wtorek, 26 października 2010

Bogusław Jaworski bez kandydata na radnego w okręgu wyborczym Mokre - Morochów

Tak przynajmniej wynikałoby z informacji na temat KWW Praca Rozwój Jedność zawartych w chwili publikacji niniejszego posta na stronie PKW. Brak chętnych do kandydowania na radnego z ramienia komitetu wyborczego każdego urzędującego burmistrza należy interpretować jako spektakularną porażkę tym dotkliwszą, że doznaną  już na starcie kampanii wyborczej. Ze względu na wyznaniowo - narodowościową specyfikę okręgu wyborczego nr 8 (Mokre i Morochów) rywalizacja o mandat radnego zapowiada się tam niezwykle pasjonująco. Tym bardziej, iż w walce o głosy nie będzie uczestniczył wieloletni sołtys i radny z Mokrego Jarosław Mielnik. Kto go zastąpi? Zwycięzca znajduje się wśród następujących kandydatów:  
 1. Kochanowski Robert Adam (KW PiS) lat 30, zam. Mokre
 2. Kopka Michał (KWW "Dla Wspólnego Dobra") lat 47, zam. Morochów
 3. Motyka Arkadiusz Józef (KWW Ernesta Nowaka) lat 54, zam. Mokre
 4. Gocko Józef (KWW "Jednością silni!")  lat 54, zam. Mokre

26 komentarzy:

 1. To rzeczywiście porażka Pana Jaworskiego. Dołóżmy do tego że tylko jeden (Bryndza) z obecnych radnych startuje z Jego listy oraz to że pozostali kandydaci to prawie sama "świerzyzna" (w poprzednich wyborach startowało obecnych dwóch kandydatów: Podsobiński i Stach) to rzec trzeba że towarzystwo rozpierzchło się nieco to wydaje się że w przyszłej radzie realne szanse zaistnieć ma jedynie Pan Krzysiu Bryndza. Niezależnie za większą porażkę uważam niewystawienie kandydatów przez P.Osikę na Wielopolu i Tarnawie Dolnej. Totalna porażka PO która wydaje się mieć spore poparcie na naszym terenie a nie potrafiąca wystawić 1-go kandydata w tak dużych okręgach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie chcę obrażac jakiegokolwiek kandydata z Komitetu Praca Rozwój Jednosc, ale poza kilkoma przypadkami skład komitetu to chyba ludzie z "łapanki".
  Każdy dobry burmistrz powinien po czterech latach rządów potrafic zebrac wokół siebie "kwiat" gminnych samorządowców.
  A tu co mamy ?
  Nie wymagam od Jaworskiego aby z jego komitetu startował jakiś radny spośród jego przeciwników.
  Ale że zostawiła go Pani Świerniak ???
  Toż cztery lata temu tzw. "pretorianie" czaszyńscy daliby się "pociąc" za ich kandydata.
  Świadczy to że albo burmistrz źle rządził i stracił POparcie pretorian - co źle stanowi o nim, albo partyjny nakaz jest ważniejszy dla Pani Świerniak od poparcia dla burmistrza na które niewątpliwie po czterech latach liczył...-co o niej stanowi tak sobie.
  Sorry, Winnetou...
  Pan Bryndza czy Pan Stach zachowują się przynajmniej honorowo, popierając tak jak cztery lata temu - co o nich stanowi bardzo dobrze.
  A burmistrz chyba celowo wystawia słabych kandydatów, bo jeszcze zyskałby większosc w Radzie, został burmistrzem, i znowu stres bo trzeba się przyzwyczaic do nowych warunków z Radą swoją a nie opozycją.
  A tak na poważnie, to wydaje mi się że burmistrzowi to lata koło pióra kto będzie radnym, najważniejsze żeby to jego nie oderwało od stołka.  A chyba oderwie... i to z hukiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. sugestie jakoby ten okręg wyborczy nie popierał Burmistrza Jaworskiego są płonne... jedyny poważny kandydat z obecnych na listach to Pan Gocko... Panie Zuba, Pańskie sugestie odnośnie narodowo-wyznaniowego (jak Pan to ujął) charakteru wyborów w tym okręgu świadczą tylko o płytkości pańskiej świadomości obywatelskiej. Przypominam, że wybory są po to aby wybrać przedstawicieli, którzy zagwarantują dostatecznie duży wkład intelektualny, oraz pracy w rozwój gminy. Odnoszenie się, w kontekście wyborów, do spraw "narodowo-wyznaniowych" jest przejawem wyjałowienia banku pomysłów na kampanię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Stawiam na najmłodszego. Młodzi mogą popełniać jakieś tam błędy, lecz mają otwarte umysły. Postawcie na najmłodszego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysłów na kampanię ci u mnie dostatek ;-)Pisząc o specyfice narodowo - wyznaniowej okręgu wyborczego Nr 8 po prostu stwierdzam fakt. Wspomniana tu specyfika generuje określone preferencje wyborcze, które w wielu wypadkach mają się nijak do rzeczywistości i niezasłużenie krzywdzą określone środowiska polityczne. W niczym nie umniejszając Panu Gocko nie uważam aby pozostali kandydaci nie byli poważni. Teza o gremialnym poparciu środowiska Mokrego i Morochowa dla burmistrza Jaworskiego jest mocno przesadzona. W moim przekonaniu Jaworskiego lansują opiniotwórcze jednostki, które w zamian czerpią z tego tytułu rozmaite profity, co pomimo rzekomej płytkości mojej świadomości obywatelskiej jako obywatel tej gminy dostrzegam i postaram się unaocznić Współobywatelom z Mokrego i Morochowa

  OdpowiedzUsuń
 6. Pańskie argumenty są naciągane, ponieważ kij zawsze ma dwa końce... jednostki popierające przeciwną siłę polityczną czerpią, czerpały i mają zamiar czerpać rozmaite profity.... a tak nawiasem to zaskakuje mnie Pan co jakiś czas uzurpując sobie prawo do określania co jest słuszne i właściwe i kto ma rację... Tak na zakończenie to może Pan sobie powtarzać ile Pan chce, że ten blog jest obiektywny, ale charakter propagandowy przebija się nader często... pozdrawiam i proszę nie obrażać mieszkańców omawianego okręgu wyborczego, bo oni także umieją samodzielnie myśleć i podejmować niezależne i właściwe (przecież to sens demokracji, czyż nie tak?) decyzje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nikogo nie obrażam, jedyne co zamierzam zrobić to przedstawić mieszkańcom Mokrego i Morochowa fakty poparte dokumentami na podstawie, których będą mogli wyrobić sobie opinię na temat prawdziwych motywów takich a nie innych działań pewnej grupy osób. Ponieważ jest to mój autorski blog z natury rzeczy jest subiektywny ale maksymalnie otwarty na rozmaite poglądy. Jak widać - także te z którymi się nie zgadzam.
  Ja również pozdrawiam. Do zobaczenia na zebraniach wyborczych w Mokrem i Morochowie.

  OdpowiedzUsuń
 8. to niech Pan przedstawi na blogu te argumenty poparte dokumentami. Społeczeństwo będzie miało możliwość na spokojnie je przeanalizować. Najpierw fakty a potem sugerowanie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Co przedstawię, kiedy i gdzie - to już moja sprawa jeśli Pan lub Pani pozwoli. Żyjemy w demokratycznym kraju, nie będę działał pod presją nikogo. Zwłaszcza anonimowych osób.

  OdpowiedzUsuń
 10. Owszem w demokracji. Proszę nie bulwersować się gdy ktoś kontestuje sposób polityki jaki Pan uprawia. Takie prawo wyborcy w demokratycznym kraju! A tak nawiasem mówiąc to rzetelność fachu dziennikarskiego wymaga aby informować społeczeństwo, przedstawiać suche fakty. Czasami dziennikarze pozwalają sobie na delikatne sugestie po przedstawieniu konkretnych faktów, ale nigdy nie robi się tego na odwrót. Rozumiem, że obecnie (a może w ogóle) jest Pan bardziej zainteresowany działalnością polityczną. Mimo wszystko życzę Panu dobrych pomysłów i powodzenia w pracy na rzecz lokalnej społeczności. Życzenia są szczere ponieważ każda dobra inicjatywa i działalność jest na korzyść całej gminy, niezależnie od tego kto jaki obóz reprezentuje. Czy wszystkie pomysły są korzystne to inne pytanie, ale od tego jest debata publiczna.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ustalmy kilka faktów. W związku ze startem w wyborach zawiesiłem czasowo swą działalność dziennikarską w GC Nowiny i na portalu nowiny24.pl Istotą blogowania jest subiektywność.Z uwagi na to, że przez wiele lat byłem etatowym dziennikarzem podstawowe zasady rzemiosła dziennikarskiego stosuję na blogu choć wcale nie muszę. Poprzez taką a nie inną politykę informacyjną dotyczącą Gminy Zagórz w wydaniu jednego z wiodących lokalnych portali internetowych mój blog stał się czymś na kształt zagórskiego portalu informacyjnego. W chwili obecnej mówiąc wprost jestem POLITYKIEM z uwagi na moje rychłe członkostwo w PiS. Dziękuję za życzenia. Ja również życzę wszystkiego dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wracając do tematu (brak kandydatów z list B.J. i PO) okazuje się mamy perełkę w postaci najmłodszego (19 lat)kandydata na radnego. Spotkałem wczoraj chłopca (jak mi się zdawało) a po paru pożegnałem się z dojrzałym człowiekiem. Zapytałem dlaczego startuje z listy Kuby i od razu godzi się na wyborcze pożarcie. Odpowiedział: To ostatni moment żeby bezinteresownie choć w domu biedno. Później jak każdy mogę chcieć grabić pod siebie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Rzeczywiście najmłodszy jeśli chodzi o Piotrka Płoskiego z Wielopola/Kalnicy a chyba dzisiaj bardziej z Kalnicy. 19 lat i zastępować rodzeństwu ojca? Wspierać matkę i dbać o dom? Mieć czas na naukę, pracę i angażować się społecznie? Ja w tym wieku latałem za dziewuchami i piłem tanie wino. Pamiętam chłopaka. To chyba kolega z klasy syna obecnego burmistrza. Przepaść.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeżeli chodzi o wybory w okręgu nr 8, to niestety, ale wybory zawsze miały i będą mieć charakter narodowo-wyznaniowy. Jest kilka osób które, mocno to eksponują i zależy im na tym, żeby było tak, a nie inaczej

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam.
  Chyba najtrafniej ten link przypisac tutaj.
  Poczytajcie !
  Ja już dawno się tak nie uśmiałem...
  Kilka "perełek" ze strony internetowej kandydata Jaworskiego"

  Strona główna:

  "Dla służby Mieszkańcom Naszej Gminy i dalszego, dynamicznego jej rozwoju, postanowiłem kandydować na urząd burmistrza również i w obecnych, ustanowionych na 21 listopada 2010 roku, wyborach samorządowych."

  "przyznam szczerze, że dla mnie niezmiennie PRACA burmistrza ma być rzetelną służbą dla dobra wszystkich mieszkańców, a jej celem jest ROZWÓJ naszej gminy, dążenie do podnoszenia jakości, tak, aby wszystkim żyło się lepiej."

  "Jestem otwarty na propozycje, argumenty, sugestie, konstruktywną krytykę – wszystko to zawsze prowadzi do zmian na lepsze."


  O mnie:

  "Z chwilą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, wzrosły możliwości korzystania z funduszy unijnych. W związku z tym opracowałem (2004) i z powodzeniem zrealizowałem (2005) projekt, uzyskując środki unijne na prywatną inwestycję. Od tego czasu pozyskiwanie funduszy unijnych stało się moją domeną." - jak to czytam to naprawdę się śmieję...

  "Jestem przekonany, że trud , zaangażowanie i kreatywność jakimi wykazałem się podczas tej, jakże krótkiej kadencji, będą przepustką do następnych owocnych lat pracy na rzecz Mieszkańców Gminy Zagórz. "

  "Jestem osobą uczciwą, odpowiedzialną, konsekwentną,"


  Poczytajcie.
  Ubaw gwarantowany.

  http://boguslawjaworski.pl/

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy z 18:14 wyciągnął prawdziwą perełke - perełkę humoru wyborczego, którą Wielki Bogusław rzuca przed wieprze...
  To naprawdę zwala z nóg - gdyby ludzie nie wiedzieli, co ten człowiek wyprawiał, to może by uwierzyli... Ciekawi mnie, na jaką to prywatną inwestycję pozyskał pieniądze unijne - ale sądzę, że pewnie coś mu się pomyliło, bo kupował za euro wodę mineralną dla karpii...
  Hucpa, robienie z ludzi idiotów, ale jeśli on tak myśli - no cóż, to już ręce opadają...Chyba jakieś dopalacze byy w robocie przy pisaniu tego dokumentu...
  A cały "trud, zaangażowanie i kreatywność" wyczerpał na biuletyn i ten swój program. Acha, jeszcze jak starał się o gotowościowe.

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawa i zarazem szokująca jest opinia Pani Radnej Anny Świerniak - w 2006 r. czołowej, jeżeli nie największej zwolenniczki Pana Jaworskiego - a obecnie ( oj... nieładnie ;-))POpierającej Pana Osikę, nt. czterech ostatnich lat w nasze pięknej gminie.


  "- Nie można powiedzieć, że miniona
  kadencja to był czas stracony, bo
  zrobiono naprawdę wiele. Jeśli jednak
  miałaby pracować dalej ta sama rada i
  ten sam burmistrz to nie ma to
  najmniejszego sensu – mówi Anna
  Świerniak obecna radna i kandydatka na
  radną w tegorocznych wyborach
  samorządowych z ramienia KWW
  „Jednością silni”."

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeszcze jedno - na pierwszej styronie strony burmistrza jest taka skromna reklama po prawej stronie na dole - oczywiście reklama znanego portalu internetowego e...... No i tu pytanie - kto komu i co sfinansował? Czy prawdą jest, że e..... jest finansowany przez Urząd Miasta i Gminy Zagórz? A jeśli tak, to czy p.Jaworski może sie pochwalić fakturą za zaprojektowanie i wykonanie strony oraz wykupienie domeny, czy tylko e..... ot, tak, w ramach koleżeńskiej przysługi machnął p.Jaworskiemu stronkę w wolnej chwili...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 19. Gdy zobaczyłem reklamę na e... coś tam również nasunęła mi się taka sama myśl, kto opłaca reklamę na tym portalu i czy jest sporządzona umowa wynajmu sali Kina SOKÓŁ w Zagórzu na spotkanie przedwyborcze przez kandydującego na burmistrza pana B.

  OdpowiedzUsuń
 20. Jaworski do swoich multimediów zapomniał dodac chocby te linki:

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/search?Category=SEARCH&SearchID=73407477953765&Max=360&Krit=Zag%F3rz&Kat=%25&Simple=0&SearchCategory=%25&StartDate=20020101&EndDate=20101029&ExclCat=MARKERS%25&Start=16

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100504/SANOK/489173733

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100424/SANOK/79946056

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100419/SANOK/393173081

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100102/BIESZCZADY/851549043

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091209/BIESZCZADY/355831492

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080408/SANOK/732466046

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071121/AKTUALNOSCI/71121007

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070605/AKTUALNOSCI/70605023

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070201/AKTUALNOSCI/70131043

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100716/BIESZCZADY/754265287

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070412/AKTUALNOSCI/70412023

  i to kurde z samych "nowin".
  Więcej tego jak u niego na stronie.

  OdpowiedzUsuń
 21. oj coś pan z tymi jednostkami opiniotwórczymi to przestrzelił i to bardzo... mieszkańcy Mokrego i Morochowa pamiętają jak było na ostatnich wyborach. To była zmasowana akacja propagandowa miejscowych jednostek opiniotwórczych na rzecz Pana Zająca i WTR. Przypomnę tylko, że oprócz agitacji pewnych osób działała również grupa zrywaczy plakatów konkurencji w postaci Pana Jaworskiego. Za osobami roznoszącymi ulotki Jaworskiego jeździł samochód z zagorzałymi zwolennikami Zająca.. czemu to miało służyć??? zastraszaniu??? a teraz znów podobna taktyka?? zastraszyć tych co mają inne zdanie od pana???

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja zastraszam!???? To już przesada. Ja jedynie mogę przekonywać do własnego zdania opierając się na faktach i dokumentach. I tak będzie przebiegać moja kampania wyborcza. W ostatniej kampanii wyborczej nie brałem udziału zupełnie nie rozumiem do czego ma zmierzać przywoływanie wspomnień o wojnie plakatowej w kontekście mojej osoby.

  OdpowiedzUsuń
 23. sugerowanie, że jakieś jednostki popierające przeciwnika politycznego czerpią z tego faktu różne profity, bez podawania równocześnie faktów i dowodów, JEST formą zastraszania. Co prawda bardziej subtelną niż jeżdżenie za kimś samochodem, ale wymierzoną tak samo na zastraszanie i wymierne korzyści propagandowe. Sam Pan umieścił swoją osobę w takim kontekście, i proszę nie mieć za złe wyborcom, że nie omieszkali to wyartykułować. Po drugie, stając do walki wyborczej po stronie siły politycznej, która stosowała podobne praktyki na terenie naszej gminy (przyp. zdzieranie plakatów konkurentów, jeżdżenie samochodem za osobami roznoszącymi ulotki) firmuje Pan taką postawę własną osobą.

  OdpowiedzUsuń
 24. Tego typu nielogiczne i nieprawdziwe sugestie przekonują mnie do konieczności pilnego spotkania z mieszkańcami Mokrego i Morochowa. Ustalmy kilka faktów.
  Siła polityczna po której stronie stanąłem do walki wyborczej to PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, którego członkiem formalnie stanę się już niebawem. Proszę o podanie nazwisk członków PiS-u, którzy zdzierali ulotki Pana Bogusława Jaworskiego. Ja o takowych nic nie wiem. Jeśli Pan lub Pani wie to proszę upublicznić tę informację. JESZCZE RAZ PRAGNĘ PODKREŚLIĆ IŻ NIKOGO NIE ZASTRASZAŁEM I NIE ZAMIERZAM TEGO ROBIĆ. Jeśli ktoś interpretuje moje zamierzenia uzupełniania społecznego deficytu wiedzy w niektórych kwestiach jako zastraszanie najwidoczniej sam ma coś do ukrycia. Ja jestem zwolennikiem pełnej transparentności poczynań urzędników, łącznie z działaniami ich najbliższych. W kontekście tak absurdalnych wypowiedzi jak ta, która stwierdza (co prawda nie wprost)że członkowie PIS-u zrywali plakaty Pana Jaworskiego jestem zmuszony bronić dobrego imienia mojej partii nie mówiąc już o swoich dobrach osobistych.

  OdpowiedzUsuń
 25. Insynuacje, że działącze PiS-u zrywali komukolwiek jakiekolwiek plakaty są zwykłym pomówieniem. Tak działają dziwni członkowie "dziwnej" partii. Potrzeba faktów. Jesli są takowe, to prosze upublicznić, by "pomówiony" mógł się bronić.

  OdpowiedzUsuń
 26. Insynuacje, że działącze PiS-u zrywali komukolwiek jakiekolwiek plakaty są zwykłym pomówieniem. Tak działają dziwni członkowie "dziwnej" partii. Potrzeba faktów. Jesli są takowe, to prosze upublicznić, by "pomówiony" mógł się bronić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.