % dzieci z naszej gminy nie będzie miało czym dojechać do szkoły. Ale Jaworski ma to w d...e.
  Ważne żeby zdobyć poklask przed wyborami.
  Kto to widział żeby kasę z gminy w taki sposób wyprowadzać?
  25 tyś za kilometr!!! Pan Blacharczyk chyba oszalał!!!
  To jest jakieś 150 tyś oprócz tego co teraz płacimy. I jeszcze Sanok będzie mieszkańców Wielopola kroił na biletach. Pozazdrościć Jaworskiemu pomysłów!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ujęcie wody już oddał sanokowi. Teraz niech komunikację odda. Na końcu niech się sam odda prezesowi Bartkowskiemu.
  Znaleźli sobie jelenia więc doją jak się patrzy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wstyd mi za burmistrza który zamiast bronić swoich przedsiębiorców rzuca im kłody pod nogi. Ten człowiek to jakieś nieporozumienie. Obstaje za firmą z Sanoka zamiast bronić swoich. Jak to oglądałem nie mogłem uwierzyć co ten Pan wygaduje. Już jeden wyrok za pomówienia ma i pracodawców z naszej gminy prosi się o kolejny. To jest jakaś chora sytuacja.

  OdpowiedzUsuń
 12. Sanok za 5-kę do Wielopola chce
  ponad 350 tyś rocznie.
  A ile będzie kosztowała woda
  z ujęcia w Trepczy tego jeszcze
  nie wiemy.
  Ujęcie na Zasławiu do likwidacji!

  OdpowiedzUsuń
 13. W rzeczy samej. Materiał o ujęciu już szykuję i zapraszam na jutrzejszą premierę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pan prezes to powinien lepiej teraz z kwiatami do Pani Kabala pójść. W razie zwolnienia Pani Kabala ma dowód do sądu pracy w rękach jak nikt inny, gdyby doszło do jej zwolnienia. Groźbą nic się nie wskura panie prezesie SPGK. Wcale nie dziei się przedsiębiorswu tarzan, że walczą. Normalny burmistrz najpierw dbałby o firmy ze swojego terenu, a tu wiemy chyba wszyscy o co chodzi. Wiemy którego przewoźnika z naszego terenu ciągało się po sądach, czy po prokuraturach za plakaty wyborcze Pana Z. Ale nikt nie widział kto woził plaaty Pana Jot.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zachowanie Pana Bartkowskiego jest skandaliczne. Jak można publicznie szantażować człowieka który jest pracodawcą w naszej gminie. A burmistrz zamiast obstać za mieszkańcem naszej gminy to kieruje w jego stronę uwłaczające godności uwagi. Nie zagłosuje więcej na pana Jaworskiego. Zamiast dbać o interes gminy nabija sakwę Sanokowi. To niedopuszczalne.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ludzie, co Wy gadacie. Przeież dzisiaj mamy monopol? Wiedzie wogle co to jest? Bardzo dobrze, niech powstanie jakas druga linia. Prawo rynku. Mamy 21 wiek!!!! Kabala boi się konkurencji? i bardzo dobrze, a co on myslał, że do końca zycia będzie jedynym przewoźnikiem? Nie te czasy! I przestańci egadać na Burmistraz, przecież on nie chce całkowicie zlikwidowąc Tarzana, tylko chce wpuścić konkurencję. Dla nas to dobrze. No chyba ze chhcecie płacić ta jak teraz. 4 zł do Sanoka . O zgrozo!!!! Ludzie włączcie rozumy i przestańcie wreszcie szczekać niepotrzebnie jak sie do końca nie znacie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Taaa SPGK jest takie "konkurencyjne", że zacznie jeźzić do Wielopola jak gmina (czytaj my podatnicy) zapłacą 300 - 400 tys zł.
  Nie czepiaj się Tarzana bo jak zrezygnuje z jeżdzenia to będzieta po........ć z na piechotę do miasta

  OdpowiedzUsuń
 18. Cała akcja jest od .... tylnej strony robiona i dlatego tak fatalne rezultaty przynosi. Jeżeli jest problem z komunikacją w gminie a wiemy, że jest, powinno się ogłosić otwarty przetarg na skomunikowanie gminy- a po tym etapie wyłonić najbardziej korzystną ofertę. W przypadku braku wyłonienia optymalnego rozwiązania rozpocząć negocjacje wychodząc od najlepszej oferty...
  Nie dziwię się, że każdy dba o własny interes bo jest to jak najbardziej naturalne ale w takiej dyskusji i przy takich emocjach trudno o dobre i konstruktywne rozwiązania.
  Partnerstwo to zaufanie, współpraca i działanie z korzyścią dla wszystkich stron określanych mianem partnerów- nie jednostronna deklaracja podległości, polegająca na zasadzie- kto jest za, niech opuści ręce i odejdzie od muru...
  Tak już było i oby nigdy nie wracało ;)
  www.jakubosika.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Pan Jakub Osika pisze o jakichś przetargach, negocjacjach i tym podobnych pierdołach... To zdaje się nie dotyczy Słoneczka Zagórza - teraz trzeba, zdaje sie, szybko działać, żeby jeszcze cos dla siebie ugrać... Większość decyzji, podejmowanych przez p.Bogusława J. (może niedługo gazety będą tak o nim pisały), rodzi takie podejrzenia...
  Ale cóż, chcieliście Jaworka zamiast Zajączka - to macie...

  OdpowiedzUsuń
 20. Panie Jakubie! Przetargi, procedury, papierki, BIP-y, komisje.... Pan to już przesiąkł biurokracją do szpiku. Rozumiem. W końcu Pan z tego żyje gdzieś tam w szerokim świecie. I może niech tak zostanie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.