piątek, 3 września 2010

Radni przyznali 76 000 zł na dokończenie remontu świetlicy w Czaszynie

W trakcie wczorajszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Zagórzu  radni podjęli uchwałę o przeznaczeniu 76 tys. zł na dokończenie remontu świetlicy wiejskiej (Domu Strażaka) w Czaszynie. Z tej puli 60 tys. zł zostanie wydatkowane na zakup mebli a pozostałe 16 tys. na wykonanie odwodnienia budynku. Burmistrz Zagórza Bogusław Jaworski wnioskował na realizację tytułowego zadania kwotę 160 tys zł. Videorelacja z momentami niezwykle burzliwych obrad już wkrótce.

9 komentarzy:

 1. Ja mam tylko jedno pytanie. Może któryś Radny(wiem ze pisuje tu p. Juliusz) powie , czy te 76 tys. zostały wzięte z jakiegoś innego paragrafu (czytaj zmiana "wewnętrzna" w budżecie gminy) czy zaciągamy kolejną 76tysięczną pożyczkę ? Jeżeli tak to jakie będą koszty obsługi tej pożyczki.
  Proszę o proste i sensowne wyjaśnienie.

  Na marginesie, dobrze że Rada przyznała te pieniądze może w końcu obiecany przez burmistrza na koniec wakacji remont skończy się do końca grudnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bogdan najlepiej wypada na scenie ,Cztery lata temu witając myśliwych stwierdził Myślistwo kojarzy mi się z bajką o czerwonym kapturku,podczas ostatniej imprezy przemawiając dodał w ko lo piękny las nas otacza a z lasu zagląda sarenka Widownia oniemiała a głowny organizator złapał się za głowę. Wstyd mi za takiego Burmistrza.

  OdpowiedzUsuń
 3. musiał być na...ny ale to normalka zawsze buja w obłokach i idiotycznie się uśmiecha i robi sobie jaja np. z radnych

  OdpowiedzUsuń
 4. robi jaja ale zaręczam że nieświadomie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\to jest niestety choroba

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Radaktorze,
  krytyka krytką, ale dlaczego puszcza Pan komentarze typu: "musiał być na...ny". Przecież to prostactwo i chamstwo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie rozumiem poprzedniej decyzji radnych. Wprawdzie kwota mniejsza, lecz jednak zrozumieli, że działanie na zasadzie "na złość mamie odmrożę sobie uszy" prowadzi na manowce. Wreszcie zrozumieli.
  Nie zmieniłem zdania - wyborcy powinni "zmieść" kartą wyborczą wielu z obecnych radnych gminy Zagórz. Czas na zmiany. Zmiany pokoleniowe. Drodzy Wyborcy! Liczę na Was i Waszą mądrość. Szczególnie Zagórz powinien mieć innych radnych. Mieszkańcy "bloków", ODJ, Żabnika, Zasławia, Starego Zagórza i Skowronówki - wybierzcie nowych radnych. Obecnym podziękujcie w wyborach. Oni musza odpocząć i nabrać dystansu do wielu spraw.

  OdpowiedzUsuń
 7. Juliusz Pałasiewicz4 września 2010 23:03

  Te 76 tys. złotych nie zostały wzięte z innego paragrafu (nie były wewnętrzną zmianą w budżecie gminy). Wiemy wszyscy, że "Remont Domu Strażaka w Czaszynie" jest zadaniem zapisanym w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, a więc jest zadaniem inwestycyjnym. Wiemy też, że w 2010 roku na wydatki bieżące gmina posiada środki (mówimy tu o wydatkach konicznych gminy, oświaty. opieki społecznej. Natomiast zwiększając wydatki inwestycyjne (w tym wypadku remont DS w Czaszynie)Gmina musi skorzystać z kredytu uchwalonego przez Radę z wniosku Burmistrza Jaworskiego. Tak więc, każde zwiększenie wydatków inwestycyjnych wiąże się z korzystaniem z kredytu. A skoro mówimy o kredycie, to należy też mówić o odsetkach. Z tego co wiem, to odsetki od kredytu zaciągniętego w 2010 roku będziemy dopiero płacić w 2011 roku i w latach następnych w okresie spłaty kredytu. Kwoty wcale nie będą takie małe, jak by się niektórym wydawało.

  OdpowiedzUsuń
 8. Do Anonimowego z 15.08
  Od pewnego czasu w licznych komentarzach dotyczących zachowania burmistrza Bogusława Jaworskiego w trakcie sesji pojawia się wątek dotyczący jego kondycji psychofizycznej. W tym kontekście padają bardzo mocne sformułowania w rodzaju "na...ny". W poniedziałek wyemituję kolejną videorelację obrazującą przebieg obrad ostatniej sesji, gdzie na proste pytanie o liczbę lamp w planowanej sieci oświetleniowej Pan Bogusław Jaworski "odpowiada" w sposób, który najdelikatniej można określić jako wysoce niekonwencjonalny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przydał by się na tym blogu panel dyskusyjny dotyczący kandydatów na burmistrza. Nie wiem czy jest możliwość techniczna aby coś takiego utworzyć? Miejsce gdzie panowie Jaworski, Osika, Nowak i wszyscy którzy zamierzają wystartować na burmistrza mieli by szanse odpowiadać na pytania internautów jest bardzo potrzebne.
  Proszę to przemyśleć panie Jurku.
  Pozdrawiam
  Michał

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.