środa, 1 września 2010

Zawinił burmistrz Zając i WTR-owcy?

Tytułowe pytanie ma związek z remontem świetlicy wiejskiej (Domu Strażaka)  w Czaszynie. W jego trakcie wynikła konieczność przeprowadzenia dodatkowych robót budowlanych nie objętych pierwotnym kosztorysem. Podczas sesji Rady Miejskiej w Zagórzu, która miała miejsce 28 lipca br. wniosek burmistrza Bogusława Jaworskiego o zabezpieczenie na potrzeby remontu i wyposażenia świetlicy w Czaszynie dodatkowych 160 tys zł przepadł w głosowaniu gdyż poparło go sześcioro radnych i tyle samo było przeciw. Radni nie chcieli dawać  dodatkowych środków "w ciemno" i przegłosowali wniosek radnego Jana Różyckiego obligujący burmistrza Jaworskiego do opracowania kosztorysu dodatkowych robót i zorganizowania wizytacji radnych na placu budowy, po to aby można było zweryfikować sensowność czynienia dodatkowych nakładów budżetowych. Radni pojawili się w Czaszynie po około miesięcznej zwłoce.
Dziś podczas nadzwyczajnej  sesji Rady Miejskiej w Zagórzu (początek obrad godz. 15.30) będą debatować o zabezpieczeniu dodatkowych funduszy na finalizację remontu czaszyńskiej świetlicy. Rodzi się pytanie kto odpowiada za zamieszanie wokół inwestycji? Radna Anna Świerniak w swym oświadczeniu upublicznionym podczas ostatniej  (19 sierpnia br.) sesji Rady Miejskiej w Zagórzu już wskazała winowajców. Czy słusznie? Zapraszam do obejrzenia prezentowanego poniżej materiału video...

19 komentarzy:

 1. Słucham tej retoryki i wywodów Pani Świerniak i nie wiem czy śmiać się czy płakać.Pani radna , proszę mi wymienić kwotę jaką dostało Osiedle Stary Zagórz w tym roku od burmistrza i od rady.Chcę jeszcze panią uświadomić w jednym temacie , otóż mieszkańcy Starego Zagórza nie jeżdżą do Czaszyna na zakupy i do banków oraz urzędów lecz jest odwrotnie i co za tym idzie , to mieszkańcy Starego Zagórza ponoszą wszelkie koszty ażeby ze swoich środków utrzymać całą infrastrukturę na osiedlu.Mieszkańcy naszego osiedla nie potrzebują parkingów , które budujemy dla mieszkańców okolicznych wiosek , nasi mieszkańcy nie parkują samochodów na chodnikach , zastawiając przejście pieszym , dlatego widzę w pani wypowiedzi cynizm związany z nadchodzącymi wyborami.Jako członek zarządu osiedla Stary Zagórz chciałbym aby takie środki do nas trafiły .Inną sprawą jest to , iż wasza wiejska organizacja PO potrzebuje sukcesów i stąd taka aktywność waszych członków w tym i mojego kolegi radnego, który głosował za środkami dla Czaszyna, zapominajac o Zagórzu.I jeszcze jedno pani radna :Czaszyn nie jest jedynym osiedlem w gminie Zagórz , są inne które też potrzebują pieniędzy.W najbliższych dniach policzę ile dostał Czaszyn a ile Zagórz i przedstawię to na blogu.
  Tomasz Pyrć

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapomniałem jeszcze dodać :nie jestem zwolennikiem WTR ale panowie radni w szczególności radni z miasta Zagórza ,tak trzymać i nie dać sobie wciskać kitu przez panią Świerniak.
  Tomasz Pyrć

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak bym słyszał Stefana Niesiołowskiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. To burmistrz jest winny całego
  zamieszania. Gdyby składając
  wniosek o dofinasowanie
  uwzględnił wszystkie konieczne
  prace przy domu ludowym
  w Czaszynie to gmina dostała
  by większą dotację.
  Teraz trzeba z kredytów finansować
  np. odwodnienie, wymianę drzwi,
  okien i wiele innych robót.
  Skandalem jest, aby te podstawowe
  rzeczy nie znalazły się we
  wniosku.
  Na esa..k w kłamliwym artykule
  napisano, że gmina może stracić
  dotację w wysokości 300 tyś.
  Pominięto fakt, że gmina straciła
  200 tyś bo o tyle mogło być
  większe dofinansowanie w ramach
  którego można było wykonać wszystkie roboty.
  Zwalanie teraz winnę na radnych
  bo nie chcą dać kolejnych 160 tyś
  jest skandalem!
  Przez nieudolność burmistrza traci
  cała gmina.
  Radni pamiętajcie, że w gminie
  Zagórz są inne wioski i ośiedla
  nie tylko Czaszyn.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla lepszego efektu Pani Ania powinna pojechać Palikotem czyli jakiś świński ryj albo sztuczny ... no ten tego ten... no.... wiecie powinien wylądować na stole prezydialnym.
  Winny tu jest oczywiście Zając a ja powiem więcej winy dopatrywałbym się też u Naczelnika Burgera. Niewinny jest oczywiście Bodzio bo go na sesyi nie było ;-)
  Ziomal Mokraianskyj

  OdpowiedzUsuń
 6. Czaszyn to ładna i gospodarna wieś. Mam tam wielu znajomych i trochę rodzinki. Opinie wyrażane przez nich na temat sytuacji bieżącej są rozbieżne. Ale jedno daje się wyczuc na pewno. Przez ostatnich kilka lat wieś przejrzała na oczy. Dostrzegła krzykaczy. Zazdroszcze im konsolidacji, uporu, zapału i organizacji w przedsięwzięciach które podejmują SAMI (kościół, festyn). Biję czapką w ziemię. Podejrzewam, że problemu nie byłoby wcale gdyby dac mieszkancom Czaszyna ów milion na remont DS. Zrobiliby remont sami w dwa miesiace i kupę pieniędzy oddali z powrotem do gminy. I PEWNE JEST ŻE NIE TRZEBA BY BYŁO NIC NA ROBOTY DODATKOWE.
  komas

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście że winny jest były burmistrz Zając i WTR.
  Wszystkiemu złemu w gminie winni są wyłącznie oni. To teza od czterech lat roznoszona przez czaszyńskie PO i popleczników burmistrza Jaworskiego. To niestety w ich wypadku jest nieuleczalne. Od pewnego czasu przyznają po cichutku że jednak "B... jest do d...." ale wersja oficjalna jest na razie jak w oświadczeniu.
  Dziwi mnie jednak ogromnie fakt że w oświadczeniu z olbrzymią łatwością wręcz naturalnie przechodzi Pani Radna do kłamstw i oszczerstw. Osobie która chce uchodzic za kompetentną i kulturalną to naprawdę nie przystoi. Kto jak kto, ale fachowiec od budownictwa nie powinien wmawiac ludziom, że wyłącznie na podstawie projektu architektonicznego z czasów b. Zająca ogłoszono przetarg na remont DS.
  Pani Radna ! To burmistrz Jaworski ogłaszał przetarg (zakres prac i kosztorys) na ww. inwestycję. Twierdzenie że to wina kogokolwiek innego niż jego.
  I na końcu pytanie zasadnicze.
  Dlaczego Pani - jako fachowiec od budownictwa - razem z Panem Radnym Kuzio nie dopilnowaliście wniesienia do kosztorysu tak oczywistych prac których teraz brakuje ?
  Czy to nie jest z Waszej strony niegospodarnosc?
  Czy Pani zarzucając komuś winę nie powinna sama najpierw POsypac głowy POpiołem ?
  tt

  OdpowiedzUsuń
 8. Z przykrością muszę to stwierdzić, ale Tomek ma 100 % racji, mamy tu do czynienia z faworyzowaniem przez Burmistrza jednego środowiska, a najważniejszy jest równomierny rozwój gminy. Jeśli są potrzebne dodatkowe pieniądze na dokończenie tej inwestycji, to nie należy rozpoczynać na terenach wiejskich kolejnych kilku inwestycji, nie proponując żadnego projektu dla Zagórzu. Mam pytanie do Ciebie kol. Jurku - ile Burmistrz przygotował wniosków o środki Unijne dla Zagórza? no oczywiście oprócz niemrawo realizowanej kanalizacji!

  OdpowiedzUsuń
 9. Do " komasa" , mój drogi przyjacielu dlaczego tylko milion dla Czaszyna , niech Bogdan da 5 milionów tylko dlaczego z podatków , który płacą firmy i sklepy leżące w mieście Zagórz , który jest pomijany przez burmistrza w dofinansowaniu.Rozumiem,że część środków pochodzi z Programu Rozwoju Wsi ale jest to tylko 30 procent dofinansowania , resztę stanowią środki własne czyli nasze podatki.Szlag mnie trafia jak słyszę wynurzenia pani Świerniak.Panie Burmistrzu a
  miało być inaczej ( czytaj normalnie).
  Do anonimowego z godz. 11:07 , dziękuje za pochlebstwo , wszak przyrównanie mnie do profesora biologii , a takim jest poseł Niesiołowski stanowi dla mnie niezły bodziec do dalszego mówienia tego o czym myślą mieszkańcy osiedla Stary Zagórz, przynajmniej mam jaja ażeby to głośno i wyrażnie powiedzieć bez żadnych zahamowań i układów partyjnych.
  Tomasz Pyrć

  OdpowiedzUsuń
 10. Boże widzisz a nie grzmisz.
  Lubie swoją gminę ale przez taki akcje mam ochotę jednak stworzyć tutaj drugi jezioro.
  Prosta rzecz: robisz remont w domu zakładasz że zrobisz to czy tamto i nie ma bata że w trakcie wychodzą inne wydatki tak jest zawsze!!!. Normalna rzecz!!!. Wieziesz auto do mechanika i też coś zawsze wyskoczy dodatkowego. No i tak samo jest w tym przypadku!!!
  Nie wiem jak ma kto mózg to nawet nie musi go użyć żeby wiedzieć o co chodzi!!!

  aaaaa... myślicie że w Łukowem nie wyskoczy coś dodatkowego mimo takiego zajebistego kosztorysu. HAHA Na 100%

  Nie przepadam za Czaszynem ale niech już mają tą świetlice z prawdziwego zdarzenia najwyżej przez następne 10 lat nie dostaną ani złotówki!!!

  serfer

  OdpowiedzUsuń
 11. Do Serfera!
  Coś dodatkowego, to może być 20 - 30 tyś, a nie taka kwota. Z tego widać, że gmina to pojazd bez kierowcy, jedzie gdzie los go pchnie. Jak to możliwe, że urzędnicy i burmistrz składając wniosek nie uwzględnili w starym budynku wymiany okien, czy odnowienia elewacji. Ktoś powie, wina Zająca, a ja pytam kto przygotowywał wniosek i określaj jego zakres. No chyba nie Zając. a tak na marginesie należało na dodatkowe prace złożyć wniosek do LGD i uzyskać dofinansowanie, a nie zaczynać kolejny remont świetlicy w Morochowie, Olchowej, Zahutyniu. Popieram Tomka i proszę go nieobrażać, bo facet wie co mówi. Burmistrzowi zależy na jednym, jak przetrwać jeszcze jedną kadencję!

  OdpowiedzUsuń
 12. Panie Tomaszu, Niesiołowski jest dla dla Pana wzorem? Nie wstydzi się Pan tego mówić? Co chciał Pan przez to osiagnać, pisząc, ze "ma pan jaja". Wstyd. Takich wpisów nie czyni kandydat na radnego. Wstyd.

  OdpowiedzUsuń
 13. Słusznie, Jaworskiemu zależy tylko, jak przetrwać następną kadencję, gdyż po zadłużeniu gminy nie będzie musiał nic robić (żadnych inwestycji, bo nie będzie nas na to stać), zazdroszczę mu, gdyż będzie całymi dniami mógł siedzieć, nic nie robić, nogą fikać pijąc kawę "n-tą" za gminne pieniądze. Przed Radą zawsze będzie mógł się wytłumaczyć, że gminę nie stać na inwestycje.

  OdpowiedzUsuń
 14. Znam Pana Tomka i radnego z Starego
  Zagórza.
  Tomek jako członek Zarządu więcej
  zrobił dla Zagórza niz radny Paweł.
  Proszę poczytać protokoły z sesji
  i przekonać się ile razy zabrał
  on głos w całej kadencji.
  Dużo liczenia nie będzie.
  A Tomk działa i to skutecznie,
  szkoda, że radny mu nie pomaga.
  Panie Tomku w przeciwieństwie do
  Pawła ma Pan " JAJA"

  OdpowiedzUsuń
 15. Do anonimowego z godz.21:12, otóż używając określenia "jaja" miałem na myśli to ,iż nie boję się wyzwań jakie mogą stać przed przyszłym radnym.Nie mam związanych rąk żadnymi układami partyjnymi chociaż jestem człowiekiem kompromisu ale nie za wszelką cenę .Będąc członkiem Zarządu Osiedla Stary Zagórz , wielokrotnie pokazywałem , że zależy mi na osiedlu .
  Co do porównań z posłem Niesiołowskim to nie jest facet z mojej bajki tak jak i większość naszych posłów widzących tylko koniec własnego nosa, bardziej chodziło mi o stopień naukowy jaki pan poseł posiada.Jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam .
  Tomasz Pyrć

  OdpowiedzUsuń
 16. Panie Tomaszu, trzymam za Pana kciuki w wyborach, bo obecni radni to "ni przypiąć, ni przyłatać".
  Stopnie naukowe można było wówczas i obecnie w wielu przypadkach "zrobić w inny sposób". Jedno jest pewne: "ma Pan j...a i o tym mówi Pan wprost.
  :-) :-) :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dlaczego zwala na zastępce przecież pan Czapor ma zabronione jakiekolwiek podejmować decyzje Za każdym razem on nie winien tylko ktoś inny on bez zmazy jaki święty na wet może pomógł zastępcy żeby był kontrolowany przez policje?Bo poco lać paliwo jak można się przejść do pracy KOCHANY PAN BURMISTRZ TAK SIĘ TROSZCZY NAWET O SARENKI W LESIE

  OdpowiedzUsuń
 18. Dlaczego zwala na zastępce przecież pan Czapor ma zabronione jakiekolwiek podejmować decyzje Za każdym razem on nie winien tylko ktoś inny on bez zmazy jaki święty na wet może pomógł zastępcy żeby był kontrolowany przez policje?Bo poco lać paliwo jak można się przejść do pracy KOCHANY PAN BURMISTRZ TAK SIĘ TROSZCZY NAWET O SARENKI W LESIE

  OdpowiedzUsuń
 19. debilizm polega na tym, że burmistrz i radni maja olatac po budowie i sprawdzać co i czego i dlaczego nie ujęto w kosztorysie... a kto robił kosztorys i szykowął siwz do przetargu? mogły pewne rzeczy wyjśc takie, których nikt nie przewidział - np jakies przewody w scianach, których jie było w inwentaryzacji a trzeba je przemurować, jakis gruz zamiast ciany, a wyszło po odkuciu tynków itp... ale kafelki i inne duperelki? niedoszacowano kosztorysu - dlacxzego? tylko po kiego ma tam latrać burmistrz, niech to zrobi inspektor,który szykował kosztorys (może to ten geniusz od skoczni???)i UZASADNI NA PIŚ niedor obkę...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.