środa, 27 października 2010

Dość kłótni, czas budowy - Jakub Osika przedstawił swój program i kandydatów do Rady Gminy Zagórz


 •  dlaczego starujemy
nie może być tak, że Zagórz jest zakładnikiem w wojnie dwóch stron- którym nienawiść i osobiste animozje przysłaniają zasadniczy cel- służyć mieszkańcom i budować rozwój miasta i gminy Zagórz.

Nasz komitet może zakończyć tę wojnę- będziemy współpracować z każdym, bo każdy uczestnik tej wojny to wartościowy i dobry człowiek - jedynie układ jaki obecnie, nie tyle rządzi- co kłuci się, w naszym mieście, jest mieszanka wybuchowa. A najgorsze co może nas spotkać to powtórka z rozrywki.
znamy się osobiście z osobami które stoją na czele zwaśnionych stron-
- Ernest Nowak -liczę na dobra współpracę w przyszłości oraz
- Bogdan Jaworski- z którym współpraca z niezłymi efektami już trwa
nie ważne kto rozpętał ten konflikt- my go skończymy;

DOŚĆ KŁÓTNI- CZAS BUDOWY !!!


 •  komitet wyborczy jednością silni !

Jednocześnie chciałbym rekomendować Państwu listę osób- kandydatów do Rady Miasta.
Są to osoby nie wywodzące sie z “klucza politycznego”, bezpośrednio związane z okręgami wyborczymi z których będą startować. Nieskażeni obecnym konfliktem o świeżym spojrzeniu- nasi doskonale znani sąsiedzi którym na sercu leży los dzielnic oraz regionu w jakim żyją. Reprezentują różne zawody, profesje i poglądy ale łączy ich prorozwojowy kierunek działania i wiara, że dialogiem można budować więcej i lepiej. A wiedza jaką wnoszą swoim udziałem jest wartością z której zapewniam, warto skorzystać.

Banasiewicz Jan Marian 56 n.Zagórz
Marcinkowski Marcin Karol 34 n.Zagórz
Burczyk Sławomir Jan 34 Zagórz
Adamczuk Jarosław 41 Zagórz
Olechniewicz Alina 46 Zagórz
Świerniak Anna Teresa 59 Czaszyn
Bryndza Dorota 40 Poraż
Stojak Andrzej Piotr 36 Poraż
Gocko Józef 54 Mokre
Wysocki Marcin 38 Tarnawa Górna
Płoski Piotr Kazimierz 19 Zagórz
Dyrkacz-Düpre Beata Anna 45 Zahutyń

ponadto, z Wielopola i Tarnawy Dln rekomendujemy osoby jednoznacznie kojarzone z dialogiem współpracą i działaniami na rzecz swoich społecznosci.
W Wielopolu to jedyny reprezentant PSL a w Tarnawie, uosobienie spokoju i pracy, osoba zweryfikowana przez mieszkanców w wyborach sołeckich ;)


- program, misja- MiG Zagórz "Stacja Docelowa" zakłada;

-zasadę zrównoważonego rozwoju, co oznacza dbałość aby cała gmina rozwijała sie równomiernie, będzie to gwarancją powodzenia. Oczywiście Zagórz jako stolica gminy musi ponieść ciężar, obowiązki lecz i przywileje miejscowości reprezentatywnej,

- wykorzystanie aktualnych walorów; krajobrazowych, przyrodniczych, turystycznych, infrastrukturalnych, wspaniałych zabytków m.in pozostałości węzła kolejowego wraz z wykorzystaniem torowisk, architektury i sztuki sakralnej oraz miejsc pamięci ofiar II wojny światowej. W wielu przypadkach można stworzyć naprawdę ciekawe rozwiązania praktycznie przy zaangażowaniu minimalnych nakładów inwestycyjnych.

- strategicznym dla naszej gminy jest rozwój turystyki, co pozwoli na dostanie życie mieszkańców w czystym i zdrowym środowisku.

- wykorzystanie programów pomocowych - Wojewódzkich, Rządowych oraz Unijnych, (obecnie mam przyjemność pośredniczyć w ich przekazywaniu ;)

- świadomość, że samorząd nie jest od prowadzenia działalności gospodarczej. Jego rolą i obowiązkiem jest stworzenie odpowiednich warunków do jej jak najlepszego funkcjonowania,

- zasadę Bernarda Law Montgomery - "jeżeli do zwycięskiej bitwy potrzebuję 25 samolotów, proszę o 100 a dostaje 50". Innymi słowy wiem, że nie wszystko co proponuję, najprawdopodobniej będzie możliwe do zrealizowania, składają sie na to różne czynniki (szczególnie obecne 55% zadłużenie), ale im więcej planów i zamierzeń tym większe prawdopodobieństwo ich zrealizowania.

zaproponuje rządzenie poprzez;
- totalna transparentność urzędu
- decentralizacje budżetu- uwalniając energie mieszkańców
- poprzez cele- zbudować drużynę w urzędzie niezależnie od okoliczności w jakich znaleźli się w urzędzie- zweryfikuje ich może jedynie praca


Sprawy bieżące- światła w Zagórzu- sprawa się lekko przedłużą ze względu na protest jaki jedna z 2 firm- oczywiście która odpadła w przetargu, wniosła i do czasu rozstrzygnięcia protestu sprawa się opóźni ale zadanie zostanie zrealizowane w tym roku !!!

51 komentarzy:

 1. cytuję:
  "...co kłuci się..."

  a może by tak sięgnąć do słownika ortograficznego ??? Niechlujność - styl;istyczna i ortograficzna świadczy wg mnie o lekceważeniu wyborców. Byle co napiszę, a oni i tak to kupią. Tego typu wystąpień nie przygotowuje się na kolanie, powinny być starannie przemyślane, dobrze napisane.
  Program napisany "na okrągło"- banały,ogólnikowe stwierdzenia - a konkretów mało. No, przepraszam - jest konkret - że światła będą później... :-)
  No i te układne stosunki z konkurencją...
  Gdybym miał prawo głosu w Zagórzu - napewno na p.Osikę bym go nie oddał...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak milusio do Bogusia... jakież to niezłe efekty przyniosła wasza współpraca dla Zagórza!????? Trochę się wachałem ale mam już jasnośc w temacie. GŁOSUJĄC NA OSIKĘ TAK NAPRAWDĘ GŁOSUJESZ NA JAWORSKIEGO!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. W nawiązaniu do drugiego w kolejności komentarza rzeczywiście ciśnie się na usta bardzo istotne pytanie. Pytanie o relacje pomiędzy Tobą Drogi Jakubie a Bogusławem Jaworskim. Tu widzę analogię do sytuacji kol. Ernesta, Nowaka którego często stawia się pod ścianą z pytaniem czy Jacek Zając będzie wiceburmistrzem Zagórza. Sądzę, że dla jasności sytuacji powinieneś złożyć czytelne deklaracje a'propos potencjalnych scenariuszy wyborczych z udziałem Ciebie i Bogusława Jaworskiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram Jurka. Najbardziej prawdopodobny wariant to II tura w której zmierzą się Nowak vs. Jaworski. Panie Osika komu udzieli Pan poparcia? Czy w takiej sytuacji pańska Partia (PO) poprze Jaworskiego? Proszę o konkretne odpowiedzi?
  Wyborca z kiliczawy

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Jakubie same ble , ble ,ble a szczegółów brak.Dziwie sie Jarkowi , że startuje , dlaczego , otóż dlatego że nikt go nie kojarzy a z naszym środowiskiem jest tak związany jak ja z Bangladeszem.
  Panie Jakubie więcej powagi i szacunku dla mieszkańców Zagórza.
  Pan Pikuś

  OdpowiedzUsuń
 6. Może chodzi o to, że pan Jakub teraz pomaga panu Jaworskiemu w jego nieudolnej pracy burmistrza, a w przyszłości chciałby współpracować z panem Nowakiem. Tak ja to rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bogdan Jaworski, chyba komuś coś się pomylił

  OdpowiedzUsuń
 8. Ble, ble, ble, tyle można powiedzieć po przeczytaniu programu Pana Osiki. Jedyny wniosek jaki można wyciągnąć to to, że Pana Jakub w razie niepowadzenia będzie popierał obecnego włodarza i odwrotnie. Pisze też Pan o obecnej współpracy i że są już tego efekty, tylko pytanie jakie one są pozytywne czy negatywne?. Powiem szczerze, że trochę się na Panu zawiodłem, myślałem że będzie Pan osobą neutralna, ale widocznie się pomyliłem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak widzę niektóre twarze na tym plakacie - zgroza , chce przeczytać czym tak naprawdę kierowali się Ci ludzie , że zdecydowali sie na start w wyborach.Jak wyglądało zaangażowanie w życie publiczne Tych osób do tej pory?

  OdpowiedzUsuń
 10. Proponuję żeby każdy z kandydatów oświadczył kogo będzie popierał w II turze (jeśli do takiej dojdzie). Myślę, że tak będzie sprawiedliwie i wyborcy nie będą musieli spekulować (jak to jest widoczne na tym blogu).

  OdpowiedzUsuń
 11. Bogdan kupił poparcie Kuby?!?
  Jeśli tak to Kuba jest dla mnie zwykłym karierowiczem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kuba co ty mówisz? Z radną Anną Ś. chcesz kończyć kłótnie?
  Ta kobieta rozdawała paszkwile pod salami w tamtych wyborach, jeździła za Zającem z resztą "plutonu egzekucyjnego" po to aby rozwalać spotkania wyborcze. Jeśli takimi ludźmi się otaczasz to mojego głosu nie dostaniesz.

  Wyborca z Czaszyna

  OdpowiedzUsuń
 13. Panie Osika nie zaklinaj Pan rzeczywistości, stwierdzenie, że Ernest Nowak stoi na czele jednej ze zwaśnionych stron jest oczywistym nadużyciem. Jak Ernest zaprezentuje swych radnych wszyscy zobaczycie, że to zupełnie nowa jakość.
  I też oczekuje jasnej deklaracji Panie Osika jak się Pan zachowasz jeśli w II turze spotkają się Nowak i Jaworski

  OdpowiedzUsuń
 14. Burmistrzem może zostac Jakub Osika.

  Burmistrzem może zostac Ernest Nowak.

  Do zaakceptowania jest Jakub Nowak czy Ernest Osika.

  To można ocenic w kategorii współpracy i poświęcenia własnych ambicji dla dobra gminy.

  Burmistrz Jakub Jaworski czy Bogusław Osika to nic innego jak poświęcenie własnych ambicji dla stołków i kasy.

  Bo w Ernesta Jaworskiego czy Bogusława Nowaka nikt bez "prochów" nie uwierzy.
  I w tym wypadku lepsza jest opisana "nienawisc" czyt.wybitna polaryzacja stanowisk, niż wybitnie koniunkturalne stanowisko Pana Osiki nt. coraz lepszej współpracy z Panem Bogusławem J.

  Aha...
  Chyba że burmistrzem zostanie Bogusław J.

  Ale wtedy ostatni gasi światło...  wert

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszystko gra, ale na tak duży Czaszym wziął se Świerniakową, Oj Kuba Kuba, zastanów sie jeszcze, z tą babą daleko nie zajedziesz.
  życzliwy

  OdpowiedzUsuń
 16. ___________________________________
  Witam, dawnom tu nie zaglądał, wpadam i czytam i oczom nie wierze, poczytał se ja to co ma do powoiedzeinia Pan J.Osika i aż mnie cofnęło. Aż cieknie z jego tekstu, że jest proBodziowski. To takie moje pierwsze wrażenie, być może sie myle, ale czuję jakis podstęp. Bodzio wejdzie w następną turę, dzięki Osice, który zabierze głosy Ernestowi, i tylko patrzeć jak Osika wrośnie korzeniami w Zagórski magistrat.
  ps. Oby moje słowa w gówno sie obróciły!!!!!!
  aha, wśród "JEGO"(a może nie jego?) kandydatów na radnych są osoby które do niedawna stały murem za Bodziem.
  DZIWNE
  ___________________________________
  Skoczek

  OdpowiedzUsuń
 17. Faktycznie, spodziewałem czegoś więcej po Panu Jakubie Osice. Nic szczególnego, konkretnego, oryginalnego nie zaproponował. Skład jego "drużyny" - taki sobie :-( a mieszkańcy gminy Zagórz liczą na "potężnego kopa". Tylko wówczas można się rozwijać szybciej ni inni.

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam wszystkich i przepraszam za formę artykułu, lecz wynika ona z prostego faktu. Jest to tzw "dziennikarska surówka" z konferencji prasowej innego dziennikarza, a ponieważ Jurek nie mógł do nas dojechać i prosił żebym przesłał mu materiały, otrzymał ów materiał roboczy. Stąd styl, ortografy, formy fonetyczne, brak polskich znaków itd. Moja wina...
  Co do powyższych stwierdzeń i znaków zapytania;
  - Moja współpraca z Burmistrzem Jaworskim (Schetynówki, Radosna Szkoła, spartakiada ŚDPS-ów, standaryzacja DPS, sygnalizacja świetlna, przywrócenie ruchu kolejowego itd.) podobnie jak współpraca z innymi samorządowcami wynika z zakresu moich obowiązków jako przedstawiciela Rządu RP w terenie. (Dotyczy to także współpracy m.in. ze Starostą Krawczykiem, Burmistrz Leska czy Prezydentem Ferencem lub Przytockim). W świetle całokształtu, oceniam ją, delikatnie mówiąc średnio.
  Co do mojego poparcia w II turze i ewentualnego "gabinetu cieni". Nie słyszałem aby moi konkurenci na ten temat się wypowiadali ale ponieważ wyznaję zasadę transparentności już dawno ogłosiłem, że zaproponuję Ernestowi współpracę jeżeli wygram wybory, uważam, że świetnie się uzupełniamy i możemy stworzyć dobry team. Współpracy nie wykluczam z nikim kto jej będzie potrzebował dla dobra Zagórza.
  Kogo poprę ? poczekajmy jak odpadnę ;)
  pozdrawiam
  jakub osika

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak to nie ważne kto rozpętał ten konflikt.
  Otóż bardzo ważne, przypomnę, że ten konflikt napędził nie kto inny jak obecny burmistrz, i przypomnę , bo może niektórzy już nie pamiętają, mocno POpierany przez partię i panią europoseł.
  A teraz z dnia na dzień, mamy zapomnieć o agresywnej kampanii z 2006 roku.
  Pan sobie raczy żartować panie Jakubie.
  A tak na marginesie to jakoś pana nijak nie mogę powiązać z Zagórzem, ani niektórych kandydatów na radnych.

  OdpowiedzUsuń
 20. Panie Jakubie znam niektóre postacie z tej listy i zastanawia mnie jak Pan tych ludzi dobierał przepraszam za wyrazenie ale to jakaś chyba łapanka

  OdpowiedzUsuń
 21. A to się p.Jakub tłumaczy... Tyle, że takie dziennikarskie "surówki" to się powinno mieć GOTOWE i dobrze "przysmaczone" - w końcu trochę Pan w tym zawodzie pracuje i powinien Pan wiedzieć, kiedy i co trzeba mieć dla mediów przygotowane. A już program - no, to, to akurat powinno być od momentu podjęcia decyzji o starcie GOTOWE i tyle.Styl, literówki, interpunkcja - to małe miki, ale wygląda na to, że tak jak ja, tak samo sporo osób oceniło Pana program. A ten przysłowiowy "diabłu ogarek" - czyli brak zdecydowania w ocenie działalności burmistrza, dopiero w ostatnim komentarzu napisał Pan "oceniam ją, delikatnie mówiąc średnio" - to już Pan widzi, jak odbierają to Pana wyborcy. Ja wyborcą, na szczęście, nie jestem, ale taka chwiejność w ocenie działalności p.Jaworskiego napewno odebrała Panu wiele głosów.
  Cóż, kampania wyborcza dopiero się rozpoczęła, zobaczę jak będzie sie rozwijała...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 22. Co do mojej wizji Zagórza, programu i punku widzenia wielu spraw zapraszam na moja stronę www.jakubosika.pl tak już od blisko roku :)
  pozdrawiam
  qb

  OdpowiedzUsuń
 23. UWAGA - NOWA JAKOŚĆ WG. ERNESTA NOWAKA - FAKTYCZNIE NOWA
  STARE UKŁADY - OT I WSZYSTKO

  ZAWIODŁEM SIĘ NA PANU PANIE ERNEŚCIE
  1 Różycki Jan Feliks
  2 Górka Monika Anna
  3 Pałasiewicz Juliusz
  4 Pyrć Tomasz Mieczysław
  5 Seniuta Zofia Dorota
  6 Krzywdzik Zbigniew Józef
  7 Kuzio Kacper
  8 Giba Jan
  9 Szczepanik Anna Barbara
  10 Łuc Czesław
  11 Motyka Arkadiusz Józef
  12 Mąka Tadeusz Jan
  13 Rostocka Agata
  14 Strzyż Krzysztof Dariusz
  15 Cysarz Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 24. Z tych komentarzy wynika,że pewna grupa osób zaczęła trząść gatkami bo Jakub ma duże szanse i dlatego go atakują :):):) Nie martwcie się kochani WASZ kandydat też ma jakieś tam szanse :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Tak naprawdę Osika niema żadnego programu, Od lat związany z kol.. z Radia Bieszczady wspólnie z Dyr. MGOKiS w Zagórzu oraz Sekretarzem Urzędu myśli jak wejść tylnimi drzwiami do Urzędu.Wszystko co osiągnął zawdzięcza Matce PO. Na jednym z zebrań mylił nazwy miejscowości. Osobiście przestrzegam przed głosowaniem na niego.Cały ten cyrk z jego startem został zaplanowany przez liderów Platformy.

  OdpowiedzUsuń
 26. Jakub ale dobrałeś sobie kandydatów na Radnych.A kto to jest Marcinkowski Zapytaj się sąsiadów z Nowego Zagórza. LITOSCI

  OdpowiedzUsuń
 27. Panie OSIKA Nikt z moich bliskich nie odda na Pana głosu,Myślałem że jest Pan człowiekiem odpowiedzialnym za słowa.Wole Jaworskiego takim jakim jest Grać nie można na dwie strony

  OdpowiedzUsuń
 28. Do grona znajomych z partii POlitycznej należy dodać również panią Kasię.
  Według mnie p. Jakub i p. Bogusław to ... raczej stanowią jedną całość.
  Osoby z otoczenie obecnego burmistrz;
  sekretarz
  dyrektor MGOKiS
  pani od wizerunku swojego szefa
  pan Tomasz - MGOPS
  drugi pan D. - MGOPS
  pani Anna z Czaszyna
  związani są z pewną partią POlityczną, a tym samym z kandytatem - p. Jakubem.
  Moi drodzy dla mnie stanowicie jedną całość.
  Kogel mogel.

  OdpowiedzUsuń
 29. Słuchając opinii mieszkańców to pan jest raczej osobą nieznany.
  Może należało się zaangażować w życie społeczne Zagórza nieco wcześniej.
  Chyba zgodzę się z niektórymi komentarzami, że pachnie mi tu połączeniem sił.
  A program słabiutki, oj słabiutki, chyba pisany na kol

  OdpowiedzUsuń
 30. Drodzy Państwo i Obserwatorze z Dalekiej Warszawy,
  wiem i rozumiem, że strategia wsadzenia mnie do jednego kociołka z obecnym Panem Burmistrzem ma być przykrywka dla garnka w którym siedzi od wielu lat Ernest z Panem poprzednim Burmistrzem Zającem... Ale trzymajmy się faktów- proszę mi wskazać gdzie i kiedy wypowiadałem się w sposób wskazujący na koalicje z Bogdanem Jaworskim lub kiedy zmieniałem w tej sprawie zdanie- stawiam koniak za takowe zestawienie ;)
  Rozumiem, że chcecie wspomóc Ernesta- ale starajcie się okrasić swoje wątpliwe tezy jakimiś argumentami, inaczej brzmi to dość desperacko i mało wiarygodnie. Szczególnie zawodzę się na Obserwatorze choć wiem, że chce pomóc bratu- niemniej proszę się o niego nie martwić- powinien dać sobie rade ;)
  pozdrowka
  qb

  PS
  jeżeli mogę jeszcze coś na pocieszenie to powiem tylko, że rozmowy z Ernestem tchną sporym optymizmem :)

  OdpowiedzUsuń
 31. a pan zuba znowu nie puszcza wszystkich komentarzy - zreszta jak zwykle i nie chodzi tu wcale o rzeczy obraźliwe- zenada

  OdpowiedzUsuń
 32. Pan Zuba czeka na twój komentarz. Tu i Teraz!!! Prosimy uprzejmie co chcesz nam napisać?

  OdpowiedzUsuń
 33. Pan Jakub Osika napisał:
  "...że strategia wsadzenia mnie do jednego kociołka z obecnym Panem Burmistrzem ma być przykrywka dla garnka w którym siedzi od wielu lat Ernest z Panem poprzednim Burmistrzem Zającem"
  No i się zaczęło... A u was biją Murzynów... Drugi i wiele innych komentarzy - jak słodko do Bogusia... Czy to Panu nic nie mówi? Koalicja ponad podziałami?
  Nie chcę nikomu pomagać, bo uważam, że patrzę na to z boku, osobiście mi LATA kto i dlaczego wejdzie do rady, a swoją droga, Panie Osika, zacznę się wobec tego uważniej Z DALEKA przyglądać temu, co Pan teraz robi no i temu, co Pan robił wcześniej. Ot, tak sobie...
  A tak swoją droga ciekaw jestem, czy może Pan mieć pojęcie, kto zainspirował swego czasu Urbana do napisania super reportażu na całą stronę w jego poczytnym tygodniku "NIE" ? Boże broń, nawet mi przez głowę nie przeszło, że Pan może mieć z tym cos wspólnego - niech Pan nawet o tym nie mówi. Chodzi mi tylko o to, że walka wyborczo-powyborcza może przybrać nawet takie podłe formy. Mnie to zwisa, kto będzie burmistrzem, piszę tylko o tym, jak odbieram takie wypowiedzi do wyborców, jak Pana "dziennikarska surówka"...
  Pisanie o tym, kogo Pan poprze, jak Pan odpadnie w pierwszej turze - takie zapowiedzenie, że o Pana głosy muszą się już starać konkurenci, ale z Pana ukłonu w stronę Jaworskiego wyraźnie wynika,że to może być właśnie on... I jak Pan zapewne zauważył, nie tylko ja doszedłem do takiego wniosku. Ktos napisał wprost, że chodzi panu po prostu o załapanie się na stołek (pewnie z tych wyższych) w zagórskim urzędzie... Poza tym zarzuty pod Pana adresem o słabych Pana związkach z Zagórzem - tak naprawdę, to zajrzałem przed chwilą na Pana stronę wyborczą - poczytałem o Pana wykształceniu, sukcesach zawodowych - no i pytanie - gdzie i kiedy się Pan urodził, bo to chyba nie tajemnica? W wyborach to nawet piękne i młode kobiety muszą ujawnić te drobne szczegóły, więc uprzejmie proszę...
  Obserwator z daleka, ale chyba z za bliska...

  OdpowiedzUsuń
 34. Pan Jakub Osika napisał:
  "...że strategia wsadzenia mnie do jednego kociołka z obecnym Panem Burmistrzem ma być przykrywka dla garnka w którym siedzi od wielu lat Ernest z Panem poprzednim Burmistrzem Zającem"
  No i się zaczęło... A u was biją Murzynów... Drugi i wiele innych komentarzy - jak słodko do Bogusia... Czy to Panu nic nie mówi? Koalicja ponad podziałami?
  Nie chcę nikomu pomagać, bo uważam, że patrzę na to z boku, osobiście mi LATA kto i dlaczego wejdzie do rady, a swoją droga, Panie Osika, zacznę się wobec tego uważniej Z DALEKA przyglądać temu, co Pan teraz robi no i temu, co Pan robił wcześniej. Ot, tak sobie...
  A tak swoją droga ciekaw jestem, czy może Pan mieć pojęcie, kto zainspirował swego czasu Urbana do napisania super reportażu na całą stronę w jego poczytnym tygodniku "NIE" ? Boże broń, nawet mi przez głowę nie przeszło, że Pan może mieć z tym cos wspólnego - niech Pan nawet o tym nie mówi. Chodzi mi tylko o to, że walka wyborczo-powyborcza może przybrać nawet takie podłe formy. Mnie to zwisa, kto będzie burmistrzem, piszę tylko o tym, jak odbieram takie wypowiedzi do wyborców, jak Pana "dziennikarska surówka"...
  Pisanie o tym, kogo Pan poprze, jak Pan odpadnie w pierwszej turze - takie zapowiedzenie, że o Pana głosy muszą się już starać konkurenci, ale z Pana ukłonu w stronę Jaworskiego wyraźnie wynika,że to może być właśnie on... I jak Pan zapewne zauważył, nie tylko ja doszedłem do takiego wniosku. Ktos napisał wprost, że chodzi panu po prostu o załapanie się na stołek (pewnie z tych wyższych) w zagórskim urzędzie... Poza tym zarzuty pod Pana adresem o słabych Pana związkach z Zagórzem - tak naprawdę, to zajrzałem przed chwilą na Pana stronę wyborczą - poczytałem o Pana wykształceniu, sukcesach zawodowych - no i pytanie - gdzie i kiedy się Pan urodził, bo to chyba nie tajemnica? W wyborach to nawet piękne i młode kobiety muszą ujawnić te drobne szczegóły, więc uprzejmie proszę...
  Obserwator z daleka, ale chyba z za bliska...

  OdpowiedzUsuń
 35. ...i takiego Obserwatora lubię ;) złośliwie inteligenty, dociekliwy i spontaniczny- choć tym razem niewybrednie socjotechniczny (dot. urbana którego gazety w życiu nawet nie kupiłem, nie mówiąc o inspirowaniu- w sumie pewnie powinienem być połechtany jeżeli podejrzewa się mnie o takie koneksje, ale nie jestem. Widzę po metodach, że Pana pewnie by to połechtało).
  Kampania w moim wykonaniu opiera się wyłącznie na argumentach, nigdy na czarnym PR i hakach.
  Dziękuję za zwrócenie uwagi na przeoczenie w moim CV- urodziłem się 16.04.1972 roku w Opolu (zaraz to nadrobię), następnie mieszkaliśmy w Gubinie, Legionowie, Zagórzu, Sanoku aby znowu powrócić do Zagórza.
  Co robić w życiu naprawdę mam, jestem samodzielny finansowo a ewentualne stanowisko Burmistrza jest dla mnie wyzwaniem a nie sposobem na załapanie się.
  Bardzo proszę się mi przyglądać z każdej strony- absolutnie nie mam nic do ukrycia :)
  PS
  wracając do "surówki" przeprosiłem za zaistniałą sytuację ale jeszcze raz powtórzę- Jurek dzięki uprzejmości innego dziennikarza otrzymał jego materiał z konferencji prasowej- ja nie tworzyłem materiałów dla dziennikarzy albowiem po to się zwołuje konferencje prasowe żeby nie przesyłać do poszczególnych redakcji materiałów- tyle z dziennikarskiego warsztatu- choć słusznie- tłumaczą się winni.

  OdpowiedzUsuń
 36. Bo to jest taka zagrywka (poprę Jaworskiego to Nowak się przestraszy i będzie dil)

  a poco ta zagrywka haaa proste

  Stołki od strony Ernesta pozajmowane!!! dlaczego???
  już tłumaczę.

  Pan Zając coś by chciał no bo nie oszukujmy się!!! coś w tych plotkach jest!!! a tu na pewno kolega po fachu Pana Jerzego Pan redaktor Leszek na coś większego ma chrapkę i co???
  za przeproszeniem dupa!!! brak miejsca!!!i co???
  trza coś zrobić!!! i zrobiono!!!
  proste!!!

  dziękuję

  p.s.
  tak na poważnie jak ma być taki skład to ja dziękuje bardzo odpadam!!!

  serfer (Sherlock Holmes) :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Szanowny Panie Jakubie,
  mówią, że mądrej głowy włos się nie trzyma... Cóż, nie zawsze przysłowia są mądrością narodu. Nie przeczytał Pan mojego tekstu dość UWAŻNIE i ze ZROZUMIENIEM, bo gdyby Pan to zrobił, to nie pisałby Pan bzdur typu: "w sumie pewnie powinienem być połechtany jeżeli podejrzewa się mnie o takie koneksje, ale nie jestem. Widzę po metodach, że Pana pewnie by to połechtało". No i odbicie piłeczki -metoda socjotechniczna- bo to moje metody są godne Urbana, prawda? A sądząc po treści tamtego artykułu, to był zapewne zainspirowany przez zwolenników Bogusława J., stąd moja uwaga o metodach walki wyborczej. Każdy chwyt dobry, zwłaszcza poniżej pasa, a już kopanie w genitalia jest najwyżej punktowane.
  Dziwiłem się, skąd wiele pytań pod Pana adresem o to, że niektórzy nie widzą Pana związków z Zagórzem. Stąd moje pytanie, na które Pan odpowiedział. Byłem przekonany, że Pana zagórskie związki są głębsze i silniejsze.
  Jeśli chodzi o układy przed i powyborcze - wydaje mi się, że wyborcy zagórscy mają dość takich numerów - coś za coś, dile, jak napisał serfer - trzeba będzie się jednoznacznie określać. A wracając do "surówki" - ten tekst to był błąd i tyle... A w kampanii wyborczej każdy błąd się mści...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 38. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie "ponazywać" osoby na zdjęciu zgodnie z kolejnością. W pierwszym rzędzie na górze od lewej to chyba Pan Stojak. Dalej niestety nie wiem. Może Pan Jurek Zuba pomoże?

  OdpowiedzUsuń
 39. Proponuję chwilę refleksji:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mamo-nie-placz-Niedlugo-bede-w-Niebie,wid,12805014,wiadomosc.html

  Wiem, że nie na temat, lecz warto zwolnić chwilę i zastanowić się nad kruchością ziemskiego życia...
  Pozdrawiam Wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 40. Może weźcie się starsi panowie do oglądania telenowel i dajcie młodym spokój, niech sami się wykażą kogo na co stać i na pewno będzie to w sposób kulturalny. Przecież ogólnie wiadomo, że Osika i Nowak żyją ze sobą w bardzo dobrych stosunkach. Auto Nowaka nie raz widuje się pod domem Osiki i pewnie nie bywa tam z wrogości tylko z sympatii.

  OdpowiedzUsuń
 41. Napisałem odpowiedź p.Osice - no i jakoś w tych zawirowaniach elektronicznych szlag ja trafił... Ponieważ piszę zazwyczaj na gorąco, nie zapisuję postów, więc odpuszczam...
  Jakoś dziwnie, że teraz akurat nie przechodzą...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 42. Jaworski miał swoje 5 minut Więc niech spada wystarczy łóżkowych rządów Zając ma w zawiasach -szkoda bo może by skończył te wszystkie inwestycie co zaczął Kiedyś Pan powiedział żebym nie dała się sprowokować a teraz ja do pana to samo PROSZĘ NIE DAĆ SIĘ NAWET TROSZECZKĘ SPROWOKOWAĆ

  OdpowiedzUsuń
 43. Drogi Obserwatorze,
  - smutno mi kiedy miast błyskotliwych ripost uciekasz się do obrażania i niedomówień- to nie Pana poziom,
  - smutno mi gdy pyta Pan o to samo co 3 miesiące- proszę sobie przypomnieć naszą polemikę z postu na niniejszej stronie;
  "W Zagórzu otwarto biuro europoseł Elżbiety Łukacijewskiej" z 11 lipca 2010.
  -tam już omówiliśmy sprawę moich korzeni i pochodzenia- na mojej stronie www.jakubosika.pl także o temacie jest dość gęsto. Mam nadzieję, że to nic innego jak tylko triki mające wykazać moje słabe strony.
  Pozdrawiam i zdrowia oraz rychłego do formy powrotu życzę :)
  qb
  PS
  Do błędu przyznawałem się za każdym razem kiedy zabierałem powyżej głos, ale skoro jeszcze nie dotarło, powtórzę raz jeszcze - przepraszam- moja wina

  OdpowiedzUsuń
 44. No i znowu socjotechnika - znowu u was biją Murzynów...
  Niech Pan przeczyta swój post, tam gdzie pisze Pan o Urbanie i moich metodach, gdzie wywleka Pan brata - jakby to był rzeczowy i merytoryczny argument.O niego się nie martwię, jest już dorosły, choć czasem kłócimy się i mamy zupełnie inne spojrzenie na te same sprawy...
  Jeśli chodzi o Pana związki z Zagórzem - to nie tylko moja uwaga, że jest Pan Zagórzaninem z transplantacji...Poczucie więzi rodzinnej z tym miastem (jakoś ciagle, od tylu lat nie mogę się przyzwyczaić do mówienia i pisania o zagórzu per "miasto"...)chyba nie jest Pana najmocniejszym atutem. Bo takie głosy były na tym blogu, nie tylko mój. Poza tym niech Pan się nie dziwi, że jest Pan postrzegany jako "bodziowiec", Pana związki z osobami wielce zasłużonymi dla p.B.J. i Matuszki Partii chyba ludzie widzą,skoro na tym blogu je Panu wyciągnęli - i być może, że poza znajomością i wypiciem kufelka "leżajska" z tymi osobami nic z układów polityczno- wyborczych nie ma, ale... zawsze jest jakieś "ale"... No, a z drugiej strony trudno w Zagórz City nie mieć praktycznie samych znajomych... :-)))
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 45. PODSUMOWANIE

  JAKUB OSIKA:
  "Obserwatorze z Warszawy"
  "Chce pan pomóc bratu"

  OBSERWATOR Z DALEKA
  "osobiście mi to LATA kto i dlaczego wejdzie do rady"

  Mnie to zwisa, kto będzie burmistrzem"

  "mówią, że mądrej głowy włos się nie trzyma.Cóż nie zawsze przysłowia są mądrością narodu"

  Z tego wynika że pan Obserwator wkurzył się, że Jakub wie kim on jest i dlatego zaczął używać nerwowo słów: zwisa, lata, a nawet obrażać. Może nie wziął pod uwagę, że pisząc w ten sposób jego brat może dostać mniej głosów (na radnego zapewne) od wyborców. Zresztą każdy sobie to sam zinterpretuje:)Jakub nie pisz już do tego pana bo nie warto.

  OdpowiedzUsuń
 46. No i wyszło szydło z worka. Obserwatorze zawiodłem się na tobie.

  OdpowiedzUsuń
 47. Jest mi to obojętne, kto będzie burmistrzem i lata mi, kto wejdzie do rady. To, że pan Osika napisał to, co napisał, to świadczy tylko o nim, niestety. A napisał to w mysl zasady - nie podskakuj i nie zaczynaj, bo jak tobie nie moge zaszkodzic, to mogę komuś z twojej rodzinki nie pomóc w stosownej chwili.
  To, kogo mieszkańcy zagórza wybiora na burmistrza i na radnych to naprawdę mi ZWISA, mówiąc brzydkpo, ale to nie ja będę sie użerał z radnymi, nie ja będę przeklinał burmistrza, dlatego jest mi to totalnie obojętne.
  Anonimowy napisał:
  " Może nie wziął pod uwagę, że pisząc w ten sposób jego brat może dostać mniej głosów (na radnego zapewne) od wyborców. Zresztą każdy sobie to sam zinterpretuje:)Jakub nie pisz już do tego pana bo nie warto."
  czyżby zaczęła w zagórzu obowiązywać stara, dobra zasada jak za komuny - odpowiedzialności zbiorowej? Jak ktos siedział, to nawet jego rodzina była podejrzana, prawda? Nie warto pisać - fakt, Pan Osika w stosunku do mnie użył nieładnych sformułowań,dlatego też walnąłem tym przysłowiem, bo zdawało mi się, że normalnie myslący facet, inteligentny i wykształcony nie będize jeździł "po rodzince" i nie będzie zarzucał w sposób NIEUZASADNIONY socjotechnicznych manipulacji. A co zrobił sam? No tak, popatrzcie szanowni wyborcy, co to za typ, ten obserwator, wtrąca się i to pewnie dlatego, że jego brat może startować do rady. Tak, Panie Osika, sie nie robi. To, co Pan napisał, to wstyd. Cóż,może kiedyś będę mógł z Panem zamienić kilka słów...
  Ponieważ zarzuca się mnie takie a nie inne motywy pisania na tym blogu - to niniejszym oświadczam, że sprawy "wielkiej polityki" zagórskiej, układów i układzików nigdy mnie nie interesowały i nie będą. Nie będę komentował ŻADNEGO tematu, związanego z wyborami, polityka lokalną itd.
  A ponieważ cały blog jest związany z lokalną polityką - ZNIKAM!
  Żegnam pana Jurka, dziękuję za udostepnienie łamów bloga, a mieszkańcom Żagórza życzę takich wyborów, żeby potem nie musieli sobie pluć w brody...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 48. Drogi Obserwatorze, pisząc drogi nie mam na myśli "poprawności politycznej" czy też kurtuazji lecz zawieram w tym stwierdzeniu bezsprzeczny fakt, że Pana obecność na łamach niniejszego bloga jest (podejrzewam, że nie tylko mi) bardzo ważna i ogromnie dużo wznosząca. Szczególną wartością Pańskich obserwacji jest dystans zarówno czasowy (albowiem jest Pan osobą niezwykle doświadczoną z bogatym życiorysem o czy wielokrotnie sam Pan wspominał) jak i przestrzenny, bo z odległości widzi się rzeczy szerzej. Gdybym przypuszczał,ze nasza polemika, nie pierwsza i mam nadzieje nie ostatnia, wywoła taką reakcję nie odezwałbym się ani słowem- choć w głębi duszy wierzę, że nie takiej postawy oczekuje Pan od współczytelników Jurka bloga. Nie chciałem Pana w żaden sposób dotknąć ani tym bardziej zastraszać. Z Pana Bratem łączą nas naprawdę serdeczne stosunki i nigdy moją intencją nie było "wywlekanie" nikogo z rodziny- w ogóle nie wiem skąd takie spostrzeżenie. Nie dopatruję się w moich powyższych wypowiedziach cienia takiej postawy. Jeżeli mogę wpłynąć na zmianę decyzji o wyłączeniu się z aktywności na niniejszych łamach to właśnie pokornie proszę o dalsze Obserwacje z Daleka ;)
  z poważaniem
  Jakub Osika

  OdpowiedzUsuń
 49. " Ernest Nowak -liczę na dobra współpracę w przyszłości oraz
  - Bogdan Jaworski- z którym współpraca z niezłymi efektami już trwa
  nie ważne kto rozpętał ten konflikt- my go skończymy;"


  Kandydat który chce złapać dwie sroki za ogon ,jak już zresztą wiemy nie złapie żadnej.Nie da się zadowolić WSZYSTKICH Szanowny Panie.

  OdpowiedzUsuń
 50. To nie w porządku że kandydat na Burmistrza tak ostro zaatakował Obserwatora, to poniżej pasa. Drogi kandydacie tak się nie czyni, jak czyjeś zdanie Panu nie pasuje to od razu taki atak na rodzine, a jak będzie Pan w zagórzu, to też osoby z innym zdaniem zostana potraktowani w taki sposób !

  OdpowiedzUsuń
 51. Panie Kuba, chyba Panu nerwy puszczają. Tak atakować osoby wypowiadające się na forach. Na Pana miejscu zastanowił bym się dlaczego tak wszyscy traktują Pana jako stojącego okrakiem. Nie można odmówić Panu sprytu i koniunkturalizmu. Jak się nie obróci to d.. z tyłu. Jak wygra Jaworski to dobrze, jak wygra Nowak to tez dobrze. Zawsze coś ugram. Taki jest ogląd na Pana w tej kampanii. Nie będzie Pan przegrany. Zawsze " ugrany". To jak PSL, ale z wyższej półki. To się nazywa obrotowy. Może czas się określić jak Pan widzi współpracę z oboma kandydatami. Jak również zachowanie ewen. w drugiej turze. Dla kogo przełoży Pan głosy. Kto da więcej?. / Znam odpowiedz - ja wygram w pierwszej turze/ Może trochę konkretów Panie Kuba.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.