poniedziałek, 4 października 2010

Ernest Nowak ogłosił oficjalnie swój start w wyborach (video)

Tytułowe wydarzenie miało miejsce w sali zagórskiego węzła PKP. Drugi (po Jakubie Osice) oficjalny jak do tej pory  kandydat w wyborach na burmistrza Zagórza uzyskał bardzo mocne i szerokie wsparcie polityczne. Kto i dlaczego go popiera? Zobaczcie Państwo sami...

42 komentarze:

 1. Panie Jurku nie ma to jak lansować się w swoich własnych mediach. Czy to jest w porządku? Co mają powiedzieć inni, którzy nie mają własnych przekaźników.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiem tak... każdy może blogować. Dostęp do platformy blogger na której funkcjonuje mój blog jest darmowy. Każdy może spróbować. Ja bloguję od 2008. Choć były momenty, że chciałem tym blogowaniem rzucić to cieszę się że tego nie zrobiłem BO MEDIA TO CZWARTA WŁADZA. Tych wszystkich, którzy nie dopracowali się swoich internetowych okienek na świat zapraszam do współpracy

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam P. Ernesta z jego dokonań w Gminie Zagórz zarówno z przed 4 lat jak i w tej kadencji. Jestem mieszkańcem Tarnawy Górnej i wiem że gdyby nie jego pomoc, to nie doszloby do tak potrzebnego remontu Domu Ludowego. To dzięki jego podpowiedziom i konkretnej rzeczowej pomocy - opracowanie Programu Odnowy Miejscowści Tarnawa Górna - mogliśmy otrzymać dodatkowa kwote 300 tys. zł na potrzebne prace remontowe obiektu.
  Nie dbał o to, że przecież w dobie kampanii przedwyborczej obecny Burmistrz Zagórza powie że to jego dokonanie!!! Prawda jest jednak inna - słuzby gminne wprawdzie pomogły w przygotowaniu wnioski i zadania bo miały juzgotowy pomysł na to jak zawalczyć o dodatkową kwotę dla w/w obiektu. P. Ernestowi zależało bardzo na tym aby te pieniadze mogły być wzięte i wykorzystane z pożytkiem dla naszej miejscowości.
  Panie Ernescie dziękujemy za ten inne gesty bezinteresownej pomocy dla naszej miejscowości.

  OdpowiedzUsuń
 4. I bardzo dobrze że startuje! Zagłosuję na niego bo to swój chłop, a nie jakiś spadochroniarz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam P. Ernesta z jego dokonań w Gminie Zagórz zarówno z przed 4 lat jak i w tej kadencji. Jestem mieszkańcem Tarnawy Górnej i wiem że gdyby nie jego pomoc, to nie doszloby do tak potrzebnego remontu Domu Ludowego. To dzięki jego podpowiedziom i konkretnej rzeczowej pomocy - opracowanie Programu Odnowy Miejscowści Tarnawa Górna - mogliśmy otrzymać dodatkowa kwote 300 tys. zł na potrzebne prace remontowe obiektu.
  Nie dbał o to, że przecież w dobie kampanii przedwyborczej obecny Burmistrz Zagórza powie że to jego dokonanie!!! Prawda jest jednak inna - słuzby gminne wprawdzie pomogły w przygotowaniu wniosku bo miały już gotowy pomysł na to jak zawalczyć o dodatkową kwotę dla w/w obiektu. P. Ernestowi zależało bardzo na tym aby te pieniadze mogły być wzięte i wykorzystane z pożytkiem dla naszej miejscowości.
  Panie Ernescie dziękujemy za ten inne gesty bezinteresownej pomocy dla naszej miejscowości. Ma Pan u nas Pełne poparcie. Bedzie Pan Bardzo dobrym Burmistrzem.

  Ps. Prosze wymienic mój post /nr3/ wprowdziłemm tutaj porawki i usunąlem niedorobki . Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten blog zaczyna być już nieobiektywny, może zmiana adresu na www.ernestnowak.pl była by lepsza bo tam na stronie w każdej zakładce pusto.

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas w Czaszynie też coraz więcej ludzi widzi że nie ma wyjścia. Trzeba zmienić to całe gminne dziadostwo. Miały być wodociągi kanalizacja a jest obiecywanie. Wszyscy już mają te sprawy a my mamy procesy, kłótnie, pomówienia. Jedni robią drugim na złość. Tak się nie da rządzić. Trzeba zmienić to dziadostwo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja też jestem mieszkańcem Tarnawy Górnej i nie popieram Ernesta Nowaka, i proszę nie podpisywać się nazwą miejscowości bo nie wszyscy w Tarnawie Górnej popierają Pana Nowaka.
  PS proponuje ankietę, niech każdy z kandydatów zadeklaruje kto będzie jego zastępcą po wygranych wyborach, niech ludzie mają świadomość że głosując na danego kandydata wybierają od razu konkretnego wice-burmistrza.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie popierasz bo pewnie siedzisz w szajce która obecnie okrada naszą gminę. Tak nas mieszkańców gminy wykolegujecie że trzeba będzie jeszcze robić zrzutę na funkcjonowanie tego bałaganu. Zero kanalizacji, zero wodociągów za to bałagan, kolesiostwo, układy, kredyty i to ci pewnie człowieku pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy z 13:15 napisał:
  "... proponuje ankietę, niech każdy z kandydatów zadeklaruje kto będzie jego zastępcą po wygranych wyborach"
  Ja tam jestem za - a na dokładkę niech poda nazwiska wszystkich, których zamierza zatrudnić w urzędzie, jednostkach podległych, do sprzątaczki włącznie! A co tam, niech wie, że ludzie będą mu patrzeć na ręce, żeby nie zatrudnił znajomków, kolesi, rodzinki i różnych takich!
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 11. Powiat sanocki 6 w Polsce wśród powiatów, starosta wyróżniony w konkursie dla najlepszego starosty na podkarpaciu, wiec jak Krawczyk głosuje na Nowaka to ja też!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Masz rację Wacek wie co robi. Poparł najlepszego...

  OdpowiedzUsuń
 13. Jedno jest pewne, że Gminą nie będzie rządziła z tylnego siedzenia żona.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jedno jest pewne. Gminą nie będzie rządziła z tylnego siedzenia żona

  OdpowiedzUsuń
 15. Panie Jerzy. Czy dla władzuni zrobi się wszystko? Nawet zapisać się do tak "zacnej" partii jak PIS ?.

  OdpowiedzUsuń
 16. Panie Jerzy. Czy dla władzuni zrobi się wszystko? Nawet zapisać się do tak " zacnej " partii jak PIS ?.

  OdpowiedzUsuń
 17. Panie Jerzy. Czy dla władzuni zrobi się wszystko ?. Nawet zapisać się do tak " zacnej " partii jak PIS ?. Inna partyjka nie chciała wpuścić na swoje listy ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Ze względu na swój światopogląd uważam, iż PiS jest partią skupiającą zacnych ludzi. I dlatego słowa /zacny/w odniesieniu do PiS nie piszę w cudzysłowie. Rzeczywiście złożyłem na ręce Pana Wojciecha Pruchnickiego deklarację członkowską PiS. Biorąc pod uwagę wyniki sondaży i sytuację wewnętrzną w tym ugrupowaniu bynajmniej nie kierowałem się koniunkturalizmem politycznym. Moja pro-PiSowska sympatia nie jest niczym nowym gdyż w trakcie wyborów samorządowych w 2002 roku startowałem z list tej partii do Rady powiatu sanockiego osiągając o ile dobrze pamiętam wynik 232 głosów. W trakcie ostatnich wyborów samorządowych przez pewien czas byłem kandydatem PiS w wyborach na burmistrza. Jednak powodowany ważnymi względami osobistymi ostatecznie zrezygnowałem z tego wyzwania. W ciągu 4 ostatnich lat dorosłem do wielu rzeczy. Między innymi do aktywności politycznej. W wyborach politycy startują aby objąć władzę. Zapewniam, że jeśli uda mi się zdobyć mandat radnego powiatowego to związaną z tym władzę będę wykorzystywał dla dobra mojej lokalnej społeczności

  OdpowiedzUsuń
 19. Do anonimowego , według Ciebie PO jest zacną partią?

  OdpowiedzUsuń
 20. PO jest tak "zacna" że już nawet Palikot z niej ucieka
  /czaszyńska POkraka/

  OdpowiedzUsuń
 21. Jerzy Zuba napisał:
  "...W wyborach politycy startują aby objąć władzę. "
  Cóz, śmiech mnie pusty ogarni9a.. Panie Jurku, jakiż to z Pana polityk ??? Czy nie używa Pan tego słowa mocno na wyrost ? Byłbym za "lokalny działacz partyjny", jak zostanie Pan przyjety do PiSu.
  Tak szczerze, to bardziej pasuje mi Pana wizerunek z bandanką na głowie, z giotarą w ręku, działającego w kinie "Pod Żubrem", niż "ugarniturowionego" działacza partyjnego niskiego szczebla... No, ale czego się nie robi dla kariery POLITYCZNEJ... I żyć też z czegoś trzeba...
  A życie jest smutne i moczopędne...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 22. Obserwatorze z daleka. Twój wręcz chorobliwie negatywny stosunek do PiS jest mi znany. Masz do tego prawo. Wstępując w szeregi PiS chcąc czy nie chcąc stnę się politykiem niskiego szczebla jak to dobitnie podkreśliłeś z pozycji mieszkańca Stolycy. Nam z tzw. zadupia oczywiście znacznie trudniej robić jakiekolwiek kariery niż wam miastowym. Ś.p.stanisław Zając zanim wspiął się na polityczne wyżyny zaczynał z pozycji "polityka niskiego szczebla". Bandanka..? gitara...? w głębi duszy zawsze będę rock'nrolowcem.Dlatego na potrzeby kampanii wyborczej nie ściąłem włosów. Wiem, że wielu marzy o tym żebym tkwił za piwnym nalewakiem w nieskończoność. Co prawda lubię rozrywkę i gastronomię ale w chwili obecnej mam trochę inne plany. Powodzenia! PiS Love & Rock'roll !!! Ja tu żadnej sprzeczności nie widzę.
  Acha nie wiedziałem, że jesteś takim strasznym materialistą. Żeby tak wszystko do kasiory sprowadzać...

  OdpowiedzUsuń
 23. W gminie kampania na całego!
  Żona bodzia lata po pokojach
  i zbiera materiały razem z
  wybranymi pracownikami do
  biuletynu.
  Ściągane są posiłki z MOPS-u
  i radzą na całego.
  Teraz tylko to się liczy w
  urzędzie, inne sprawy ludzkie
  idą na boczny tor.

  OdpowiedzUsuń
 24. Cóz, mam chorobliwie negatywny stosunek do WSZYSTKICH partii politycznych. PiS, rękoma Lecha Kaczńskiego (prezes polecił zbudowanie w W-wie silnych struktur partyjnych)rozdął administrację samorządową do monstrualnych rozmiarów,odbierając kompetencje dzielnicom (hehehe, chyba w ramach odgórnego samorządu), tworząc w mieście tzw. biura, z dyrektorami, gabinetami,sekretarkami,samochodami służbowymi. Zwolniono setki osób (urzędy,spółki miasta), przyjmując na to miejsce swoich + jeszcze drugie tyle. Niestety, Gronkiewiczowa urzymuje dalej ten stan rzeczy, w końcu też ma kolegów i znajomych królika...
  Określenie "działacz polityczny niskiego szczebla" nie odnosi się tylko do małych miejscowości - w dużych miastach,w stolYcy także (podkreślam to DOBITNIE), są działacze niskiego, nawet najniższego szczebla, którzy zapisywali sie do rozmaitych partii i partyjek w nadziei na karierę i stanowiska, a to jest dane tylko nielicznym, z reguły tym najlepiej ustawionym, blisko tzw. koryta.
  Materialista, ja ??? Mogłem w trakcie pracy w urzędzie być "na stanowiskach" - ale uważałem, że to mi nie pasuje, nie mam duszy ekonoma i poza tym uważałem, że zawsze mówiono by, że ta czy inna partia (akurat wtedy rządząca) wsadziła mnie na stołek.
  Cóż, mnie droga do kariery politycznej nigdy nie interesowała, choćby tylko dlatego nie przyjąłem w dwóch kadencjach propozycji kandydowania na radnego.
  Ale życzę POWODZENIA, każdy tak się wyśpi, jak sobie pościele... Miłych snów... :-)))
  Acha, jak już blog zaczął być prawie partyjny :-)))), no bo bloger będzie robił za partyjnego, to ja chyba spadam... Przynależność partyjna, Panie Jerzy, do czegoś zobowiązuje, nie da się, według mnie, pogodzić z dziennikarstwem obywatelskim. Albo rybka, albo pipka... Ot, jeszcze jeden blog jednego członka jednej z wielu partii...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 25. Blog partyjny to w moim konkretnym przypadku musiałoby znaczyć blog PiS-owski. A tak przecież nie jest. Sporo tu "platformiarzy" tj. Osiki, Zubika. Jest też WTR-owiec Jacek Zając. Jest stary "solidaruch" Kazimierz Olender. Jak wielokrotnie podkreślałem zapraszam do aktywności WSZYSTKICH CHĘTNYCH i ZAINTERESOWANYCH.

  OdpowiedzUsuń
 26. Pażywiom, uwidim... jak mawiali starożytni Rzymianie... :-)
  Ale Partia nauczy Was, Obywatelu Zuba, moresu i dbania o wizerunek i dobre imię Partii... W Partii, Obywatelu Zuba, należy być po linii i na bazie i nie wyłamywać się z karnego szeregu!
  :-)))))))))))))
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 27. Tak jest Herr Zugfuhrer! Partyi trzeba słuchać. Wie to nawet taki partyjny neofita jak ja. Ale wiem także to, że jeśli nakazy partii będą sprzeczne z moim sumieniem złożę partyjną legitymację i pójdę swoja drogą... z bandanom na głowie i gitarą w ręku.
  Pozdrawiam: PiS, Love & Rock'nroll

  OdpowiedzUsuń
 28. Panie Jerzy. A kiedyż to Pan złożysz legitymacyjkę " zacnego" PIS-u?. Na pewniaka po wyborach. Nie będzie po linii i bazie. Jak jakimś cudem zdobędzie kawałek władzuni niskiego szczebla!!!!

  OdpowiedzUsuń
 29. Panie Jerzy a kiedyż to Pan złożysz legitymacyjkę "zacnej "partyjki? Po wyborach jak zdobędziesz Pan kawałek władzuni niskiego szczebla,jak już nie będzie po lini i bazie z PIS-em.

  OdpowiedzUsuń
 30. A kiedyż to Pan złożysz legitymacyjkę "zacnej "partii ?. Po wyborach jak już zdobędziesz kawałek władzuni niskiego szczebelka, jak już nie będzie po lini i bazie z PISuniem?
  PS !
  Panie Jerzy miej Pan trochę odwagi i nie wycinaj mi komentarza. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Trochę prawdy po oczach NIE zaszkodzi. ODWAGI !!!!!!! Przecież hasło PIS-U to m.innymi prawda.

  OdpowiedzUsuń
 31. A kiedyż to Pan złożysz legitymacyjkę "zacnej "partii ?. Po wyborach jak już zdobędziesz kawałek władzuni niskiego szczebelka, jak już nie będzie po lini i bazie z PISuniem?
  PS !
  Panie Jerzy miej Pan trochę odwagi i nie wycinaj mi komentarza. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Trochę prawdy po oczach NIE zaszkodzi. ODWAGI !!!!!!! Przecież hasło PIS-U to m.innymi prawda.

  OdpowiedzUsuń
 32. Panie Jerzy. A kiedyż to Pan złożysz legitymacyjkę " zacnego" PIS-u?. Na pewniaka po wyborach. Nie będzie po linii i bazie. Jak jakimś cudem zdobędzie kawałek władzuni niskiego szczebla!!!!

  OdpowiedzUsuń
 33. no proszę nawet oszczędza na ulotkach J....... i drukuje w M....u to facet oszczędny żona go nauczyła w końcu pochodzi z takiego regionu coby dwa razy jedno jedli mam znajomych z tamtych stron to jest ich cecha główna

  OdpowiedzUsuń
 34. Duże brawa dla Ernesta Nowaka, że podjął się walki o fotel burmistrza. Mam nadzieję, że wygra te wybory i przywróci normalność Naszej Gminie, zacznie pozyskiwać środki z UE, bo kiedyś one się skończą, a wtedy będzie bardzo ciężko cokolwiek zrobić. Obecny Burmistrz przez 4 lata swojej kadencji praktycznie nie zrobił nic, ciągłe afery, kłótnie i skandale, tak dłużej nie może być, trzeba z tym skończyć i zabrać się do ciężkiej pracy

  OdpowiedzUsuń
 35. Tiak wróci "normalność" do urzędu czyli stare persony i układy. Mówię Ernest myślę Jacek

  OdpowiedzUsuń
 36. z tego co mi wiadomo to pan J Zając nie może na razie a szkoda przynajmniej nic nie zniszczył co jego poprzednik zrobił tylko kontynuował a jaworski nic nie zrobił a ile zniszczył???i jeszcze do tego ilu ludzi skłóconych , długi itd.Jednym słowem 4-lata zmarnowane i trudno będzie to odrobić oj trudno!! a cz odpowie za to wszystko?? i jeszcze ma ochotę zostawić smrodek czyli BIOGAZOWNIE -Dobrze że są tacy jak Pałasiewicz i Zuba i walczą żeby do tego nie doszło a to dlatego że mają duże wiadomości na ten temat po -pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze tak trzymajcie panowie

  OdpowiedzUsuń
 37. Panie Jerzy, co z komentarzem na temat rzucenia legitymacji "zacnej" partyjki po / w co nikt nie wierzy / zdobyciu trochę władzuni niskiego szczebla?
  Tak szczerze, Jurek każdemu kto Cię zna zawsze będziesz kojarzył się z gitarą i totalnym luzikiem. Daj sobie spoko z byciem DZIAŁACZEM PARTYJNYM NAWET NISKIEGO SZCZEBLA.

  OdpowiedzUsuń
 38. Tadeusz Pająk - Zasław6 października 2010 23:15

  Chciałbym zapytać się jaśnie panującego Pana Burmistrza Jaworskiego /jeszcze tylko 40 dni/ dlaczego nie liczy się z ludźmi. Panie /jeszcze/ Burmistrzu. Wydaje Pan hurtowo decyzje na końcówce swojego haniebnego urzędowania upierdliwe dla mieszkańców. Prócz biogazowni ma Pan na sumieniu wydanie decyzji o wybudowaniu suszarni drzewa w odległości kilkunastu metrów od bloków mieszkalnych w Zasławiu. Do tego w odległości kilku metrów od bloków mieszkalnych wjazd ciężarówek. Panie Burmistrzu, może jest to decyzja zgodna z prawem, może to i decyzja uzasadniona ekonomicznie ale na litość boską Panie Burmistrzu proszę mi wierzyć, że w Zagórzu - Zasławiu mieszkają LUDZIE. Chcą normalnie żyć. Chcą mieszkać w ludzkich warunkach.Nie chcą być ludźmi podrzędnej kategorii tylko z powodu Pana decyzji które zmuszają do bytowania w warunkach urągających przeciętnym standardom. Pan tam nie mieszka. Pan tego nie odczuwa. Ale powiem w wprost. Niech Pana sz..g trafi za te decyzje. Jedynie pozostaje się cieszyć, że już Pan więcej nie będzie wydawał takich haniebnych decyzji. Tylko pozostaje pytanie. Dlaczego na końcówce swojego panowania wydane zostały takie pańskie decyzje. Nie można to tłumaczyć tylko końcem kadencji. Tak może tak, przecież jak mnie nie wybiorą / właśnie dlaczego?// już takich konkretnych korzystnych finansowo dla właścicieli nie będę mógł podejmować. Panie Burmistrzu tylko za te decyzje które Pan wydał powinien się podać do dymisji przed końcem kadencji. Ale, wbrew temu jak Pan traktuje ludzi to oni są mądrzy. I wyrażą to co myślą o Panu przy urnie wyborczej. Wreszcie Zagórz odpocznie od PANA !

  OdpowiedzUsuń
 39. oj odpocznie oby na pewno bo takiego idioty to na pewno nigdzie niema Tyle świństwa naściągać ludziom pod nos i jeszcze ma tupet i inni jego poddani bo są tacy w zagórzu jak niewolnicy co nie mają swojego słowa jakby to on im płacił ze swojej kieszeni tak to wygląda (do zwolnienia za nie lojalność)Opowiadać na tych co mówią głośno o jego nieczystych zamiarach Podziwiam ich choć jakbym mieszkał na sąsiednim osiedlu to też bym tak reagował na zagrożenie dla mojej rodziny i siebie -Wywieść go na taczkach to by było słuszne życzę miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
 40. Co racja to racja. Burmistrz Jaworski ma gdzieś ludzi. W urzędzie każdy siedzi cicho bo się boi o pracę albo jest jego przydupasem. Jaworski myśli, że jest taki doskonały bo mu przyklepują. Proponuję Burmistrzowi wyjść z urzędu i naprawdę posłuchać co ludzie myślą i mówią o nim. Zawsze też pozostaje mu do konsultacji jego żona, z tylnego krzesełka.

  OdpowiedzUsuń
 41. Panie Jerzy, azaliż jeszcze Pan jesteś nadal w PIS-ie ?. Nie jest Panu wstyd za taką chwilówkę w przynależności partyjnej - aby tylko coś załatwić?. Na przykład załapać się na mandat radnego?
  Coś osłabła reklama partyjki na Pana blogu. Czyżby wreszcie trochę refleksji i zażenowania z tego powodu
  A propos czwartej władzy / wpis z 4.10. / Czy na prawdę nie przeceniamy własnej / Pana / rzeczywistej możliwości wpływania na rzeczywistość. Może prasa jest władzą, ale Moćum Panie licz swe zamiary na swoje siły. Czyżby ten blok miał jakiś wpływ na panująca rzeczywistość ? Śmiem wątpić Panie Jerzy.

  OdpowiedzUsuń
 42. Potok słów z pseudobarokowym stylu. Jak blog nie wpływa na rzeczywistość to po co chcesz tu zaistnieć?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.