środa, 1 września 2010

Podkarpacka młodzież z wizytą w Parlamencie Europejskim

Na zaproszenie posła PiS do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby do Brukseli przyjechała grupa 50 młodych ludzi: dzieci powodzian z terenu Tarnobrzega,Gorzyc, Jasła i Mielca oraz laureaci konkursu "Święty w garniturze - życie i dzieło Roberta Schumana" ze Szkoły Podstawowej nr 14 z Przemyśla. 
W programie pobytu przewidziano m.in. zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, głównych atrakcji turystycznych Brukseli oraz stadionu Anderlechtu.
- "Jest mi bardzo miło, że mam okazję gościć tak liczną grupę młodych ludzi z Podkarpacia szczególnie, że reprezentują oni rodziny z terenów dotkniętych powodzią, a czworo z nich to laureaci zorganizowanego przeze mnie konkursu o UE. Mam nadzieję, że wszyscy będą dobrze wspominać tę wizytę. Chciałbym także, aby ta wycieczka rozbudziła wśród naszej młodzieży zainteresowanie sprawami unijnymi, które odgrywają coraz większą rolę w życiu nas wszystkich" - mówi Poręba.
- "Bruksela to bardzo ładne miasto.  Poza budynkiem Parlamentu Europejskiego, który jest bardzo duży i nowoczesny mieliśmy okazję zobaczyć miedzy innymi: Atomium, stadion Anderlechtu oraz ciekawe muzea i stare miasto" - relacjonuje Barbara Dusza - jedna z uczestniczek wycieczki.
Była to już kolejna tego typu wizyta młodych ludzi z Podkarpacia, zorganizowana przez Tomasza Porębę, który prowadzi także program staży w swoim biurze w Brukselı, dzięki którym - jak dotąd - około 40  młodych osób z Podkarpacia miało okazję zapoznać się "od kuchni" z pracami Parlamentu Europejskiego, a jedna z nich znalazła pracę w administracji PE.
oprac. na podstawie materiałów
 nadesłanych przez Biuro Poselskie Marka Kuchcińskiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.