wtorek, 12 października 2010

Echo Zagórza w formie elektronicznej na blogu. Czekamy na Biuletyn!

W odpowiedzi na liczne życzenia Czytelników zwłaszcza tych spoza Zagórza, w zakładce "Echo Zagórza" u góry strony zamieściłem folder zawierający skany pierwszego wydania pisma "Echo Zagórza". Zapraszając do lektury tego wydawnictwa pragnę poinformować, że jak wieść gminna niesie burmistrzowski "Biuletyn informacyjny" jest już prawie gotowy. Z niecierpliwością czekam na premierę i obiecuję. że zestawię oba pisma na łamach mojego bloga.

9 komentarzy:

 1. Jaja sobie chłopie robisz? W tej rozdzielczości można sobie pooglądać fotografie i tytuły...

  To jest prywatna uwaga, nie komentarz na forum - popraw tylko rozdzielczość!

  OdpowiedzUsuń
 2. Problem techniczny z rozdzielczością został rozwiązany.
  Pozdr. Miłej lektury ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałem od deski do deski... Cóż, mieszane uczucia... Wspominam "Wieści...", które obok poruszania spraw bieżących miały miejsce na opracowania historyczne, wspominkowe... Tego mi tu brakuje. Ale następne numery też będę czytał, dzieki uprzejmości Pana Jurka.
  Kolejny raz piszę - ponieważ wydawanie tego biuletynu niewatpliwie kosztuje, zgłaszam chęć udostępnienia starych pocztówek z widokami Zagórza- niech Towarzystwo wydrukuje reprinty i niech je sprzedaje - ja nie chcę ani grosza, niech dochód zasili kasę Towarzystwa. Stawiam tylko jeden warunek, ale nie "bolesny" i nie finansowy...
  Reprint, jaki ostatnio drukował mój kolega, w nakładzie 1000 (tysiąc!) egzemplarzy, w kolorze, foliowane,nadruk linii adresowych - to było tyle, że jedna pocztówka kosztowała dosłownie grosze. Zysk Towarzystwa, przy sprzedaży w Zagórzu w kioskach, sklepach, ale to już ból Towarzystwa, łatwo można obliczyć. No i w sezonie sprzedaż przy klasztorze...
  Jeśli chodzi o ankietę "popularności" radnych - dopóki blog nie będzie odróżniał numerów IP komputerów i nie będzie rejestrował kilku głosów z tego samego komputera, to takie głosowanie będzie totalnie niewiarygodne...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 4. Wcale nie tęsknię za "lukrowanymi "Wieściami...", choć obecny biuletyn też ma parę niedoróbek. Jest w tej chwili po prostu "biuletynem politycznym".
  Może kiedyś będzie ciekawym wydawnictwem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dla mnie jest to stronnicze pismo Pana Zająca i Pana Julka P. nie jest wiarygodne i nie ma, po co tego czytać, bo i tak niewiele prawdy w tym będzie.
  Dlaczego nie było tam napisane o dość istotnym problemie parkingów ?? Gdzie burmistrz chciał stworzyć miejsca parkingowe a RADNI (hahahah) sie nie zgodzili, dlaczego nie można stawiać domów na ODJ i na tzw. BŁONIU?????? Blokujecie PANSTWO rzekomo rządzący rozwój swojego miasta i gminy i nie piszcie jakiś bzdurnych biuletynów i nie zajmujcie sie pierdołami macie niedokończone rozpoczęte budowy w zagórzu basen i kanalizacje czepcie sie roboty a nie pierdoły wam w głowie i kasa żebyście mieli na koncie pomyślcie o waszych sąsiadach i rozwoju gminy lepiej a co do wieści… przynajmniej nie fałszowały rzeczywistości
  z przykrością muszę stwerdzić że jestem mieszkanką zagórza i nie jest to powód do dumy

  OdpowiedzUsuń
 6. Szanowna Pani Anonimowa Mieszkanko Zagórza. Zanim wypowie się Pani o stronniczości Echa Zagórza, proszę zastanowić się dlaczego Wieści znad Osławy znikły z lokalnego rynku wydawniczego i jakie zostały podjęte działania przez władze lokalne, aby wypełnić tą lukę???
  Urząd miasta Zagórza wydał Biuletyn widmo. Nie było w tym wydawnictwie redaktora naczelnego, nie było autorów tekstu, a skład, jakość druku oraz sposób dystrybucji wśród mieszkańców pozostawiały wiele do życzenia...
  Pisząc, iż w Echu Zagórza niewiele będzie prawdy stawia Pani bardzo poważny zarzut,jednak nie popiera go żadnym dowodem.
  Co do tematów, które w swoim poście Pani poruszyła:
  Pisząc, iż pismo jest Pana Julka P. i Pana Zająca wykazuje się Pani zupełnym brakiem znajomości pierwszego Numeru Echa. Jedynym tekstem gdzie Pan Radny Pałasiewicz występuje jest wywiad dotyczący powodzi jaka dotknęła w tym roku naszą gminę.
  Oczywiście korzystam z wiedzy Pan Jacka Zająca. Wynika to z faktu, iż jest on Prezesem Towarzystwa Wspierania Rozwoju Gminy Zagórz, który jest wydawcą Echa Zagórza. Cieszy mnie fakt, iż po wielokrotnych namowach zgodził się publikować swoje teksty.
  Co do tematów których Pani brakło...
  Kwestia parkingu pojawiła się w momencie kiedy numer został oddany do druku. Niemniej jednak obiecuję, iż w najbliższym czasie (pewnie w numerze 3 bo 2 już jest w druku)sam podejmę ten temat na łamach naszego pisma skoro wywołuje ona kontrowersje wśród mieszkańców. Tak samo potraktuję kolejne tematy o których Pani pisze w swoim poście, choć jestem przekonany iż częścią spraw zajmował się już Jurek Zuba na swoim blogu.
  Co do określenia "bzdurnych biuletynów, to jak dobrze zrozumiałem nie ma Pani na myśli Echa Zagórza. Echo jest miesięcznikiem zarejestrowanym w KRS w Krośnie na co mam stosowne dokumenty. Co więcej informuję Panią, iż nie jestem Radnym Rady Miasta Zagórza V kadencji więc proszę nie zawłaszczać Echa dla radnych Zagórza.
  Co do zajmowania się pierdołami... No cóż nawet mi trudno jest skomentować pewne stwierdzenia. Jeśli Pani uważa, iż tematy jakie podjęło Echo są "pierdołami" to proszę wskazać co jest dla Pani ważne. W moim odczuciu tematy które poruszyliśmy związane są z wydarzeniami i miejscami znaczącymi w naszej gminie. Jeżeli Pani uważa inaczej to proszę na adres redakcji przesłać propozycje tematów o których chciałaby Pani poczytać w Echu Zagórza.
  Dziękuje za głos w dyskusji. Jednocześnie zachęcam do ponownego zapoznania się z I numerem Echa Zagórza, aby kolejny Pani post był poparty konkretnymi faktami, a nie bazował na oburzeniu wynikłym z zachwiania pewnej lokalnej poprawności medialnej dotyczącej gminy Zagórz.

  Łączę wyrazy szacunku Leszek Faluszczak.

  OdpowiedzUsuń
 7. PS. Szanowna Anonimowa Mieszkanko Zagórza.
  Swój szacunek do naszej gminy i miasta wyrażasz pisząc jego nazwę z małej litery. Mam nadzieję, iż jest to tylko pomyłka wynikła z stanu emocjonalnego w jakim się znajdowałaś w chwili pisania posta. Jeśli jest inaczej to obrazuje to twój stosunek do naszej "Małej Ojczyzny" W redakcji Echa Zagórza dbamy, aby wydawnictwo było nośnikiem dziedzictwa narodowego do którego też zalicz się język.

  OdpowiedzUsuń
 8. O jakim parkingu pisze anonimowa.
  Czy chodzi o parking przy ulicy
  Konarskiego nad Osławą przy nowym
  domku radnego Czecha?
  Kto tam będzie parkował?
  Goście pana Czecha, czy mieszkańcy
  robiący zakupy w licznych sklepach
  z biedronką na czele.
  Dlaczego nie zrobić parkingu koło
  przychodni zdrowia.
  Wszystko co się robi w Zagórzu
  to tylko w okolicach posesji
  radnego i przewodniczącego osiedla.
  Mieszkanka Starego Zagórza

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak pani zostanie radną a mam nadzieje że tak będzie to na pewno będzie wszystko tak jak trzeba bo kto by tak mądrej wykształconej osobie odmówił poparcia . Więc życzę pani jak najwięcej głosów na radną starego Zagórza

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.