wtorek, 28 września 2010

Ukazał się pierwszy numer "Echa Zagórza"

Staraniem członków Towarzystwa Wspierania Rozwoju Gminy Zagórz ukazał się pierwszy numer pisma "Echo Zagórza". Na czternastu stronach anonsowanego tu wydawnictwa poruszane są problemy istotne dla życia naszej gminnej społeczności. Artykuły utrzymane są w krytycznym a poprzez to zachęcającym do debat i polemik tonie. Gazeta jest bezpłatna. Według informacji jej twórców nakład "Echa" jest na tyle duży, iż w każdym gospodarstwie na terenie Gminy Zagórz pojawi się jeden egzemplarz. Życząc Państwu ciekawej i inspirującej lektury pragnę poinformować, iż "Echo Zagórza" już wkrótce będzie dostępne w formie elektronicznej również na moim blogu.

13 komentarzy:

 1. coraz więcej propagandy już nawet przynoszonej osobiście do domu, wstyd

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe w którym numerze zacznie sie bluzganie na Jaworskiego???
  ja stawiam na nr 3.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzie go można dostać? Przypominam wszystkim że to zausznicy Jaworskiego rozpoczęli kampanię nienawiści. To oni nosili paszkwile po domach, to oni roznosili gadzinówki zwane biuletynami po płotach. I to wszystko za nasze podatki. Towarzystwo drukuje i redaguje pismo za swoje a nie za pieniądze podatnika.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry pomysł. Chętnie to przeczytam, mam nadzieję że dla mnie nie braknie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie bój żaby ekologiczny Żulian zapuka to twoich drzwi jak ksiądz po kolędzie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa jestem jaką propagandę
  przygotują pracownicy gminy
  którzy w godzinach pracy zamiast
  wykonywać swoje obowiązki zbierają
  materiały do biuletynu.
  Kto go będzie roznosił i ile bedzie
  kosztowało jego wydanie z naszych
  podatków już niebawem się przekonamy.
  Ludzie wreście muszą poznać prawdę!
  Bardzo dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cóż, mam nadzieję, że wersja elektroniczna będzie szybko, z ciekawością przeczytam. Wolałbym wersję papierową, zawsze można sięgnąć na półkę i poczytać...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 8. GRATULACJE DLA PANA ZAJĄCA.
  WIDAĆ BARDZO TĘSKNI ZA POSADKĄ W UG.
  ZASTĘPCA BURMISTRZA KTÓRY NIE MA WŁASNEGO ZDANIA TO GENIALNE :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam pytanie panie Jurku ile artykułów jeśli są oczywiście takowe są Pana autorstwa :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W Echu jest przedruk mojego artykułu bodajże z lipca br. dotyczącego biogazowni.

  OdpowiedzUsuń
 11. Leszek Faluszczak28 września 2010 23:31

  Witam Państwa. Ponieważ sprawa dotyczy także mojej skromnej osoby, to pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka pytań jakie pojawiły się w komentarzach pod postem dotyczącym Echa...
  Po pierwsze dystrybucją gazety zajmują się członkowie Towarzystwa Wspierania Rozwoju Gminy Zagórz, do którego należy też Pan Radny Juliusz Pałasiewicz. Osoby odpowiedzialne za dostarczenie państwu Echa proszone były aby nie wtykać jej w ogrodzenia, a już na pewno nie powinni jej podrzucać pod dom, gdzie mogłyby trafić do błota. Nie wstydzimy się naszej publikacji dlatego dostarczamy ją do rąk potencjalnego czytelnika. Dajemy też swobodę wyboru - jeśli ktoś nie chce zapoznać się z treścią gazety nie zmuszamy go do jej przyjęcia. Ponieważ szanujemy nasz czas i środki niezbędne na jej wydanie chcemy aby w cywilizowany sposób trafiła do państwa rąk.
  Celem gazety nie jest bluzganie na jakiegokolwiek mieszkańca Gminy Zagórz lub inne osoby. Staramy się w niej podać konkretne fakty plany i istniejące wizje rozwoju naszej gminy, lecz także chcemy zauważać zagrożenia jakie mogą się pojawić.
  Jesteśmy otwarci na krytykę, jednak prosimy aby była ona merytoryczna, a nie dotyczyła pomówień. Kampania wyborcza w 2006 r. wyraźnie pokazała, iż "Kto sieje wiatr ten zbiera burze".
  Co do treści kolejnych numerów jesteśmy otwarci na Państwa propozycje. Staramy się w Echu Zagórza pokazać sprawy o których milczą lokalne media i portale internetowe. Jako osoba której Zarząd Stowarzyszenia powierzył funkcję Redaktora Naczelnego Echa nie przywłaszczam sobie monopolu na przekazywanie informacji dotyczących Gminy Zagórz. Uważam jednak, iż warto pisać o sprawach o których nie napisze nasza potencjalna konkurencja posiadająca prawdopodobnie o wiele większe zaplecze techniczne i finansowe. Przygotowując materiał na każdy numer staram się korzystać z wiedzy i opinii osób chcących współpracować przy redagowaniu pisma.
  Mając powyższe na uwadze uzyskaliśmy zgodę Pana Jerzego Zuby na wykorzystanie artykułów znajdujących się na jego blogu. Wyznaję w życiu zasadę, iż nie warto wyważać już otwartych drzwi. W zamian przekazujemy część naszych materiałów.
  Na koniec zapraszam do wysyłania opinii i uwag dotyczących gazety na adres echozagorza@gmail.com
  Życzę Państwo miłej lektury.

  Z poważaniem Leszek Faluszczak.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przejrzane.
  Nie tylko Echo ale także po jego przeczytaniu na oczy.
  Merytorycznie o wiele, wiele, lepsze od biuletynu burmistrza.
  Jeżeli fakty przedstawione w Echu są prawdziwe, to gmina miasto i my wszyscy jesteśmy nieźle ugotowani.
  Jeżeli są nieprawdziwe, to autorzy mają proces jak w banku.
  Najbardziej dobija skala zmarnowanych szans i środków z Unii.
  Ale niedługo pan burmistrz uraczy nas w biuletynie niewątpliwie kolejną porcją swoich "sukcesów".

  tetetka

  OdpowiedzUsuń
 13. Leszek Faluszczak29 września 2010 23:07

  Nie popadałbym w panikę. Liczę na merytoryczną dyskusję z każdym chętnym mieszkańcem Gminy Zagórz. Zbierając materiał do numeru korzystałem z wiedzy wielu osób, ale także informacji zawartych w materiałach z sesji Rady Miejskiej oraz znajdujących się na stronie UMiG Zagórz. Co do procesu - no cóż byłby nie pierwszym w obecnej kadencji samorządu terytorialnego. Jestem jednak przekonany, iż obecne władze stać na coś więcej niż tylko na politykę cenzury, która była charakterystyczna dla poprzedniego systemu.
  Z poważaniem Leszek Faluszczak

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.