piątek, 8 października 2010

III RAJD TRZEŹWOŚCI w hołdzie Janowi Pawłowi II

Stowarzyszenie Nasza Przyszłość – Tarnawa oraz Miejsko – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagórzu serdecznie zapraszają na „III RAJD TRZEŹWOŚCI w hołdzie Janowi Pawłowi II", który wyruszy już w niedzielę 10 października 2010 r.
Pierwsza edycja Rajdu odbyła się 28 września 2008 roku gromadząc liczne grono dzieci, młodzieży  nauczycieli oraz (jak informuje archiwalny wpis na stronie internetowej gminy Zagórz) - samorządowców  na czele z Panem Bogusławem Jaworskim – Burmistrzem Miasta i Gminy oraz Panem Andrzejem Czaporem – Zastępcą Burmistrza. (patrz: foto rach. UG Zagórz)  Mając nadzieję, że w tym roku pogoda i VIP -y również dopiszą serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Rajdzie.
>TRASA I PLAN IMPREZY <9 komentarzy:

 1. A czy teraz p.Andrzej Cz. też weźmie udział w tym rajdzie ??? :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej podziwiam organizatorów. Trzeba dużo samozaparcia aby organizować coś dla innych kosztem własnego czasu. Gratuluję pomysłu i energii w działaniu - w hołdzie naszemu Ojcu Świętemu na pewno warto poświęcić przynajmniej raz w roku trochę czasu i wysiłku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pan Cz. w rajdzie trzeźwości? chyba raczej nietrzeźwości :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobre spotkanie ludzi dobrej woli. Tylko dlaczego nazwa imprezy taka prymitywna???? Przesłania Jana Pawła II mają dużo większą głębię.
  PS Dlaczego nikt nie poinformował o zmianie terminu spotkania?????

  OdpowiedzUsuń
 5. Nazwa rzeczywiście może nie trafiona, lecz nikomu bardziej jak Ojcu Świętemu nie zależało na trzeźwości w Jego Ojczyźnie. W rajdzie ida co roku także ludzie poranieni tym nałogiem i idzie także młodzież, która tym sposobem zostaje zachęcona do aktywnego wypoczynku w formie turystyki. To profilaktyka tutaj jest najważniejsza. Popieram i nie czepiajmy się szczegółów w nazwie a raczej dołączmy do grona rajdowców w najbliższą niedzielę.
  Apropo zmiany terminu to była ona monitorowana na stronie zagorz.pl i parafia-tarnawa.pl, dyrektorzy szkół otrzymali także zmiany telefonicznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że Cz.... szczególnie powinien wziąć udział w tym rajdzie. Powinien dać przykład. Trzeźwość, a nie 0,7 promila po jednym piwie o godzinie dwudziestej drugiej bez jedzenia. Cholera, chciało by mi się coś brzydkiego powiedzieć!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla tych którzy nie widzą głębi w nazwie Rajdu Trzeźwości - ośmielam się głębiej wyjaśnić i podkreślić , że to właśnie w prostocie i w człowieku zniewolonym różnymi nałogami, słabościami, czy chorobami Ojciec Święty Jan Paweł II dostrzegał wielkość Osoby i podkreślał Godność człowieka, stając w jego obronie - proszę przypomnieć sobie słowa Ojca Świętego wypowiedziane podczas Apelu Jasnogórskiego cyt.:Trzeźwymi bądźcie i czuwajcie - woła św. Piotr, a ja dzisiaj w godzinie Apelu Jasnogórskiego powtarzam jego słowa. Bo jestem tutaj, ażebym w tej godzinie czuwał razem z wami, abym przypominał wam, jak głęboko odczuwam każde zagrożenie człowieka, rodziny, narodu. Zagrożenie to ma zawsze swe źródło w naszej ludzkiej słabości, w słabej woli, w powierzchownym stosunku do życia. I dlatego, moi drodzy rodacy, w tej godzinie szczególnej szczerości, w tej godzinie otwarcia serc przed naszą Matką, przed naszą Jasnogórską Panią, mówię wam o tym, i zawierzam wam to. Nie ulegajcie słabościom! Nie dajcie się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężajcie! Jeśli widzisz, że brat twój upada, podźwignij go, a nie pozostaw w zagrożeniu. Czasem trudno dźwigać drugiego człowieka, zwłaszcza, gdy, jak to się mówi, "leci nam przez ręce"... ale czyż można go opuścić? Przecież sam Bóg, sam Chrystus zawierza nam każdego z naszych braci(...)

  To przez takie inicjatywy stajemy się się aktywnymi apostołami trzeźwości i propagatorami trzeźwego stylu życia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Proszę o informację, ilu uczestników wzięło udział "w Rajdzie Trzeźwości"? Kilkuset czy kilkunastu? Spotkanie godne rozpropagowania, jednak, moim zdaniem, w innej formie:
  1. spotkanie musi mieć inną nazwę,
  2. nie można co roku iść tą samą trasą (wiem, że są to kolejne koszty),
  3. by zachęcić młodzież do udziału, trzeba wybrać inny dzień tygodnia,
  4. np. jedni idą z Zagórza, inni z Leska, jeszcze inni np. z Dziurdziowa...,
  5. liczba godzin przeznaczona na spotkanie jest zbyt duża; niewielu może poświęcić na to np. 6 godzin w ciągu dnia,
  6. brakuje wspólnej "więzi" w szkołach, by zrozumieć, czym jest wspólna, wspaniała wędrówka,

  PS Tym razem, tak to odczytuję, był pełen "bojkot" spotkania z powodu kampanii wyborczej, a to świadczy o wielu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczytny cel, no ale niestety polityka i tutaj się wkradła - tak nie powinno być.A może po prostu zabrakło lidera, który zachęciłby i zaprosił do wspólnego wędrowania. Pamiętam jak szliśmy w I Rajdzie, było nas przeszło 100 osób , w tym przeważała młodzież szkolna, ale brały też udział całe rodziny, nawet przyjezdni z Sanoka i okolic - wtedy organizowaliśmy Rajd wspólnie z PTTK Oddział Ziemia Sanocka i było pięknie - Razem ze śpiewem na ustach szliśmy trasą Szlaku Papieskiego...
  Mam nadzieję, że jeszcze te czasy nadejdą...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.