wtorek, 7 września 2010

Razem pomóżmy rodzinie z Zagórza!

Kliknij w poniżej zamieszczony skan publikacji "Nowin" i przeczytaj. Jeśli chcesz i możesz - POMÓŻ!!!

17 komentarzy:

 1. Na ostatniej sesji radni złożyli po 50 zł od każdego właśnie dla tej rodziny. Może to i nie dużo ale liczy się gest. Pieniędzy było by więcej gdyby do tej spontanicznej akcji przyłączyli się burmistrz, zastępca, sekretarz oraz radny Bryndza. Niestety ci panowie nie dali ani grosza. Brak pomocy w takiej tragedii można tłumaczyć tylko skąpstwem wymienionych panów.
  Wspomnę że w oświadczeniu majątkowym pan Jaworski wykazał że zarobił w gminie 140 000 zł. Jak to się ma do 50 zł oceńcie państwo sami.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zważając na to że cała akcja to element kampanii wyborczej, uważam ten pomysł za trafiony. Cała inicjatywa ma za na celu wsparcie rodziny która straciła praktycznie wszystko. Może nie samo wsparcie materialne, ale poczucie że można na kogoś liczyć daje naprawdę dużo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję pomysłu i na pewno przyłączę się razem ze znajomymi do pomocy

  OdpowiedzUsuń
 4. jak może syty głodnego zrozumieć,Kto ma dużo a chce więcej itd... Ale jest i tak Szanuj bliżniego swego jak siebie samego Pan Bóg Rozdał więcej niż miał itd...Więc trzeba się zastanowić Taki cel to cel szlachetny więc sami państwo pomyślcie jakby was coś spotkało i na kogo możecie liczyć OTO JEST PYTANIE?????

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomoc tej Rodzinie jest bardzo potrzebna. Tutaj nie mam żadnych wątpliwości. Tylko dlaczego od razu Panie Jakubie trzeba być na pierwszej stronie gazety. Naprawdę nie umiecie pomagać w ciszy i bez rozgłosu?
  Dlaczego nie zauważacie, że od dawna kilkoro dzieci w Zagórzu i gminie potrzebowało, potrzebuje i będzie potrzebowało wsparcia z powodu takiego a nie innego stanu zdrowia. Pamiętajmy o wszystkich potrzebujących na co dzień. Nie róbcie niczego pod publiczkę, bo to razi. Od razu widać, iż pierwsza strona gazet, portali, blask świateł, kamery, mikrofony, wyjście na scenę jest tym, co was rajcuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trafione w 10 !
  Pomysł narodził się podczas Rykowiska i zbiórki na dzieci potrzebujące pomocy- potem życie niestety dopisało czarny scenariusz i przeniesliśmy, zgodnie z sugestia Jurka akcenty, ale pierwotny cel jest nadal aktualny. Jak podsumujemy ów akcję zobaczymy jak wymierną pomoc materialna i komu możemy zaoferować. Dla mnie ważne jest także, a może nawet ważniejsze, żeby pozbierać energie serc i zamanifestować, ponad podziałami, jedność i wsparcie duchowe, które w obliczu takiej tragedii jest bezcenne.
  Co do "pierwszej strony" jest to element wsparcia akcji przez redakcję Nowin i Panią Dorotę Mękarską, nie prosiłem o taką formę lecz bez odpowiedniego rozgłosu medialnego niewiele z tej akcji wyjdzie.
  Co do kampanii- faktycznie jesteśmy w okresie przedwyborczym i mam nadzieję, że uda nam się odpowiednio wykorzystać ten czas do maksymalnej skuteczności projektu ;)
  Swoją pomoc już zaoferowali, przyjmując nasze zaproszenie; Artek Andrus PR 3 i "Szko Kontaktowe", Darek Prosiecki TVN, Ela Mazur Tok FM, Europoseł Elżbieta Łukacijewska, Wicewojewoda Małgorzata Chomycz, Prezes Elektrowni Solina- Józef Folcik, Starosta Sanocki Wacław Krawczyk, radni Ernest Nowak i Stanisław Fal, radny sejmiku Sławek Miklicz i Burmistrz Zagórza Bogusław Jaworski- cdn
  w obliczu tej tragedi wszyscy bądzmy braćmi...
  jakub osika

  OdpowiedzUsuń
 7. Kampania pełną gębą. Na razie są jedynie zapowiedzi i obietnice. Oby nie skończyło się na wymaszczonym artykule w Nowinach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego, Panie Jakubie, do tego przedsięwzięcia zostali wybrani tylko nieliczni? Przecież tak wielu potrafi pomagać. Jeśli Pan się szczyci "Szkłem kontaktowym",, to gratuluję. Jak długo można w tym kraju wyśmiewać wszystko i wszytkich? Jak długo można szydzić ze wszystkiego "za niezłą kasę"?
  PS O jakich "braciach" Pan pisze? Czy ma pan na myśli "brata Niesiołowskiego, Palikota, Rycha, Zbycha i im podobnych"?

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiarygodność dziennikarki Nowin jest taka. Oto jej materiał:
  "Robili zdjęcia i tańczyli
  20 grudnia (...) był na nocnym dyżurze w domu dziecka w Sanoku. Nie wiadomo dokładnie, co zaszło między nim, a trzema wychowankami w wieku 13, 14 i 15 lat. Sam wychowawca wyjaśnił Nowinom, że został poproszony przez nastolatki o wykonanie zdjęć na stronę nasza-klasa.
  Gdy zrobił kilkanaście, jak najbardziej przyzwoitych zdjęć - podkreśla (...) - trzy dziewczyny zaproponowały, by nauczył je tańczyć. Pokazał im kroki do tańca zwanego "dwa na jeden”.
  Jednak, według naszych nieoficjalnych informacji, wychowawca miał oglądać z dziewczynami strony o treściach pornograficznych i robić im zdjęcia w wyzywających pozach. Jest również podejrzenie, że w czasie tego wieczoru doszło do molestowania seksualnego.(...)

  Czy wychowawca został skazany? Chyba nie... Został uniewinniony. Ktoś chyba złamał mu życie...

  OdpowiedzUsuń
 10. Te wybory będą ohydną próbą zniszczenia Pana i Pana Nowaka. Jeszcze się Panu odechce kandydowania. Jaworski zrobi z wami co będzie chciał. Od tego ma portal E-JAWOR i grupę zapaleńców roznoszących paszkwile.
  Czy ma Pan pomysł jak przetrwać tą nawałnicę?
  SKÓRA

  OdpowiedzUsuń
 11. Prawda zawsze się obroni. Pan Nowak może chodzić z głową podniesioną do góry. Pan Osika pewnie też, choć partia, jaką reprezentuje, nie jest godna pochwały.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na wstępie przepraszam za mój ostatni wpis- dość chaotyczny, bez korekty, pisany w ogromnym tempie- czym delikatnie próbuje się wytłumaczyć.
  I tu pewne doprecyzowanie-
  celem akcji jest pomoc potrzebującym w naszej gminie- o rodzaju tej pomycy, jej wymiarze i adresie zdecydujemy po podliczeniu efektów. Z racji dynamicznej sytuacji cieżko w tej chwili precyzyjnie określić komu ta pomoc bedzie najbardziej potrzebna. Niestety potrzebujących jest sporo...
  Szczerze mówiąc nie bardzo obawiam się czarnego PR podczas kampanii. Niniejszym deklaruje, że z mojej strony ograniczę się jedynie do debaty merytorycznej, zaś próby zepchnięcia jej na inne tory będą ignorowane.
  Do akcji zapraszamy absolutnie WSZYSTKICH chętnych i już moge się pochwalić, że udział w tym przedsięwzięciu zapowiedzieli m.in. obecni adwersarze zagórskiej sceny publicznej, co uważam za swojego rodzaju sukces. Mam nadzieję, że wspólnie udowodnimy umiejętność dobrego działania ponad podziałami. I właśnie stąd mój apel (propozycja) aby podczas akcji, spory pozostawić na boku wyrażając to poprzez określanie uczestników mianem "Sióstr i Braci Kapeli Serc".
  www.jakubosika.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Panie Jakubie Pan najlepiej wie jacy ludzie do Pana zadzwonili i zaoferowali pomoc. Powodzenia i głowa do góry będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 14. Cóż nie atakuję Pana Osiki ale chciałbym ,żeby zawsze tak przyszli kandydaci chcieli bezinteresownie pomagać .

  OdpowiedzUsuń
 15. Na kilometr pachnie kampanią wyborczą.Gdzie Pan był parę miesięcy wcześniej, gdy inni potrzebowali pomocy.
  ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń
 16. do tablicy wywołany;
  1. fakt- akcja jest w czasie kampanii wyborczej i nie ukrywam, że dzięki temu mam nadzieję na jej maksymalną efektywność.
  2. Do akcji zaprosiłem z sukcesem !!! zarówno moich przyszłych adwersarzy (Pan Burmistrz Jaworski, Ernest Nowak czy potencjalnie Pan Starosta Krawczyk) jak i polityków- od Pani Łukacijewskiej (PO)poczynając, poprzez Pana Wojewodę Karapytę (PSL) na Panu Pośle Babinetzu (PiS) kończąc- po drodze jeszcze wielu innych m.in. polityków wyraziło gotowość do współpracy.
  3. Akcji charytatywnych mam na swoim koncie dość sporo i to wszelkiego rodzaju- zapraszam na www.jakubosika.pl/o-mnie.
  4. Osobiście myślę, że gdyby każdy okres kampanii wyborczej skutkował jakąś akcją charytatywną, byłoby dużo lepiej na świecie.
  5. Dziękuję za uświadomienie mi jak słabo faktycznie jestem dysponowany do pełnienie tak wrażliwej funkcji jak burmistrzowanie. Oczywiście "kapelę serc" zorganizuje choćby nie wiem co, ale skoro może to być odbierane jako naganne w świetle mojego startu, mogę z ów startu zrezygnować- nad czym poważnie zacząłem się zastanawiać.
  Mam z czego i dla kogo żyć- bajpasy w wieku 38 lat to zdecydowanie za wcześnie ;)
  z poważaniem
  jakub osika

  OdpowiedzUsuń
 17. Szacunek dla Pana za szczere wyjaśnienie tematu , przynajmniej gra Pan otwarcie w porównaniu co do niektórych błaznów z urzedu, którzy popisali się swoja kulturą na dożynkach w Czaszynie.
  ZAGÓRZANIN.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.