poniedziałek, 6 września 2010

Radni pytali o ilość lamp, burmistrz odpowiadał.... (video)

Witam. Oto kolejna relacja z ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Zagórzu. Podobnie, jak przypadku tematu dofinansowania dożynek ten sam schemat. Burmistrz Bogusław Jaworski chce od rady więcej pieniędzy na budowę oświetlenia ulicznego na ul. Batorego, ale nie potrafi udzielić odpowiedzi na proste pytanie o liczbę lamp. Zagórski włodarz stwierdza, że wiedzę na ten temat posiadają pracownicy merytoryczni, ale na sesji ich nie ma bo jej popołudniowa pora jest...niestosowna. Zaczyna się kolejna chryja.  Sytuację próbuje ratować sekretarz Gminy Łukasz Woźniczak, który przynosi na salę dokumentację  dotyczącą inwestycji. Zajmując miejsce koło burmistrza rzuca mu krótką, konkretną podpowiedź (w 4'22'' filmu padają cyfry). Burmistrz zamiast przekazać radnym oczekiwaną przez nich informację zaczyna swój cierpiętniczy "show" polegający na ostentacyjnym odczytywaniu całości kosztorysu ofertowego. 
Bogusław Jaworski przy pomocy jednego z lokalnych portali internetowych konsekwentnie kreuje się na ofiarę ustawicznych knowań "zacofanej", "niepostępowej", "zającowej" (od nazwiska byłego burmistrza Zagórza) "parszywej 12-tki" radnych WTR-u. Jak widać ten obraz nie wytrzymuje konfrontacji z faktami. Jednakże ostateczną odpowiedź na pytanie kto jest ofiarą a kto prowokatorem permanentnego konfliktu w zagórskim samorządzie pozostawiam Szanownym Czytelnikom.


15 komentarzy:

 1. Rzeczywiście w 4'22"" sekretario mówi: Cztery i piętnaście - Wszystko!
  Wszystko Jasne - szkoda, że nie dla Geniusza Karpat

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciemność widzę , chaos widzę , ciemna strona mocy opanowała umysł naszego wodza.Rycerzu Yoda przybywaj , niech MOC będzie z tobą a twój świetlisty miecz rozproszy ciemność .
  ZAGÓRZANIN - miłośnik GWIEZDNEJ SAGI

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedno jest pewne za Burmistrza Zająca , radni siedzieli cicho jak "trusie", bo bali się go tak jak nie przymierzając posłowie PiS-u Kaczyńskiego! Jaworski nie ma charyzmy i daje sobie wleźć na głowę , Zając potrafił wzrokiem , a nie słowem "uciszyć" nieposłusznych. Ale taki despotyzm też niczego dobrego nie wróży ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie będę chodził z kosztorysami na sesje - mówi Słońce Karpat. Oby były to prorocze słowa. Panie Bogusławie po 21 listopada (wybory samorządowe) mam nadzieję, że już nic nie będzie musiał Pan robić dla Zagórza jako burmistrz. Męczy pan siebie i nas mieszkańców

  OdpowiedzUsuń
 5. Radni są sami sobie winni. Po nieudzieleniu absolutorium zabrakło im odwagi na podjęcie uchwały o referendum za odwołaniem Słońca Bieszczadów i teraz zbierają tego owoce. A od poru miesięcy mogło byc normalni z p. Ernestem, p. Jakubem, ciotką Goździkową , czy ze mną ... ;-)
  A teraz to po ptakach.
  Nie chcieliście - to się męczcie.

  OdpowiedzUsuń
 6. W porzadku sesji były tylko
  zmiany w budzecie.
  1. Dom ludowy w Czaszynie
  2. Dożynki
  3. Oświetlenie ul Batorego
  Taka naiwność burmistrza powala,
  wnioskuje do Rady o zwiększenie
  pieniędzy na trzy cele i nie
  przygotować się do tematu
  to śmiechu warte!
  Gdybm ja był radnym i miał głosować
  nad dodatkowymi kwotami w ciemno
  to wnioskowałbym do Przewodniczącego o przerwanie sesji
  do czsu aż burmistrz portaktuje
  serio sprawę.
  Jaworski kpi sobie pośrednio
  z nas wszystkich, radni są naszymi
  przedstawicielami .

  OdpowiedzUsuń
 7. Końcowa reakcja pani Świerniak to najlepszy komentarz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chamstwo i prostactwo.
  Burmistrz zachowuje się jak... nie chcę używac epitetów.
  7.14 - 7.19 nagrania. "Tam są drzwi..."
  Aż tak nisko upadliśmy ?
  Tak wyraża się ludzi wybranych w demokratycznych wyborach pierwsza osoba w gminie ???

  Panie Jerzy - prośba.
  Wstydu oszczędź.
  Nie puszczaj Pan takich relacji bo wstyd, wstyd wstyd !!!
  Dla nas - mieszkańców Zagórza i gminy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak to jest w Lesku niema sekretarza i trzech sekretarek i jakoś to idzie Na pewno też są pomówienia na sesjach ale to co się dzieje w Zagórzu to już tragedia Nic nie zrobił a wręcz przeciwnie to co inni zrobili to on znistrzył Byłem u burmistrz leska zawalona papierami że jej nie widać a jak petent wchodzi to potrafi podać rękę i wysłuchać Ale naszemu włodarzowi daleko do kultury

  OdpowiedzUsuń
 10. Pogrążasz się Burmistrz oj pogrążasz! Masz w głębokim poważaniu radnych, a siebie uważasz za góru., Wtóruje ci w tym wszystkim sekretarzyna - przez Ciebie za niedługo całkiem mu już włosy wyjdą. Biedna Pani Świerniak... pan Burmistrz swym monologiem to chyba chciał utrzeć nosa radnym a zrobil z siebie całkowitego kre....a

  OdpowiedzUsuń
 11. Nieźle bawicie się w tym Zagórzu. Wszyscy. Przewodniczący Rady w ogóle!!! nie panuje nad obradami - wchodzenie sobie w słowo, przekrzykiwanie, kąśliwe pytania, nieprzygotowany burmistrz. Sekretarz zapomniał o krawacie, inny radny z Nowego Zagórza przywdział jakieś ubranko, w którym na sesję Rady się nie chodzi. Dajcie już spokój, Panie i Panowie radni. Tyle razy Wam mówiono: "Kończcie i wstydu oszczędźcie". Wy jednak swoje. I tak minęło już kilka lat.
  Nie rozumiem tylko, dlaczego tak rozsądni mieszkańcy Zagórza i gminy po pierwszym roku "samorządowania" nie zmietli w referendum wszystkich, zarówno władze samorządowe jak i radnych. Wszystkich. No cóż, każdy uczy się na błędach.

  OdpowiedzUsuń
 12. 200 wyświetleń na You Tube w ciągu kilku godzin całkiem nieźle...Ale z taką "wesołą" obsadą aktorską to nie dziwi. "13 posterunek" przy tych komediantach wymięka. Śmiać się czy płakać? Sama nie wiem...
  ZAGÓRZANKA

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie wiem czego się czepiacie, Boguś przecież jest najlepszy i basta! A to wszystko to Ci żli, niedobrzy radni. Och! Gdyby nie oni, to świat by zawojował, po co pytaja? Głowa na dół i nic nie pytać, no przecież miało być tak łatwo. A tu trzeba pracować, nic o tym nigdzie nie pisali, a dla wodza to obce doświadczenia!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Jesli faktycznie ten materiał ukazał się na "You Tube", czyli w mediach ogólnodostępnych, to widać, że "naczelnemu redaktorowi" wcale nie chodzi o dobro Zagórza. To zwykła chucpa.

  OdpowiedzUsuń
 15. Sami się kompromitują. Przewodniczący , który przepytuje Burmistrza a tak naprawdę jak jeden tak i drugi nie maja pojęcia co to są przedmiary i SIWZ. Jedyną rozsądną osoba była szanowna dama , która łopatologicznie tłumaczyła aby sesja odbywała się w godzinach pracy urzędu i pracownicy merytoryczni referowali konkretne tematy. Ale co tam buractwo tarnawskie "nauczyciel od siedmiu boleści i strażak karany - prawie emeryt" wiedzą lepiej. Wstyd, Panowie dokształcajcie się bo wasza wiedza i światopogląd jest daleki od oczekiwań społecznych. Czas na zmiany, zastanówmy się ilu mieszkańców gminy pracuje w innych gminach i powiatach będąc szanowanymi, zaradnymi i wykształconymi ludźmi. Namawiajmy ich do kandydowania do lepszej reprezentacji naszej gminy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.